Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

07.09.2009

Міська рада під контролем громадськості

Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО» розпочинає кампанію громадського контролю за діяльністю Хмільницької міської ради.

З квітня 2009 року Громадянська мережа ОПОРА та Асоціація лідерів локальних громадських груп (Варшава) спільно працюють над проектом “Місцеве самоврядування під лупою громадян. Підтримка реформування місцевого самоврядування в Україні шляхом реалізації місцевої діяльності громадського контролю”. Ключовим елементом проекту було проведення у Львові Школи громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Захід проходив в два етапи (30 червня-4 липня та 20-24 липня) та включав також виконання домашнього завдання по завершенню Школи. В навчальному блоці проекту взяли участь представники громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох та Алла Корнієнко. Саме вони будуть опікуватися перебігом кампанії громадського контролю в Хмільнику.

Протягом чотирьох місяців громадська організація «ПРАВО» має намір відслідкувати наскільки прозорою та відкритою є робота Хмільницького міського голови, депутатів Хмільницької міської ради та її Виконавчого комітету. В ході реалізації кампанії експерти організації ставлять перед собою такі завдання:

1. Здійснити системний збір інформації щодо прозорості, відкритості та підзвітності вищезазначених владних інституцій;

2. Провести аналіз інформації та вироблення рекомендацій;

3. Поінформувати про результати моніторингу представників громадськості;

4. Створити постійно діючий механізм громадського контролю за діяльністю Хмільницької міської ради.

Реалізація проекту можлива завдяки фінансовій підтримці Програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

11 Comments on “Міська рада під контролем громадськості

Ester
10.09.2009 at 11:55

Цікавий моніторинг. Надіюсь, зібрана інформація буде якось розповсюджена серед громадськості.

Віталій
10.09.2009 at 12:43

Звичайно результати будуть поширені. В проекті заплановано дві зустрічі з громадянами та публічна презентація результатів моніторингу. Також планується періодично розповідати про перебіг моніторингу на цьому сайті та по можливості в місцевих ЗМІ.

Володимир Великий
10.09.2009 at 18:04

Цікавить слідуюче:
1. Яких саме представників будуть інформувати?
2. Яким чином буде проводить інформування громадськості?

Віталій
11.09.2009 at 09:52

1. Інформування не розраховане на певні вервстви населення. З результатами ознайомляться всі. кому це цікаво. А інформацію буде розміщено на цьому сайті, на сайті “Громадські ініціативи України”, на “Подільському Майдані” та на “Молодіжному порталі”, поширено під час зустрівчей та презентації результатів моніторингу, та дуже надіюся, що місцеве телебачення ця тема зацікавить…

Володимир Великий
11.09.2009 at 17:28

Вказані лише інтернет ресурси а як що до буклетів, листівок тощо.
Можливо друковані ЗМІ!

Віталій
13.09.2009 at 09:44

Нажаль бюджетом виготовлення буклетів не пеередбачено… А щодо друкованих ЗМІ – то тут ситуація ще гірша: “Життєві обрії ніколи не розмістять занадто критичний матеріал. А я відчуваю, що він буде…

.
15.09.2009 at 13:19

цікаво чи буде моніторинг носити глобальний характер чи тільки поверхнево-імітаційний характер наврядчи громадським діячам вдасця зачепити серйозні питання а навіть якби й зачепили то нічого б не довелитому на сьогодні про ефективний громадський контроль я не надіюся

Віталій
16.09.2009 at 14:45

Я не зовсім розумію, що мається на увазі під виразом “глобальний характер”. Якщо цікавить сам перебіг моніторингової кампанії – то спробую пояснити це на конкретному прикладі. Візьмемо, наприклад, депутатів. В них є чітко визначені законами обовязки, як ото прийом громадян, зустрічі з виборцями тощо. І тут постає питання щодо прозорості, відкритості та підзвітності їх діяльності: чи володіє громада інформиацієї про графік прийому народних обранців, яким чином поширюється така інформація, чи обладнано місце в раді для прийому громадян, чи вносили депутати на розгляд ради пропозиції на підставі проведених зустрічей з виборцями тощо. Якщо так – то дуже добре. Якщо ні – то тут доцільно визначити причини: чи недосконала законодавча база, чи відсутній місцевий механізм і т.д. Потім відбуваються громадські слухання на яких громадськість виробляє пропозиції щодо покращення ситуації. Я наголошую – не самі члени моніторингової команди, а представники громадськості. А якщо громадськість байдужа – значить все добре і така ситуація задовольняє всіх.
Щодо ефективного громадського контроль то цілком погоджуєся. В нас це поки що не реально. По перше серед багатьох громиадських організацій міста немає жодної, яка б хоч якось комунікувала з владою щодо цих питань, більше того – наразі я не бачу жодної здатної це робити. По друге: поки в нас не буде чіткого розуміння, що громадськість міста це всі ми, будь то лідер громадської організації, пенсіонер, голова будинкового комітету, прибиральниця в Сільпо чи В.О. начальника служби у справах дітей – результату не буде жодного. І якщо ефекту від контролю немає – то винні в повній мірі всі перераховані субєкти, а не члени організації, яка пробує здвинути справу з мертвої точки…

зігмунд
18.09.2009 at 14:05

Віталій так полюбляє службу у справах дітей і так часто туди навідується (так же часто як і у фронт змін) хоча деякі з членців його організації не полюбляють держслужбовців (деякі з них є теж держслужбовцями) тому враховуючи іх позицію можна зробити висновок що держслужбовці і громадськість це зовсім протилежні полюси Крім того показушні єлементи у діяльності їх організації мало поступаються від аналогів на рівні центральної державної влади тому вони майже близьнюки

.
18.09.2009 at 14:19

13

Віталій
19.09.2009 at 14:08

Я також дуже часто навідуюся на пасіку, але це зовсім не говорить про те, що я пасічник… До речі про спорідненість з “показушною” владою… Нас не можна порівнювати, тому що будь-який орган влади володіє потужним адмінресурсом. і всі заходи справді схожі на показуху. Ми ж до участі запрошуємо всіх бажаючих, нікого не примушуючи. Так що самі судіть, чи можна нас порівнювати…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *