Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.06.2011

Прозора влада – задоволена громада!

Чи всі громадяни знають, що таке місцеве самоврядування і «з чим його їдять»? Мабуть, не всі хочуть знати про це детальніше, адже в кожної особи є свої інтереси та захоплення, на які витрачається багато часу. Та коли «копнути глибше», виявляється, що люди повинні знати хоча б найелементарніші речі стосовно самоврядування, і навіть мають право долучатися до його процесу. В статті 2 Закону України про місцеве самоврядування читаємо поняття: Місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України; а також – Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Наприклад, у наших сусідів – поляків непогано налаштована робота працівників влади з громадськістю, а головне – влада намагається бути стосовно своїх громадян відкритою та прозорою… У Польщі з 2004 року триває Всепольська програма «Прозора Польща», яка визнана у Європі однією з найуспішніших громадських антикорупційних ініціатив. В Україні теж вирішили долучитися до такої програми, і тому Інститутом Демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) спільно з Щецинським регіональним центром Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) було взято за мету створити в Україні свою «Прозору Україну», аналогічну польській програмі. За роки співпраці було зроблено вже багато, але недостатньо. Тому в 2011 році було презентовано новий проект «Прозора Україна» для Східного партнерства. Громадське та медійне сприяння», який націлений саме на представників громадських організацій та засобів масової інформації.

Зі всієї України було відібрано всього по 24 учасника з цих двох секторів: НУО та ЗМІ. Учасників розділили на групи, окремо кожна з груп пройшла та проходитиме спеціальне тренінгове навчання в Алушті, Черкасах і Львові… Після проходження навчання в містах України, а також виконаних завдань всіх учасників поділять на дві групи, які відвідають Польщу, а саме місто Щецин для подальшого проходження навчання.

Хмільничани також беруть участь в цьому проекті. Адже гордістю за наше місто є ще й те, що серед чималої кількості заявників зі всієї області обрали лише двох саме з Хмільника.

НаДія.

11 Comments on “Прозора влада – задоволена громада!

Віталій
05.06.2011 at 11:18

Десь я чув, що учасники навчання ще й в Берлін збираються))). А щодо питань прозорості діяльності місцевих органів влади, то у нас справді є багато проблем в цій сфері. І стосовно забезпечення пасивного доступу до інформації про діяльність органів влади, і не зовсім прозорий процес прийняття рішень, і не вироблений механізм надання послуг населенню. Так що роботи в цій сфері вистачає. Головне, щоб органи влади мали певну зацікавленість в впровадженні певних змін в цій сфері…

Волошка
15.06.2011 at 12:26

Пробачте, що пишу тут. Просто не знаю, де цю новину можна написати)
Кому цікаво, 18-19 червня у місті Вінниці відбудеться ІІІ Міжнародний Козацький Фестиваль “ЖИВИЙ ВОГОНЬ”!  Більш детальна інформація – http://vinmaidan.org/blog/

R0m@Nuke
22.06.2011 at 03:33

Треба було статтю переназвати ПРОЗОРА ВЛАДА НАРЕШТІ ЗАДОВОЛЕНИЙ ДОРОХ!!!))))))))))

Віталій
22.06.2011 at 09:15

Дорох досить примхливий та вимогливий. Не так просто зробити, щоб він був задоволений)))

R0m@Nuke
22.06.2011 at 15:26

ну то свої примхи тримай при собі!! і вимагай від себе більшого а не від усіх остальних!!! займися Ан…мом і будиш задоволений!!)))))))))))))))))

Віталій
22.06.2011 at 15:30

Це рекомендація з твого власного досвіду? Мої потреби та законні вимоги влада зобовязана задовольняти, хоче вона цього чи ні))) Так що звиняйте, закон суворий, але це – ЗАКОН!!!

R0m@Nuke
22.06.2011 at 15:37

ООО то ти хоч щоб це тобі робила влада навіть якщо вона цього не хоче робити в тебе случайно на Уралі родичів не було???
 

Віталій
22.06.2011 at 18:10

))) Ти мене не перестаєш дивувати))) Так, я хочу, щоб влада робила те, на що я маю законне право. І не залежно від того, хоче вона цього чи ні))) Більше того: цей принцип закладено в конституції України, згідно якої чиновники зобовязані діяти виключно в межах законодавств, незалежно від того, хочуть вони цього чи ні))). Ще раз повторюю – в мене є права, а в них виключно обовязки))). інщими словами ми з тобою маємо право робити все, що не заборонено законом, а чиновники виключно те, що цим законом передбачено))) і все)))…

R0m@Nuke
26.06.2011 at 15:55

НА ТВОЄ ПРАВО У ЦЬОМУ МІСТІ ВСІ ДАВНО ПОЛОЖИЛИ САМ ЗНАЄШ ШО!!! Мда… судячи зі слів я зрозумів що в тебе родичі на Уралі все таки були!! БО ТІЛЬКИ УРАЛЬСЬКІ МУЖИКИ ТАКІ СУРОВІ!!!))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Віталій
26.06.2011 at 17:34

По-моєму тільки моє право і задовольняється))) А от всіх інших…

R0m@Nuke
29.06.2011 at 17:25

Я не впевнений що твоє ПРОВО задовольняється!)))) якби воно задовольнялося повністю ТО ТИ Б НЕ  ПИСАВ КУПУ МАРАЗМУ НА ЦЬОМУ РЕСУРСІ!! про те що твої права порушуються такщо не бреши хоть сам собі вже, а то всім остальним ти вже встиг скілики набрехати що твої діти гріхів від тебе на перед на брали на два життя!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *