Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

29.07.2015

ПРО МАХІНАЦІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ ХМІЛЬНИКА НАВКОЛО ВСТАНОВЛЕННЯ ВАРТОСТІ ПРОЇЗДУ В МАРШРУТКАХ МІСТА

photoХмільничани пам’ятають перипетії навколо встановлення вартості проїзду в маршрутках міста. Цьому передували бурхливі обговорення і в мережі інтернет, і під час громадських слухань, і в сесійній залі. Були різні думки щодо законності підняття вартості проїзду і ось нещодавно виявилося, що виконавчий комітет таки порушував закон, коли приймав відповідні рішення.

Для того, щоб переконатися в тому, що міська влада таки порушила закон і хмільничани платили за проїзд, який було встановлено з порушенням чинного законодавства України, пропонуємо ознайомитися з цим матеріалом.

Для початку варто зазначити, що до скандального підняття вартості проїзду він складав 2,50 грн., а для дітей шкільного віку до 14 років в дні шкільних занять в сумі 1,00 грн.

Але перевізники почали ремствувати і вимагати від міської влади підвищити вартість проїзду. В самій цій вимозі немає нічого протизаконного, але все б мало відбуватися в межах закону. І ось тут почалися чудеса…

Не зважаючи на те, що рішення про встановлення вартості проїзду, за своєю суттю, є регуляторними актами, які потребують дотримання певної процедури під час затвердження, міська влада почала шукати нестандартний варіант виходу з цієї ситуації. І з чиєїсь ініціативи було вирішено не приймати одне рішення для всіх перевізників, як це робилося раніше, а затвердити для кожного перевізника окреме рішення. Таким чином міська влада намагалася уникнути необхідності дотримання законодавства про регуляторну політику. І саме це спричинило цілком виправдану критику з боку експертів громадської організації «ПРАВО», які стверджували, що подібні рішення мають затверджуватися виключно з дотриманням всіх, передбачених законодавством, регуляторних процедур.

Справедливості ради варто зазначити, що не всі представники міської влади погоджувалися з офіційною позицією, визнаючи правоту експертів громадської організації «ПРАВО». Але цього виявилося замало і під тиском міського голови члени виконавчого комітету таки затвердили незаконні рішення, якими було підвищено вартість проїзду спочатку до 3 гривень, а буквально через кілька днів – до 3,50 грн.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, пан Олександр Ніжельський вирішив звернутися до суду з вимогою скасувати незаконні рішення виконавчого комітету.

22 травня Хмільницький суд прийняв законне і цілком логічне рішення і своєю постановою таки скасував рішення виконавчого комітету.

Але рішення не набуло законної сили, тому що міська влада, розуміючи, що програла, подала апеляцію, а тим часом розпочала регуляторну процедуру, для того, щоб таки зберегти проїзд на рівні 3,50 грн.

8 липня Апеляційний суд прийняв ухвалу, яким залишив апеляційну скаргу без задоволення, підтвердивши таким чином законність рішення Хмільницького суду, залишивши його постанову без змін.

Scan0001Scan0002Scan0003Scan0004Scan0005

Таким чином 8 липня всі рішення виконавчого комітету щодо вартості проїзду в міських маршрутках, які було прийнято в 2015 році, було скасовано і чинності набрало рішення від 5 травня 2014 року, яким було встановлено вартість проїзду на рівні 2,50 грн., а для дітей шкільного віку до 14 років в дні шкільних занять в сумі 1,00 грн.

Але на цьому «приколи» в місті щодо вартості проїзду в маршрутках не завершилися…

Не зважаючи на те, що рішення були скасовані, перевізники продовжували «правити» за проїзд саме 3,50 грн.!

Більше того – виконавчий комітет знову прийняв рішення з порушенням законодавства!

14 липня, через 7 днів після того, як рішення апеляційного суду набрало чинності, виконавчий комітет… скасував свої ж рішення, які вже були скасовані рішенням суду! Більше того – цим самим рішенням виконавчий комітет знову встановив вартість проїзду на рівні 3,50 грн.

Але й з цим рішенням не все так просто. Ми вже зазначали, що після того, як апеляційний суд визнав правоту пана Ніжельського, чинності набрало рішення, яким було встановлено вартість проїзду на рівні 2,50 грн.

Таким чином ця сфера вже була врегульована і вартість проїзду встановлена. Тобто існував регуляторний акт, який визначав вартість проїзду.

А тапер пропонуємо ознайомитися з дуже цікавою нормою Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Стаття 5 цього закону зазначає, що «забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти».

Що ж зробив виконавчий комітет? А дуже просто – знову порушив закон про регуляторну політику, який говорить про «недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти»…

Зважаючи на все вищевикладене, а також беручи до уваги численні порушення в сфері регуляторної політики, які допускають посадові особи міської ради, звертаємося до депутатів Хмільницької міської ради з пропозицією вжити заходів щодо недопущення в майбутньому порушень закону про регуляторну політику, а також щодо покарання посадових осіб та членів виконавчого комітету, які допускають численні порушення чинного законодавства в сфері регуляторної політики. В свою чергу зобов’язуємося надати копії всіх документів та правові консультації, якщо в цьому виникне необхідність.

22 Comments on “ПРО МАХІНАЦІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ ХМІЛЬНИКА НАВКОЛО ВСТАНОВЛЕННЯ ВАРТОСТІ ПРОЇЗДУ В МАРШРУТКАХ МІСТА

Пронира
29.07.2015 at 06:54

Подбати трошечки за перевізників – святоє дєло 🙂

Миха
29.07.2015 at 07:25

Вася откат отримує від маршрутчиків от і протягує все те що їм заманеться.А власники маршрутів бідненькі працюють собі в убиток,наприклад Бонсевич,так в убиток працює що аж ауді новеньку прикупив при тому що володіє вже двома іномарочками,напевно з мийки заробив.

Небайдужий
29.07.2015 at 08:49

Шо?! Опять?!!!

Алекс
29.07.2015 at 14:45

Да розводить цей Боня-депутат з папусею та тестьком людей міста.Люди робіть висновки бо знову на вибори попреться ця (…)!!!

Алекс
29.07.2015 at 14:48

Подивіться в рішені суду фамілії перевізників(треті особи) – одна біднота яка возить людей в убиток!!!!

Олександр Ніжельський
29.07.2015 at 16:58

Шановні добродії! З нашими міськими чиновниками та перевізниками необхідно говорити мовою ультиматуму. Адже саме таким чином перевізники відбили вартість проїзду 3.50 грн., а, як на мою думку, маючи кришу нардепа Юрчишина дозволить їм на цьому не зупинятися. Лише недалекоглядній людині спало би на думку зрадити виборця напередодні виборів, піднімаючи вартість маршрутних перевезень, не враховуючи думку самого виборця.
Виникає лише одне питання, як міський голова, обраний 2306 голосами виборців (27%) із загальної кількості, які взяли участь у голосуванні (8383 виборці-42%) буде пояснювати свою діяльність перед тими ж виборцями на чергових виборах міської ради та міського голови, на яких він буде боротися за крісло мера, в чому я не сумніваюся. Саме тоді, В.П.Грушко буде признаватися в любові і вірності до жителів міста.
Але ж наш народ такий “Слухає вухами, а думає…” Люди, думайте кого обираєте, адже правильно говорить прислів’я “Народ вартий свого правителя” Невже, нас ще не навчили вибори Президента України у 2014 році. Масова ейфорія за Порошенка обернулася у загальноукраїнське зневір’я. Гарні слова відійшли у минуле. Необхідно ділом, а не одноразовими подарунками та акціями, доказувати свою любов і відданість українському народу.

Вася
29.07.2015 at 19:50

Да в такий важкий час обдирають людей як липку ці ненажери депутати!

Вася
29.07.2015 at 19:51

А ця грушка вже страх потірала думає що вибори в нього вруці!

Віталій
29.07.2015 at 19:52

???????)))))) А до чого тут депутати взагалі????))) Всі ці рішення приймалися не депутатами, а виконавчим комітетом, до якого депутати не входять)))

Дума
29.07.2015 at 19:58

Вася напевно говорить про Боню депутата))))))))))

Вася
29.07.2015 at 20:13

А Ви думаєте боня для чого поперся в депутати? Щоб продвигати свій бізнес, впевнений на 100% що недопомагати громаді і своїм виборцям міста!

знаючий
29.07.2015 at 21:18

Є слушок в місті шо Вася-менший якусь нову машинку придбав,то напевно ми скидались по 3-50 на неї маршрутчикам а вони в свою чергу меру за що він лобіював їхні інтереси в виконкомі.

Небайдужий
30.07.2015 at 11:49

Та ніякі це не махінації. Вони просто заблукали… ой, заплуталися 🙂 Треба було перед тим, як щось регуляторне приймати, просто порадитися з громадськими експертами, щоб нікуди не вляпатися. Але, це не для нинішніх очільників, які громадський сектор сприймають ледь не як особистих ворогів, тому їм краще понаприймати всякої фігні, яка потім буде скасована в судовому порядку, аніж врахувати думку компетентних жителів міста і зробити все так, як належить.

Віталій
30.07.2015 at 14:38

Так громадські експерти з самого початку казали, що рішення вийде не зовсім законним. Але хто ж тих експертів слухає? Хто ж ті закони читає?)))

Вася
30.07.2015 at 17:08

На ВИЛА їх!!!

Віталій
30.07.2015 at 20:34

Експертів?)))

Вячеслав Вікторович
31.07.2015 at 19:29

Хмільничани проїз должин бути 2.50 а не 3.50 це визнав Апеляційний суд Украни … А яка ваша думка ?

я
01.08.2015 at 05:44

До речі міськрада може скасувати незаконе рішення виконкому про підвищення вартості проізду, тому закликаю свідомих депутатів ініціювати відповідне питання.

Віталій
01.08.2015 at 09:52

Депутатам не вистачило голосів навіть на те, щоб створити комісію, яка дослідить це питання))) Під час голосування став в позу пан Короліщук. І рішення прийняте не було))).

Юрій
02.08.2015 at 22:34

Цікаво, про що депутати будуть розповідати 4 серпня?
Як Вони-наші обранці захищають наші права і дбають про нас?

Вася
04.08.2015 at 20:31

От того старого пердуна Короліщика і треба на ВИЛА!

Вася
04.08.2015 at 20:33

Треба його поставити в позу і запхати Вила!Щоб на другий раз подумав цей фашист!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *