Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.08.2013

ПОМЕР ВІДОМИЙ ПРАВОЗАХИСНИК ДМИТРО ГРОЙСМАН

Dyma5 серпня у віці 41 рік помер відомий український правозахисник Дмитро Гройсман, заявила його колега і друг Тетяна Монтян.

Про це повідомляє ВВС Україна.

ВВС Україна повідомляє, з посиланням на інформагенцію УНІАН, що пан Гройсман помер від серцевого нападу.

Дмитро Гройсман народився у Вінниці. За освітою лікар-патологоанатом і правознавець.

У 1993 став одним з засновників вінницького гурту організації Amnesty International.

З 1994 по 2000 – координатор національної кампанії щодо скасування смертної кари в Україні.

У 1998 році створив і очолив організацію з захисту прав людини Вінницька правозахисна група.

Dima

9 Comments on “ПОМЕР ВІДОМИЙ ПРАВОЗАХИСНИК ДМИТРО ГРОЙСМАН

Небайдужий
06.08.2013 at 13:33

Жахлива і шокуюча звістка…. Ніяк не можу відійти. Скільки б мені не було років, я ніяк не можу змиритися з тим, що чесні, порядні й розумні люди помирають в розквіті літ, не встигнувши закінчити усіх своїх добрих справ на благо суспільства, в той час, як усілякий непотріб, проти якого вони самовіддано боролися усе життя, топче цю землю, гадить на ній і робить все можливе, для того, щоб зіпсувати життя нормальним людям 🙁
Вічна тобі пам’ять, Дмитре… Ти був справжньою Людиною.

Жека
06.08.2013 at 14:27

Шкода… Співчуття рідним.

Віталій
06.08.2013 at 18:51

Ось що мені повідомив Руслан імереллі: “Прощание с Диимой будет 7 августа с 12 до 15 часов в помещении паталогоанатомическом бюро Винницкой обласной больницы им. Пирогова захоронение будет на центральном кладбище по ул. Революционной…”

LEON
06.08.2013 at 19:49

Порядних і чесних людей, які будуть памятати Дмитра більше, ніж тієї непотребі від якої передчасно він пішов із життя. Співчуття рідним, близьким. Вічна тобі память.

Чижик
07.08.2013 at 01:43

Жалко Дмитра! Хороші спогади про нього! Хоча ми пересікались лиш раз!!!
Вічна память!
Чомусь згадуюється напис на багатьох українських постаментах! І я повторюсь! Знаючи, що ти робив!
Дмитро! Ніхто не забутий, ніщо не забуте!

Віталій
07.08.2013 at 09:54

За цим посиланням біографія Дмитра… Кому цікаво: http://20minut.ua/Novyny-Vinnytsi/Podii/biografiya-dmitriya-grojsmana-napisannaya-ego-drugom-10288498.html

Віталій
07.08.2013 at 21:02

7 серпня, через день після того як не стало вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана, відбулося чергове – одне з останніх – засідання міського суду Вінниці у так званій «порносправі». Офіційне звинувачення було пред’явлене Дмитру Гройсману в грудні 2010 року в двох кримінальних злочинах та чотирьох епізодах, відповідно до ч.1 ст.301 КК України «Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів та ч. 1 ст.338 КК України «Наруга над державними символами». Справу було порушено за анонімним зверненням.

Про судове засідання, на яке з’їхалися численні колеги Дмитра Гройсмана з усієї України – коротко розповідає Голова правління Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук.

Сьогодні в суді відбувалися дебати. Виявилося, що прокурор зняла три із чотирьох епізодів, за якими звинувачувався Дмитро. Таким чином, залишився тільки один епізод: розміщення посилання на відео, у якому демонструються російські політичні діячі, що здійснюють акти сексуального характеру. Виступ для судових дебатів Дмитра Гройсмана зачитала його адвокат Наталя Гуровська. У цьому тексті Дмитро каменя на камені не залишив від кожного з пунктів обвинувачення. Наприклад, він вказав на те, що обвинувачувальний висновок був складений невідомою особою, адже не був ніким підписаний, а це є порушенням процесуальних норм. Окрім того, особа, яка виступала експертом і на основі висновку якої було порушено кримінальну справу, – не є експертом, адже не має відповідної освіти, а її ім’я відсутнє в експертній базі. У цій справі були численні порушення з боку міліції та прокурорів і у тексті виступу Дмитро вказує конкретні імена. Тобто справа буквально «розсипається». І це вражає хоча б тому, що судова тяганина триває вже більш ніж 3 роки, у ній відбулося 70 судових засідань. Дмитро назвав цю справу сфабрикованою та політично вмотивованою та кваліфікував як політичне переслідування. А на завершення написав, що не розкаюється, адже не вважає те, що він зробив злочином. У разі визнання його винним, він просив про максимальний термін ув’язнення, аби мати можливість займатися правозахистом в місцях позбавлення волі. На це судове засідання з’їхалося багато колег і друзів Дмитра із Києва, Львова, Одеси, інших міст України. А найбільш вражаючим був момент, коли під час прощання з Дмитром одна з жінок, за справу якої він взявся, але не встиг завершити, почала голосити, кажучи, що Дмитро тепер їй ні до кого буде звернутися, нікому буде її захистити, – розповіла Олександра Матвійчук.

Після дебатів суддя пішов до нарадчої кімнати. Вирок обіцяють оголосити в понеділок 12 серпня.

Віталій
08.08.2013 at 00:30

Повний текст виголошеного адвокатом Наталиєю Гурковською виступу Дмитра Гройсмана у судових дебатах 7.08.2013. https://docs.google.com/file/d/0B-tBp7XS1uVCeGJqV3VCTF9hNUk/edit?usp=sharing

Віталій
09.08.2013 at 22:19

Підпишіть звернення з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб міліції та прокуратури, причетних до фабрикації справи проти Дмитра Гройсмана. Вкрай важливо, щоб ці люди не залишилися безкарними.
Текст звернення: https://docs.google.com/file/d/0BxLmlDY6rR6jMnVRVUlwWGxLM1U/edit?pli=1
Щоб підписати звернення, надсилайте свої дані (ім’я, прізвище, місто організацію / установа) на електронну адресу info@noborders.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *