Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

22.09.2022

ПРО НЕВІДОМІ ІСТОРІЇ ХМІЛЬНИКА РОЗПОВІЛИ В «МУРАШНИКУ»

До Дня міста Хмільника, в гуманітарному хабі «Мурашник», відбувся захід «Невідомі історії Хмільника». Участь в заході взяли представники громадської організації «ПРАВО», представники місцевої влади, активні мешканці громади та внутрішньо переміщені особи, а також представники засобів масової інформації.

На початку заходу присутніх поінформували про сам «Мурашник», тобто про те, як виникла ідея його створення, а також його основні напрямки діяльності.

Надалі Віталій Дорох ознайомив присутніх з історією «татарських людей», з невідповідностями «офіційної» історії міста з новими дослідженнями, а також з творчістю Наполеона Орди та Івана Якуніна.

Родзинкою заходу стало ознайомлення присутніх з уривками з книги Івана Якуніна «Життя та служба мирового судді», в якій міститься багато описів побуту хмільничан кінця ХІХ століття.

Присутнім також було запропоновано послухати уривки з спогадів про Володимира Клодницького, який в 1919 році, на чолі одного з підрозділів війська УНР, перебував в Хмільнику та зміг уникнути в нашому місті єврейського погрому. За що й був відзначений єврейською громадою Хмільника.

Після цього відбулася вікторина, переможці якої отримали призи від організаторів.

Ми хочемо подякувати Олені Черній, Ріммі Коваль, Олені Коровянській, Тарасу Носальському, Юлії Музичук, Тетяні Шевчук та Наталії Мазур за активну участь в проведенні заходу! Дякуємо!)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *