Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

07.09.2010

Найбільше зубрів – у Вінницькій області.

«У  Вінницькій області здивувати можна або Ставкою Гітлера або нашими зубрами» – кажуть у ДП «Хмільницький лісгосп». Адже  в угіддях знаходиться 91 зубр. Які перебувають на територіях Хмільницького, Літинського та Калинівського районів. – Це найбільша кількість у порівнянні з іншими регіонами України. Наприклад, Сумською, Львівською, Волинською, Київською та Чернівецькою де ще є такі, на сьогодні, рідкісні тварини, котрі занесені до Міжнародної Червоної книги.

– З’явилися вони тут ще в 1979 році – розповідає мисливствознавець Володимир Ткач. – Із Державного мисливського господарства «Цуманське» Волинської області було завезено 6 голів, 4 самки і 2 самці. А, оскільки, тваринам підходять тутешні природні та погодні умови, вони добре прижилися. Чисельність поступово почала збільшуватися. І займати значну територію. А відтак, 12 зубрів вже було переселено у Львів, а 5 на Волинь, звідки вони і були привезені. З метою виконання «Регіональної програми збереження та відновлення зубра у Волинській області».

Не  дивно, що сюди приїздять науковці різних університетів та вивчають динаміку чисельності, а потім дають відповідні рекомендації щодо охорони і створення відповідних умов  проживання для зубрів іншим мисливським господарствам.

– Вже в цьому році двічі приїздили  науковці  Київського Національного  університету біоресурсів і природокористування  та один раз  із Львівського  Національного лісотехнічного університету. – Зазначає Володимир Володимирович.

Починаючи з останніх чисел жовтня до початку  березня (близько 100 днів) працівники лісового господарства забезпечують тварин необхідними кормами.

Зі  слів працівників лісгоспу, на одного зубра  в день розраховують 4 кілограмів зерна, 10-12 сіна, 50 грамів солі  та 2 кілограми коренеплодів.

Крім  того тварини знищують насадження молодих  дерев та кору старих, а оскільки їх багато, то й знищується значна частина  лісу.

Зимою зубри всюди ходять гуртками. Лідерами котрих є старі самки.

– Ворогами зубрів є собаки та вовки, котрі можуть відлякувати тварин, особливо молодих. – каже мисливствознавець. – Але найбільшим ворогом є браконьєр. Незважаючи на те, що, відстрілювати зубрів заборонено, траплялися сміливці, які в нічний час їздили по полях та лісах, здебільшого на дорогих автомобілях і зникали коли їх помічали працівники лісгоспу. А тому зубри у нас постійно під наглядом. Проте випадків їх відстрілу браконьєрами, за два з половиною роки моєї роботи у лісгоспі, ще не було виявлено. – Продовжує. – А померають тварини зазвичай від старості, або тоді коли випадково потраплять під автомобіль. Хоча це також відбувається не часто.

Юлія  Шандра

8 Comments on “Найбільше зубрів – у Вінницькій області.

Козарлюга
27.12.2010 at 19:37

Браконьєри є дійсно найнебезпечнішими ворогами, і не тільки зубрів! Тому було б доречно оголосити відстріл самих бракон”єрів. Серед мисливців ходять чутки про масовий відстріл зубрів на протязі останніх 3-4 років високопоставленими чиновниками з Києва, тому інформація про те, що в нас найбільше поголів”я зубрів, стало для мене приємною новиною, пропустив цю статтю ))) А щодо бракон”єрів, так в районі вибили зайця, косулю майже повністю. Особисто вже років з 5 стріляю тільки по банках з під фарби.

Віталій
28.12.2010 at 13:56

Щодо кількості звірини в наших лісах, то завдяки зусиллям одного мого друга, поголівя суттєво збільшилося. І зайця, і косулі, і кабана… А щодо відстрілу зубрів, причомумасовому, то це взагалі нісенітниця…

Sofia
28.12.2010 at 17:35

Згідно останньої інформації від директора лісгоспу, то зубрів вже 2 роки не відстрілювали взагалі.

Козарлюга
28.12.2010 at 20:15

Вчора по ТСН про лосів показували )) , як їх “мажори” відстрілюють…

Віталій
29.12.2010 at 10:18

А в АФриці на сафарі набагато більше звірини валять. Але в нашіх лісах браконьєрів поменшало. Це інформація з перших рук – можете сміливо вірити)))…

Козарлюга
29.12.2010 at 19:54

а жаль, що карточку на браконьєрів не дають відстрілочну ))))))

Віталій
30.12.2010 at 11:18

Тут просто варто не створювати прецеденту. Якщо почнуть видавати відстрілочні картки на браконьєрів, то “ввдушєвльонний народ” почне вимагати подібні картки на депутатів, причому всіх рівнів, сільських/міських голів тощо…

Sofia
02.01.2011 at 20:06

Мажори, навіть, на бомжів, полюють, ганяють їх по закинути будовах. Усе в задоволення. Як кажуть, з жиру бісяться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *