Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

28.11.2015

МІСЬКИЙ ГОЛОВА ХМІЛЬНИКА ЗУПИНИВ ДВА РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ

yak-namalyuvati-znakХмільницький міський голова Сергій Редчик скористався своїм правом «вето» та зупинив два рішення міської ради, які стосувалися обрання заступника та члена виконавчого комітету.

Причина – неврегульований конфлікт інтересів, який винник під час голосування за кандидатури на ці посади.

Перший конфлікт інтересів виник під час голосування за кандидатуру пані Людмили Шевченко. Депутат Юрій Шевченко, який є чоловіком пані Людмили, не повідомив своїх колег про реальний конфлікт інтересів.

Другий випадок стався під час голосування за введення до складу виконавчого комітету пана Анатолія Лоїка. Депутату Сергій Ваховський не повідомив своїх колег про те, що є зятем пана Анатолія Лоїка.

Таким чином рішення про обрання пані Людмили Шевченко на посаду заступника міського голови, а також рішення про введення до складу виконавчого комітету пана Анатолія Лоїка були прийняті з порушенням Закону України «Про запобігання корупції» і підлягають скасуванню або міською радою, або – в судовому порядку.

З метою недопущення набрання чинності зазначених рішень міський голова Сергій Редчик скористався своїм правом «вето», видавши розпорядження, яким зупинив дію вищезазначених рішень.

Відповідно до законодавства ці рішення мають бути повторно внесені на розгляд міської ради. В свою чергу рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути заветовані рішення.

Коментар експертів громадської організації «ПРАВО»:

В 2015 році громадською організацією «ПРАВО» було реалізовано проект, ідея якого полягає в підвищенні якості політики щодо попередження корупції через удосконалення механізмів і практик регулювання конфлікту інтересів, який може виникати під час виконання своїх обов’язків посадовими особами Хмільницької міської ради, депутатами, а також керівниками комунальних підприємств міста.

В рамках проекту було підготовлено 2 відеоролики, які роз’яснюють саме поняття конфлікту інтересів, а також дають рекомендації щодо його подолання. Пропонуємо переглянути ці ролики з метою унеможливлення виникнення подібних ситуацій в майбутньому. Тому що не врегулювання конфлікту інтересів тягне за собою притягнення до відповідальності та досить солідний штраф.

Отже, що таке конфлікт інтересів в діяльності колегіальних органів:

Конфлікт інтересів – пряме підпорядкування:

29 Comments on “МІСЬКИЙ ГОЛОВА ХМІЛЬНИКА ЗУПИНИВ ДВА РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ

Громадянин
28.11.2015 at 18:57

Між- встановити камери і транслювати а отже отримувати і користуватися інформацією є різниця, а врешті шановні, непереймайтеся так особливо за цю ситуацію, все буде добре

Віталій
28.11.2015 at 18:59

А до чого тут камери?)))

Громадянин
28.11.2015 at 19:04

Sorry, цей коментар до новини про угоду

сєня
28.11.2015 at 19:05

редчик нарешті вивчив що таке конфлікт інтересів. наука не йде до лісу…от маладец.

сєня
28.11.2015 at 19:08

А зять-тесть не входить дот переліку близьких осіб згідно із Законом. Тут сєрьожа наломав.

Віталій
28.11.2015 at 19:11

Ааааааа…)))

Антон
28.11.2015 at 20:35

А чому 2 а не 3? Якщо проаналізувати відеозапис сесії, то за Матюха Анатолія депутати голосували тричі, а згідно регламенту повинно бути не більше двох разів.

SOS
28.11.2015 at 20:40

Тоді й результат по голосуванню за секретаря міської ради теж треба скасувати,так як Мороз не заявив про конфлікт інтересів проголосувавши за себе. І ще раз переголосувати пропозицію міського голови ?

Антон
28.11.2015 at 20:53

Пане Віталій. А чому ж Ви на сесії не повідомили Шевченкам про конфлікт інтересів? А то відразу, після голосування, Людмилі потиснули руку.

Антон
28.11.2015 at 20:53

Чому 2 а не 3? Якщо проаналізувати відеозапис сесії, то за Матюха Анатолія депутати голосували тричі, а згідно регламенту повинно бути не більше двох разів.

Антон
28.11.2015 at 20:56

Бачите, як допомагає відеозапис сесії. А Ви підняли бучу: Хто поставив, для чого, на чийому балансі і т. д.?
А воно вже працює. Перші результати не забарились.

Антон
28.11.2015 at 21:33

І ще одне.
Мені дуже цікаво, чому інформація про те, що міський голова зупинив два рішення з’явилась на Громадському форумі? А на офіційному сайті міста про це ні слова.
Може від тоді, коли була підписана угода про співпрацю між ПРАВОМ і Редчиком С. Б. офіційним сайтом для оприлюднення рішень міського голови є Громадський форум?

Віталій
28.11.2015 at 21:40

Я не зрозумів, до чого тут взагалі відеозапис?))) Повідомлено про конфлікт інтересів не було і це чітко було б чути навіть на аудіозапису, я вже не кажу про свідчення всіх присутніх).
Щодо того, що я не заявив про конфлікт інтересів, який виник в пана Шевченка, то хочу нагадати, що не я є чоловіком пані Людмили, не я є юристом міської ради і не я мав би це зробити. Причому про наявний конфлікт інтересів не заявили навіть депутати, що були присутні на засіданні. Навіть ті, хто потім почав про це говорити)
Щодо того, чи є близькими особами зять-тесть. Пропоную витяг з закону “Про запобігання корупції” (стаття 1):
“близькі особи – особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких із суб’єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також – незалежно від зазначених умов – чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб’єкта”…
Щодо Мороза – то не факт. Так, він не заявив і брав участь в голосуванні, але де в законі є норма, що він не має права голосувати? До того ж факт, що він голосував за себе підтвердити не вдасться – голосування ж таємне…))) А раптом він утримався чи проголосував “проти”?)))

Віталій
28.11.2015 at 21:44

І ще – по Матюху. На скільки я знаю норми регламенту. то там зазначено, що переголосовувати окреме питання можна 2 рази. Тобто спочатку один раз проголосувати, а потім два рази переголосовувати. Разом – 3…)))
І останнє – щодо оприлюднення інформації на Громадському форумі Хмільниччини. інформація була надана не Редчиком особисто для розміщення на ГФХ, а отримана під час телефонної розмови. Так що це не можна вважати офіційним оприлюдненням інформації. А на Офіційному сайті це інформація, скоріш за все, з’явиться після вихідних…)))

Антон
28.11.2015 at 21:46

Я зрозумів. По телефону і не Редчиком. Супер. Для чого Ви тоді її винесли на форум?

Віталій
28.11.2015 at 21:49

Це добре. що зрозумів, але бачу не зовсім. Я особисто зателефонував пану Редчику і запитався, чи видав він розпорядження щодо зупинення рішень міської ради. Він підтвердив таку інформацію. Ми підготували з цього приводу матеріал. Але ніякої інформації, що висловлювала б офіційну позицію міського голови щодо цих подій нам надано не було. Думаю, що така інформація з’явиться на Офіційному сайті після вихідних. Сподіваюся, що тепер всі питання зняті?)))

Антон
28.11.2015 at 21:54

І ще одне. Ви підписали угоду про співпрацю з Редчиком. В цій угоді написано: надавати Редчику С. Б. допомогу в підготовці проектів нормативно-правових актів, готувати рекомендації щодо відповідності проектів основних актів нормам чинного законодавства, зокрема, антикорупційного.
Чому Ви тоді не підказали Сергію Борисовичу про те, що під час голосування можуть виникнути такі моменти?
Адже Ви підписали угоду про співпрацю і солідарну публічну відповідальність. Чи Ви ще не почали виконувати її зі своєї сторони?

Віталій
28.11.2015 at 21:59

Ну почали чи ні – вирішувати Редчику. Чи не так?)))

Антон
28.11.2015 at 22:03

Ви звичайно могли б йому допомогти і проконсультувати. А то насилу з другої спроби пропихнули заступника, а тут таке трапилось.

Віталій
28.11.2015 at 22:04

Я багато чого можу – навіть на гітарі грати і виноград обрізувати))) Але поки не попросять – не граю та не обрізаю. Хіба що для себе і в своєму садку))))))))

Антон
28.11.2015 at 22:11

А коли мають просити?
Згідно угоди про співпрацю і солідарну публічну відповідальність Ви це повинні були робити. Адже там написано – ГО ПРАВО зобов’язується.
На інші гілці форуму Ви писали: “експертами нашої організації наразі розробляються відповідні зміни до Положення про оргвідділ міської ради, до посадової інструкцій конкретних працівників, до регламенту ради, Положення про виконавчий комітет міської ради, а також розробляється окремий Порядок здійснення відео трансляцій пленарних засідань міської ради, її виконавчого комітету та постійних комісій міської ради”.
Про це Вас вже просили?

Віталій
28.11.2015 at 22:16

Так. Міський голова офіційно звернувся з листом. Прошу за цим посиланням: http://pravongo.org/blog/2015/11/27/v-hmilnyku-rozpochynaetsya-realizatsiya-uhody-pro-spivpratsyu-ta-solidarnu-publichnu-vidpovidalnist/
Також ми говорили про це в приватній розмові.

Антон
28.11.2015 at 22:19

Тобто, він просив розпочати співпрацю вибірково?
Лист від 23.11.15, а голосування було 25.11.15.
Чи Ви розпочали співпрацю після голосування?

Віталій
28.11.2015 at 22:23

А яка різниця, від якого числа лист?))) Я ж чітко написав. що не питали – не сказав))) В будь якому випадку Ви можете рекомендувати пану Редчику розірвати угоду з нашою організацією через те, що ми її не дотрималися)))

Антон
28.11.2015 at 22:25

Я просто хочу зрозуміти до чого зобов’язує Вашу організацію ця угода?
А то Ви дієте по принципу – якщо попросять то скажу, а не попросять – ні. Мені здається це нечесно перед Редчиком С.Б.

Віталій
28.11.2015 at 22:28

Ну вирішувати саме пану Редчику))) А по іншому й бути не може: ми взяли на себе певні зобов’язання, зокрема – надавати консультації. Але консультації надають лише тоді, коли інша сторона їх потребує, чи не так?)

Антон
28.11.2015 at 22:30

Зрозуміло.

Віталій
28.11.2015 at 22:33

Дякую за розуміння)

козак
30.11.2015 at 09:50

Интересно будет ли основанием для отмены решения сессии относительно членов исполкома и заместителей то что решения не были 20 рабочих дней на сайте?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *