Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Наші проекти

2021 рік

Зараз організація реалізовує такі проекти:

«Правова допомога в Хмільницькій громаді: формуємо мережу правових консультантів». Проект спрямований на формування мережі правових консультантів в сільських населених пунктах Хмільницької громади та проведення їх навчання. Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Чисте повітря». Проект спрямовано на зменшення забруднення атмосферного повітря в Хмільницькій міській територіальній громаді, яке відбувається через спалювання рослинних решток в весняно-осінній період. Проект реалізовується в рамках Програми підтримки активістів, що відстоюють покращення якості повітря у містах України «Друге дихання», що виконується ГО «Екодія». Фінансування відбувається в рамках проекту EPAIU, що виконується Міжнародним фондом «Відродження» за фінансування і сприяння Посольства Швеції в Україні.

2020 рік

«Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді». Мета проекту: посилити спроможність Хмільницької міської ОТГ вирішувати правові проблеми через розробку та затвердження програми забезпечення населення безоплатною правовою допомогою, проведення інформаційних та навчальних заходів, зменшення в локальних НПА кількості факторів, які перешкоджають реалізації прав членів громади, а також започаткування діалогу, за участі всіх зацікавлених сторін. Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Школа активних громадян». Програма спрямована на підвищення обізнаності членів територіальних громад Вінницької області щодо участі в процесах прийняття рішень органами влади з використанням інструментів громадської участі. Проектом передбачається розробка навчальної програми, формування групи для участі в навчанні, проведення навчання для членів раніше сформованої групи учасників, а також надання експертної підтримки учасникам навчання та представникам громад Вінницької області щодо впровадження та застосування інструментів громадської участі.

 

2019 рік

«Правова допомога – кожній сільській громаді». Мета проекту: покращити забезпечення мешканців сільських громад Хмільницького району безоплатною правовою допомогою». Проект реалізовується в рамках реалізації Програми забезпечення безоплатною правовою допомогою населення Хмільницького району на 2019-2020 роки.

«Електронна демократія: інформуємо, навчаємо, аналізуємо». Мета проекту: створити умови для ефективного розвитку електронної демократії у Вінницькій області.
Проект реалізовується в рамках Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки.

 

2018 рік

«Хмільник туристичний: робимо перші кроки». Проект реалізується за фінансування Уряду Канади через Фонд підтримки ініціатив з демократичного врядування та розвитку проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Мета проекту – підвищити туристичну привабливість міста Хмільника через підвищення рівня інформування туристів і підприємців про наявні активи громади та туристично привабливі об’єкти, розвиток фестивальної діяльності та створення музею місцевого самоврядування.

 

2017 рік.

«Інструменти місцевої демократії в об’єднаних громадах: долаємо перешкоди». Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження». Мета проекту – Підвищити спроможності членів Вапнярської, Іллінецької та Вороновицької ОТГ, що проживають переважно на території периферійних населених пунктів об’єднаних територіальних громад, щодо комунікації із органами місцевого самоврядування через використання інструментів місцевої демократії, а саме: загальних зборів за місцем проживання, місцевих ініціатив, громадських слухань та електронних петицій;

Проект «Формування безпечного середовища: спільна справа поліції та громади». Мета проекту – сформувати сталі зв’язки між поліцією, міською владою та громадськістю в місті Хмільнику для впровадження підзвітності поліції, встановлення  та підтримання правопорядку, попередження злочинності, розвитку безпечного середовища в громаді. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Проект «Безоплатна правова допомога в Хмільницькому районі: посилюємо правові можливості громад». Мета проекту – забезпечити інституційний розвиток та покращення змістовної діяльності мережі правових консультантів, яка була створена громадською організацією «ПРАВО» в Хмільницькому районі Вінницької області. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

2016 рік.

Проект «Реалізація права на безоплатну правову допомогу в сільських громадах Вінницької області» в рамках конкурсу міні-грантів програми «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні» та за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект спрямовано на моніторинг реформування системи безоплатної правової допомоги в 7 районах Вінницької області. В рамках проекту планується дослідити стан реформи, провести наліз отриманих результатів, розробити рекомендації представникам цільових груп, а також поширити результати моніторингу та напрацьовані пропозиції за результатами його проведення серед представників цільової групи та громадськості.

Проект, спрямований на розробку Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва в місті Хмільнику Вінницької області, реалізований за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

 

2015 рік.
Проект «Кожен має право на безоплатну правову допомогу». Мета проекту – Забезпечити формування та підтримку стійкої організаційної й фінансової основи для надання безоплатної первинної правової допомоги в громадах Хмільницького району Вінницької області. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Проект «Громадянське суспільство та влада знають як виявити, запобігти та врегулювати конфлікт інтересів». Проект реалізовано за фінансової підтримки ТІ Україна та Європейського Союзу в межах проекту «Залучення громадянського суспільства до моніторингу політики щодо конфліктів інтересів», за підтримки ТІ-Молдова.

Проект «Регуляторна політика без корупції». Мета проекту – усунути корупційні ризики в регуляторних актах, що були затверджені Хмільницькою міською радою та її виконавчим комітетом Проект став переможцем конкурсу малих проектів «Сприяння зменшенню корупційних проявів на місцевому/регіональному рівні» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Проект «Правова допомога на селі: розширюємо Мережу правових консультантів». Мета проекту – Зменшити правову ізоляцію мешканців сільських населених пунктів Хмільницького району Вінницької області шляхом розширення мережі правових консультантів Центру правової інформації та консультацій. Проект реалізується за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

Проект «Державні закупівлі в Хмільнику – під надійний громадський контроль». Мета проекту – Підвищити прозорість закупівель, що здійснюються за державні кошти в місті Хмільнику шляхом здійснення громадського контролю за процесом державних закупівель, виявлення, оприлюднення й оскарження фактів порушення законодавства при їх проведенні, а також запровадження Стандарту відкритості та прозорості державних закупівель для органів місцевого самоврядування України, який було розроблено Transparency International Україна. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

2014 рік.
Проект «Медицина вінниччини – без корупції!». Мета проекту – налагодити співпрацю між засобами масової інформації, інститутами громадянського суспільства та загальною аудиторією задля зниження рівня корупції в медичній сфері та підвищення  прозорості процесу надання медичних послуг жителям Вінницької області. Проект реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії (США).

Проект «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькому районі». Проект спрямовано на створення та налагодження механізм надання первинної безоплатної правової допомоги в Хмільницькому районі Вінницької області. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

2013 рік.
Проект «Поширення досвіду представлення групових інтересів у відносинах з органами місцевого самоврядування». Мета проекту – підвищити ефективність діяльності громадських організацій з невеликих міст України щодо представлення та відстоювання прав і групових інтересів у відносинах з органами місцевого самоврядування через застосування таких механізмів, як громадська рада, громадська експертиза та антикорупційна громадська експертиза проектів нормативно-правових актів. Участь в навчанні взяли 15 громадських активістів зі всієї України. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Проект «Безоплатна правова допомога – в кожну сільську громаду». Мета проекту: створення передумови для організації надання первинної безоплатної правової допомоги населенню в сільських громадах Хмільницького району Вінницької області. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

2012 рік.
Проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги». Мета проекту – створення механізму подолання правової та соціальної ізоляції бідних верств населення для забезпечення їх права на започаткування власної справи в 4 сільських територіальних громадах Хмільницького району Вінницької області через створення мережі Центру підтримки розвитку підприємництва. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

2011 рік.
Проект «Школа громадської експертизи». Мета проекту – підвищення професійного рівня представників інститутів громадянського суспільства з невеликих міст Вінницької області для підвищення ефективності їх діяльності та впливу на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку шляхом проведення Школи громадської експертизи. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Проект «Хмільник – до європейського рівня крокуємо разом!!!». Мета проекту – виробити пропозиції щодо подальшої реалізації Концепції розвитку курорту Хмільник, як центру бальнеологічного лікування, радонової терапії та рекреації і туризму на 2007 – 2016 роки шляхом проведення моніторингу сучасного стану її реалізації з максимальним залученням до цього процесу всіх зацікавлених суб’єктів. Проект було реалізовано за фінансової підтримки програми Польська Допомога Міністерства Закордонних Справ Польщі та Фонду ім. Стефана Баторія.

 

2010 рік.
Проект «Перспективи розвитку громадського контролю у сфері благоустрою населених пунктів у Хмільницькому районі». Мета проекту – підготовка громадськістю пропозицій щодо вдосконалення правових актів, які регламентують запровадження та налагодження діяльності в Хмільницькому районі Вінницької області інституту громадських інспекторів з благоустрою населених пунктів шляхом проведення моніторингу місцевої нормативно-правової бази, а також розробки, публічного обговорення та громадського лобіювання ухвалення Методики відбору та оцінки діяльності громадських інспекторів з благоустрою. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Проект «Місцеві ініціативи: участь громади в усуненні перешкод». Мета проекту – підготовка громадськістю пропозицій щодо внесення змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста Хмільника, що стосується порядку внесення місцевих ініціатив, шляхом розробки, публічного обговорення та громадського лобіювання ухвалення таких пропозицій. Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

2009 рік.
Проект «Розвиток органів самоорганізації населення міста Хмільника» Наразі організація займається реалізацією даного проекту. Мета проекту – створення умов для більш ефективної участі жителів міста Хмільника у вирішенні питань місцевого значення через розвиток та посилення спроможності органів самоорганізації населення міста Хмільника. Проект здійснювався за рахунок коштів Міжнародного фонду «Відродження».

 

2008 рік.
Проект «Ефективна співпраця – крок до успіху».  Діяльність за проектом була спрямована на формування дієвої та стабільної мережі громадської дії. Проект фінансувався за сприяння Вінницького обласного комітету молодіжних організацій та за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

Проект «Громадський Форум Хмільниччини». Діяльність за проектом передбачала створення інформаційного сайту «Громадський форум Хмільниччини». Проект було підтримано в рамках конкурсу міні-грантів оголошеного Вінницьким обласним комітетом молодіжних організацій.

Проект «Мережа громадських кореспондентів» Діяльність за проектом передбачала підготовку громадських кореспондентів сайту «Громадський форум Хмільниччини». Проект було підтримано в рамках конкурсу мікро-грантів оголошеного Молодіжним центром «Форум» в рамках проекту «Розвиток громад у Вінницькій області» за фінансової підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

Проект «Місцеві ініціативи – теорія та практика» Діяльність за проектом передбачала проведення моніторингу статутів територіальних громад Хмільницького району щодо порядку внесення місцевих ініціатив. Проект було підтримано в рамках конкурсу міні-грантів та фінансувався за рахунок коштів Східноєвропейського демократичного центру.

Проект «Степан Бандера в контексті сьогодення». Діяльність за проектом була спрямована на відродження національної свідомості українців, виховання патріотизму, поваги до української історії, а також на реалізацію державної політики щодо відзначення 100-річчя з Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери. Програмою передбачено проведення соціологічного дослідження, проведення конкурсу творів для молоді, низку комунікативних заходів, а також підготовка та друк книжки з матеріалами реалізації проекту. Проект було підтримано головним управлінням з питань внутрішньої політики, у справах засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю Вінницької ОДА.

Проект «Місцеві ініціативи – проблеми реалізації на практиці» Проект передбачав друк та розповсюдження збірки з практичними рекомендаціями щодо внесення місцевих ініціатив. Проект отримав фінансування в рамках конкурсу міні-грантів, оголошеного Вінницьким обласним комітетом молодіжних організацій, ВОМГО «Наше Поділля», ВММЮО «Скити», ВОГО «Вінницький прес-клуб» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (США).

 

2007 рік.
Проект «Покращення діалогу між владою та громадою». Проект «Покращення діалогу між владою та громадою», є частиною великої програми, спрямованої на підвищення громадської активності в Хмільницькому районі, правову просвіту населення та налагодження співпраці між органами місцевого самоврядування та сільськими громадами Хмільницького району. Проект «Покращення діалогу між владою та громадою» було представлено на обласний конкурс для громадських організацій Вінниччини, оголошений Головним управлінням з питань внутрішньої політики, у справах засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації. Проект фінансувався за рахунок коштів Вінницького обласного  бюджету.

Проект «Знання – сила!» Друга частина великої програми, спрямованої на підвищення громадської активності в Хмільницькому районі, правову просвіту населення та налагодження співпраці між органами місцевого самоврядування та сільськими громадами Хмільницького району.  Проект підтримано Східноєвропейським Демократичним Центром. Проект «Насуши собі здоров’я!» Діяльність за проектом передбачала створення в селі Голодьки Хмільницького району благодійної зеленої аптеки. Проект фінансувався за сприяння Вінницького обласного комітету молодіжних організацій та за фінансової підтримки фонду Стефана Баторія.

 

2006 рік.
Проект «Просвіта лідерів громадських організацій Хмільницького району». Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО» є однією з переможців конкурсу, оголошеного Головним управлінням з питань внутрішньої політики, у справах засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації, спрямованого на підвищення активності громади у вирішені своїх проблем та захисту своїх інтересів, становлення української державності та розбудові громадянського суспільства. Проект фінансувався за рахунок коштів Вінницького обласного  бюджету.

Проект «Громадянське суспільство. Запитання та відповіді» Громадська організація «ПРАВО» спільно з Хмільницьким міськрайонним управлінням юстиції займалась реалізацією проекту «Громадянське суспільство. Запитання та відповіді». Фінансування відбувалось за рахунок власних коштів членів організації. Метою проекту було інформування населення Хмільницького району про основні засади громадянського суспільства та про організації третього сектору.