Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.01.2013

МІЖКОНФЕСІЙНИЙ КОНФЛІКТ В ХМІЛЬНИКУ МАТИМЕ СВОЄ ПРОДОВЖЕННЯ

Як повідомляє релігійно-інформаційна служба України греко-католики не миритимуться з тим, що міська влада Хмільника, на догоду православним, відібрала у греко-католицької спільноти раніше виділену під хроам земельну ділянку. Про це заявив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосип (Мілян).

«У конфлікті, що стався в Хмільнику, влада, на жаль, прийняла сторону тих, хто пообіцяв різанину. Вона скасувала своє рішення і відібрала у нас землю. Але я певен, що ми на цьому не поставимо крапки. Будемо апелювати до відповідних урядових структур», – сказав у розмові з CREDO єпископ Йосип (Мілян).

Владика заявив, що греко-католики вимагатимуть у влади справедливості: «Я вважаю: не може так бути, що один стоїть вище закону, а права іншого порушено».

Нагадаємо, міжконфесійний конфлікт у Хмільнику розгорівся після протесту православних вірян на чолі зі священиком проти зведення каплички греко-католиками. Православні пообіцяли навіть різню в разі будівництва греко-католицького храму.

Хоча капличка має будуватися на католицькому цвинтарі, православні вважають, що греко-католицький храм осквернятиме пам’ять їхніх предків.

«Як на мене, влада робить собі злу послугу, тому що демонструє своє безсилля і підтримку незаконних дій», – прокоментував ситуацію владика Йосип (Мілян).

6 Comments on “МІЖКОНФЕСІЙНИЙ КОНФЛІКТ В ХМІЛЬНИКУ МАТИМЕ СВОЄ ПРОДОВЖЕННЯ

Небайдужий
26.01.2013 at 22:42

Єпископ трохи помилився. У Хмільницьких греко-католиків ніхто земельну ділянку не відбирав по тій простій причині, що її їм ніхто так і не надав.
До речі, в даному випадку, якщо порівняти ставлення міської влади до бубликового магазину та каплиці греко-католиків, явно простежується так звана “політика подвійних стандартів”. Бублик спорудив свого МАФа НЕЗАКОННО, без будь-яких дозволів, за повного сприяння міського голови та його першого прихвостня- Петрика, тоді, як численні звернення законослухняних представників хмільницької парафії уніатів просто, чи як ще кажуть ТУПО, були проігноровані без будь-яких обґрунтувань. між іншим, такі дії перших посадових осіб місцевого самоврядування (створення незаконних перешкод одним і одночасне незаконне сприяння іншим суб’єктам господарювання в одному й тому ж питанні) чинне законодавство однозначно кваліфікує, як корупційні. Але, як показують події останніх двох років, та прокурорська відповідь на звернення греко-католиків, ніхто наших очільників до адміністративної відповідальності тут притягувати не збирається. Якщо на них вже й скаржитися, то тільки до Києва. В Хмільнику законність ніхто відновлювати не буде 🙁

Кьёче
27.01.2013 at 12:41

Продовжуючи… А ХТО? Хто поскаржиться (хоча б і в Київ) на місцевих корупціонерів? Є в Хмільнику такі???

Глеб
27.01.2013 at 13:07

🙂 Объявляется конкурс: “А Вам слабо?” 🙂 🙂 🙂

LEON
27.01.2013 at 16:12

 Правий Небайдужий. єпископ трохи помилився. У Хмільницьких греко-католиків ніхто земельну ділянку не відбирав по тій простій причині, що її їм ніхто так і не надав.
Скоріш за все справа не в земельній ділянці. В корупційному м.Хмільнику, виник конфлікт не на релігійному підгрунті а чисто комерційний,  як говорять в кримінальному середовищі,  конфлікт із-за розподілу сфери впливу та ринку доходів. Ви тільки гляньте на яких автомобілях підїзджають до церкви  батюшки, яке у них взуття, які  куртки виглядають із під ряс і зразу ж стає зрозуміло, що вони горло перегризуть за людей. які іх фінансово утримують. А тут на тобі, якісь  греко-католики, хочуть капличку будувати, це ж який фінансовий шмат хочуть забрати. І пішло і поїхало.
 Можливо мені хтось дасть розяснення на декілька запитань. З яких це пір прокуратура почала розказувати, де можна будуватися а де заборонено?     А хто це організував православних мирян так, що вони договорилися до погроз в адресу своїх близьких, знайомих а можливо і рідних, організувати різню в разі будівництва ними греко католицького храму. Це так церква призиває до смирення? Чому міська влада зупинила вирішення цього питання.  Греко- католики хочуть побудувати капличку на території римо- католичного кладовища, напевно вони погодили це питання в костьолі м. Хмільника а можливо і вище, і не отримали ніякого заперечення, Чому заперечують православні? Це ж не перша і не остання культова споруда, яка буде збудована в Хмільнику. І останнє. Хто відбудує  капличку на православному кладовищі, навпроти військомату?            Що знову за рахунок місцевого бюджету .Не Хмільник а “ПОЛЕ ЧУДЕС”

почитувачка
27.01.2013 at 18:47

подобається читати коментарі деяких активістів. складається думка, що в Хмільнику є грамотні розсудливі люди, які переймаються не лише тим де дістати батон хліба при будь яких політичних розкладах, а й “зрять в корінь” тієї чи іншої проблеми, того чи іншого  суспільно важливого питання. І коми до ладу розставлені, і капс зі знаками оклику по дєлу  підкреслює над чим слід задуматися пересічному громадянину, наприклад навіть і мені. але ж не словом ,а ділом. тим більше якщо слово від аноніма, який і за правду, але й не при дєлах, мімо проходив. конкретно нічого не хочеться казати. Світ починається з себе 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *