Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

15.03.2016

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В ХМІЛЬНИКУ

Нещодавно в Хмільнику вирішили заборонити проїзд по дорозі, що проходить позаду Районного будинку культури і з’єднує проспект Свободи(колишня вул. Леніна) з вулицею Слобідською (колишня вул. Дзержинського). Я не буду зараз піднімати питання про те, правильно це чи не правильно, хай це буде темою іншого допису, а тут давайте поговоримо про те, як дивно це було зроблено.

Отже, хронологія подій така.

Спочатку встановили знаки “В’їзд заборонено” на в’їзді з проспекту Свободи

foto_1

та позаду Будинку культури

foto_2
Йдемо на сайт Верховної Ради України і знаходимо такий документ:
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 “Про Правила дорожнього руху”, чинна редакція від 04.11.2015

Глава 33, знак 3.21 “В’їзд заборонено”.
Забороняється в’їзд усіх транспортних засобів з метою:

1. запобігання зустрічному руху транспортних засобів на ділянках доріг з одностороннім рухом;

2. запобігання виїзду транспортних засобів назустріч загальному потоку на дорогах, позначених знаком 5.8;

3. організації відокремленого в’їзду і виїзду на майданчиках, що використовуються для стоянки транспортних засобів, майданчиках відпочинку, автозаправних станцій тощо;

4. запобігання в’їзду на окрему смугу руху, при цьому знак 3.21 повинен застосовуватись разом з табличкою 7.9.

Що ж ми маємо?

1. Дорога про яку ми говоримо не має статусу дороги з одностороннім рухом, принаймні, я ніде не бачив знаку, який би це встановлював, відповідно перший пункт не підходить.

2. Знак 5.8 “Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів”. Дорога, на якій рух транспортних засобів здійснюється за встановленим маршрутом по спеціально відведеній смузі назустріч загальному потоку транспортних засобів. Цей пункт теж не підходить.

3. Знак стоїть в такому місці, що не організовує відокремлений в’їзд і виїзд, а робить неможливим заїзд транспортних засобів на стоянку біля Районного будинку культури та до відділення Нової пошти. Цей пункт також не підходить.

4. Табличка 7.9 “Смуга руху”. Визначає смугу руху, на яку поширюється дія знака або світлофора. Такої таблички на знаках нема. І цей пункт не підходить.

Жодний з чотирьох пунктів, які виправдовують встановлення знаку “В’їзд заборонено”, не підходить.

Але повернемося до хронології подій.

Трохи згодом, після встановлення знаків, в проїзді позаду Будинку культури з’явився бетонний блок, а за кілька днів його замінили на дві бетонні клумби, які повністю перекрили можливість руху автомобілів, але не заважають руху мотоциклів.

Бетонні клуби, які блокують проїзд.
І що ж ми маємо?

Проїзд між проспектом Свободи та вулицею Слобідською позаду Районного будинку культури не можливий, принаймні для автомобілів. Той хто хотів закрити проїзд мети досягнув. Але з’явились дві проблеми.

Перша проблема.

Знак, який висить з боку проспекту Свободи, забороняє проїхати на стоянку біля Будинку культури, до відділення “Нової пошти”, двох приватних будинків та трансформаторної підстанції.
Але машини під знак їздять, що чудово видно ось на цьому відео

Друга проблема.

Машини, які їдуть по вулиці Слобідській в сторону Будинку культури в кінці “подорожі” впираються в знак “В’їзд заборонено” та дві бетонні клумби посеред дороги, але жодних інформаційно-вказівних знаків про глухий кут по дорозі не було.

Хоча ні логіки, ні потреби в присутності двох знаків “В’їзд заборонено” нема, ба навіть більше, ці знаки створюють значні незручності для громадян та змушують їх порушувати закон, вони там чомусь стоять.

Пропустимо питання “Хто винен?” і одразу подумаємо “Що робити?”

Я не спеціаліст з організації дорожнього руху, але мені здається, що правильно було б замість знаків “В’їзд заборонено” встановити знаки “Тупик”: один на в’їзді з проспекту Свободи до Районного будинку культури, а другий на розі вулиць Слобідська та Декабристів. Це дасть можливість заїзду на стоянку Будинку культури та під’їзду до організацій та приватних будинків. А на вулиці Слобідській водії будуть попереджені про те, що проїзду нема і не будуть даремно витрачати час та пальне на беззмістовну подорож до Будинку культури.

Якщо я помилився прошу спеціалістів вказати на мою помилку, обіцяю не бризкати слиною у відповідь на обґрунтовану критику.

Ну і, звичайно, давайте спільно подумаємо, як вирішити цю проблему, якщо мої міркування правильні.

П.С. Ходять чутки, що в Генеральному плані Хмільника між Районним будинком культури та будівлею колишнього ресторану “Червона рута” має бути дорога, яка повинна з’єднати проспект Свободи з вулицею Слобідською. Хтось щось про це чув?

Тарас Носальський

12 Comments on “ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В ХМІЛЬНИКУ

КАРКУША
16.03.2016 at 00:33

Ось склад комісії, яка прийняла рішення поставити там знак:

Костюк Юрій Володимирович – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради – голова комісії;
Джула Віталій Ігорович – Начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради – секретар комісії;
Члени комісії:
Полонський Сергій Борисович – начальник КП «Хмільниккомунсервіс»;
Поліщук Віктор Григорович – майстер з ремонту і утримання доріг КП «Хмільниккомунсервіс»
Загниборода Михайло Миколайович – начальник управління архітектури та містобудування міської ради, головний архітектор міста;
Прокопович Юрій Іванович – депутат Хмільницької міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань комплексного розвитку міста, регулювання комунальної власності і земельних відносин (за згодою);
Кондратовець Юрій Григорович – депутат Хмільницької міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету, економічного розвитку та підприємництва (за згодою);
Цюрпіта Олександр Михайлович – депутат Хмільницької міської ради, член постійної комісії міської ради з питань комплексного розвитку міста, регулювання комунальної власності і земельних відносин (за згодою);
Гуцалюк Олена Миколаївна – депутат Хмільницької міської ради, член постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету, економічного розвитку та підприємництва (за згодою);
Гончаренко Олександр Олександрович – депутат Хмільницької міської ради, член постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету, економічного розвитку та підприємництва (за згодою);

Йоксєль-моксєль, ну більша ж половина складу комісії – самі водії! Точно мають авто Костюк, Полонський, Прокопович! То вони не знають де такі знаки можна ставити, а де не можна? Позор! Відібрати права в неуків!

Anatoly
16.03.2016 at 06:57

А що в Костюка ще досі не відібрали права? Адже було відео, що він був в нетверезому стані.

***
16.03.2016 at 10:24

Колись там и стояли ці знаки і так само лежали бетонні блоки і їздити там було заборонено. Знак непоширюеться на ті приватні будинки що находяться в зоні дії знаку так само непоширюеться і на автомобілі нової пошти. А всі остальні кому треба лесом… Я повністю підтримую встановлення знаків бо пішоходам там ходити взагалі було небезпечно машини літали одна за одною.

Anatoly
16.03.2016 at 11:56

КАРКУША. Ви ще забули Цюрпіту і Гончаренка…

Алекс
17.03.2016 at 13:53

Дон Педро добився свого!

333
17.03.2016 at 16:01

Гуцалюк Олена Миколаївна – депутат Хмільницької міської ради, і член комісії, а також сусідка Юрчишина. То тут не понятно, хто і чого добився.

Тарас
18.03.2016 at 09:41

Шановний чи шановна ***, підкажіть, будь ласка, який пункт ПДР встановлює, що цей знак не поширюється на приватні будинки та організації, які знаходяться в зоні дії знаку?

Іван
18.03.2016 at 09:54

В даному випадку коментар “Дон Педро добився свого” викликає посмішку))). Невже ще є наївні люди що вірять в те що “Дон Педро” буде обстоювати інтереси хмільничан? Та й будь хто на його місці хто має бізнес в першу чергу буде захищати свій бізнес, і чхали вони всі на інтереси людей.

Тарас
18.03.2016 at 21:31

Ще раз уважно почитав про знак “В’їзд заборонено”. Чітко написано “Забороняється в’їзд усіх транспортних засобів…” і жодних винятків. Допускаю, що може проїхати спецтранспорт(швидка, пожежна, поліція) з увімкнутою сиреною.
Отже, виходить, що усі люди на відео, які заїхали 4 березня на стоянку біля Районного будинку культури та усі хто щодня їздить під знак, мали би бути оштрафовані. Але на скільки мені відомо, ще жодна людина оштрафована не була. Значить поліція не виконує свої обов’язки. Або треба прибрати знаки. Цікаво, скільки пройде часу перш ніж влада прокинеться і зробить щоб було нормально?

гуцул
21.03.2016 at 16:12

Це просто ЖАХ Майдан , справедливість, Небесна сотня-на все начхать поки будуть такі як “Дон Педро” та прикормлені прихлебателі

polisya
22.03.2016 at 18:24

Таких недоцільних знаків по Хмільнику ще багато. в’їзд до дитячого садка та центра зайнятості, в лікарні, на провулку Кутузова його встановили напевно на прохання очільника поліції, що вже говорить про їх професіоналізм та компетентність. Повністю згоден з Тарасом знак “В’їзд заборонено” забороняє в’їзд усіх транспортних засобів… і жодних винятків, крі маршрутних т.з. де є маршрут. Є знак Рух заборонено от він дозволяє проїзд тим хто працює, проживає та обслуговує населення в зоні дії знаку. От з такими фахівцями своєї справи ми йдемо до Європи…

Тарас
22.03.2016 at 20:26

Проблема не в Донові Педро, проблема в тому, що більшості людей “насрати” не тільки на ближніх, а навіть на самих себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *