Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

16.12.2021

ПРАВОСПРОМОЖНА ГРОМАДА: ВПРОВАДЖУЄМО АНАЛІТИЧНИЙ КОМПОНЕНТ

Хмільницька міська територіальна громада бере участь у програмі «Правоспроможна громада» (аналітичний компонент).

У межах впровадження Програми фахівці Громадської спілки «Мережа правового розвитку» провели аналіз діяльності Хмільницької міської ради в таких обраних сферах як:

  • «Безпека громади»,
  • «Право на інформацію»,
  • «Доступ до правосуддя»,
  • «Участь у вирішенні місцевих справ»,
  • «Місцева регуляторна політика».

Із посадовими особами міської ради, які відповідальні за реалізацію заходів у визначених сферах, проведено глибинні інтерв’ю.

13 грудня 2021 року в конференц-залі Хмільницької міської ради відбулася стратегічна сесія за участі учасників та учасниць Програми – посадових осіб міської ради, депутатів, громадськості.

Під час заходу презентовано аналітичний звіт.

За роботою у групах визначено два ключові напрямки, над якими громада працюватиме у 2022 році. Це:

  • напрямок «Безпека у громаді», що має на меті комплексні рішення для забезпечення населення громади якісною питною водою;
  • напрямок «Регуляторна політика», що має на меті покращити участь підприємців в підготовці, обговоренні та ухваленні місцевою владою регуляторних актів.

Варто зауважити, що Хмільницька громада, починаючи з 2019 року, бере участь у програмі «Правоспроможна громада», що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації.

За цей період у Хмільницькій громаді проведено соціологічне дослідження, спрямоване на визначення правових потреб мешканців громади, здійснено аналіз місцевої нормативно-правової бази, що регламентує отримання адміністративних послуг, надання дозволів та погоджень, на предмет наявності факторів, які перешкоджають реалізації прав членів громади, забезпечено надання первинної правової допомоги, а також розроблено та ухвалено міською радою Програму забезпечення населення Хмільницької громади безоплатною правовою допомогою.

У громаді сформовано мережу правових консультантів, які надаватимуть первинну правову допомогу мешканцям сільських громад.

За матеріалами Офіційного веб-ресурсу Хмільницької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *