Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

11.12.2021

ПРАВОСПРОМОЖНА ГРОМАДА: РОЗПОВІДАЄМО ПРО УСПІХИ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ

10 грудня, в рамках відзначення Дня прав людини, за ініціативи Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, відбулося засідання круглого столу «Права людини: свобода й рівність для всіх» за участі правників, науковців, представників громадських організацій.

Участь в заході взяв керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох.

Під час круглого столу було обговорено реалізацію національної стратегії у сфері прав людини, міжнародні стандарти прав людини та механізми їх реалізації в умовах поширення цифрових трансформацій, діяльність спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства, а також інші, не менш важливі питання.

Під час заходу Віталій Дорох ознайомив присутніх з програмою «Правоспроможна громада», а також розповів про успіхи Хмільницької громади в сфері забезпечення населення безоплатною правовою допомогою.

В своїй доповіді він зазначив, що Хмільницька громада, починаючи з 2019 року, бере участь в програмі «Правоспроможна громада». Ця програма є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації.

Представники Хмільницької міської територіальної громади, а саме: Олена Черній, Віталій Дорох (громадська організація «ПРАВО»), Наталя Мазур (Хмільницька міська рада) та Ганна Мариніч (Хмільницьке бюро правової допомоги) взяли участь в навчанні в рамках цієї програми.

Після цього було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на визначення правових потреб мешканців Хмільницької міської територіальної  громади, презентовано ці результати під час засідання «круглого столу» в Хмільнику, а також під час практикуму в місті Дніпро.

Після проведення соціологічного дослідження в рамках програми «Правоспроможна громада» було виявлено, що в громаді наявні правові проблеми (було визначено 10 найактуальніших), які значно поширені в Хмільницькій громаді. Також було виявлено, що члени громади не мають достатніх знань та навичок, які дозволили б їм ефективно вирішувати наявні правові проблеми.

Саме це спонукало нашу команду розробити проект «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді», який було представлено на конкурс «Безпечна та правоспроможна громада», оголошений програмами ««Права людини і правосуддя» та «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках реалізації цього проекту було проведено аналіз місцевої нормативно-правової бази, що регламентує отримання адміністративних послуг, надання дозволів та погоджень, на предмет наявності факторів, які перешкоджають реалізації прав членів громади, розробка пропозицій щодо внесення змін до існуючих та розробки нових НПА, забезпечено надання первинної правової допомоги, а також розроблено проект програми забезпечення населення Хмільницької громади безоплатною правовою допомогою.

Продовженням попередніх ініціатив став проект «Правова допомога в Хмільницькій громаді: формуємо мережу правових консультантів». Під час реалізації цього проекту було продовжено розпочаті раніше ініціативи, а також сформовано мережу правових консультантів, які надаватимуть первинну правову допомогу мешканцям сільських громад.

Правові консультанти пройшли навчання за раніше розробленою програмою, що включає різні сфери життєдіяльності громади та формує практичні навички в наданні первинної правової допомоги. Після проходження навчання правові консультанти надаватимуть допомогу на волонтерських засадах.

Для довідки: програма «Правоспроможна громада» є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації. Адміністрування програми здійснюється Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» (членом якої є громадська організація «ПРАВО»), ВБО «Українська фундація правової допомоги» та мережі правових клубів «Pravokator».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *