Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.07.2015

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ ДЕЛЬФІНАРІЮ В ХМІЛЬНИКУ

delfin11Читачі Громадського форуму Хмільниччини пам’ятають про ситуацію, яка склалася в санаторії «Поділля» з дельфінарієм. (у фірми, яка орендує басейн, закінчився термін дії угоди. Власники «Поділля» не захотіли його продовжувати, що призвело до пікетування санаторію).

Після цього в ЗМІ з’явилися повідомлення, що з обласного бюджету вділено 2 000 000 гривень, начебто на відбудову басейну для дельфінів.

На сайті газети «33 канал» з’явився матеріал, який подає, м’яко кажучи, трішки інше бачення ситуації.

Зважаючи на таке, пропонуємо матеріал для ознайомлення:

Нещодавно обласна рада прийняла рішення виділити два мільйони гривень на впровадження методики дельфінотерапії для дітей-інвалідів на хмільницькому курорті приватною фірмою, яка зареєстрована в окупованому Криму і яка відкрито тримає в неволі з порушенням норм червонокнижних дельфінів!

Це сталося після того, як у власника дельфінарію завершився термін оренди басейну санаторію «Поділля», а в обласної ради знайшлися вільні гроші. Термін оренди завершився, а подіти дельфінів нікуди. Ось депутати й вирішили виступити в ролі палких захисників природи, тому й проголосували за виділення цієї суми з бюджету. Без всіляких тендерів та обговорень. Могилів-Подільському прикордонному загонові дісталося від облради лише 89 тисяч гривень, а курс лікування дельфінами дитини з ДЦП коштує щонайменше 9 тисяч гривень. Власне, тому місцеві активісти переконані: ці гроші хочуть «розпиляти» і використати не для дельфінів, а на наступні вибори. І розпочали боротьбу за скасування цього рішення.

– Хочу нагадати, що наш бюджет перевиконали за півроку на 35 мільйонів гривень, — заявляє Таїса Гайда. — І коли я переглядала документи, на які програми обласний бюджет виділив кошти, то побачила таке: у програмі, яка стосується охорони здоров’я, йдеться: «… виділити два мільйони гривень на впровадження методики дельфінотерапії на державному курорті «Поділля». Але ніякої затвердженої Мінохороною здоров’я методики дельфінотерапії не існує. Її придумали комерсанти. Власник фірми «Доктор Дельфін» каже, що до нього приїжджав губернатор й обіцяв допомогти з будівництвом спортивного комплексу, де будуть жити дельфіни. Але виявляється, що ця фірма зареєстрована у Алушті, й вона не перереєстрована. Податки нам не платить, то чого область має виділяти два мільйони? Мало того, одна із співласників цієї фірми у 2011 році з порушенням законодавства купила недобудований басейн у Хмільнику. Він коштував 2 мільйони 600 гривень, але продали за мільйон. То чому це губернатор дає гроші на приватний басейн? Власник дельфінарію Борис Когут — член партії «Солідарність». За послуги він бере гроші і зовсім не благодійник.

За словами Таїси Гайди, у 2012 році Кабміном були затверджені норми утримання дельфінів.

Прописано чітко, що мають бути два басейни: в одному плавають тварини, а в іншому живуть. А там один він, ще й глибина три метри, хоча має бути більшою ще на півметра. Тому теоретично й практично дельфінів не мали права продавати. Вони контрабандні. На них немає документів. Зрозуміло, що басейн за два мільйони не побудуєш. Скоріш за все, ці кошти підуть на виборчу кампанію власника. А дельфінам від цього краще не буде.

Директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп’ях розповів:

«Раз виділили депутати гроші на дельфінарій, то їм видніше. Дельфінарій планують побудувати у самому Хмільнику, а поки що дельфіни все ще в нас, хоча договір оренди ми не продовжували, адже басейн в аварійному стані і терміново потребує ремонту. Власник дельфінарію написав гарантійний лист, у котрому зобов’язався забрати тварин з басейну до 1 жовтня».

Ось як прокоментував ситуацію власник дельфінарію Борис Когут:

«Моя фірма зареєстрована у Хмільнику, і податки я сплачую до бюджету, як інші підприємці. Інакше не можу, бо вся сім’я моя живе тут. І гроші ці попросив саме для добудови дельфінарію, а не на вибори чи якийсь піар. Дельфіни – це істоти, котрими недопустимо маніпулювати. Кошти я поверну назад до бюджету, це своєрідний кредит. Воїни АТО лікуються у мене безкоштовно зовсім не через піар. У мене діти, і тому я сам не можу поїхати захищати свою Батьківщину. Вирішив допомагати, як можу. А добудувати дельфінарій до 1 жовтня цілком реально. І утримуватися дельфіни будуть у морській воді. Зараз вони перебувають у частково морській воді».

У прес-службі обласної ради відповіли:

«На засіданні 39-ї позачергової сесії Вінницької обласної ради 6 скликання було ухвалено рішення, у відповідності до якого внесено доповнення до обласної програми «Здоров’я нації на 2013-2015 роки», що передбачає впровадження методики дельфінотерапії на базі Державного курорту «Поділля» міста Хмільника для реабілітації дітей – інвалідів». Зазначений проект рішення на розгляд сесії внесла Вінницька облдержадміністрація, і цей проект рішення був схвалений постійними комісіями обласної ради».

Зрозуміло, що це питання підлягає дискусії, бо дельфіни – це добре, але коли батьки онкохворих дітей, інші незабезпечені люди в цей непростий час не мають де і за що врятувати життя дитині, питання дельфінів вони навряд чи зрозуміють.

17 Comments on “ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ ДЕЛЬФІНАРІЮ В ХМІЛЬНИКУ

Небайдужий
31.07.2015 at 22:33

Ну хоч комусь дійшло 🙂

XXL
01.08.2015 at 06:24

„на базі Державного курорту «Поділля» міста Хмільника“, це де ?

Mahasun
01.08.2015 at 09:40

Що курять у Вінницькій обласній раді? І чому депутати з Хмільника не прояснили іншим депутатам, що таке курорт Хмільник? З якого пальця висмоктали “Державний курорт “Поділля” міста Хмільника”?

Віталій
01.08.2015 at 09:46

Ну ладно – депутати) Але ж “зазначений проект рішення на розгляд сесії внесла Вінницька облдержадміністрація”. Невже в ОДА не знають, що таке курорт Державного значення і що “Поділля” – приватна структура? І до чого воно тут взагалі, якщо сам дельфінарій є власністю іншої юридичної особи?)))

Mahasun
01.08.2015 at 09:53

Що ж стосується дельфінотерапії, то це метод не більш спірний ніж більшість методів лікування сучасної медицини. 🙂

Віталій
01.08.2015 at 09:57

Всі методи сучасної медицини мають якийсь документ, який підтверджує погодження та схвалення цього методу відповідним міністерством. Є такий документ в дельфінотерапевтів? Якщо ні – то про впровадження ЧОГО говориться в рішенні облради?

Небайдужий
01.08.2015 at 10:46

“Що ж стосується дельфінотерапії, то це метод не більш спірний ніж більшість методів лікування сучасної медицини.”

А це звідки таке припущення? Невже з Думою радилися? 😉
Нічого там спірного нема. Дельфінотерапія- один із різновидів шарлатанства, в одному ряду з гомеопатією та екстрасенсами. До медицини це не має жодного стосунку. Тут все абсолютно безспірно.

Mahasun
01.08.2015 at 13:30

Багато методів сучасної медицини є такими ж шахрайськими, як і дельфінотерапія, просто шахраї від держави надали дозвіл на їх застосування. 🙂

Дума
01.08.2015 at 14:14

я тобі ще раз поясню, (…) небайдужий,особисто моя дитина пройшла курс терапії і після шести сеансів у хлопчика пройшов енурез. І якщо воно допомогло на підсвідомому рівні або самонавіюванням , я все рівно задоволений результатом! А дитина отримала масу позитиву! Про тебе небайдужий раніше особисто у мене була гарна думка……

Небайдужий
01.08.2015 at 14:54

Шедеврально! Фейєрично! Мабуть мене має сильно турбувати те, що якась хамовита, малоосвічена й неврівноважена особа чоловічої статі, котра пише на інтернет форумі під ніком жіночого роду усілякі дурниці, добуваючи інформацію з дупи (так вона сама колись тут пояснила) змінила думку про мене з хорошої на погану. Так ось, повідомляю, мене це абсолютно не бентежить. Більше того, навіть радує. Що, що, а бути авторитетом для таких персонажів я зовсім не прагну, скоріше навпаки 🙂

А щодо енурезу, то це зовсім не хвороба, а тимчасовий психо-фізіологічний розлад, який зникає так само несподівано, як і з’являється. Причиною дитячого енурезу, є здебільшого психічно неврівноважені батьки та інші родичі, котрі своєю неадекватною поведінкою в побуті цей розлад у дитини й спричиняють. Так що дельфіни тут точно ні до чого 🙂

Небайдужий
01.08.2015 at 16:53

А для тих батьків, які думають головою, а не тим на чому сидять, пропоную телепередачу про енурез за участю доктора Комаровського. Сподіваюся, що хоч цю “страшну хворобу” не намагатимуться лікувати дельфінами, фінансуючи шахраїів-браконьєрів:
https://www.youtube.com/watch?v=jVnCl22_49E

Дума
01.08.2015 at 17:46

Дякую небайдужому))))) ти таки довів що є хворою та неврівноваженою особою, яка при певних )) обставинах зривається як хлопчик у дитсадку… При цьому вважаючи що є самим мудрим)) Дякую , потішив .. І ще ,ти повинен розстріляти усіх власників домашніх тварин, котів які декому заспокоюють нервову систему)) а за утримання акваріумних рибок взагалі має бути стаття. А те що енурез це тимчасова хвороба я погоджуюсь, шкода що твій енурез мозку ніколи не пройде..

Дума
01.08.2015 at 17:50

І ще поясни знаток, що таке зоопарк у який ти ніколи не ходив чи не водив своїх дітей)) ? Та знаю, то теж падлюки які наживаються на тобі нещасному))

Небайдужий
01.08.2015 at 18:11

Істерика 🙂

Дума
01.08.2015 at 19:31

)))

Не важно
03.08.2015 at 09:56

Два дебила – это сила

Правда
03.08.2015 at 19:12

Подивіться їх ціни на сайті дельфінарію хмільник: на сеанси дельфінотерапії ціна за 10 сеансів 1тис. євро і 9 тис. грн.!!!
Все зрозуміло, що власник тільки наживається на дельфінах і ні з якими котиками чи собачками не зрівняти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *