Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

01.11.2010

Місцеві ініціативи – бути чи не бути?

Хмільницька міська рада черговий раз не спромоглася внести зміни та доповнення до Статуту територіальної громади міста щодо порядку внесення нормативно-правових актів в порядку місцевої ініціативи.

Громадська організація «ПРАВО», починаючи з січня поточного року, займається реалізацією спільного проекту «Місцеві ініціативи: участь громади в усуненні перешкод» в партнерстві з виконавчим комітетом Хмільницької міської ради. Мета проекту – підготовка громадськістю пропозицій щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника, що стосується порядку внесення місцевих ініціатив, шляхом розробки, публічного обговорення та громадського лобіювання ухвалення таких пропозицій.

Свого часу, експертами громадської організації «ПРАВО» було проведено моніторинг реалізації на практиці права членів територіальної громади міста Хмільника на місцеві ініціативи. Іншими словами: чи не містить Статут територіальної громади міста Хмільника певні норми, які утруднюють реалізацію такого права.

Проведений моніторинг виявив багато недоліків й було вирішено розробити та реалізувати проект, метою якого було б внесенні змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника.

В рамках проекту, який до речі було підтримано «Міжнародним фондом «Відродження», було розроблено додаток до Статуту, який стосується порядку внесення місцевих ініціатив, отримано його оцінку незалежним експертом, проведено консультації з представниками громади міста Хмільника шляхом проведення засідання «круглого столу» та громадського обговорення.

Після звернення на ім’я міського голови (а саме він є одним із суб’єктів ініціювання внесення змін до Статуту територіальної громади міста), питання було винесене на розгляд відповідної комісії та виконавчого комітету Хмільницької міської ради. Під час обговорення, запропоновані зміни та доповнення до Статуту було схвалено та рекомендовано до розгляду на черговій сесії Хмільницької міської ради.

Чергова сесія, яка відбулася на превеликий жаль не змогла навіть розглянути запропоновані зміни. Причина в наступному. Для внесення змін та доповнень до Статуту необхідна підтримка 2/3 депутатів від загального складу ради. Хмільницька міська рада 5-го скликання налічує 35 обранців, отже дві третини – це не менше 23 депутатів. Саме така кількість голосів необхідна для внесення змін та доповнень. Але в залі насилу зібралося всього 18 обранців. Саме тому було запропоновано перенести розгляд цього питання на наступну сесію.

Вчора відбулася остання чергова сесія Хмільницької міської ради. Як і анонсувалося, до порядку денного знову було включено питання щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста. На початку пленарного засідання зареєструвалося 20 депутатів. Коли підійшла черга для розгляду цього питання в залі налічувалося 22 обранці. Отже цього замало. Для внесення змін необхідно було не менше 23 депутатів, які проголосували б за запропоновані зміни та доповнення. Отже питання знову було зняте з пропозицією повернутися до нього пізніше (можливо хтось підійде).

Так і сталося. За кілька хвилин до зали підійшов ще один депутат і з’явилася примарна надія, що питання все ж таки буде розглянуте й можливо – прийняте ще цією каденцією.

Але не так сталося, як гадалося. Після розгляду певних питань, один з депутатів покинув сесійну залу, мотивуючи таку необхідність невідкладними справами. Коли головуючий повернувся до питання про внесення змін до Статуту в залі знову налічувалося 22 депутата. Отже, питання не було сенсу навіть ставити на голосування… Результат – було запропоновано розглянути це питання на вже новообраній каденції Хмільницької міської ради…

Думаю, варто назвати прізвище того занадто зайнятого народного обранця. Місто повинне знати своїх героїв. Цим героєм став депутат від міської організації Комуністичної партії України Віталій Семенович Бондарчук…

Ну що ж, будемо сподіватися, що депутати новообраної ради будуть менш занятими й трішки більш свідомо ставитися до своїх обов’язків депутата місцевої ради…

44 Comments on “Місцеві ініціативи – бути чи не бути?

R0m@Nuke
01.11.2010 at 22:19

Бондарчук Красава))) Респектіще йому))))) Комуністи оказується ще в строю)))) Мда… пане Віталію видно ви не одній людині палки в колеса у цьому місті втавили)))))) от вам і розрахунок!))))

Волошка
01.11.2010 at 23:49

В нього часто якісь невідкладні справи у відповідальну мить…
Шкода, що в нас такі депутати((( Не хочуть працювати заради хмільничан, ставлячи власні амбіції на перше місце(( І куди воно нас заведе?

Віктор
02.11.2010 at 08:46

вже завело… далі буде…

Віталій
02.11.2010 at 11:34

Сергію, ти, по-моєму, так і нічого в цьому не зрозумів… Чи ти справді вважаєш, що таким чином Бондарчук віддячив мені? Це він тебе і всю громаду міста опустив нижче плінтуса… Як ти думаєш, це питання стосувалося мене особисто? Хіба це було рішення про надання мені якогось дозволу чи земельної ділянки? НІ, це зміни до Статуту твоєї громади, нашої “малої Конституції”, в якій прописано норми, що впливають на добробут саме твоєї громади, а не на мій особистий… Шкода, що ти цього так і не зрозумів…
Але я сподіваюся, що новообрана рада буде більш свідомою й ми обовязково розглянемо це питання одним з найперших…

Rut@
02.11.2010 at 11:36

Шкода проведеної роботи і очікуваних результатів, але, нажаль, ті хто нічого не робить цього не розуміє, не поважає і не цінує.

R0m@Nuke
02.11.2010 at 16:29

Особисто мене він мене не опускав! За остальних ручитися не можу)))))))))) на мою думку це ти мене не зрозумів! З чого це ти взям що це САМЕ МОЯ ГРОМАДА? Помоєму людям і без змін живеться нормально! На жаль можу вас розчарувати я це все дуже добре розумію!!!

Віталій
02.11.2010 at 16:33

Спробую черговий раз пояснити: ти хмільничанин? Ти живеш та прописаний в Хмільнику? Ти намагаєся вирішити проблеми цього міста? От і зроби висновок, чи маєш ти відношення до територіальної громади міста Хмільника та її Статуту…

R0m@Nuke
02.11.2010 at 16:42

Мені цього пояснувати не потрібно я не жираф я із першого разу все розумію! Просто якщо ти не вспромозі зібрати 2000 то постає дуже багато питань одне із них хто окрім тих 10 людей у твоїй організації тебе підтримує?

Віталій
02.11.2010 at 16:53

Не зрозумів: чого зібрати 2000? І при чому тут підтримка членів нашої організації? Шото я туплю…

Козарлюга
04.11.2010 at 14:42

Дозволю собі втрутитися у вашу дискусію, але статті по ходу ніхто не читав. Хіба це нормально коли з 35 депутатів приходить на сесію 18-22 чоловіка??? Плюс на громадян вони “ложать”??? Оце основна проблема. А щодо пана Віталія, то відношення може бути різним, але Вам пане R0m@Nuke треба визнати, що багатьом людям Він допоміг, і насправді підтримка в нього набагато більша, ніж 10 чоловік, їм не обов”язково бути членами організації, і займатись вони можуть зовсім іншими справами 🙂

Слободянська кішечка
04.11.2010 at 18:41

Сергію, ти даремно так ідеалізуєш Бондарчука, він робить лише те, що вигідно йому, а на усіх інших йому наплювати!Чим тобі Віталій так дорогу перейшов? Чим не вгодив? Дивись краще ан себе, а вже потім вказуй іншим на їх помилки чи недоліки , “ідеальний” ти наш!!!

Володимир Великий
04.11.2010 at 18:55

Цікво а як заспіває новий склад ради!???

Слободянська кішечка
04.11.2010 at 19:08

А може він взагалі не заспіває, може він затанцює)))

R0m@Nuke
04.11.2010 at 20:02

Я його не ідеалізую!!!)) просто понравився його загон!)) та більшість людей роблять тільки те що потрібно саме їм! Ця історія має свій початок у далеко далекому минулому! а шо мені дивитися на себе? я і так себе кожного ранку в зеркало бачу!!! Доречі я далеко не ідеальний! Я ще де вивчив до кінця свою світлу та темну сторону!) Да доречі Пані Кішечко коли там ваш хлопець приїде зі мною розбиратися із Вінниці??? здається Усатюк Андрій його звати! а то погрожував погрожував і не приїжає! чи він думає що я до нього у Вінницю поїду??

Слободянська кішечка
04.11.2010 at 20:09

Не поняла??? А до чого тут він??? Поясни будь-ласка!!!!!!!!

R0m@Nuke
04.11.2010 at 20:15

))))))))))))) навіщо?? помоєму ти і так все знаєш! тільки не притворяйся))) яж тобі дорогу перейшов!!! от тільки цікаво де?? ))))))))

Слободянська кішечка
04.11.2010 at 20:29

Тобі вже робили зауваження, що говорити треба по темі, а не вмішувати в обговорення незнайомих людей, тим більше тих, кого ти особисто не знаєш!

R0m@Nuke
04.11.2010 at 20:35

Та тут і так відомо хто є хто! навіть якщо прикриватися НІКОМ по написаному видно хто є хто!!! тим паче я обговорюю тільки тих кого знаю!

Віталій
05.11.2010 at 12:06

Сергію, ти не перестаєш мене дивувати… Щодо нового складу ради, то ми готуємо матеріал, який вийде окремою статтею на сайті. просто сьогодні знову відбулися певні зміни в новому депутатському корпусі. Не хочемо кидати неперевірену інфу…

ester-hm
08.11.2010 at 09:52

пане R0m@Nuke, що темної сторони то її дуже добре видно по коментах на сайті, а до світлої то тобі ще дряпатися і дряпатися, проте мені здається щоб тобі начати дряпатися до світлої сторони то потрібно повернутися, а то ти йдеш у пропасть.
пане віталій щолдо 2000, то це кількість підписів для внесення якоїсь ініціативи у м. Хмільнику, це малося на увазі ті 10% від загальної кількості виборців для того, щоб на вулиці із 50 чоловік поставити смітник, посадити ялинки, зробити освітлення чи ще що небудь.
пане R0m@Nuke, як Ви думаєте яка мені різниця до прибудинкової території на вул. Першого Травня, якщо я проживаю в іншій частині міста. Чи буду я брати активну участь у вирішенні питання, що стосується цієї території, якщо я там за рік жодного разу не буваю? Мені здається, що краще дати можливцість жителям цього мікрорайонну самим впливати на рішення питань, які їх безпосередньо стосуються, а не ходити і виклянчувати ці підписи по всьому Хмільнику.

R0m@Nuke
08.11.2010 at 11:35

А я і так нА світлій стороні!!! Як би я перейшов на свою темну сторону то давно вже… краще не буду про це!! А чому ходити і клянчити?? Пройшовся по друзях та знайомих і все 2000 зібрано ну принаймні це зробити мені легко)))
А вам бажаю щоб з новими депутатами ви внесли ці попраки!!!

Володимир Великий
08.11.2010 at 11:46

Сергій проблема рахується твого будинку, взагалі ваших 3 що є поблизу. О дообладнати спортивний дитячий майданчик ще дікількома снярядами, постаавити хороше освітлення, та щей відеоспостереження, адже почастішали випадки розмалювання снарядів, їх нищення, і т.д. Ви хочите щоб вам міська рада виділила кошти, дививтись точно у громади є така можливість в порядку ініціативи, а тут доходить що зуськи ви поцій процедурі підете, адже у вас всього 1200 підписів назбирається!!! )))

З твоїх слів виходить що ти швидеько по своїх друзях, а друг скаже що писати, та це гон, це ще мене кудись припишеш до якогось діла а мені тоді розхльобуй!!! )

Віталій
08.11.2010 at 12:03

Якщо мова зайшла про твоїх, Сергію, друзів та про майданчик в твому дворі, то всі памятають, який ти організатор і як ти зібрав людей, коли це було необхідно… Чи ти забув?
А щодо ходіння по місту та збирання підписів, то уяви таку ситуацію…
Є два будинки: одни на Дзержинського і один та 10-го Травня. Мешканці обох хочуть обладнати майданчики для дозвілля. Гроші має виділити міська влада, але є необхіжність внесення проекту рішення. От і уяви, ти, як представник будинку по Дзержинського, приходиш до своїх друзів на 1-го Травня, а вони говорять, що мовляв, нафіга нам твій двір, ми хочемо такий майданчик в свому. От і подумай, багато ти назбираєш підписів? Отмазка типу “в мене друзі не тільки на Первомайці” не канає – ситуація реально повториться…

R0m@Nuke
08.11.2010 at 13:14

Володимир Великий навіщо обладувати той майданчик ще декількома снярядами?? там все є що потрібно для коплексного розвитку юнака! просто треба підключити трішки фантазії! Мої друзі тракого не скажуть! Я у цьому впевнений на всі 100%!!! Не потрібно за мене росписувати що я зможу а що ні! якщо ви пане Віталій добре памятаєте що коли мала бути машина, а вона затрималася! і приїхала в 6 ранку наступного дня! Я ніколи нічого не забуваю! Бо все записую))) Навіщо мені її уявляти?? Я просто піду в інший район і зберу ці підписи якщо це буде потрібно! Занадто вузько дивитеся на мої можливості!))

Володимир Великий
08.11.2010 at 14:20

Це був приклад…

А щодо машини то поф кол вона приїхала була домовленіст що ти організуєш людей для встановлення майданчика!!!

Це виключно твої слова в телефоній розмові!
ААА, згадав нам навіь тоді якийсь іноземец допомагав!))

R0m@Nuke
08.11.2010 at 14:54

Машина мала приїхати одного дня в обід! Тоді прийшли люди! Я навіть тоді зроботи на день відпросився! А вона не приїхала! А приїхала наступного дня! Коли вже люди не злогли прийти! І навіть я не зміг бо працював!

І як може бути По… якщо люди розраховуть свій час! якщо вона мала приїхати у 16.00 одного дня а приїхала в 6.00 наступного!! Таке враження що ви пане Володимир Великий написали це просто не подумавши!

Володимир Великий
08.11.2010 at 15:26

Сергій, цікаво як довго ти б це все встановлював, Він і приїхав но не в 16, а пізніше цього дня, і ночував в автомобілі, бо ви Сергій не попіклувались навіть нас повідомити про це, хоча знали що він уже в місті, але подзвонив і попросив завтра зранку прийти! А те коли приїхала машина не важливо, зі всіх хто збирався прийти того дня в 16 не знайшлося жодного при тому і вас цього дня о 06:00 ранку (ні ви були коли ми розпаковували). Сергій і мова йде не про те! Ми говоримо про норму в статуті яку майже не можливо виконати, адже ви не єдиний член громад. І не завжди громаді до вас!

ester-hm
08.11.2010 at 16:29

В пана Сергія, як завжди, сніг з сірим відтінком, на жаль:(. По-моєму, Сергію, ти сперчаєшся заради того щоб сперечатися 🙂

R0m@Nuke
08.11.2010 at 16:50

Я не сперечаюся заради того щоб сперечатися! Да я в усьому виноватий! Кляніть мене, хайте от тільки правда за мною!!! І ВИ НЕ РОЗПАКОВУВАЛИ, ВИ ВЖЕ ЙОГО СКЛАДАЛИ!! А ЦЕ РІЗНІ РЕЧІ!

” адже ви не єдиний член громад. І не завжди громаді до вас! ” а цього я взагалі не зрозумів!

Rut@
08.11.2010 at 19:22

шкода, що нша громада така “ледача” стосовно захисту своїх інтересів. Пан R0m@Nukе ніби то й активний, але є яскравим прикладом тієї категорії, в якої “хата скраю”. Судячи з його коментарів.

R0m@Nuke
08.11.2010 at 20:29

Гіпер актівний))) Правда тільки в тому що потрібно мені! А громада не ледача! багатьом просто наплюва на це! Їм і так житеться нормально і без змін!)))) Ніхто ж не дивиться з того ракурса що і прості громадяни! Одного разу провів опитування серед знайомих своїх та своєї мами! різна вікова категорія а відповіді майже одні і тіж самі ” ВОНО МЕНІ ТРЕБА “?? от і подімаєте чи потрібні зміни чи треба розбудити свідомість у громадян!

Слободянська кішечка
08.11.2010 at 21:42

Все тече, все змінюється, от тільки один R0m@Nuke багато плеще язиком, а нічого не робить…

R0m@Nuke
08.11.2010 at 23:33

Все тече, все змінюється, от тільки один Слободянська кішечка НІЧОГО НОВОГО СКАЗАТИ НЕ МОЖЕ! як би ви поцікавилися чим я зараз маймаюсято ви б просто такого не написали! значить виходить так що ВИ ПРОСТО НЕ ЦІКАВИТЕСЯ ІНШИМИ ОКРІМ СЕБЕ!

Віталій
09.11.2010 at 11:33

Сергію, а розкажи но читачам сайту, чим же ти займаєшся? Ми навіть розмістимо твою статтю з історією успіху.. А то ми справді про це не знаємо… Тільки не переходь на банальне – я знаю, але не скажу…

Слободянська кішечка
09.11.2010 at 15:10

Це значить, що я просто не цікавлюсь тобою, R0m@Nuke.

R0m@Nuke
15.11.2010 at 17:10

Я багато чим займаюся! А в мене історія спуху проста! В мене є бажання ЩОСЬ ЗМІНИТИ!

Пані Кішечко як би ви не цікавилися мною тоб навіть не писали такі речі а просто б закрили на це очі! а так фак залишається фактом ВИ ДУМАЄТЕ ЩО НАПИСАТИ МЕНІ У ВІДПОВІДЬ ЗНАЧИТЬ ВИ ПРО МЕНЕ ДУМАЄТЕ!

Віталій
15.11.2010 at 20:21

І все ж , Сергію, ми чекаємо статті про твої здобутки. Це не намагання приколотися… Просто я не сумніваюся, що ти робиш щось корисне, от і варто вже виходити з тіні…

R0m@Nuke
16.11.2010 at 07:17

А мені і в тіньку не погано живеться!!!)))

Віталій
16.11.2010 at 08:22

Тобі не здається, що це схоже не на громадську роботу, на громадський онанізм? Типу сам собі щось там роблю й з цього тішуся?

R0m@Nuke
16.11.2010 at 16:33

Пане Віталю от саме таким ви і займаєтеся вже багато років! ( громадський онанізм. Типу сам собі щось там роблю й з цього тішуся ) А те що я роблю вам просто знати не дуже потрібно!

Віталій
16.11.2010 at 21:24

Цілком з тобою згоден – воно мені й справді непотрібно… Але можливо ти розкажеш про це іншим на сторінках сайту? Це пропозиція використовувати цей ресурс для поширення інформації про свою діяльність…

Слободянська кішечка
17.11.2010 at 11:37

R0m@Nuke, я про тебе справді думаю! Тільки виключно, як про матеріал для досліджень… Боже, скільки вітчизняна психіатрія втрачає…((((((((

R0m@Nuke
17.11.2010 at 15:38

Якби я хотів про це розповісти то давно б розповів, а так Звіняйте!!)) ООО я підослідний кролик!! КРУТО!!!))))

Віталій
17.11.2010 at 21:26

Ми добрі, ми тобі й не таке пробачаєм…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *