Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.12.2010

Проблеми міста – визначаємося разом…

Нещодавно на офіційному сайті міста Хмільника з’явилося опитування «Якими, на Вашу думку, мають бути першочергові кроки новообраної міської влади?». Відвідувачам сайту пропонується обрати найсуттєвіші пріоритети розвитку міста та проголосувати за них. Ось ці пріоритети:

  • Створення служби оперативного реагування на потреби  і запити городян
  • Пошук інвесторів для відновлення роботи промислових підприємств
  • Запровадження соціально-доступного житлового будівництва
  • Реформування ЖЕКу в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)
  • Покращення благоустрою міста
  • Покращення медичного обслуговування городян
  • Удосконалення міських пасажирських перевезень
  • Реорганізація структури міської ради та її виконкому

Кілька слів щодо пріоритетів…

  1. Що таке «Служба оперативного реагування на потреби і запити городян»? Довго думав й шукав варіанти: від тимурівських команд до «Спасітє мого котіка – на дерево заліз»…;
  2. «Запровадження соціально-доступного житлового будівництва»… Так і крутиться на язиці: «Что нам стоит дом построить…»;
  3. «Реформування ЖЕКу в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)». Це взагалі нісенітниця… ЖЕКи фізично не можуть реформуватися в ОСББ. ОСББ створюються на базі багатоквартирного будинку, а не житлово-експлуатаційної контори…;
  4. «Реорганізація структури міської ради та її виконкому». Також не зрозуміло, що саме мається на увазі…. Якщо йдеться про створення відділу культури – то я напевно «За»… А якщо просто «Этого чик, этого чирик, а чего с ними чикаться?» – то потрібно подумати. Але в будь-якому разі варто деталізувати…

І ще одне загальне зауваження. Трішки насторожує, що нова влада аж після виборів  почала питати громаду про свої першочергові кроки… Напевно варто було визначитися  з ними ще до виборів, чи не так? І йти до виборця вже зі сформованими пріоритетами, розробленими на основі детального аналізу всіх сфер життєдіяльності громади… Чи може нова влада взагалі не має такого плану? Тоді за що ж голосували виборці?
Тепер по суті. У вересні-жовтні  2010 року громадською організацією «ПРАВО» було проведено соціологічне дослідження громадської думки мешканців міста Хмільника щодо нагальних проблем громади та визначенню потенціалу громади.

Квота для  соціологічного дослідження була розрахована  професійним соціологом у відповідності  з гендерним та віковим складом  населення України за даними Держкомстату України на 01.11.2005р.

Вашій увазі  пропонуються соціально-економічні пріоритети, які були визначені членами територіальної громади міста, що взяли участь в опитуванні, а також порівняльний аналіз пріоритетів в порівнянні з 2007 роком. Отже:

Соціально-економічні пріоритети міста  Хмільника

  • якість надання медичних послуг – 66%;
  • прибирання сміття – 27%
  • якість надання комунальних послуг – 46%
  • тарифи на комунальні послуги – 42%
  • громадський транспорт – 31%
  • стан доріг – 30%
  • організація дозвілля молоді – 34%

Соціально-економічні пріоритети міста  Хмільника

(в  порівнянні з 2007 роком)

Результати  опитування в 2007 році:

  • якість надання медичних послуг – 68 %;
  • прибирання сміття – 36,5 %;
  • якість надання комунальних послуг – 31,5%;
  • тарифи на комунальні послуги 36 %.
  • громадський транспорт – 21,9%
  • стан доріг – 39 % опитаних;
  • організація дозвілля молоді – 27,3%

Результати  опитування в 2010 році:

  • якість надання медичних послуг – 66%;
  • прибирання сміття – 27%
  • якість надання комунальних послуг – 46%
  • тарифи на комунальні послуги – 42%
  • громадський транспорт – 31%
  • стан доріг – 30%
  • організація дозвілля молоді – 34%

Також варто  зазначити, що опитування на сайті не є репрезентативним. Тож громадська організація «ПРАВО» має намір звернутися з листом до міського голови, в якому буде викладено розгорнутий варіант результатів дослідження та пропозиція розглянути можливість створення механізму відслідковування думки мешканців територіальної громади міста для подальшого врахування в процесі прийняття рішень…

8 Comments on “Проблеми міста – визначаємося разом…

Віталій
02.12.2010 at 09:52

Наразі в опитуванні на офіційному сайті міста лідирує “Реорганізація структури міської ради та її виконкому” – 22%…
Не отримав жодного голосу “Реформування ЖЕКу в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)”… Або всім байдуже, або розуміють, що це зробити неможливо…)))

Віктор
02.12.2010 at 13:50

а чому не мождиво??? можливо!! от тільки люди на себе відповідальність брати не хочуть!!!

Віталій
02.12.2010 at 15:23

Вітя, ти не уважно читав мій коментар в статті до цих питань… Створити чи реформувати ЖЕК в ОСББ просто не можливо… При створенні ОСББ мешканці отримують свій будинок на баланс та можуть відмовитися від послуг, які надає ЖЕК, уклавши угоди з іншими постачальниками подібних послуг, які виконуватимуть їх швидше, якісніше та можливо за меншу ціну. В ідеальному варіанті ЖЕКи взагалі ліквідовуються, як не потрібні (за умови, що в місті всі багатоквартирні будинки створять ОСББ). І ні про яке реформування ЖЕКів в ОСББ йтися не може…

Віталій
02.12.2010 at 20:18

І я цілком з цією думкою згоден!!! Варто зазначити, що ОСББ – не одна з форм власності. І хто говорить, що це панацея від усіх хвороб ЖКГ – прнаймні неправий. Якщо створювати ОСББ в нашому місті, то тут немає певної логіки. Ситуація: ми хочемо створити ОСББ, щоб відректися від ЖЕКу, мовляв, багато платимо, а послуг мінімум. Ми створюємо ОСББ, отримуючи право самим акумулювати кошти та укладати угоди з постачальнитками послуг. Але з ким? Правильно, з тим самим ЖЕКом (!!!), бо в місті не має організацій, які надають послуги в такому ж обсязі, мають обладнання та персонал, купу допусків і т.д. Тут пряма вигода власне міській владі: будинок переходе з комунальної в приватну власність самих мешканців… А з нею й зобовязання щодо належного утримування…
До речі, в Хмільнику є приклад діючого ОСББ. Це будинок, який був на балансі Військового санаторію, і який міська влада не захотіла брати на баланс… Варто спитати, чи солодко їм зараз?

Віталій
02.12.2010 at 20:41

Цілком згоден. Але варто зазначити, що й нові будинки можна ОСББшити…))) В великих містах – це досить ефективно. Принаймні відомі успішні практики. Нещодавно був в офісі Міжнародного фонду “Відродження”, й там одна організація якраз отримала на діяльність, повязану з ОСББ грант. Але не варто сліпо калькувати досвід інших міст, так само, як не варто приміряти на Україну американську чи Британську демократію… Варто брати до уваги місцеві колоритні особливості кожного регіону, будь-то місто чи країна…

Віталій
02.12.2010 at 20:52

Для мене незрозуміло, навіщо на цьому (фактично – на пустих словах) піаритися. Рано чи пізно все одно прийдеться “атвєчать за базар”… Що це піар – більш ніж переконаний. Просто не хочеться навіть припускати, що в міській раді сидять на стільки необізнанні люди… Все ж таки приємно почувати себе найрозумнішим, але все ж…)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
На мою думку, реально щось робити, так, щоб це не виходило за межі повноважень ОМС та співвідносилося з кількістю необхідних коштів, тільки в трьох напрямках:
– Покращення благоустрою міста
– Удосконалення міських пасажирських перевезень
– Реорганізація структури міської ради та її виконкому

Віталій
02.12.2010 at 21:40

))). І де з перерахованих заходів заслуга нової влади? А щодо благоустрою, то не завжди потрібні кошти з міського бюджету… Ми свого часу, спільно з Володимиром Івановичем та працівником управління ЖКГ паном Загікою, якщо не помиляюся, розробили проект, спрямований на запровадження та розвиток у місті інституту громадських інспекторів з благоустрою населенних пунктів. Проект було надіслано до Канадського посольства. Паралельно проект з подібними елементами. тільки спрямований на район, ми надіслали до МФ “Відродження”. І от, районний проект було підтримано, а от Канадське посольство мовчить до нині. Напевно проект не підтримали…(((

Віталій
05.01.2011 at 15:56

Тут можуть бути два варіанти, або ми чогось не розуміємо, або Азаров… Схиляюся до останього…

http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=42801

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *