Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.04.2010

Місцеві ініціативи в Хмільнику: розроблено пропозиції щодо внесення змін до Статуту територіальної громади

Громадська організація «ПРАВО» розробила свій варіант внесення змін до Статуту територіальної громади міста Хмільника щодо порядку внесення проектів нормативно-правових актів на розгляд Хмільницької міської ради в порядку місцевої ініціативи.

2008 року, в рамках реалізації проекту «Місцеві ініціативи – проблеми реалізації на практиці», Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» було проаналізовано статути територіальних громад Хмільницького району та міста Хмільника Вінницької області щодо реалістичності виконання на практиці вимог статутів для внесення проектів рішень на розгляд сесій в порядку місцевих ініціатив. Завдяки проведеному моніторингу було виявлено ряд порушень, які в окремих випадках фактично позбавляють членів територіальних громад скористатися правом на місцеві ініціативи. Наприклад, Статут територіальної громади міста Хмільника містить вимогу, що для внесення проекту рішення на розгляд ради в порядку місцевої ініціативи, необхідно заручитися підписами 10% членів територіальної громади міста Хмільника, що мають право голосу на місцевих виборах. Провівши нескладні обчислення маємо: в Хмільнику 19 500 виборців. 10% це – 1 950 підписів. Виходить, що проект рішення, який пропонується на розгляд міської ради, має бути підтриманий ! 950 підписами… У разі, якщо питання стосується окремого багатоквартирного будинку чи невеликої вулиці, зібрати таку кількість підписів просто не реально.

Для порівняння

Необхідна кількість підписів, передбачена в статутах чи положеннях про місцеві ініціативи різних міст України

(За інформацією УНЦПД)

Місто
Кількість
підписів членів
територіальної громади
Вінниця
50
Дніпропетровськ
250
Запоріжжя
250
Київ
1000
Рівне
1000
Суми
500
Хмельницький
16
Чернівці
500
Хмільник 
1 950

Статут також не містить роз’яснення щодо ключових питань, як от терміну збору підписів, порядку створення ініціативної групи, вимог щодо документального оформлення місцевої ініціативи тощо.

Саме тому, в рамках проекту «Місцеві ініціативи: участь громади в усуненні перешкод», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», громадською організацією «ПРАВО» було розроблено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника стосовно порядку внесення місцевих ініціатив.

Наразі важливим є отримання громадської оцінки запропонованих змін членів територіальної громади міста Хмільника, а також думки незалежних експертів. Пропонуємо долучитися до обговорення додатку до Статуту територіальної громади міста Хмільника та дати свою оцінку запропонованим змінам.

Проект додатку до Статуту в приєднаному файлі.

Додаткова інформація:

067 425 84 95

Запитання та пропозиції прохання надсилати на електронну адресу:

statuthm@gmail.com

4 Comments on “Місцеві ініціативи в Хмільнику: розроблено пропозиції щодо внесення змін до Статуту територіальної громади

R0m@Nuke
26.04.2010 at 22:15

Ну судячи зі списку ми майже в двічі більші за Київ і це радує))))))))))))) от тільки чогось ще досі метро не построїли(((( може хтось візьме не себе цю ініціативу і збере підписи?? )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Володимир Великий
26.04.2010 at 23:49

Влучно!!! Цікаво те що як цей статут пройшов усі стадії, перед затвердженням!

Чи його депутати у ночі прийняли, при закритих дверях, і вимкненому світлі.

Віталій
27.04.2010 at 09:27

На мою думку чинників, які вплинули на норми Статуту, три: Перший – зацікавленність влади в створення такого механізму, другий – фаховий рівень депутатів, третій – Статут не пройшов належного громадського обговорення. От і маємо ситуацію. На мою думку це притаманно не тільки Статуту, а й іншим нормативно-правовим актам, які продукує місцева влада…
Написав і подумав: а чи достатній рівень зацікавленості членів громади у наявності такого механізму і як наслідов – в можливості впливати на вирішення проблем міста? Напевно варто відзначити ще й такий чинник…

Ester
27.04.2010 at 10:11

Я сумніваюся, що на прийняття таких норм Статуту вплинула зацікавленність депутатів, тому що впевнена в їх неналежному фаховому рівні. Вони швидше всього не задумувалися над цим і тупо скопіювали 10% з нормативно правового акту вищестоящих органів, який носив рекомендаційний характер. Звикли в нас коли за них все вирішують, а списувати вчать ще з школи, а потім в технікумах, інститутах і університетах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *