Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.01.2014

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ МАХІНАЦІЙ З ЗЕМЛЕЮ В ХМІЛЬНИКУ…

zemlyaГромадський форум Хмільниччини вже повідомляв про цинічний випадок, який стався в Хмільнику і який стосується зловживань в земельній сфері. Мова йде про жителя нашого міста, якому ще в 2000 році було безкоштовно передано у приватну власність земельну ділянку. І ніщо б не віщувало лиха, якби цей громадянин не вирішив оформити все, згідно вимог теперішнього законодавства…

Як і належить, звернувся до міської влади для отримання відповідних дозволів. Але далі сталося щось неймовірне… Заяву, яку подав громадянин, «футболили» в міськвиконкомі на протязі кількох місяців… І паралельно передали зазначену земельну ділянку іншому жителю міста…

Нещодавно в газеті «33 канал» з’явився розгорнутий матеріал, який містить коментар самого постраждалого, секретаря міської ради, депутата міської ради та незалежного юриста… Зважаючи на актуальність цього питання, ми вирішили опублікувати коментарі всіх сторін…

Отже, слово постраждалому Василю Марченку:

marcsenko

Цим городом я користувався близько 40 років. І все було добре. Це земля ще моєї мами, яка перейшла мені у спадок,  був написаний заповіт, є всі документи, штамп у моєму паспорті.  А коли я вирішив оформити все згідно з  чинним законодавством, зробити право власності на себе, написав заяву та зібрав документи, – мою ж ділянку вже оформляли на іншого господаря, без мого відома. А в цей час мою заяву «футболили» від сесії, до сесії,  змушували переписувати її тричі, сесія кілька разів не пропускала, я надавав всі документи, які потрібно було, а коли дійшов до юстиції, сказали, що ця ділянка зайнята. Я не розумію, як таке можливо, це взагалі вже кримінальна справа. Можна  звірити дати на моїх документах і документах нового власника, все робилось майже в один час.

З осені Василь Андрійович зорав свій город, а коли навесні зібрав людей і приїхав садити картоплю, – не міг збагнути, що відбувається,  на його ділянці хтось вже починав будівництво.

Огорожа була знята, хтось вивіз каміння, воно було розкидане по всьому городу. Я звернувся до міського голови. Він сказав, що нічого не знає, нікому мою землю не давав, відправив мене до заступника, заступник – у інші кабінети, але так я нічого й не добився, потім вони сказали, що їх обдурили, і порадили мені звернутися до суду.

Більше року земля не оброблялась, на городі стоїть фундамент, все заросло бур’янами. Я не знаю, що робити далі, вже було 6 судових слухань. Хочу, щоб віддали мені мою землю, бо вже стільки здоров’я забрали за цей час.

Ось як прокоментував ситуацію секретар міської ради Петро Дреженков:petya

Ми пропонували Марченку взяти іншу земельну ділянку, в іншому місці, казали, що виготовлення технічної документації візьмемо на себе, але він не погодився. А людина, яка брала ту ділянку, мабуть, краще за нас знала, що вона комусь належить і робила документацію на власний ризик. Але в будь-якому випадку ситуація вирішиться і постраждалих не буде, кожен залишиться із земельною ділянкою. Та спочатку треба дочекатися рішення суду.

Такі випадки були є і будуть. Є випадки ще за 2006 рік, й навіть за 1996. Головна проблема в тому, що тільки у 2011 році прийнято закон про створення містобудівного кадастру. Ці землі раніше ніде не були зареєстровані, а якби був містобудівний кадастр, в ньому, була б вся оця ситуація описана. А так ми, як сліпі котенята, робили все навмання. Звідки ми могли знати, наприклад, що таке рішення було прийнято у 1999 році і земельна ділянка може комусь належати? Теперішня ситуація трішки краща, – коли виготовляється технічна документація на державні земельні ділянки, людина приходить і ми можемо перевірити чи ця земля чужа. А випадок із Марченком й інші ситуації приблизно до 2004 року робились навмання.

Ось коментар депутата міської ради Тетяни Карпенко:

tanyaЗ того часу, як поширилась інформація про те, що у міській раді працює тимчасова контрольна комісія, до нас все частіше почали звертатися люди зі скаргами. дійшли факти підробок документів, знайшлися порушення регламенту в частині підготовки рішень. Марченко звернувся  літом, ще троє людей за останній місяць. У них є кадастровий номер, державні акти, тому ми намагаємося з’ясувати, чому так сталось і допомогти людям вирішити ці проблеми, тому, що так не повинно бути.

 

 

 

Коментар юриста Тараса Коваля:

tarasМене, м’яко кажучи, дивують ситуації, коли земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян, надаються рішеннями міської ради комусь іншому без відома власників чи користувачів цих ділянок. Зважаючи на тотальний контроль з боку держави за використанням земель населених пунктів, подібні ситуації не повинні виникати. Але, як засвідчують події в Хмільнику, ці ситуації чомусь з’являються. Попри численні зміни в земельному законодавстві, які відбувалися протягом 1991-2013 років, сьогодні не повинно існувати жодних перешкод для з’ясування того, в чиїй власності чи користуванні перебуває та чи інша земельна ділянка на території міста. Адже всі рішення щодо надання землі громадянам та юридичним особам, протягом вказаного періоду, приймалися міською радою або її виконавчим комітетом, а документи, котрими засвідчувалися відповідні права (державні акти на право власності, на право постійного користування та договори оренди землі) реєструвалися в тій же міській раді у відповідних реєстраційних книгах. Усі рішення ради та її виконкому про надання земельних ділянок зберігаються в архіві міської ради і є доступними для роботи з ними. Межі таких ділянок, в більшості випадків, надійно закріплені на місцевості відповідними багаторічними межовими знаками. Щоб побачити ці межові знаки, достатньо вийти на місце та поспілкуватися з людьми, котрі господарюють на землях, які міська рада має намір комусь надати в користування.

Тому, надання громадянам чужих земельних ділянок на підставі окремих рішень міської ради, прийнятих протягом останніх років, стало можливим, швидше за все, внаслідок недбалості або ж низької кваліфікації посадовців, які під час підготовки рішень не змогли чи не захотіли шукати інформацію про права на відповідні земельні ділянки у місті.

Спірні рішення міськради можуть бути скасовані самою радою лише за наявності згоди громадян, яким було надано права на земельні ділянки, котрі вже до цього комусь належали. У випадку відсутності такої згоди, спір може бути вирішено тільки в суді.

Варто додати, що зараз ні Василь Марченко, ані новий власник земельної ділянки не можуть користуватися землею, на яку мають документи. Судом було призупинено будівництво і накладено арешт.

32 Comments on “ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ МАХІНАЦІЙ З ЗЕМЛЕЮ В ХМІЛЬНИКУ…

Гадина
05.01.2014 at 09:20

Побільше таких статей, з глибоким аналізом та фаховими коментарями.

Небайдужий
05.01.2014 at 12:13

Петя каже: “Але в будь-якому випадку ситуація вирішиться і постраждалих не буде, кожен залишиться із земельною ділянкою.”
Це як? Я щось недопоняв… Ділянка одна. Так? Претендентів на неї двоє. Так? В результаті вирішення спору ділянка залишиться у когось одного із них. Так? З якою ж тоді ділянкою залишиться той, хто програє в суді?…. Не розумію….
 
Пан Марченко каже: “потім вони сказали, що їх обдурили, і порадили мені звернутися до суду.“. Хтось обдурив міську раду в результаті чого вона надала тому “брехунові” чужу землю. Я правильно зрозумів? Якщо правильно, то значить той брехун подав до міської ради якісь підроблені документи (інакше міську раду не обдуриш. Вона вміє спілкуватися з громадянами виключно в письмовій формі). Чому “обдурені” й досі не звернулися до правоохоронців з проханням знайти і покарати того “брехуна”?
 

Віталій
05.01.2014 at 12:17

Можливо Дреженков мав на увазі, що той, хто залишиться без ділянки після рішення суду, отримає нову?))) До речі, якась справді дурня виходить з отими обдуреними… Обдурили міську владу, а до суду порадили звертатися Марченку?

Олексій Сергійович
05.01.2014 at 17:23

Прикро, що такі порядні люди, як Марченко, та й взагалі, люди у нашому місті потрапляють у таку халепу. але це ще не вся сіль ситуації. Петро запропонував Марченку звернутися до суду і навіть пообіцяв йому скласти позов. а коли Марченко показав його адвокату, адвокат сказав, що з таким позовом він точо програє, бо то позов проти нього. Про це особисто мені розповідав Марченко, якось при зустрічі. І взагалі, складається враження, що його це все зроблено навмисно. Людей тримають за дурнів, хоча самі лузери і невдахи, за цей період, що буцім керують містом, так і не навчилися по-людськи поводитися з людьми. 

LEON
05.01.2014 at 18:36

Питання недовіри секретарю, першому заступнику  міського голови, з порядку денного, сесій міської ради, не знімати до тих пір, поки не виженете нафіг це лайно. З чотирьох коментарів, один його дебілий . Такі випадки були є і будуть. Так щоб таких випадків не булотак, необхідно гнати таких керівників.

ХМІЛЬНИЧАНИН
05.01.2014 at 22:55

петя з васьою вкрали в простого роботяги землю  , щоб заробити на ній собі в карман бакси , так вони робили вже не один раз . але Марченко  виявився молодцем і не дурним  , от і вляпалися петя з васьою. , а тепер викручуються роблячи повною дурою свету рибак (їхню пособницю за якою плаче тюрма.

LEON
06.01.2014 at 15:20

Так цю земельну ділянку отримала повна дура света рибак?))))

і шо?
06.01.2014 at 17:29

Ми пропонували Марченку взяти іншу земельну ділянку, в іншому місці, казали, що виготовлення технічної документації візьмемо на себе…  Цікаво, за чийсь з чиновників особистий кошт, невже так багато заробляють? Чи за кошт усіх нас-податкоплатіжників?…

Віталій
06.01.2014 at 17:39

))) А чому нову ділянку має отримувати саме Марченко, а не той, хто обманув?))) Тобто – чому не новий власник?)))

Жужу
06.01.2014 at 23:00

Света Рибак – та це ж кума Дреженкова….

Небайдужий
07.01.2014 at 00:38

А чому нову ділянку має отримувати саме Марченко, а не той, хто обманув?))) Тобто – чому не новий власник?
 
Тому що “новий власник” зрозумів, що “впіймає облизня” і вирішив таким чином “відкупитися” від пана Марченка, прорахувавши, що виготовлення нової техдокументації для справжнього власника землі йому коштуватиме дешевше, аніж приведення ділянки в попередній стан+ виготовлення документації для себе на ділянку в іншому місці (та й то не гарантія, що він її отримає взагалі) 😉

LEON
08.01.2014 at 12:15

А хто конкретно “новий власник”, його назвати можна? Як “новий власник” і кого обманув? В чому його вина? Якщо це Света Рибак так навіщо колотити лайно в бочці ? Тожі це ще один факт злочину наших можновладців.

Небайдужий
08.01.2014 at 12:37

Та шо ви до тієї Світлани вчепилися? “Новий власник” не вона, а якийсь “лівий” мужик 🙂

LEON
08.01.2014 at 13:05

Пане Небайдужий, та не тягніть кота за хвіст, якщо знаєте хто це такий так скажіть, якцо ні так ні а якщо знаєте але не можете сказати так пошліть мене , самі знаєте куди.

Небайдужий
08.01.2014 at 14:19

Я дійсно не знаю, кому ту землю надали… Та й посилати нікого нікуди не збираюся 😉

LEON
08.01.2014 at 18:07

Розумієте , цікава історія. Виявлено махінацію з землею. Власника земельної ділянки назвали, ті хто порушив норму закону відомі, вони самі говорять, що “такі випадки були є і будуть”. А от та особа, що обдурила невідома. Хто той сміливець, що зумів обдурити мера,  його першого заступника, швору місцевих чиновників і наш гуманний суд, та щей шість разів. Мені цікаво, хто він цей “дурило”, що зумів обдурити владну команду шахраїв і злодіїв?)))
 

Пронира
08.01.2014 at 19:44

Немає різниці яке ім”я (свєта, петя, вася, саня чи якесь інше) того xитрожопого “счастливого обладателя” зазначеної земельної ділянки. Прикро, що запрацювала сxема по “віджиму” такиx ділянок… Важливішим є виявленя імен (свєта, петя, вася, саня чи інше), що задіяні вже не лише в дерибані вільниx земель, а й в цій сxемі по кидалову звичайниx громадян…

LEON
09.01.2014 at 12:38

Ні пане Пронира, існує різниця  щей надзвичайно велика. “Дурило” чи прикинувся дурником, чи його хочуть зробили невинною овечкою, суди судять в його сторону а Марченка зробили цапом відбувайлом. Йому запропонували судитися за йогож земельну ділянку. Дреженков пропонує йому іншу земельну ділянку, її узаконення проведуть за їх, не зрозуміль чий, рахунок. Хто це такий, що перед ним плазує все керівництво міста?

Небайдужий
09.01.2014 at 22:08

А звідки ви взяли, що перед тим новим власником “плазує все керівництво міта”?
Ну, просто, хлопці “трішечки помилилися”, а тепер не знають, як бути 😉

законослухняний
11.01.2014 at 18:03

Як розуміти, що виготовлення технічноі документаціі ”візьмуть на себе”. За рахунок міськоі ради, чи за рахунок конкретноі посадовоі особи міськоі ради ? Якщо за рахунок міського бюджету, то це буде зловживання службовим становищем. Якщо за рахунок конкретноі посадовоі особи, то якоі саме? Яким чином це має відбуватися, щоб було в правовому полі?

LEON
12.01.2014 at 14:00

Пане Небайдужий, ви освідчена і розумна людина. Що тут не зрозуміло? Дійсно , хлопці “трішечки помилилися” і на стільки трішечки, що піджилки трясуться. Вони готові на все, аби залишити все на своїх місцях. А не кажеться Вам, що цей випадок може, дійсно, бути для когось фатальним. 

Пронира
12.01.2014 at 14:48

Скоріш показовим, ніж фатальним… Показовим в сенсі наxабності або тупості, xоча в даному випадку можливе поєднання циx двоx якостей))

Небайдужий
12.01.2014 at 15:25

А не кажеться Вам, що цей випадок може, дійсно, бути для когось фатальним.
 
Фатальним для кого саме? З перших осіб тут як “з гусей вода”. Їм точно нічого не загрожує. Ну, хіба (чисто гіпотетично), що хтось встановить, що вони з “нового власника” взяли хабара і навмисно “трішечки помилилися”, примусивши виконавців “намутити” фальшиві документи з надання тому чужої землі. Але то- з галузі фантастики. За таке можна навіть не говорити.
Якщо діло й дійде до кримінального провадження, то воно, або зависне в повітрі, як попередні провадження по фактам “продєлок” міських чиновників, або постраждає “чисто символічно” якийсь дрібний клерк відділу земельних ресурсів, який “не додивився”. Ось і все. Нічого фатального 🙂

Віталій
12.01.2014 at 20:55

Як на мене, то не все так “1атально”, як написав Небайдужий… Все правильно, але є одне “але”… Постраждалий зазначає, що писав кілька звернень і отримував дурнуваті відповіді… А хто ті відповіді підписував? От з того й спрос…

Небайдужий
12.01.2014 at 21:08

Постраждалий зазначає, що писав кілька звернень і отримував дурнуваті відповіді… А хто ті відповіді підписував? От з того й спрос…
 
Дурість- не злочин. Тому то легка придуркуватість й робить людину практично невразливою 😉

LEON
12.01.2014 at 23:45

Пане Небайдужий, чому Ви так різко міняєте свої міркування з привозу зловживань міського керівництва? Що провели розмову?)))

Небайдужий
13.01.2014 at 00:00

ЛЕОНе, нема до кого вчепитися? Ляжте, проспіться, а на ранок полегшає 😉

LEON
13.01.2014 at 00:19

Для мене настав такий час, коли ранком, вдень, ввечері і навіть в ніч мені на душі легко, спокійно і приємно, настав час, коли я насолоджуюся життям.
Вибачте я до Вас не чіпляюся.

МирВан
13.01.2014 at 22:21

Так цю земельну ділянку отримала повна дура света рибак?)))
 
після такого коментаря ви будете вже не так спокійно спати) особливо після того як вона ота ваша Свєта) прочитає оце все)))

Zed
14.01.2014 at 09:05

так ця Света Рибак в земельному працюе, вона напевно краще за всіх може прояснити цю ситуацію… може її спитаємо…

КАРКУША
14.01.2014 at 09:17

Хто? Света? Краще знає? Сплю і віжу! То хай прокоментує! Чи може форум не читає?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *