Незалежні експерти підтвердили висновок громадської організації «ПРАВО» щодо непрозорості діяльності міської влади Хмільника
Ми неодноразово звертали увагу влади та громадськості Хмільника на проблему закритості та непрозорості діяльності міської влади. За результатами останнього дослідження було зроблено висновок, що «засекреченими» залишаються 58% рішень Хмільницької міської ради та її виконавчого комітету:
http://pravongo.org/miska-
Після цього нас звинуватили в певній заангажованості й
Але сьогодні мені на очі потрапили результати одного цікавого дослідження, яке проводилося у Вінницькій області. Причому дослідження незалежного, яке проводилося «експертами з різних галузей та журналістами “Газети по-українськи”. За результатами такого дослідження було визначено рейтинг привабливості для проживання міст Вінницької області. З матеріалом про результати цього дослідження Ви можете ознайомитися на сайті Інформаційної агенції «Перспектива» за посиланням:
http://perspectiva.inf.ua/?p=
Експерти оцінювали кожне місто за 11 критеріями та 10-ти бальною системою. (10 – найвищий бал, 1 – найнижчий). Одним з критеріїв оцінювання був рівень корупції (прозорість роботи влади). Так от, Хмільник в цій категорії отримав оцінку 4…
Таким чином, результати дослідження опосередковано підтвердили висновки громадської організації «ПРАВО» щодо прозорості діяльності міської влади Хмільника. То може варто задуматися представникам влади, а особливо авторам окремих коментарів на Громадському форумі Хмільниччини?
Глеб
21.10.2011 at 14:52Интересно, а что сейчас запоют опоненты?
Пронира
21.10.2011 at 14:56Приємна статистика для справді гарного та розвиненого міста. Шановні панове посадовці та депутати! Дане дослідження в черговий раз доводить, що МІСТО та його господарство ви отримали в спадок, якщо не в ідеальному, то в чудовому стані. Вам всі козирі в руки… Розвивайте, плекайте або xоча б збережіть його. Дякую за увагу.
Віталій
21.10.2011 at 15:01Прошу звернути увагу “на оцінку з екології” – 4… Місто курорт Державного значення…
Пронира
21.10.2011 at 15:39Чому “4”- не зрозуміло. Навколо така природа, ліси, а з промисловиx об”єктів, практично, все зупинено. Єдиний потужний промисловий вузол в місті, що міг псувати екокартину, Машинобудівний завод, але він МЕРТВИЙ. Щось експерти з пробами наплутали.
Глеб
21.10.2011 at 20:44Наверное опоненты получили четкое указание не коментировать:=)
Пронира
21.10.2011 at 20:55Тут коментуй, не коментуй – все одно отримаєш… гру в одні ворота:-)
Віталій
21.10.2011 at 21:12Це Ви про що?
Пронира
21.10.2011 at 21:23До коменту вище…
Пронира
21.10.2011 at 21:25Здається мені, що після даного дослідження, на теренаx телепростору міста Xмільника з”явиться телезвернення “космокоманди” про те, як вони прийшли до влади абсолютно розваленого міста без комунальниx благ, доріг, з поганою атмосферою, корумпованою системою. А коли вони все це побачили “в ниx серце кров”ю обливалось” і вони вирішили та пообіцяли зайняти перше місце 🙂
Віталій
21.10.2011 at 22:19))) Цілком можливо ))). Але я все таки плекаю надію, що опоненти все ж таки щось та й зрозуміли… ))) Хоча сам дивуюся своїй наївності…)))
Глеб
22.10.2011 at 10:27Все таки ребятам запретили коментировать:=)
Маруся
22.10.2011 at 12:51Як ви ще й досі не зрозуміли, для того, щоб міська влада співпрацювала , до неї треба прийти і низенько в ніжки поклонитись, а в іншому випадку “ось вам…”, а не співпраця…
Віталій
22.10.2011 at 15:24Насправді цікаво, якою буде реакція міської влади на такий рейтинг. Чи справді. як писав Пронира, будуть бити себе в груди за таке досягнення (71 бал набрали, якщо не помиляюся), чи задумаються, а чому по окремих пунктах 4 і навіть 3?
Пронира
22.10.2011 at 16:21Щодо “3”, критерій – “доступність житла”. Мені здається, що це гарний показник (якщо йдеться про ціни на житло), оскільки в розвиненому місті з гарною інфраструктурою, промисловістю, з достатньою кількістю робочиx міст та конкурентною заробітню платою житло дешевим та легкодоступним бути не може. Взагалі, цей критерій не варто розглядати в площині “дорожче-гірше”…
Пронира
22.10.2011 at 16:40Судячи зі складу “експертів”, то варто зазначити, що це лише практики, та й це під великим питанням. Наприклад, як начальник ЖКГ м. Вінниці може дати адекватну оцінку веденню господарства іншиx міст? Єдина постать в комісії викликає довіру: Олександр Мудрак – кандидат сільськогосподарських наук, голова Наукової ради обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги (м. Вінниця). Потрібно більше залучати науковців та опитувати місцевиx жителів. Xоча, поза будь-яким сумнівом, XМІЛЬНИК – найкраще місто області і не лише Вінницької!!!:-)
Віталій
22.10.2011 at 17:01Цілком поділяю ваш патріотизм))). Звичайно, цілком довіряти такому рейтингу не варто, тому що не зрозуміло, за яким принципом експерти виставляли ту чи іншу оцінку. Але погодьтеся: 4 за прозорість місцевої влади, та ще й результати нашого маленького дослідження про щось таки говорить…
Віталій
22.10.2011 at 20:13Ось цікавий ролик по темі доступу до інформації:
http://www.youtube.com/watch?v=IdWq2tyFGRo
Пронира
22.10.2011 at 20:53“4” в номінації “рівень корупції (прозорість місцевої влади)” – такі речі можна навіть не коментувати. Дивує сама “номінація”: при чому тут одне до іншого, невже корупційні діяння стали вимірювати прозорістю чи “мутністю” роботи. У поняття “корупція” є чітке визначення – протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. І оцінка таким діям прописана статтями КК України. Також є Закон України щодо відкритості та прозорості: цей Закон визначає порядок діяльності органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування у доступі громадян, їх об’єднань, юридичних осіб до інформації про ці органи, їх діяльність. Щось “експерти” суп і муxи в одній тарілці подали.
Віталій
22.10.2011 at 21:48Я вже казав про незрозумілість та невизначеність критеріїв оцінювання. А щодо прозорості та мутності, то вони на мою думку є одним з елементів, які призводять до проявів корупції. Наприклад – наявність чітких та зрозумілих процедур отримання адміністративних послуг. Якщо вони відсутні, то це якраз і сприяє виникненню корупції.
В мене виникли підозри, що експерти оцінювали міста за наявністю окремих скарг чи інших прецедентів. Наприклад, в Хмільнику було 6 зареєстрованих випадків корупції. 10 – 6 = 4… Або було колись складено 7 протоколів про порушення якихось екологічних норм. 10 – 7 = 3… І ніхто детального аналізу ситуації не проводив. Якщо так – це погано…
Пам’ятаю, що в 2008 році наша організація проводила моніторинг відкритості, прозорості та підзвітності діяльності міського голови, Хмільницької міської ради та її виконавчого комітету. Була розроблена методика дослідження, визначені індикатори тощо… Звіт склав майже 60 сторінок. Аналізували і наявність інформації на сайті, і місцеву нормативно-правову базу… І тоді ми мали достатньо матеріалу, щоб робити подібні висновки…
Пронира
22.10.2011 at 22:10В тиx рокаx владна команда була досвідчена та відкрита, дійсно в той час працювала певна кількість ПРОФЕСІОНАЛІВ в питанняx ведення господарства та місцевого самоврядування, а це додавало тонусу всьому апарату. Сьогодні в “молодій команді” з професіоналізмом дефіцит, але не втрачатимемо надії на те, що перебування на посадаx для циx людей означає здобуття досвіду та професійності.
Віталій
22.10.2011 at 22:16І за таких умов незалежна оцінка діяльності “молодої команди”, наприклад в сфері тієї ж таки прозорості, є дуже доречною. Шкода, що розумінню цього заважає надмірна амбіційність, щоб не сказати дурість… Можливо хтось з читачів буде здивований, але наші пропозиції, що були напрацьовані в 2008 році, були частково враховані. Зокрема це стосувалося структури та наповнення Офіційного сайту міста Хмільника. інші наші пропозиції стали основою для розробки спільник проектів…