Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

23.12.2011

Процедуру встановлення тарифів на послуги ЖКГ змінено

Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги”.

Законом, зокрема, внесено зміни до Закону “Про житлово-комунальні послуги”, згідно з якими у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію інформує про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів.

Наприклад, згідно нового закону, комунальне підприємство “Хмільницька ЖЕК”, тепер зобов’язане за 15 днів повідомляти мешканців про майбутні зміни в тарифах, і обов’язково послатися на рішення органів влади, наприклад, виконавчого комітету Хмільницької міської ради.

Ухвалення цього закону має на меті спрощення та конкретизацію процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, із забезпеченням при цьому права споживачів на отримання інформації та врахування позиції територіальних громад щодо зміни тарифів, їх структури, обґрунтування необхідності зміни тарифів, переліку житлово-комунальних послуг, зазначається у пояснювальній записці до нового закону.

Використано матеріали інформаційного агентства «Укрінформ»

10 Comments on “Процедуру встановлення тарифів на послуги ЖКГ змінено

Віктор
24.12.2011 at 17:47

І що це нам дасть?

Віталій
24.12.2011 at 20:45

Взагалі то можна знайти пояснювальну записку до закону, але принаймні уважніше прочитати статтю))) На практиці це унеможливить випадки, коли рішення про підняття тарифів, навіть якщо воно прийняте у відповідності до чинного законодавства, набиратиме чинності, а мешканці платитимуть за старими тарифами… А потім пеня і т. д.
Хоча мені також цікаво, а які дії можна буде застосувати, якщо ця норма виконуватися не буде? От наприклад, було б добре, якби було так, як в регуляторній політиці: якщо процедура прийняття рішення порушена – саме рішення може бути скасоване в судовому порядку… В нашому випадку, якщо порушена процедура – хай би рішення не набирало чинності…
 

Віктор
24.12.2011 at 21:20

По тексту “та врахування позиції територіальних громад щодо зміни тарифів, їх структури,”  – ти хочеш сказати, що будуть проводитись слухання, опитування і тд?

Віталій
24.12.2011 at 21:24

Взагалі то в попередньому коменті я мав де що інше…))) Ну а коли мова йде про підняття тарифів на водопостачання та водовідведення, то громадські слухання проводяться…)))
 

Віктор
24.12.2011 at 21:40

Це й так було ,а от тарифи на прибирання територій, обслуговування ліфтів тощо. По цим питанням не проводиться! Ч и будуть зміни вже?

Віталій
24.12.2011 at 21:53

Ось коментар з сайту “Асоціації міст України”:
“Закон передбачає спрощення та скорочення терміну процедури встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги. Це має відбуватися, зокрема, шляхом зменшення до 15 днів терміну, протягом якого виконавець/виробник житлово-комунальних послуг повідомляє споживачу цих послуг про зміну їх вартості. Також Законом пропонується віднести акти органів місцевого самоврядування, що встановлюють ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, до таких, на які не поширюється державна регуляторна політика”.

Віктор
24.12.2011 at 22:08

Що тепер відноситься до регуляторної політики це +, – в тому що зменшено термін. І жодного слова про ті аспекти тарифів, про які я писав в попередньому коменті!

Віталій
24.12.2011 at 22:33

До регуляторної політики НЕ відноситься…

Віктор
24.12.2011 at 22:41

Сорі, точно. Тоді який резон?

Віталій
24.12.2011 at 22:43

Тут варто бачити самі зміни до закону, або хоча б пояснювальну записку до них…
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *