Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

21.09.2012

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ПИТАННЯ КАПЛИЧКИ В ХМІЛЬНИКУ

Нещодавно громадськість Хмільника (і не тільки) сколихнули події навколо ініціативи греко-католицької громади міста щодо побудови каплички. Були круглі столи, були мітинги з зверненнями від православних московського патріархату. Навіть погрози та натяки на кровопролиття були та звернення до прокуратури… Але зараз мова піде про іншу капличку, яка, на думку ініціаторів її встановлення, мала б стати окрасою Хмільника. Ту саму, встановленням якої так опікувався пан Кривопішин…

Нещодавно на очі потрапив матеріал, який було розміщено на сайті Інформаційної агенції «ПЕРСПЕКТИВА». Пропоную до уваги читачів цитату з цього матеріалу:

«Символічний ключ від збудованої ще восени каплички Хрещення Господнього на березі Південного Бугу, отримав настоятель Різдво-Богородичного храму протоієрей Олексій Бачинський, який тепер і переймається долею новобудови.
Також дещо невирішеним є питання електроенергії, яка ще не підведена до каплиці. Посприяти у цій справі найближчим часом дав обіцянку міський голова Василь Грушко.
Після завершення всіх робіт по благоустрою, хмільничани щодня матимуть змогу відвідувати святиню – поставити свічку та помолитися за рідних та близьких».

Тобто капличкою, яку «побудував» Кривопішин, буде опікуватися православний  священик московського патріархату… І напевно ж в капличці продаватимуть оті свічечки «за рідних та близьких» та інший церковний крам. І, як на мене, то в цьому немає нічого поганого… Якби не один єдиний, може й не зовсім значущий момент…

Рішенням Хмільницької міської ради капличку було передано на баланс КП «Хмільниккомунсервіс», яке фінансується з міського бюджету. Балансоутримувач зобов’язаний утримувати майно, яке знаходиться в нього на балансі, ремонтувати його тощо. За кошти міського бюджету… Наповнювачами якого є наші місцеві платники податків… І православні, і греко-католики, і римо-католики, і адвентисти сьомого дня, і християни віри євангельської, і баптисти, і вірні незалежної помісної церкви повного Євангелія Іісуса Христа, і представники церкви «Ранкова Зірка», і навіть члени єврейської громади міста…

Щось тут не так, чи може я помиляюся? Якщо помиляюся, то прошу виправити…

5 Comments on “ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ПИТАННЯ КАПЛИЧКИ В ХМІЛЬНИКУ

Небайдужий
21.09.2012 at 17:49

Я теж так хочу!
А шо? Класно! Витрати мого бізнесу буде нести місто (тобто- всі його жителі), а я буду тільки “стригти капусту” збираючи “чистоганчик”, не сплачуючи при цьому ніяких податків (навіть за землю, користування якою в Україні є платним, як любить частенько говорити Петя Дреженков) і на віть не подяючи ніякої звітності! Супер!
Знову наплювали на закон. Цього разу вже не на якесь там положення (як у випадку з монументом Мамі), а на сам Основний Закон держави- Конституцію України частина 3 ст.35 якої проголошує, що :”Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави”(!!!). Це, зокрема означає, що держава, так само, як і органи місцевого самоврядування НЕ МАЮТЬ ПРАВА витрачати кошти бюджетів на утримання культового майна релігійних конфесій.
Подарував Кривопішин капличку? То віддайте її церкві, виділіть їй земельну ділянку і хай собі сама церква утримує свою капличку. А то, як незаконно подарувати церкві дві квартири з державного житлового фонду, то це- будь ласка, а як передати їй КУЛЬТОВУ споруду, то тут чомусь у попів ніякої ініціативи не спостерігається…

Віталій
21.09.2012 at 17:52

А може її вже передали тишком-нишком? В нас же є категорія рішень, які не підпадають в розумінні посадовців під категорію “Для оприлюднення”…)))

Небайдужий
21.09.2012 at 18:01

Знову запит подавати?….

Віталій
21.09.2012 at 18:05

Чекайте, хай но дадуть відповідь по памятнику Матері. А то можемо блокувати діяльність міськвиконкому) На запит потрібно дати змістовну відповідь, в якій спробувати викрутитися…))) А це не так вже й просто…)))

babaj
26.09.2012 at 23:55

тут помилка тільки в одному – атеісти також не відкрутяться. думаю, що пан Грушко мав би ще збудувати поруч манюній свічний заводик і раняя сльозу умілєнія також передати його на тай же баланс і тому ж панотцю в подарунок. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *