Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.09.2015

МІСЬКА ВЛАДА НАМАГАЄТЬСЯ ПЕРЕКЛАСТИ ВИТРАТИ З ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ НА ПЛЕЧІ МЕШКАНЦІВ

Lenina_0Виконавчий комітет Хмільницької міської ради розсилає мешканцям «листи щастя», в який рекомендує самотужки замінити аншлаги на багатоквартирних будинках та приватних садибах, причому – власним коштом.

Принаймні такі листи отримали мешканці колишньої вулиці Леніна, яку розділили перейменували на проспект Свободи та вулицю Небесної сотні.

Scan

Такі дії виконавчого комітету є прямим порушенням законодавства та спробою перекласти витрати на плечі хмільничан.

Ось що каже про витрати, які можуть виникнути під час найменування чи перейменування вулиць Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»:

Стаття 13.

  1. Фінансування витрат, пов’язаних з присвоєнням, зміною або відмовою від присвоєних юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, залежно від того, хто ініціював порушення цього питання, здійснюється за рахунок коштів:
  • державного бюджету, якщо ініціатором є державний орган;
  • відповідного місцевого бюджету, якщо ініціатором є відповідний орган місцевого самоврядування;
  • юридичних осіб, якщо ініціатором є керівник підприємства, установи, організації.

На скільки відомо, то мешканці колишньої вулиці Леніна не виступали з ініціативою щодо перейменування їх вулиці. Більше того – мешканці вулиць чи конкретних будинків навіть не визначені, як суб’єкт, за чий рахунок можуть покриватися витрати, що виникатимуть під час перейменування. Визначено, що це можуть бути лише кошти державного, місцевого бюджетів чи кошти юридичних осіб (якщо мова йде про їх найменування з власної ініціативи).

То ж варто і в свою чергу рекомендувати виконавчому комітету не намагатися перекласти витрати на плечі мешканців, а ініціювати внесення змін до відповідної міської програми, передбачивши виділення коштів для зміни аншлагів на будинках з міського бюджету. Тим більше, що міська влада має намір перейменувати понад 50 вулиць.

4 Comments on “МІСЬКА ВЛАДА НАМАГАЄТЬСЯ ПЕРЕКЛАСТИ ВИТРАТИ З ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ НА ПЛЕЧІ МЕШКАНЦІВ

Небайдужий
05.09.2015 at 22:56

Та то наші міські керівники знову “трішки помилилися”, як ті проектанти вулиці Дзержинського. Хто ті закони читає, в самом дєлє? 😉

Роман
06.09.2015 at 10:03

Безкоштовні таблички груня повісить своєму молодшому (…), зав лабораторією світлані ” міс аналіз” , ” почесному ,незамінному , кращому з кращих васіних (…)” – бублику !)))) до цього переліку “еліти” можна добавити ше з десяток ушлепків.. А ви шановні хмільничани потрудіться повісить таблички самотужки(((

Набридло
06.09.2015 at 14:26

))) Вони взагалі не розуміють, що таке закони!!! У них свої!))) А на людей їм на…ти!!!

Альф
19.09.2015 at 20:55

А от це вже реальний і неприкритий факт корупції! Правоохоронцям варто почухатись, бо за відсутності їх реакції, матимуть перспективу розділити відповідальність, як не за корупцію, то за недбалість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *