Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.03.2020

ПРАВОСПРОМОЖНА ГРОМАДА: ЧИ МОЖНА В ЛІКАРНІ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ?

Кожного разу, коли особа потрапляє до лікарні, їй видають список ліків, які необхідно придбати. Але не кожен знає, що є перелік препаратів, що закуповуються за бюджетні кошти та мають видаватися пацієнтам БЕЗКОШТОВНО!

Як дізнатися про наявність чи відсутність безкоштовних ліків, перебуваючи на стаціонарному лікуванні?

З метою забезпечення вільного доступу громадян до інформації про наявні у лікарні безкоштовні ліки на законодавчому рівні закріплено процедуру розміщення інформації щодо наявних у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги. Така інформація має розміщуватись на інформаційних стендах в кожній лікарні та оновлюватись щотижня.

Також, кожен українець може перевірити, які саме безкоштовні лікарські засоби є у його лікарні за допомогою системи «Є ЛІКИ». На цьому ресурсі досить не складно знайти відповідну лікарню і переглянути, які безкоштовні ліки є в конкретній лікарні станом на сьогодні. І, якщо вони є, то надаватися пацієнту ці ліки мають безкоштовно. Для прикладу, якщо перейти за цим посиланням https://eliky.in.ua/hospital/751, то можна переглянути, які безкоштовні ліки є в Хмільницькій районній лікарні.

Що робити, якщо вам не дають безкоштовно ліки?

Якщо в лікарні ви не отримали ліки, які зазначені на сайті Є ЛІКИ, як безкоштовні, ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва відповідного управління охорони здоров’я. До скарги потрібно додати перелік лікарських засобів, у яких було відмовлено, та копію призначення лікаря.

Для захисту своїх порушених прав на території нашого міста та району Ви можете звернутись до офісу громадської організації «ПРАВО» або Хмільницького бюро правової допомоги.

Консультацію підготовлено в рамках реалізації проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який реалізується громадською організацією «ПРАВО», в партнерстві з Хмільницькою міською радою та Хмільницьким бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *