Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

29.03.2010

ОЦІНКА ВИКОНАННЯ ПЕРЕДВИБОРНИХ ОБІЦЯНОК

Як же виконують депутати Хмільницької міської ради 5-го скликання свої передвиборні обіцянки? Про це та багато чого іншого в наступних публікаціях…

Для самого початку хочеться зауважити, що оцінювалась не робота апарату міської ради чи її виконавчих органів. Ці люди працюють. І будуть виконувати свою роботу незалежно від того за мажоритарною системою обиралися депутати чи за пропорційною, йшли на вибори з загальною програмою чи кожен із своєю. Оцінювалася ініціатива та реальні дії партійців щодо виконання всього написаного в передвиборних програмах.

Для оцінки рівня виконання передвиборних обіцянок місцевими організаціями політичних партій представлених в Хмільницькій міській раді 5-го скликання експертами громадської організації «ПРАВО» було, знову ж таки, застосовано методику Міжнародного центру перспективних досліджень. Методика полягала в порівнянні пріоритетів, задекларованих в передвиборних програмах місцевих організацій політичних партій, з програмами соціального і економічного розвитку міста Хмільника, і що напевно найважливіше – з намаганнями тієї чи іншої політичної сили реалізувати свої обіцянки (реальні пропозиції до програм розвитку, проекти рішень тощо). Чому це є важливим? Справа в тому, що не стільки важлива загальна кількість депутатів в раді від однієї політичної сили. Важливо – чи пропонує вона своє бачення вирішення тієї чи іншої проблеми. Тобто, якщо один депутат від КПУ запропонує кілька проектів рішень, що відображають його конкретні передвиборчі обіцянки – то це є спробою їх реалізувати. Навіть якщо сесія з тієї чи іншої причини їх не затвердить – все ж депутат зробив спробу. А той, хто це рішення не підтримав – хай відповідає про причини перед своїми виборцями.

Але для початку доцільно розповісти, що представляє собою Програма економічного і соціального розвитку. В Хмільнику вона називається «Програма економічного і соціального розвитку, основних заходів щодо благоустрою та санітарного утримання міста, а також бюджет міста Хмільника».

Такі програми розробляються на кожен рік, відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» тощо.

Розробниками програм виступає управління економіки міської ради спільно з іншими управліннями, відділами та структурними підрозділами міської ради, організаціями, установами та підприємствами міста.

Сама програма представляє собою не що інше, як програму дій на поточний рік, де передбачено всі заходи (ремонт вулиць, заміна ліфтів тощо) що планується здійснити на протязі року, а також витрати на їх проведення.

Як вже згадувалось, розробниками Програм розвитку (Програми дій) виступають управління та відділи міської ради. Але вважати, що розробники з власної ініціативи внесуть до Програма дій якісь конкретні програмні пріоритети місцевих організацій політичних партій недоцільно. Тому що, як повідомив міський голова, «втручання органів місцевого самоврядування в діяльність місцевих осередків політичних партій в частині, яка не передбачена законодавством, забороняється» (лист від 20.02.2008 року за №02-18/178). Тому доцільно розраховувати, що депутати, або депутатські фракції, з власної ініціативи роблять пропозиції до Програми дій щодо виконання своїх передвиборних програм, а не слугують для загального «одобрямса» кожної пропозиції чиновників міської ради. Кожна політична сила йшла на вибори з чимось своїм, хай не чітко сформульованим, але в деяких випадках зовсім конкретним. І чекати, що «управління економіки міської ради спільно з іншими управліннями» передбачить пріоритети передвиборних програм (чи вгадає), або не дай Бог займеться втручанням в діяльність «місцевих осередків політичних партій» просто не розумно. В даному випадку депутати та фракції розглядалися, як активні і відповідальні громадяни, які пообіцяли і намагаються виконати, а не слугують статистами та працюють в комісіях, бо цього вимагає Регламент.

Тож експертами громадської організації «ПРАВО», після ознайомлення з Програмами економічного і соціального розвитку за останні роки та керуючись вищенаведеними міркуваннями було вирішено звернутися з інформаційним запитом на ім’я міського голови з проханням надати інформацію про загальну кількість конкретних пропозицій депутатів Хмільницької міської ради до Програми економічного і соціального розвитку. Результати зовсім не втішні. Згідно листа від 19.02.2008 року за № 02-18/179 загалом подавалося 7 пропозицій.

Приведемо їх повністю. Їх не так багато. А для пересічного громадянина – це можливість оцінити роботу депутатів під час сесії.

№ з/п Прізвище, ім’я, по-батькові депутата Назва політичної сили, яку представляє в раді Зміст пропозиції
1. Лісіцин Володимир Олександрович Депутат міської  ради від міської організації  політичної партії «Народний Союз «Наша  Україна» Коли ми затверджували  тарифи на квартирну плату, ми вилучили таку послугу як поточний ремонт житлового  фонду. Саме за рахунок квартирної плати  ми у свій час проводили ремонтні роботи житлового фонду. Для встановлення металевих дверей у під’їздах багатоповерхових будинків коштів не вистачає. На мою думку. Саме такі двері дадуть змогу уникнути крадіжок у жителів багатоквартирних будинків та сприятиме утепленню житлових приміщень. Крім того, термін експлуатації таких дверей становить 15-20 років. Також пропоную розглянути можливість щодо збільшення суми коштів самооподаткування громадян на благоустрій кладовищ з одної гривні до трьох гривень.
2. Бондарчук Віталій Семенович Депутат міської  ради від міської організації  Комуністичної партії України Підпірна стінка, яка простяглася від басейну  до СЗШ №2, потребує капітального ремонту. Пропоную передбачити у Програмі кошти на проведення відповідних  робіт.
3. Сташко Василь Михайлович Депутат міської  ради від міської організації  політичної партії «Народний Союз «Наша  Україна» В кінці вулиці Кутузова немає ливневої каналізації. Тому весною, особливо під час танення  снігу, вода піднімається і виникає  загроза затоплення житлових будинків.
4. Попов Олександр  Олександрович Депутат міської  ради від міського виборчого блоку  політичних партій «Блок Ю. Тимошенко» На мою думку, необхідно розробити графік проведення ремонту доріг, щоб кожен з  депутатів зміг повідомити своїх виборців про ремонт тієї чи іншої вулиці.
5. Гричанюк Віктор Миколайович Депутат міської  ради від міської організації  політичної партії «Народний Союз «Наша  Україна» У розділі 5 «Благоустрій об’єктів та територій» в пункті 5.12 відсутнє закріплення вул. Кутузова за господарюючим суб’єктом для підтримки належного санітарного стану цієї вулиці. Прошу доповнити Розділ пунктом про закріплення вул. Кутузова за фермерським господарством «Фенікс».
6. Кривіцький  Олександр Федорович Депутат міської ради від міської організаціїНародно-демократичної  партії Вулицю Комарова влітку та восени потрібно часто поливати, оскільки її мешканці практично задихаються  від пилу, який виникає внаслідок  перевезення вантажними автомобілями білого щебеню та сільгосппродукції на Жданівський цукровий завод. Наступне. При вїзді в наше місто поблизу автовокзалу та по вул. К. Маркса виникло дві стихійні авто мийки. Необхідно організувати перевірку з метою ліквідації стихійних місць для миття автомобілів.
7. Захаренков  Артур Валентинович Депутат міської  ради від міського виборчого блоку  політичних партій «Блок Ю. Тимошенко» Для мешканців  новобудов нашого міста існує  проблема відсутності тротуару від  пам’ятника Б. Хмельницькому до кінцевої зупинки маршрутних таксі. Прошу  вжити заходів щодо облаштування тротуарного покриття та освітлення цього відрізку дороги.

І це все. Особисто в мене склалося враження, що в листі міського голови приведені репліки під час обговорення Програми (хоч не можна їх не вважати конкретними пропозиціями). Але я думав побачити якісь більш суттєві пропозиції. Наприклад, пропозицію створити в місті психологічну службу для молоді, як обіцяли «нашоукраїнці», чи механізм підтримки діяльності громадських організацій, як пропонували «народники»…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *