Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

09.03.2010

ПОДВІЙНИЙ СПАРИНГ ІЗ КЛИЧКОМ

У жовтні 2009 року Фондом братів Кличків (створений братами Кличками у 2003 році) та Фондом Конрада Аденауера (в Україні з 1994 року, Фонд підтримує демократичні політичні партії України та їхні молодіжні організації, виступає як «портал» для налагодження прямих контактів українських політиків з Німеччиною та Європою. Важливою складовою роботи Фонду є підтримка молодих політиків та обдарованих студентів) було оголошено всеукраїнський конкурс для молоді «Оздорови суспільство». В рамках проекту потрібно було написати коротке есе «Оздорови суспільство», в якому мали порушуватися три головні теми, а саме: як я розумію поняття здорового суспільства, яким можна вважати здорове суспільство на конкретних прикладах, а також яку модель здорового суспільства можна розробити в Україні, у своєму місті чи селі. На адресу Фондів було надіслано 200 есе зі всієї України, журі обрали всього 50 найкращих. Аби переможці першого етапу могли завершити почате, для цього треба було пройти другий етап конкурсу «Творчі студії». Протягом п’яти днів учасники повинні були пройти навчання з головною умовою бути присутніми на всіх студіях. Організатори обрали для навчання місто Ірпінь, куди приїхали молоді таланти зі всієї України, крім Полтавської та Закарпатської областей. З Вінницької області були троє – з Іллінців (Вікторія Білаш) та двоє учасників з Хмільника (Алла Корнієнко та Мирослава Дворніцька).

З самого початку зустрічі було зрозуміло: ці люди подружаться. Атмосфера, яка панувала як на навчаннях, так і у вільні години, радувала й тішила своїми дружніми сплесками та веселими жартами. Знайомство з керівником Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге та Президентом Фонду братів Кличків Ганною Старостенко, а також координатором проектів від Фонду Конрада Аденауера Вірджинією Дроновою було відкриттям Творчих студій. А далі – навчання… В перший день учасники ознайомились з «нехитрими» та досить важкими моментами по написанню проектів, дізнались від тренерів – Любомира Грицака та Олени Медведєвої (Інститут Політичної Освіти) секрети, як «пустити в донора сльозу», «вилизати заявку» та «добити донора». Після напруженого дня учасники розповідали кожен про своє місто, свій регіон…

Наступного дня конкурсанти мали зустріч з відомим спортсменом та політиком Віталієм Кличком… Солов’їна українська мова з вуст В. Кличка звучала по-особливому. Розповідь пана Віталія, запитання від учасників конкурсу затягнулися на досить довгий час, хоча присутні навіть не відчули ні втоми, ні відчуття пройденого часу. Запитання від учасників були різноманітного характеру: від спорту та оздоровлення до політики. Після дискусії Віталій Кличко фотографувався з конкурсантами та роздавав автографи, після чого змушений був піти на «розтерзання» журналістам.

Друга частина дня була не менш цікавою. Відвідання галереї «Pinchuk Art Centre» у м. Києві дало змогу помилуватись новою хвилею сучасного мистецтва, представленою всесвітньовідомими художниками – індійцем Субодхом Гуптою (Subodh Gupta) та українцем Сергієм Братковим. Нестандартний погляд на мистецтво ХХІ століття викликало масу вражень, певного нерозуміння та захоплення. Далі по програмі – прийом у посольстві Федеративної Республіки Німеччини та дискусія з послом Німеччини в Україні Ганс-Юрґеном Гаймзьотом, де пізніше до всіх приєднався й Віталій Кличко. Влаштований фуршет у посольстві остаточно підняв настрій всіх учасників зустрічі.

Іншого дня учасники потрапили до Українського дому на засідання Клубу Фонду Конрада Аденауера, де Віталій Кличко торкнувся тематики «Здорове суспільство – здорове місто. Основні цінності європейської столиці». На засіданні, крім українців, були присутні представники з інших країн. До цікавої дискусії приєдналися Ніко Ланге та журналіст й телеведуча Іванна Коберник. Після зустрічі для молоді було влаштовано відвідання нічного клубу «Lucky Pub», що у центрі столиці. Гурт «Карнавальная жара» був приємно здивований активністю та запалом молодих людей. Жива музика, сучасні пісні… Пробні заняття з сальси, романтична атмосфера…

По завершенні студій учасникам було влаштовано зустріч з членами журі (Микола Жулинський – літературознавець, директор інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Яків Рогалін – експерт з питань соціального підприємництва та фандрейзингу, Любов Паливода – експерт у галузі місцевих громад та Іванна Коберник). Для подальшої перемоги у конкурсі учасникам потрібно буде написати проекти на тему оздоровлення суспільства, після чого 10 найкращих будуть профінансовані для їх реалізації, а переможець найуспішнішого проекту матиме змогу поїхати до Німеччини поділитись досвідом з колегами та потрапити на один з поєдинків братів Кличків.

Про подорож хмільничанок записала

Божена Квітка.

9 Comments on “ПОДВІЙНИЙ СПАРИНГ ІЗ КЛИЧКОМ

Віталій
09.03.2010 at 11:07

Молодці! Тепер варто докласти зусиль для того, щоб підготувати гарні проекти та домогтися їх фінансування. Переконаний, що участь хмільничанок в цьому конкурсі буде гарним прикладом для молоді міста. Своєю наполегливістю вони довели, що участь (і перемога!) в подібних конкурсах – це реальність, а не “развод” чи “кідалава”… (даруйте за “дибільний сленг”, але ну дуже часто доводиться чути від нашої молоді такі характеристики щодо участі подібних в конкурсах…). Отож не зупинятися на досягнутому і щоденно відвідувати наш сайт – ми розміщуємо багато подібних цікавих конкурсів…

Слободянська кішечка
09.03.2010 at 12:47

Так, дівчата справді молодці! А скільки радості було від зусрічі з Кличком! Фотки вийшли просто чудові! Так тримати! Вдалого написання проектів!

Вікторія
11.03.2010 at 15:32

Аллочка та Мирослава молодчинки!!! 🙂 “творчі студії” запам”ятали Хмільник. Мені здається, що після щирих запрошень дівчат, учаники проекту скоро самі завітаю до вашого прекрасного містечка. Хмільнику респект!!!!

Катерина
12.03.2010 at 22:25

Чудова стаття, чудові враження. Ніби сама побувала на Творчих студіях! Справжній приклад того, що є ще багато реального та цікавого в житті. Треба лише не боятися та брати участь в проектах та заходах:)

Волошка
27.04.2010 at 19:59

Ось дізналася, що двоє дівчат з Хмільника перемогли у конкурсі. Вони у списку 10 проектів-переможців… Це Мирослава Дворніцька і Алла Корнієнко…. Цікаво й те, і це дуже тішить, що всі дівчата з Вінницької області перемогли. Наступний етап – поїздка до Німеччини. Подивимось, хто переможе цього разу. Вітаю всіх, і з Вінницької області, і зі всіх інших. Це вже неабияка перемога!

Волошка
27.04.2010 at 20:11

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «ОЗДОРОВИ СУСПІЛЬСТВО»!

Ми вітаємо переможців 3-го етапу Молодіжного проекту «Оздорови суспільство!», котрі надіслали нам на розгляд надзвичайно цікаві та актуальні соціальні проекти, покликані оздоровити наше українське суспільство.

Переможцями стали:

1. Білаш Вікторія, м. Іллінці, Вінницька обл., проект “Крок у майбутнє”, спрямований на формування професійних орієнтирів випускників 9-х та 11-х класів.

2. Войтинська Марія, м. Львів, проект «Організація творчих студій пальчикового живопису для дітей із вадами зору».

3. Дворницька Мирослава, м.Хмільник, Вінницька обл., проект «Пізнай самого себе» з організації та проведення молодіжного творчого фестивалю.

4. Мацегора Анастасія, м. Харків, проект «Життя для мистецтва», спрямований на підвищення культурного рівня населення шляхом впровадження мистецтва у повсякденне життя.

5. Корнієнко Алла, м. Хмільник, Вінницька обл., проект «У здоровому тілі – здоровий дух» з організації та проведення літнього табору з елементами спортивного туризму.

6. Іванова Марія, Тищенко Олена, Радіонова Ірина, Купріянчук Ольга, м. Київ, м. Суми, проект «Освіта серцем», спрямований на покращення рівня освітньої підготовки вихованців дитячих будинків.

7. Добрякова Ольга, м. Житомир, Проект «Дитинство у спогадах» зі створення фотоархіву на згадку про дитинство для вихованців дитячих будинків.

8. Редько Марія, м. Дніпропетровськ, проект «Спортивно-розважальний Квест» з організації активного дозвілля для дітей в селах та селищах міського типу.

9. Турченяк Тарас, м. Жидачів, Львівська обл., проект «Реалізація місцевої ініціативи з формування екологічної мережі силами самої громади».

10. Корбут Анна, м. Харків, проект «Ввімкни світло на 10 000 ВАТ!», спрямований на підвищення рівня соціальної активності, відповідальності і толерантності серед молоді.

Вікторія
27.04.2010 at 20:14

І я приєднуюсь до вітань!!!!просто немає вже слів, щоб описати наскільки наші землячки класні!!! 😉

Слободянська кішечка
27.04.2010 at 20:26

Молодці дівчата!!! Вітаю!!!

Каралька
28.04.2010 at 09:45

Не можу мовчки спостерігати як Алла і Мирослава впевнено стають на почесний п’єдестал.
Тож вітаю, дівчата!
Мені відомий смак ТАКОЇ перемоги!!! Це стимулює до розвитку, надихає та приносить свіжі ідеї.
“Головне – не перемога, а участь”, – одразу видно, що це не про вас.
Бажаю Вам на майбутнє: підтриманих проектів, великих грантів, терпіння і віри у свої сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *