Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

13.04.2011

На дорогах бездоріжжя

Мало не щодня  доводиться чути нарікання хмільничанн на незадовільний стан доріг. Автовласники і водії «не зли тихим словом» згадують всіх хто причетний до дорожного полотна. Пасажири громадського транспорту з ними солідарні. Нічого дивного, адже на багатьох дорогах такі вибоїни, що у них ховається півколеса легкового авто. Об’їжджаючи ями, водії виїжджають на зустрічну смугу, часто створюючи аварійну ситуацію. А відповідні органи, складається враження, на те не звертають уваги. Бо окрім обіцянок розпочати ремонт доріг одразу після настання тепла , жодних активних дій з їх боку не спостерігалося. Нешодавно на вулиці 50-річчя СРСР  я був шокований тим що побачив, ямки в асфальті були закладені цеглинами та просипані чи то глиною чи то піском.

Мене пройняла геніальна думка, це ж новітні технології в обслуговуванні доріг Мені ж пригадався давній анекдот на цю тему:

«У час Перебудови до СРСР для налагодження дружніх  зв’язків приїхав американський  Президент. Його повозили автівкою по Москві та інших великих містах не надто якісними дорогами, і згодом він полетів на батьківщину.

Через місяць з  візитом у відповідь до США прибув Президент СРСР. Йому теж влаштували відвідини видатних місць Америки. Та тепер автомобільний кортеж рухався практично ідеальними дорогами. Різниця була відчутною, тож під час переговорів Президент США запропонував гостю:

– Давайте я  дам вам наших спеціалістів, наш асфальт – і ви 50 років не знатимете бездоріжжя.

– Ні, дякую, – відповів  Президент СРСР. – Краще я вам  дам наших спеціалістів і наш  асфальт – і ви 50 років не  знатимете безробіття!»

Хоч це й анекдот, але доля істини у ньому є. У  У хмільнику щороку ремонтують дороги, вкладаючи у це великі кошти. Та після кожної зими з’являються нові ями, на окремих ділянках проїхати майже неможливо. Безлад який коїться в цій сфері перейшов вже всі межі терпіння, чесно кажучи хочеться їздити по рівних дорогах а не бути постійним клієнтом автомагазинів.

Отримано по електроній почті
підпис: оскар де ла хойя

33 Comments on “На дорогах бездоріжжя

Grab
14.04.2011 at 00:30

В нормальних країнах проводять тендер, – фірма, що виграє тендр підписує угоду на 10 років. За ці 10 років вони зобов*язуються слідкувати за станом дорожнього покриття. Фірма в цьому зацікавлена, тому що за угодою фірмі одразу виплачується лише якийсь відсоток наприклад 20% від загальної суми. Потім щороку фірмі повертають 8%, але повератються гроші лише за умови відповідної якості покриття. Наприклад якщо пройде 4 роки і контролююча установа нарахує перевищення допустимої ямковості на ділянці,- угода (контракт) розривається і 8х6=48% потенційної виручки фірма не отримає. Як на мене дуже розумно. Головне зацікавленість.
В наших же реаліях зовсім друга зацікавленість:

Корупція -коментувати не буду…
Недотримання технологій- якщо дорожніки покладуть асвальт “на свовість”, то в наступний рік вони сидітимуть без роботи/зарплати, тому доводиться просто класти на свовість і засипати асвальт в калюжу, придопкуючи все це чоботом.
Відео в тему http://www.youtube.com/watch?v=07pe4QIJw-I  правда про Росію, але в нас не краще…

 

Grab
14.04.2011 at 00:50

Якось бачив на власні очі як поляк (мерс джип з польськими номерами) влетів на швидкості на стічну решітку – на виїзді від будинку культури по праву руку впадина призначена для стоку води. Впадина та на сантиметрів 10 якщо не більше. Сказати, що він був в шоці – нічого не сказати, я бачив це здалеку і не розумію польську, але я по губах прочитав як він любить цю країну. А “яму” ту справді помічаєш в останню чергу, – пару років назад ввечері (якраз коли вже темно а освітлення ще не вмикають) попав у ню на скутері, якось чудом я остався живий, з скутера напевно зроблю лодочний мотор – я люблю тебе Хмільник…

Лапша на вуха
14.04.2011 at 07:51

Мені цікаво: Як комунальні керівники “списують по бухгалтерським документам”  “ремонт дороги”, який зображено на фото? Уявіть собі, в накладних документах зазначено:- Цегла для поточного ремонту дороги…… Чи всеж таки там буде вказано- асфальт?
Висновок: не шукаймо Росію, а подивимось “собі під ніс”!!!

Віталій
14.04.2011 at 11:54

Мене от що зацікавило: а чому виникла необхідність застосовувати такий оригінальний спосіб “латання дірок” на дорозі? Хіба не можна було нормально їх заасфальтувати? Причому це не єдина така “латочка” на тій дорозі…

DC_Dent
14.04.2011 at 12:55

Боян про дурнів та дороги згадувати не буду, але чомусь іноді здається, що коли ми переможемо корупцію – у нас будуть нормальні дороги і навпаки )
Чув недавно чи то історію з життя чи анекдот: начальник якогось облавтодору накрав при будівництві ділянки дороги, на “зароблене” купив дорогу тачку і через декілька днів розбив її на цьому ж відрізку дороги )

Віталій
14.04.2011 at 13:04

Перефразовуючи народну мудрість скажу: ремонтуй ямки на дорозі, а то сам в них попадеш…

grab
14.04.2011 at 13:41

Насправді слідкувати за цим має наша доблесна ДАІ, але їм видно ніколи, або просто не вигідно…
Відповідно до Закону України “Про дорожній рух” кожна дорога має власника. Стаття 24 цього закону чітко говорить про те, що власник несе відповідальність, у тому числі й кримінальну, за створення небезпечних умов на дорогах, особливо якщо сталося ДТП. Згідно з цим Законом, за дороги загальнодержавного значення (ми їх називаємо траси) відповідає Державна служба автомобільних доріг України. За дороги всередині міст відповідають комунальні підприємства органів місцевого самоврядування. 
Статтею 140 КУпАП законодавчо встановлена відповідальність для власників доріг. Відповідно до вищезгаданої статті, за порушення норм і стандартів при утриманні доріг на посадових осіб автодорів може бути накладено штраф. Якщо в результаті таких порушень сталася аварійна обстановка або пошкодження транспортного засобу, власник дороги може отримати додатково адміністративний арешт до 10 діб. Що ж стосується кримінальної відповідальності власників доріг за погане їх утримання, роз’яснення дається ще в Постанові Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.01 у статті 14 “Суспільно небезпечні діяння, передбачені ст. 288 Кримінального Кодексу України, полягають у порушенні правил, норм і стандартів при будівництві, реконструкції, ремонті або утриманні доріг, вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд”. Суб’єктами такого злочину є посадові особи дорожньо-експлуатаційних служб.
ДСТУ 3587-97. Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану  -не передбачає латання ям цеглинами.
Якщо все це грамотно розрулити, то  можна підвести посадових осіб під кримінальний кодекс за бездіяльність.

grab
14.04.2011 at 14:04

Доречі знайшов в ДСТУ про дощеприймальну решітку (біля ДК , напроти “стікляшки”, навпроти “Корони”):

Відхилення висотної позначки решітки дощоприймального колодязя відносно рівня покриття проїзної частини не повинно перевищувати 2,0 см.
Треба сфотографувати з лінійкой і направити інформаційний запит

Хмільничанин
14.04.2011 at 14:12

Я прихильник здорового образу життя і виразу “Тише едешь – дальше будешь”, тому ходжу пішки і переймаюсь більше за тротуари

grab
14.04.2011 at 14:17

Хмільничанин, здоровий образ життя це звичайно добре, погано тільки коли на тротуар вилітає машина в якої лоп рульовий кулак чи банально розрізало гуму із-за попадання в яму…
“Моя хата скраю” типова риса українців…

grab
14.04.2011 at 14:48

Доречі, освітлення вулиць теж має переймати прихильників здорового способу життя
Те ж ДСТУ :
4.6.4 Вмикання зовнішніх освітлювальних установок з газорозрядними лампами слід здійснювати у вечірні сутінки у разі зниження рівня природного освітлення до 20 лк, а з лампами розжарювання – 10 лк; вимикання – у ранішні сутінки у разі природного освітлення 10 лк.
4.6.9 У разі інтенсивності руху пішоходів більше ніж 40 чол./год, а транспортних засобів в обох напрямках – понад 100 авт./год вимикання частини зовнішнього освітлення не допускається.

4.6.10 У разі наявності зовнішнього освітлення на пішохідних переходах, зупинках маршрутних транспортних засобів, перехрестях, в місцях концентрації дорожньо- транспортних пригод, кривих в плані радіусом менше ніж 500 м поза населеними пунктами та менше ніж 150 м в населених пунктах, залізничних переїздах вимикання зовнішнього освітлення у темну пору доби не допускається.

4.6.11 Джерела світла, що перегоріли, необхідно замінити протягом однієї доби з моменту виявлення.

Вважаю коментування лишнім – всі знають коли у нас світло вмикається і коли його вимикають.

Учасникам ДТП в нічний час раджу звернути увагу на ці пункти ДСТУ

Макарон
14.04.2011 at 17:04

Если учти количество ям в городе а также метод их устранения. В недалеком будущем ми станем похожи на такие города как Никополь и Кривой Рог, в первом дорога зеленая от шлака во втором красная в связи деятельностью Криворожьстали!

Хмільничанин
14.04.2011 at 17:35

grab хороші дороги це добре, але що робити тим хто ходить пішки? По вашому пішоходи мають ходити по гарним дорогам, а не по тротуарам?

Sofia
14.04.2011 at 17:39

Якщо вже мова зайшла про вулицю 50-ти річчя СРСР, то там і тротуарів  немає.

Ester
14.04.2011 at 18:37

пане Хмільничанин у одному із своїх коментів в іншій статті ви сказали: “Особисто для мене проблема дурнів, поганих доріг та тротуарів набагато болючіша чим кілька нещасних голодні песиків”. У цій статті дороги Вас уже цікавлять менше, а більше тротуари – це явно тому що стаття про дороги, а не про тротуари. Якби написали про тротуари говорив би про дороги або про дурнів  – вічний опозиціонер і “дохтор”.
Дороги у нас дійсно погані, проте якщо у нас немає коштів на притулок для собак на дороги у нас тим паче їх не вистачить.

grab
14.04.2011 at 18:45

Хмільничанин, якщо дивитись з точки зору ПДР (я як водій так і сприймаю) то тротуар відноситься до дороги, а пішоходи до рівноцінних учасників дорожнього руху. Тобто дорога включає в себе проїжджу частину + тротуар/узбіччя. Коли я висловлювався за стан доріг, то на увазі мав саме дорогу вцілому.  На мою думку, і водії і пішоходи мають бути зацікавлені в нормальному стані як проїжджої частини так і тротуару. Пішоходів в більшості випадків не турбує стан проїжджої частини… окрім випадків коли їх обляпує проїжджаюча поряд машина, або коли машини виїжджають на тротуар щоб обїхати яму, чи коли їх сліплять дальнім, ну і вібромасажерування печінки в громадському транспорті. Водії це тіж самі пішоходи, але ходять менше, та всеодно, вони отримують незручності від стану тротуарів  навіть кермуючи- маю на увазі такі випадки як бардюр біля “вонючки” – там як не огорожа, то щебінь, – люди виходять на проїжджу частину щоб обійти те неподобство, при цьому бувають небезпечні ситуації при перестроюванні транспорту. До того ж білшість водіїв бісить, те що їх тупо стреже держава (штрафи/податки/збори) але толку від того тільки власникам автомагазинів та СТО.
Як на мене в такій ситуації не слід ділитися на пішоходів/водіїв , буде толку як від умовного поділу схід/захід – і тим і тим погано але зробити нічого не можуть.

Хмільничанин
14.04.2011 at 19:32

Ester прочитавши ваші коментарі в інших темах, я і не сподівався що ви напишете щось розумне.
grab я не зовсім розумію хід вашої думки, але можу уточнити свою. Я маю на увазі не тільки тротуари біля проїжджої частини, а пішохідні доріжки, алеї, пішохідні зони біля житлових будинків. Коли я кожного ранку викручуючи ноги і пересуваючись по “фарватеру” намагаюсь не вляпатись в болото в себе в прибудинковій зоні, мене в той час найменше хвилюють “пікінеси” в центрі і цегла на 50-річчі СРСР.

Синьоглазочка
14.04.2011 at 23:05

Sofia 14.04.2011 о 17:39
Якщо вже мова зайшла про вулицю 50-ти річчя СРСР, то там і тротуарів немає.
Так. І автомобілі люди ставлять на дорозі, що пішоходам немає як пройти чи оминути зустрічне авто…

Grab
14.04.2011 at 23:49

Хмільничанин, вибачте, я вас не правильно зрозумів, – просто ви писали ; “ходжу пішки і переймаюсь більше за тротуари” – на жаль на моїй вулиці навіть тротураів немає, і пішохідна зона це та ж сама проїжджа частина, якщо її можна так назвати… Але я думаю, допоки в центрі латають ями цеглою, а освітлення працює лічені години, – можна навіть не надіятись, що на моїй вулиці покладуть новий асвальт … так зрозуміліший хід моєї думки ?

Хмільничанин
15.04.2011 at 01:07

От бачте “на жаль на моїй вулиці навіть тротураів немає” – а дорога хоч якась але все таки є. Сумніваюсь що пішохідну зону треба називати проїзджою частиною, вона все таки для пішоходів, а не для того щоб їздити по ній і тим самим її руйнувати. Так зрозуміліший). Також мені зрозуміло що це все просто марнування нашого часу і дискового простору на сервері, від цих балачок тротуари не побудуються, а дороги не відремонтуються. На жаль.

Віталій
15.04.2011 at 08:56

За цією суперечкою втратилася головна думка: а чому саме цеглою? В цьогорічному бюджеті не передбачено коштів на асфальт для ремонту доріг? Якщо так, то чому? Якщо передбачено, то чому цегла? Економлять? Чи вже витратили всі кошти на початку року? Знову ж таки – чому? І якщо це правда, то як будуть ремонтуватися дороги до кінця року? Взагалі не будуть? Чи тільки за допомогою цегли?

grab
15.04.2011 at 09:30

Ніхто не сперечається – йде конструктивний діалог))
А чому цеглою ? … можливо її туди клали прямо в воду (калюжу) вже краще так аніж асвальт … імхо
А чи будуть ремонтувати … наскільки володію інформацією, то дорожний відділ у місті мають закрити, тепер буде 1 дорожний відділ на 3 райони, і відділ цей буде в Калинівці

Віталій
15.04.2011 at 09:45

Я все ж таки мав на увазі раціональне використання фінансових ресурсів…

grab
15.04.2011 at 09:49

З фінансової точки зору все ж таки раціональніше/дешевше цегла
Асвальт в калюжу – гроші на вітер.

Папа карло
15.04.2011 at 11:24

Згоден з паном grab в калюжі асфальт не кладуть, а дірку залатати треба було, от вам і пояснення пане Віталій. Також не факт що це робила влада на яку так гнівається пан Дорох.

Хмільничанин
15.04.2011 at 11:50

До речі, а це дійсно робила дорожня служба?

R0m@Nuke
15.04.2011 at 13:22

Цеглою бо поки там є вода Асфальт не покладуть а дирку треба чимось дай заліпити!!! чи може краще щоб була дирка но без цеглин??

Віталій
15.04.2011 at 16:19

Цікаво, а що мав на увазі і як ставиться до цієї статті сам її автор? Що він мав на увазі? відсутність коштів в бюджеті на ремонт доріг чи необхідність заліпити дірку хоч цеглою, хоч дошками забити, аби її не було?

Хмільничанин
15.04.2011 at 17:44

А от ви б пане Віталій взяли і спитали в нього, а потім розводили тут свою полеміку про погану владу.

Хмільничанин
15.04.2011 at 17:53

Якщо ви пане Віталій такий гарним місто-керівник і знаєте як раціонально розподілити кошти, щоб їх вистачило і на дороги і на притулки для собак і собі на дачку, то чому ви не балотуєтесь в мене чи хоч в депутати міської ради? А може гра у відкриту це не “Ваш конёк”?

Хмільничанин
19.04.2011 at 12:50

Пане Віталій, а чому ж ви не пишете, де ваші розумні слова і розжовування законів?

Віталій
19.04.2011 at 12:57

Що Вам потрібно розжувати? Я готовий надати Вам консультації в межах своєї компетенції…

Хмільничанин
19.04.2011 at 18:05

Ясно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *