Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

10.02.2017

ПРОЗОРО, ЧИ НЕ ЗОВСІМ?

В газеті «Життєві обрії» за 27 січня 2017 року прочитав матеріал під назвою «PROZORRO» – перші підсумки», автором якої є Віталій Дорох, – голова ради громадської організації «Право».
В матеріалі йшлося про те, що в Україні у 2015 році було запроваджено електронну систему закупівель PROZORRO, мета якої – зробити відкритими та прозорими закупівлі за бюджетні кошти, виключивши корупційну складову. А також про те, що завдяки цій системі у 2016 році було заощаджено певні кошти.
Водночас автор наголошує на тому, що запровадження закупівель через PROZORRO – це лише півсправи. На його думку, потрібно проводити ефективне планування закупівель, бо навіть короткий термін застосування електронної системи довів, що плануються суми, які в кілька разів перевищують реальну вартість товарів.

Цей матеріал мене зацікавив і я вирішив розібратись в даному питанні. Адже я є приватним підприємцем і платником податків, і мені дуже цікаво, як витрачаються наші кошти.
Переглянувши закупівлі, які провів «Хмільниккомунсервіс», мені незрозуміло, як саме проходить процес планування закупівель і чи таке поняття як планування взагалі присутнє.
Наприклад:
“Хмільниккомунсервіс” закупив дорожньо-комунальну машину на шасі «МАЗ – 5550», вартість якої згідно тендерної документації 2 млн. 580 тис.грн. Торги відбулись, техніку закуплено (варто зазначити, що ця закупівля відбувалася без застосування PROZORRO).
Провівши ретельний аналіз та переглянувши тендерну документацію, вирішив перевірити, які ціни на ринку на даний вид техніки. На моє прохання фірма «Будшляхмаш» надала мені комерційну пропозицію на машину дорожню на базі автомобіля “МАЗ – 5550” з піскорозкидальним механізмом, відвалом поворотним, щіткою і поливалкою (саме у цієї фірми «Хмільниккомунсервіс» придбав даний автомобіль), ціна якого складає 84800 доларів США, що в перерахунку на гривню, на момент проведення торгів, становило приблизно 2 млн.120 тис. грн. Нагадую, «Хмільниккомунсервіс» просив у міської ради 3 млн. грн., закуплено за 2 млн. 580 тис. грн., різниця закупівлі виникла приблизно в 450 тис. грн.
А тепер про придбання автогрейдера А-140 з очікуваною вартістю закупівлі 3 млн. 200 тис. грн. (виставлено на торги).
На закупівлю автогрейдера запропоновано витратити 3 млн. 200 тис. грн., а в тій самій комерційній пропозиції від фірми «Будшляхмаш» вартість даної техніки складає 2 млн. 420 тис. грн., в тому числі і ПДВ.
Постає логічне запитання: “Чому різниця між плануванням і ринковою вартістю товару становить 780 тис. грн.?” Дивне планування, чи не так?
Уявімо, що після розголосу закупівля відбудеться за ринковою вартістю, тоді як зазвичай посадовці будуть трубити та звітувати, що заощадили мільйони. Але насправді це не економія! Це просто завищені ціни при плануванні закупівель.
Фірму-продавця техніки зрозуміти можна, їм потрібно якнайдорожче продати свою техніку, чи то будь-яку іншу продукцію, а от чи має право справжній господар так «планувати» власні видатки?
Простіше кажучи, це все виглядає так: ми приходимо до крамниці і просимо у продавця, щоб той продав нам товар не за ринковою вартістю, а вдвічі дорожче – абсурд. Такого ніхто собі не дозволяє.
Подібна ситуація і в дрібних закупівлях. Наприклад, канцтовари для міської ради закупили вдвічі дешевше, ніж запланував замовник. Дивно, правда?
Мені як підприємцю зрозуміло, що відбувається і чому посадовці, причетні до закупівель, зустріли систему «PROZORRO» в “штики”.
Думаю, що декому просто «увірвалось»! Але, на жаль, є й такі, котрі і нині хочуть мати свою “долю” в закупівлях. І одним із способів такої наживи є свідоме завищення вартості в надії, що з переможцем можна буде домовитися про “відкат”.
Сама система закупівель «PROZORRO» дійсно не є панацеєю, але при належному контролі стає надійним інструментом протидії корупції на всіх рівнях.
В нинішній суспільно-політичній ситуації, в такі важкі для України часи дуже важливо, щоб посадовці усіх рівнів розуміли, що працюють вони на громаду, яка є їх роботодавцем і зарплату отримують з людських податків. Тому ставлення до кожної витраченої гривні повинно бути, як до власної.+

Юрій ШЕВЧЕНКО,
депутат міської ради від політичної партії “Громадський рух “Народний контроль”

184 Comments on “ПРОЗОРО, ЧИ НЕ ЗОВСІМ?

Денис Житник
10.02.2017 at 21:13

Погоджуюсь з написаним, треба контролювати планування закупівлі у системі прозоро і не допускати завищення цін. Пан Шевченко останім часом став критикувати виконавчі органи та мера через якійсь там розбіжності у провладній команді і політичні бали йому на майбутне не завадять. Навряд чи він е автором написаного, йому напевно допромогли, ті хто досить добре розуміеться на ньюансах прозоро, самі ж вони не наважуються критикувати, тому що ім не вигідно, а Шевченку вигідно. Та всеж незважаючи на все це дуже добре, що пишуть і викривають подібні схеми, неважливо хто і як і з яких мотивів головне це йде на користь. Пане Юрію, а чом би Вам не зробити депутатські звернення і запити щодо усунення і недопущення недоліків планування закупівель до виконавчих органів, а може Ви щось подібне робили, тоді публікуйте на форум, а то одноі статті на форумі у цьому випалку недостатньо, це на піар схоже, а от коли буде реакція виконавчих органів, як вони змогли таке допустити, що вони зробили для того щоб подібне не повторювалося, от це буде вже певний реальний результат. Може законодавство в нас таке, що не заставляе чітко планувати закупівлі, тоді звертайтесь до верховноі ради всім депутатським корпусом.

АНДРІЙКО
10.02.2017 at 21:53

пане юрій якесь дежавю виходить колись ви були у команді грушка і не отримавши свого перейшли в опозицію тепер аналогічно робите з редчиком схаменіця бо уже люди сміются.

Олег
10.02.2017 at 22:00

Яка разніца хто в чиїй команді був? Що шевченко нетак написав? І якщо ти був в чиїсь команді то потрібно закривати очі, коли інші члени команди крадуть?

Денис Житник
10.02.2017 at 22:41

Як правило коли пани ворогують, то у холопів чуби тріщать, але у цьому випадку коли можновладці з політиканами ворогують це на користь простим людям і громаді краще, викриваеться правда, стае зрозуміло хто є хто і для чого цей хтось правду викривае, вічно народ дурити не будуть, народ стае мудрим. Люди не дозволяйте використовувати себе у політичних розбірках, нікому сліпо не вірте з них, використовуйте ворогування зажерливих можновладців між собою у своіх інтересах, адже на ваші інтереси ім начхати. Якщо є можливість, то зіштовхуйте недобросовісних можновладців лобами, за умови що це принесе користь, але цим методом треба користуватися дуже виважено, щоб не було шкоди простим людям і громаді. Досить вже простому народу бути обьектом політики, пора перетворюватися на субекта політики, адже джерелом влади є народ. Вчимося у Макіавелі. Будемо діяти як Цезар, розділяти і володарювати. А зараз будемо уважно спостерігати за розвитком подій, вичікуючи подальші кроки, а потім тим хто був замішаний у політичних спекуляціях і неефективному управлінні містом підготуемо неприемний сюрприз, не будемо за них голосувати на виборах. Необхідно нанести жорсткий, рішучий, несподіваний удар по корупційно-бюрократичній системі і зламати іі хребта!!!…

Денис Житник
10.02.2017 at 22:43

Чому не пропускають моі коменти?

АНДРІЙКО
10.02.2017 at 22:50

дійсно різниці нема але цей маз купили у 2016 році а юрі розвиднилося лише позавчора,совпадєніє….. не думаю.

Олег
10.02.2017 at 23:01

Андрійко, а ти не подумав чого інші цього не бачуть? Повір – таких совпадєній буде ще дуже багато! 🙂 Наші міські крадуни не думають головою! 🙂 Раніше не було прозоро і все було шитокрито. А тепер крадуть і все видно! 🙂 І рано чи пізно багатьом розвидниться! 🙂

Денис Житник
10.02.2017 at 23:05

Панове прошу вибачення мій комент пропустили, а я незамітив це через неуважність.

АНДРІЙКО
10.02.2017 at 23:10

я думаю що у даному випадку розвиднилося лише тим хто залишився поза грою

Армагеддон
10.02.2017 at 23:18

Цитую автора: “Нагадую, «Хмільниккомунсервіс» просив у міської ради 3 млн. грн.”
І пан Шевченко сам за це голосував на сесії)
А тепер цей пан “вирішив розібратись в даному питанні”).
Вам не смішно пане Шевченко?
Нормальні люди спочатку розбираються, а вже потім голосують)
В Вас все навпаки – спочатку голосуєте, а вже потім розбираєтесь; сочатку Редчика привели до влади, а вже потім розбираєтесь)))
СУЦІЛЬНЕ ДЕЖАВЮ)))

Олег
10.02.2017 at 23:20

АХАХАХАХА Іньші, хто голосував, так і не поняли і не розвиднілося їм! 🙂

Надія
10.02.2017 at 23:23

От, я не можу зрозуміти, навіщо писати якісь гадості, адже Шевченко зробив добре, проаналізував закупівлі, зробив висновки і висловив свою думку громадськості. Причому, зробив це публічно, під своїм ім’ям. Він нікого не образив, не принизив, навіщо писати гадості на його адресу? Людину просто цікавить, чому на закупівлю закладаються вдвічі більші ціни.
А вас це не цікавить?

Армагеддон
10.02.2017 at 23:25

Жалко, що Редчик з самого початку не розібрався з тим, хто з його команди першим його “кине”(((
От тепер і пожинає плоди.

Армагеддон
10.02.2017 at 23:29

Якщо його цікавить чому заклали вдвічі більші ціни, то нехай запитає в свого колєги Околодька)
Адже Життєві обрії дали на прозоро пропозицію майже 96 000 грн. а 13 округ – з пропозицією майже 45 000 грн. виграв)
Це його не цікавить?)))))

АНДРІЙКО
10.02.2017 at 23:32

а де ви бачите гадості ….просто нам дивно як можна проголосувати а потім розбиратисся .а може таки не взяли у долю просвітіть.

Олег
10.02.2017 at 23:32

Жалко що іньшим ще не розвиднілося 🙂

Армагеддон
10.02.2017 at 23:34

Олеже.
Що саме не розвиднілось? Про те, хто такий Шевченко?)))

Олег
10.02.2017 at 23:36

Не розвиднілося тим хто голосував на 3 000 000 а зараз ховаєця за ніками і тролить 🙂

Армагеддон
10.02.2017 at 23:38

Олеже.
Головне, що тобі розвиднілось і ти не ховаєшся за ніками)

Денис Житник
10.02.2017 at 23:39

Короче треба вміло натравляти шевченка на редчика, коли останій робить щось не так і навпаки, на то й існуе система стримувань і противаг в механізмі державного управління, а опозиція це як мисливська собака, яка виявляе помилки влади, а потім вони міняються місцями, але як показуе досвід у цьому випадку іх обох до влади допускати вже не можна, тому що вони не виправлали оказаного ім високого народного довірья, так що панове можите поставити на своій майбутній політичній карьері хрест. Не тіште себе марними ілюзіями, краще те що маете на слідуючі вибори потратити віддайте на благодійність, тоді й заслужите певну повагу, звісно якщо на вибори не будете йти…

Армагеддон
10.02.2017 at 23:41

Цікаво було б побачити за якими розцінками Життєві обрії друкують статті Шевченка і П’ятківського.
Чи за такими, як на прозоро для виконкому виставляли, чи вдвічі дешевше?

АНДРІЙКО
10.02.2017 at 23:50

пане юрій ціну питають до придбання ане після покупки ви ж підприємець

Армагеддон
10.02.2017 at 23:52

Денис Житник.
Щоб бути в опозиції – треба, як мінімум, мати свою позицію, і її завжди відстоювати. А яка позиція в автора статті? Де про неї можна прочитати? Просто образився на бувшого свого колєгу, в якого вклав немалі гроші на виборах, а зараз не може їх “відбити”.
От така позиція)

Денис Житник
10.02.2017 at 23:54

Мені чомусь здаеться що відкати до редчика не попадають він лише жертва ціеі гри, а от шевченко намагаеться використати це на свою користь. Напевно шевченко раніше не розумів за що голосував, але пізніше коли йому деякі специ по закупівлях відкрили очі, тоді він вирішив це застосувати, як засіб досягнення цілей. Отже винен кожен з них і по своему у різних розуміннях і сферах. Редчик з виконавчими органами за те що нездатний з відкатами розібратися, а шевченко у політичних спекуляціях. Головні винуватці напевно це керівники комунальних підприемств, які сидять на грошових потоках і де відкати осідають от за них треба в першу чергу взятися, а то навіть сніг не годні прибрати. Сергій Борисович дійте рішуче твердою рукою припиніть ганебну практику відкатів, може пора вже декого поміняти на посадах.

АНДРІЙКО
10.02.2017 at 23:56

про позицію дуже чітко зауважено

Денис Житник
10.02.2017 at 23:58

Армагедоне я Вас розумію, але те що він викривае на користь громади це добре, крім того люди вловили його мотиви, про владу і опозицію описав класичну схему як у цивілізованих краінах до яких нам ще далеко, але ж подібність все ж є. Позиція шевченка зрозуміла, як кажуть по Макіавелі мета виправдовуе засоби.

Лесь Подервянський
11.02.2017 at 00:00

Ти бач! Толстого читав, блядь!

Армагеддон
11.02.2017 at 00:03

Яка користь від того громаді?
Що Комунсервісу фірма, яка продала МАЗа верне гроші, бо Шевченко розібрався і зробив висновки що це дорого?

Армагеддон
11.02.2017 at 00:08

Нехай Шевченко зі своїм “ретельним аналізом” звернеться до компетентних органів і нехай вже вони дадуть правову оцінку цим випадкам.

Денис Житник
11.02.2017 at 00:09

Користь від того громаді така що після інформаційного ажіотажу вже напевно не дадуть використовувати такі схеми відкатів, будуть шукати інші способи. Короче пару раз вкрали, а далі вже не буде так легко щось вкрасти.

АНДРІЙКО
11.02.2017 at 00:12

на даному етапі користі уже небуде але юрій видно думає що усім відкрив очі і йому за це дадуть героя УкраЇни

Армагеддон
11.02.2017 at 00:17

Шевченку всюди мерещуться “відкати”).
Спочатку кричав, що Грушко живе на “відкатах”, зараз кричить, що всі посадовці на чолі з Редчиком на “відкатах”.
Нехай доведе. А то лише балаболити кожен може.

Денис Житник
11.02.2017 at 00:19

Цим самим шевченко собі й підписав вирок, у його позиціі і мотивах наявні протирічя, є слабкі місця, хотів обгадити редчика, а обгадив сам себе, а все це тому що не вміе прогнозувати і аналізувати, без цього у подібних іграх, аж ніяк. Погоджуюся з Андріем, що гроші ці навряд чи повернути, але добре що на майбутне крадіжок напевно не буде.

Лесь Подервянський
11.02.2017 at 00:22

Замовч і не пизди!
Якi закони там, де блядi хтивi,
Скупi, невихованi, що при видi грошей
Напустять на персидський килим слину,
Нахабно ссуть пророку в домовину?
Чому я, молодий, розумний, гарний,
Замiсть того, щоб їздить у круїзи,
Дивлюсь на їхнi блядськiє капрiзи
І слухаю, як ви, засранцi потнi
Отут патякаєте. Знаю вашi мислi
Хуйовi – про аршин,
Яким не можна мiряти Росiю,
Бо ним ви хуя мiряли у банi
І тепер вiн правильную цифру не покаже.
А потiм плакати, як крокодил пiдступний,
Що в нас нарiд дурний i п’є багато,
Що правди нiхуя нема нiде.
А згодом йобнути горiлки лiтрiв зо два,
Блювать самозакохано i пиздити сiм’ю,
Жiнок, дiтей, тварин, ламати фiкус,
Растєніє корисне, бити посуд.
О, злi єхiдни, знаю мислi вашi.
Пророчеств мудрих ви вiд мене ждете –
Так я вам дам моїх пiздюлей страшних!
Нiякая Касандра вас по яйцях ногой
Не впизде влучно так, як я.

Армагеддон
11.02.2017 at 00:23

Денис Житник.
А що Шевченко вже довів, що була крадіжка?
Я наприклад чув, що оренда в Мерідіані вдвічі більша ніж в Сільпі) То що з цього?)

Армагеддон
11.02.2017 at 00:24

Адмін!
А що лише Подеревянському можна матюки писати на форумі?))))

Олег
11.02.2017 at 00:24

А що шевченко написав що була крадіжка? Ой не розвиділося комусь 🙂

Лесь Подервянський
11.02.2017 at 00:27

Я класік сучасної Української літератури, а ти гімно

Денис Житник
11.02.2017 at 00:36

Я собі так думаю, що шевченку дорох допоміг написати цю статтю, геть на сайт свій пропустив, дорох з редчиком не хоче сваритися і тому використав шевченка в сліпу, зробивши йому медвежу послугу. Звичайно шевченко схопився сам за таку можливість. Ймовірний мотив же дороха припинити відкати. Хочь і дорох не ідеальний, але всеж таки громадський діячь і те що він пише і коментуе на форумі то з більшістю я погоджуюся, хоча й критикую у деяких випадках. А може все навпаки дорох радив шевченку не лізти в це під своім імям, але шевченко не послухав, бо не розраховував що все так погано для нього обернеця. Короче два основні варіанти, може дорох прокоментуе. Але маемо те що маемо і пацани зробили як кажуть на сленгу спецслужб інформаційне вкидання…

Денис Житник
11.02.2017 at 00:40

А подеревянський це троль шевченка і дороха

Армагеддон
11.02.2017 at 00:42

Який він троль? Він – гімно?)))

Денис Житник
11.02.2017 at 00:44

Армагедоне шевченко нічого й не збирався доводити його ціль піар і насолити редчику

Армагеддон
11.02.2017 at 00:45

Може і так.
Але чомусь ніякої реакції Редчика не видно.

Денис Житник
11.02.2017 at 00:52

Ще ж тільки стаття зявилася, а реаціі ніхто й не побачить просто він визве на коврик начальника комонхозу і буде давати бамбулей. У даному випадку краще тихенько все присікти щоб не повторювалося відкати. Скандал не потрібен редчику, а шевченку, от і редчик собі думае краще зроблю вигляд що не замічаю.

Армагеддон
11.02.2017 at 01:11

Денис Житник.
Голова тендерного комітету в Комунсервісі не Полонський.
А якщо торги пройшли з дотриманням всіх процедур, то Шевченко насипить їм на хвіст солі)
Де в законі написано, щоб замовник шукав дешевший товар?
Для цього і застосовують торги. Якщо прийшло декілька учасників, вони торгувались і потім визначили переможця – все законно. Ніхто не зобовязує порівнювати ціну переможця з іншими цінами продавців, які не брали участі в торгах. Може в Білорусі МАЗ втричі дешевше коштує – то це не означає, що хтось получив “відкат”)))

Олег
11.02.2017 at 01:15

Пацики! 🙂 Тут не про відкат мова! 🙂 Тут про ніяке планування мова! 🙂 Що, на злодіях шапки горять? 🙂

Армагеддон
11.02.2017 at 07:59

Хотілося почути коментар Шевченка з приводу:
Якщо його цікавить чому заклали вдвічі більші ціни, то нехай запитає в свого колєги Околодька)
Адже Життєві обрії дали на прозоро пропозицію майже 96 000 грн. а 13 округ – з пропозицією майже 45 000 грн. виграв)
Це його не цікавить?)))))

Армагеддон
11.02.2017 at 08:14

Нехай Околодько також прокоментує: Як редакція, офіційним керівником якої є його тато, роками печатала на свохї сторінках про роботу міськради, як виявилось з останніх торгів, за завищеними вдвічі цінами????)))

Денис Житник
11.02.2017 at 08:41

Панове от таке ніяке планування, яке навмисно проводиться і створює умови для відкатів, а якщо навіть і прямо не використовуеться для іх отримання то свідчить про безгосподарну недбалість з якою теж треба боротися, адже в любому випадку кошти треба економити. От нехай пояснять чому ім прийшло на думку поставити ціну 3 мільйони, а не 2 з половиною, якими критеріями вони при цьому керувалися. Нажаль прямо у законі напевно немае щоб у планування найнижчу ринкову ціну забивати, але е бюджетний кодекс згідно якого бюджетні кошти мають використовуватися раціонально, от і спитати у них які організаційні заходи щодо дослідження ринку на предмет мінімальних цін було проведено. Закон може ставити певні вимоги і принципи, але не завжди все докладно може регулювати, саме для цього існують організаційні заходи, які мають складатися на основі практики управлінськоі діяльності і здорового глузду, як там треба поступати у конкретному випадку, що там треба правильно проаналізувати і які наслідки це матиме. Це у даному випадку вписуеться у принцип раціонального використання бюджетних коштів, який передбачено бюджетним колексом. Короче закон це право, а оргаізаційні заходи це менеджмент з маркетингом і в закон іх же прямо не впишеш, вони загальні для всіх випадків. При підготовці рішення про виділення коштів має бути документальне обгрунтування чому саме така ціна, а фін управління разом з відділом жкг мають це перевірити, це вже будуть організаційно контролюючі заходи з іх боку, а потім вже давати депутатам на затвердження. Да в кінці кінців внести зміни у місцеве положення про закупівлі, щоб попередньо моніторили ринок на предмет мінімальних цін. Що стосуеться тендерного комітету то напевно там всі підлеглі, Полонського, а якщо не всі то він має на них вплив нікуди не дінуться да й кожному по маленькій дульці.

Володимир
11.02.2017 at 10:56

Читаю і не можу зрозуміти … Проблема у тому що Юрец хрін з гори не то пише , чи у тому , що є проблема з розподілом грошей? Всіх позаліпляло – Шевченко то, Шевченко сьо , замість того щоб об”єднатись і робити певний резонанс відносно тої чи іншої справи (одній людині нічого не змінити), заради Хмільника , ми натикаємся на тєму – лебідь щука і рак . Якщо забули у нас місто курорт і якщо писати колективні заяви , звернення, петиції то буде добро , а якщо плювати друг на друга через забор то вийде те , що зараз на форумі . Бляха , як в комуналці .. А він , а вона , та йди ти .. Тьху.

Володимир
11.02.2017 at 11:14

Арм , ти прочитай уважно і тоді пиши. Цим своїм коментарем ти набрав слюни в рот і підійшов до забору .

Армагеддон
11.02.2017 at 11:34

Карочє.
Провладна КАОЛІЦІЯ розвалилась повністю.
Його вже “валять” бувші його колєги.
Хоча, чи були вони колись колєгами, це ще треба розібратись? Час покаже)
Редчик залишився один біля корита)
ВСЕ ПРОПАЛО!

Денис Житник
11.02.2017 at 11:44

Володимире, на місці Шевченка, щоб йому мінімізувати закиди в його адресу, що він самопіариться і займаеться політичними спекуляціями, тим більше на фоні конфлікту з редчиком, правильніше було зробити так: піти особисто в комонхоз, в віділ жкг, до редчика і розказати про це все і вимагати припинити це неподобство. Якщо не прислухаються то звертатися із депутатськими зверненнями і запитами. В кінці кінців йому ніхто не заважае як і будь якому громадянину звернутися до компетентних правоохороних органів, зоркрема до антикорупційного бюро, щоб вони дали розяснення, як діяти у подібних ситуаціях і надання відповідноі іх правовоі оцінки. В останню чергу коли зроблені всі необхідні заходи треба обовязково інформувати громадськість, долучивши своі запити та звернення та відповіді на них. А то він нічого не робив крім аналізу, якби робив то написа в би у своій статі, куди ходив, що писав, а одразу став звертатися до громадськості, що він таке важливе викрив, погодьтесь виглядае, як непрофесійний піар заради своіх інтересів без попередньоі підготовки і неналежноі доказовоі бази, хоча як на мене воно так і є. Дорох погано його проконсультував, тому що не зміг передбачити, цих деталей попередньоі підготовки. Короче принцип має бути такий спочатку щось реальне зроби для припинення неподобства, а потім піарся із наданням доказів, а піар сам пособі це голослівний популізм, якщо приперти владу конкретними документами письмовими зверненнями, а потім розголосити громадськості, то користі було би більше. Але в любому випадку те що зробив шевченко, корисне для громади і не корисне для нього через неправильну послідовність його дій і схильність використовувати проколи влади для самопіару. Володимире Ви ж бачили що спочатку шевченко дружив з редчиком, а потім вже зявилася лебідь зі щукою та раком, щось не поділили. Одній людині нічого не змінити, але він не змівнювати хоче, а піару, до речі цей його піар спричинить досить бурхливий ажіотаж і відкати за подібними схемами припиняться, у чому і користь. Редчик вже буде контролювати щоб на нього шишки не летіли.

Володимир
11.02.2017 at 12:09

Денис . Повністю з вами згоден. Давайте все лишимо як є . Хай у Хмільнику не буде доріг , зимою буде холодно в квартирах , роботи не буде , буде куча собак по місту які кидаються на дітей і нікому нема до них діла , буде мінімальна підтримка влади інвалідів і їхніх потреб , срач по місту, роботи не буде , а ми виберемо тих хто менше піариться . Тоді буде тєма. Навіть з того хто піариться можна взяти вигоду ..

Денис Житник
11.02.2017 at 12:17

Піар має бути правильний у рамках єтики з підготовкою доказів, за принципом щось зроби, а потім піарся, а не просто піарся, інакше це просто голослівний популізм, тому що одним піаром нічого не змінити треба ще конкретні діі, наприклад у даному випадку такі як депутатські звернення, а іх не було по прозоро.

Man
11.02.2017 at 12:36

Як вже набридли ці популісти, писаки важні. Де ваші, шановні Околодьки Шевченки реальні дії? Що корисного ви зробили для громади цією статтею? Ну прям СУПЕРсенсація в статті. Написали, та й знову в кущі!
Якби ти одне з другим заставило б Комунсервіс дороги якісніше і бистріше чистити і т.д. , то було б більше користі. Але що можна хотіти з зрадників, сутність їх така. А люди таки дійсно з них сміються.

Володимир
11.02.2017 at 13:46

Мен , а хто тобі врач ? Тобі самому наплювати на свої кошти , раз ти так говориш . Тут не сенсацію написали , а діло яке представили людям . А от вже люди роблять сенсацію , замість діла. Конкретно ти до Шевчеенко Ю П підходив, до Околодька? , щось просив? Чому говориш про кущі ? Мені ці люди допомагали , за допомоги цих людей було кілька успішних проектів для Хмільника , та і діти-інваліди зі Стрижавки не сміються над ними . Песик гавкає , а караван іде.

Армагеддон
11.02.2017 at 13:50

Все ж таки.
Що неПрозорого зробив Комунсервіс?
Адже всі ці цифри були у вільному доступі і Шевченко їх проаналізував, і ніхто їх від нього не ховав)
Якщо все було зроблено з дотриманням процедури, то це не проблема Комунсервіса – це прогалини закону.

Денис Житник
11.02.2017 at 14:14

Володимире назвіть, як саме допомогли ці люди особисто Вам і які були успішні проекти для Хмільника, що це там за діти інваліди зі Стрижавки, назвіть конкретику нехай люди знають, якщо дійсно щось хороше зробили, то це поваги заслуговуе.

Володимир
11.02.2017 at 14:19

Відносно себе скажу тільки “спасибі” , а інші матеріали ви зможете знайти на цьомуж форумі , якщо вам дійсно це необхідно ))

Володимир
11.02.2017 at 14:32

А що зробив ти крім коментарів на цьому сайті?

Man
11.02.2017 at 14:33

До депутатів міськради люди не повинні бігати і щось просити, особливо до таких як Шевченко і Околодько, бо знають що їхніми обіцянками і пісанінами “ситий” не будеш, і життя Хмільничан аж НІЯК не покращиться!
Я також не є прихильником роботи міського голови. Але Писати,говорити про недоліки Редчика та його підлеглих – це одне, а от робити реальні і практичні речі це зовсім інше.
А те що вони допомагають діткам, Молодці! В місті є багато людей, які є благодійниками, але чомусь вони цього не афішують.
Але хіба такі вчинки треба афішувати? Ну хіба що для власного так званого піару.

Володимир
11.02.2017 at 14:37

місьє Мєн і Денис , прошу пробачення , але ви недалекі , поверхневі і ледачі ) Розмову з вами вести – ображати себе , піду сніг до бабці Галі покидаю.

Володимир
11.02.2017 at 14:37

Вибачте , якщо когось образив.

Man
11.02.2017 at 14:55

Пробачте, якщо когось ображу, 😉
але до цього часу лише ледачі ☝️сніг не повідкидали.

Денис Житник
11.02.2017 at 15:41

Володимире, а ти напевно далекий (виходячи з твоіх слів я з Меном не далекі, а близькі до чогось там що ти мав наувазі) , намагався дуже обережно шевченка захищати, але конкретики щодо його корисноі діяльності навести не можеш, я от дійсно не знаю що він там корисне зробив, нормально попросив сказати що, а у відповідь тільки високомірря, йому образливо відітелі спілкуватися у конструктивному ключі, що таке велике цабе ще ціну тут будеш набивати разом зі своім шевченком. До речі а за що ти йому так жебко дякуеш, тепер відчуваеш себе зобовязаним йому, як вірний слуга свому сюзерену, який тобі подае жалкі подачки з панського столу.

Денис Житник
11.02.2017 at 16:00

Короче не потрібно більше відволікатися на шевченка та редчика, треба взятися за головного винуватця комонхоз в серьоз, чому це вони закупівлі не так як тре планують, чому сніг не відкидать. Керівників комонхозу, учасників тендерного комітету, того хто безпосередньо готував документи на тендерну закупівлю треба провести кріз всі кола бюрократично-дисциплінарного пекла і піддати іх як кажуть на мові агресора общественому порицанию. Спочатку на коврик до редчика, потім на виконком, потім на розтерзання до депутатів яких вони в оману вводили коли гроші просили. До речі депутати можуть створити слідчу комісію. Заставити нехай обовязково вазилін візьмуть. Ім треба таки влаштувати показове приниження, щоб ім більше не захотілося нераціонально викристовувати бюджетні кошти. З корупціею треба боротися дуже жорстоко. Це ще не все потім нехай змайструють колісницю і запрягти іх туди як руску трійцю коней, а редчика посадити управляючим щоб поганяв іх батогом і зробити позорне коло по місту. Це все сфоткати і зняти на відео, на сайтах розмістити і у газетах написати.

Денис Житник
11.02.2017 at 19:46

І всеж я собі також дозволю відволіктися від теми, тому що з комонхозом ітак ясно що треба робити, дуже жорстко присікати умови для корупціі. А от які ж справжні причини конфлікту редчика з шевченком, околодьком та пятківським. З останіми двома більш-менш зрозуміло, околодько тендер програв, пятківського в провладну команду не взяли. А от по шевченку з його позиціі так як він намагаеться це представити що редчик робе щось не так, редчик справді робить не те, але не настільки як намагаеться показати це шевченко. Справжній мотив конфлікту зі сторони шевченка напевно ховаеться у тому що редчик не виправдав його надій, шевченко ж напевно вкладав гроші у його передвиборну кампанію і звичайно хотів мати щось більше, тай жінку шевченка в заступники не призначили. А от де почалося це конфліктне протистояння з якого моменту, може редчик не захотів виконувати якесь корупційне прохання шевченка, поки що це залишаеться загадкою, можливо хто знае чи догадуеться поділіться інформаціею.

LawAbidingCitizen
11.02.2017 at 19:52

Головне в таких статтях – ПОЛІТИКА.Ніяких інтересів громади, лише власні інтереси.

Денис Житник
11.02.2017 at 21:53

А ще раніше на форумі у коментарях хтось писав що під час виборів 2010 року шевченко був тут смотрящим від партіі регіонів, а у його бізнесі є неофіційна частка мельничука, от тільки точно не відомо чи це надумані чутки, чи щось схоже на правду, адже диму без вогню не бувае.

Андрій Іванович
11.02.2017 at 23:47

Вам усім потрібно в дурдом.

Андрій Іванович
11.02.2017 at 23:51

Ви тільки вдумайтесь у ці коментарі, просто жах. Люди схаменіться!

Надія
12.02.2017 at 07:49

Денисе. Стосовно того, що Шевченко був смотрящим від регіонів, то це, фігня.
Пам’ятаєте, до жовтневої революції Юрій Шевченко служив буржуям. Коли прийшли совети – втік закордон, а повернувся з фашистами і довго їм служив. Кажуть, що був в близьких стосунках з Гітлером, і казав тому знищувати євреїв і українців.))))))))) Після перемоги у ВВ війні, йому вдалось впертись в довіру до Сталіна. І, щоб довести, що він є вірним і заядлим комунякою став ініціатором голодомору, політичних репресій і масових розстрілів.))))))))) Старожили кажуть, що він дуже любить розстрілювати людей.
От така х..ня Денисе. А ти регінам служив, тхьу, тьху, тхьу. Вивчай історію і буде тобі, дурню щастя.

Надія
12.02.2017 at 07:59

І ще, одна важлива деталь, він вміє читати думки і знає, хто пише на форумі. Дуже мстливий.)))))))))))

Man
12.02.2017 at 08:52

І ще в Шевченка амнезія періодами наступає або й справді він “такий”. То він на сесіях кричить, що треба виділити гроші на техніку для Комунхозу, та ще й немаленьку суму, і сам потім голосує за ЦЕ….. а то вже пише, що багато дали.

Man
12.02.2017 at 08:57

Чи може тоді мало “відкату” дали, або й взагалі не дали, так просто використали, бо бачать що можна…… А пройшов час і Юрчик рішив помститись, або йому порадили, бо сам же він ні…ні, ну ви в курсі. 😉
Так що хлопці з дівчатами згадуйте хто там і чим з Шевченком не поділився)))),….. Юра всіх на чисту воду виведе, та ще й статтю в газету напише. Бійтеся , прощенія не буде )))

Man
12.02.2017 at 09:03

І правильно зробить. Давай Юрій Павлович, вперед,…. бо вже давно цирку в Хмільнику не було 😉

Лєна
12.02.2017 at 09:04

Добре мати свою газету ісвого “карманного” журналіста)
Що задумав – те і письнув

Надія
12.02.2017 at 09:13

Такого цирку, як влаштовує Редчик, точно не було. Срізь, тільки й чути про його придурковаті крики, про те, ходить і гадить працівників міської ради, депутатів. Всі не такі тільки він один досконалий, розумний і з великим досвідом. Срамота, а не міський голова. Ганьба.

Man
12.02.2017 at 09:17

Да є таке в Редчика, але його можна зрозуміти, якщо навколо одні зрадники, які ще вчора були друзями

Зінаїда Олександрівна
12.02.2017 at 10:08

Дивні Ви люди))) Людина написала правду а ви його гадите. А це в свою чергу підтерджує що чоловік на правильному шляху. Думаю що один з цих тролів і є Редчик ) тому замість обговорення – перемивання кісток Шевченку))

Анатолій
12.02.2017 at 12:02

Назвіть тоді альтернативу Редчику.
Хто на сьогодні зміг би об’єднати депутатів і очолити місто?

Анатолій
12.02.2017 at 12:50

А хто дає премії Полонському? Депутати?

Man
12.02.2017 at 12:51

Якби свою кандидатуру на посаду міського голови висував Кондратовець Юрій, я голосував саме за нього, і можете кидати в мене каміння, але це моя думка.

Денис Житник
12.02.2017 at 12:57

Надію ви напевно так добре знаете шевченкая і напевно у вас є якийсь мотив його захищати. Я не стверджував, що шевченко був там смотрящим від регіонів, я лише казав що ходили такі чутки, я не намагаюся демонізувати шевченка, а лише обьективно намагаюся аналізую ситуацію що склалася навколо нього. Шевченко як і будь яка людина має своі переваги і недоліки, я не думаю що він якийсь там поганий, а навіть у чомусь напевно і хороший. У міськраді серед депутатів е підприемці кубряки, поліщуки, гончаренки і вони теж, як шевченко намагаються лобіювати своі інтереси і це закономірне, хочь і негативне явище, а з шевченком склалося так, що він попав у провладну команду, а потім у них там конфлікт склався з редчиком, а наслідки конфлікту ми маємо змогу спостерігати. У своіх коментарях вище я писав, як треба було діяти йому, щоб мінімізувати звинувачення у політичних спекуляціях на його адресу. Його проблема у тому що він не має досвіду ні в державному управлінні ні в політиці, от він і прийшов у політику і напевно профінансував передвиборну кампанію, або ж без фінансування підтримав редчика, але ж це в кінці кінців він хотів мати якийсь зиск, а не тут то стало, редчик не захотів ризикувати і порушувати закони, контроль за якими посилився, зявилися прозоро. Я не знаю як вони там домовлялися з редчиком перед виборами, але сталося приблизно так. Можливо його мельничук підманув ти юрій фінансуй, а потім зиск будеш мати, мельничук не дурний же зі свого карману фінансувати, для нього головне було реванш взяти і грушку скинути от і підманув недосвідченого шевченка на спонсорство, а той в свою чергу з редчика питае. А цю статтю шевченка дорох підманув написати, хоча попереджав що зараз почнуться звинувачення у політичних спекуляціях, да й шевченко сам це розумів, хоча не очікував що буде так жорстко, але йому нічого втрачати, тай добре для громади зробив, хоча й не забуваючи про себе і досвід здобув гіркий. Шевченко підписавшись під ціею статею поступив сміливо знаючи що зараз на нього всі накинуться, але при цьому не забуваючи про свій самопіар у контексті насолити редчику. Звісно це не істина у останій інстанціі, а лише найймовірніші сценаріі розвитку подій, які відбулися навколо шевченка, якшо хтось не згоден то обгрунтуйте чому він в депутати подався і чому під ціею статею підписався. Отже з його сторони це напівдостойний і напівдобрий поступок, тому що є користь для громади, що саме головне, але він хотів більше користі для себе а получилося навпаки, бо він хотів насолити редчику, що є вже негативною стороною цього поступку, але взагалі у його поступку більше доброго ніж поганого, хоча можна й було краще зробити так як писалося у вищих коментарях. Отож Надію не треба когось дурнем називати і шевченком лякати, а критики шевченка теж не перебільшуйте що він якийсь там дуже поганий, будьте обьективними, краще спочатку уважно прочитайте і розберіться. Було би дуже добре знайти якись спосіб щоб примирити редчика з шевченком, може хтось підкажіть?

Man
12.02.2017 at 13:06

Денис Житник як все влучно підмічено, а головне прям в точку.
Я дозволю собі лише з одним з Вами не погодитись: ті підприємці, котрих Ви назвали у попередньому коментарі, і не тільки вони, не тільки лобіюють свої інтереси, але багато корисного роблять для громади міста.

Денис Житник
12.02.2017 at 13:35

Стосовно редчика скажу, що він грамотний інтелегент, фантазер, ентузіаст, він не схильний до авантюр та корупціі, не краде і дійсно хоче щось змінити і мотивований до цього. Але у нього відсутня управлінська воля і стратегічне бачення ситуаціі. Тому й така розбалансованість у роботі відділів, роботи багато через бюрократизм який в киеві законодавці придумують, деякі хороші кадри повтікали, рівень мотиваціі кадрів нижче середнього. Дехто ще й палки в колеса ставить хоч не системно, а недолуго. Сірі кардинали його обпіяли, комонхоз знайшов схему для відкатів. Йому не має на кого покластися, всі ковдру на себе тянуть, тому й нервуеться зло зганяе на працівниках. Борисовичу це не вихід. Не нервуйтеся дійте спокійно щоб всі відчували вашу впевненість і в міру строгого керівника. Раніше у коментарях під іншими статтями форуму писалося як треба правильно мотивувати персонал до роботи у подібних випадках. Наразі дострокові вибори є недоречні це тільки розхитає ситуацію, як кажуть коней на переправі не міняють. Отож хай редчик керуе і навколо нього мають обьенатися всі щоб йому допомогти. Допустима тільки конструктивна критика, яка має сприйматися владною командою цивілізовано а не в штики.
А от Юрій Кондратовець цілком може бути мером на майбутнє, депутатство для нього це хороша підготовка. Кого обирати на наступних виборах час покаже, але мером має бути чесна людина з хорошими організаційними здіностями.

Денис Житник
12.02.2017 at 13:44

Назвіть що підприемці депутати корисного зробили корисного у тому числі й шевченко, а то чесно я не знаю? Можливо вони теж для піару роблять, але ж ступінь піару і баланс вигод собі\для громади може мати різні пропорціі і мотиви.

Man
12.02.2017 at 14:13

Просто ця стаття ЩЕ РАЗ показала хто є хто. Хотів Шевченко висміяти Редчика з Комунхозом (хоча в їх діях є багато протиріч),
але насправді бідлив масла у те вогнище, в якому сам горить зі своїм Меридіаном.

Man
12.02.2017 at 14:19

Шановний Адмін , будьте будь ласка добрі і об’єктивні, та дайте відповідь: чому видаляєте коментарі дописувачів.

Man
12.02.2017 at 14:21

А цей коментар Вас часом не смущає????

Thumb up 6 Thumb down 14
Замовч і не пизди!
Якi закони там, де блядi хтивi,
Скупi, невихованi, що при видi грошей
Напустять на персидський килим слину,
Нахабно ссуть пророку в домовину?
Чому я, молодий, розумний, гарний,
Замiсть того, щоб їздить у круїзи,
Дивлюсь на їхнi блядськiє капрiзи
І слухаю, як ви, засранцi потнi
Отут патякаєте. Знаю вашi мислi
Хуйовi – про аршин,
Яким не можна мiряти Росiю,
Бо ним ви хуя мiряли у банi
І тепер вiн правильную цифру не покаже.
А потiм плакати, як крокодил пiдступний,
Що в нас нарiд дурний i п’є багато,
Що правди нiхуя нема нiде.
А згодом йобнути горiлки лiтрiв зо два,
Блювать самозакохано i пиздити сiм’ю,
Жiнок, дiтей, тварин, ламати фiкус,
Растєніє корисне, бити посуд.
О, злi єхiдни, знаю мислi вашi.
Пророчеств мудрих ви вiд мене ждете –
Так я вам дам моїх пiздюлей страшних!
Нiякая Касандра вас по яйцях ногой
Не впизде влучно так, як я.

Man
12.02.2017 at 14:21

Де справедливість?

Анатолій
12.02.2017 at 14:49

Просто Адмін з Шевченком заодно)
Він йому мабуть і писав цю статтю – тому видаляє критичні коменти.

Man
12.02.2017 at 14:52

Анатолій, Шевченко уже ГФХ спосорує? То має багато коштів, як не Редчика спонсорує, краще громаді допоміг.

Анатолій
12.02.2017 at 14:52

Юрєц – маладєц)
Газєту ЖО – контролірує.
Форум – контролірує.
Тільки Редчика і Комунгосп не може контролірувати

Man
12.02.2017 at 14:52

Зараз комент 100% видалять.

Man
12.02.2017 at 14:58

Я думаю що і це до пори до часу

Анатолій
12.02.2017 at 15:13

Зінаїда Олександрівна.
Що саме ми маємо обговорити на форумі?
Шевченко взяв і порахував, що на його думку, Полонський переплатив за МАЗа.
В нього може є якісь докази і факти.
Але для цього він повинен також щось комениувати на форумі під своїм ім’ям. А то дивно виходить – коментуємо статтю, а автор мовчить)))
Чи нам написати в ЖО?))) А він потім відпишиться.
Може він таке щось знає, що розвіє всі наші здогадки.
Юра! Ау! Відізвись! Відпишись!

Man
12.02.2017 at 16:16

Тьотя Зіна, а Вам не приходило на думку те для чого саме на форумі ця стаття з’явилась?

Man
12.02.2017 at 16:19

Анатолій.
Автор статті, діючий депутат міськради, то нехай це питання піднімить на черговій сесії………….канєшно, якщо йому духу вистачить. А не тільки письнути і в кущі!

Анатолій
12.02.2017 at 16:28

Man.
То він обідився на Редчика і вже з Околодьком не ходять на сесії. От і приходиться лише статті в газети писати)))

Man
12.02.2017 at 16:38

А їх в міськраду Редчик обирав, чи Громада…. А те що хто там і на кого обідився, то хай засунуть собі в…. і не ходять під балконами

Man
12.02.2017 at 16:39

А як Редчик премії їх дружинам виділяє, то ніде не муляє?

Денис Житник
12.02.2017 at 16:59

Панове дійсно перед тим, як кидати статю на форум шевченко мав би письмово вимагати у комонхозу, чому не моніторили ринок на предмет мінімальноі ціни, це мінімізувало б звинувачення його у політичних спекуляціях і було би краще для громади, комонхоз би на гарячому прижали б. Та дійсно я погоджуюся з написаним, хоча справжній автор був не шевченко. Знову ж таки повторюсь що автори статті не продумали правильну послідовність дій. Як наслідок автори статті відкрили скриньку пандори, вибуховий інформаційний ажіотаж, що не пренесе користі шевченку якоі він хотів, але принесе користь громаді, найбільше дістанеться комонхозу, а редчик від усього цього збігу обставин тільки виграе, у нього тепер е привід посилити контроль за підлеглими і він цим скористаеться навіть мимоволі.
Сергію Борисовичу я розумію що на вас велика відповідальність, але не носіть тягар вини всіх працівників на собі, побережіть себе, за всіма ж не вслідкуеш, адже треба знати всі ньюанси. Я розумію, що може ви жалкуете про те що послухали мельничука, який підманув вас стати мером, у совбезі напевно було спокійніше, але виходу уже не мае мусете керувати. Якщо громадськість баче якісь недоліки у роботі та звертаеться до вас на форумі щоб ви дали вказівку його усунути, не сприймайте це як випад проти вас особисто, сприймайте це як нормальну реакцію громади і конструктивну критику в адресу виконавчих органів. Не довіряйте сірим кардиналам, тримайте іх на дистанціі намагайтеся іх використати, присікайте спроби підлабузництва, щоб не пригріти змію на грудях.
Тим що видаляють коменти на форумі, роблять тільки гірше тільки собі, все одно та інформація піде в народ іншими джерелами, зате це підтвердило хто є хто і хто є з ким. Панове ні шевченко ні будь яка інша людина в подібному випадку не наважиться писати коменти на захист своеі позиціі, тому що шевченку є у чому дорікнути, а конструктивноі дискусіі не вийде, одразу накинуттся всі буде ще гірше. Навіть всезнаючий дорох який напевно вважае себе істиною у останій інстанціі не наважиться на форумі у коментах під ціею статтею захищати шевченка

Партизан
12.02.2017 at 18:06

Пане Денис якби ви вивчали тему закупки саме МАЗа, з самого початку то малиб інформацію про те, що деякі депутати вивчали ринок спеціальної техніки і пропонували звернути увагу на вітчизняного виробника а саме на автомобілі марки КрАЗ. Але особисто вмене склалося враження,що умови виписувалися під конкретного продавця, а зважаючи на кількість закупленої нової техніки не здивуюсь, якщо вся вона була придбана в одного продавця

Денис Житник
12.02.2017 at 18:22

Партизане я ж не знав цього, а до речі хто переконував депутатів купляти МАЗ, може комонхоз підсунув в сліпу це відділу жкг?

Тарас
12.02.2017 at 18:33

Щось не зрозуміло від чого треба захищати Шевченка? В коментарі до нормальної статті набігла купа, м’яко кажучи, неадекватів і вже третю добу сере своїми ментальними фекаліями. Якісь нормальні коментарі просто губляться в цьому словесному поносі. Якби адміністратором ресурсу був я, то просто видалив би 90% коментарів і залишив би тільки ті, які стосуються теми статті і пропонують якийсь конструктив. На жаль, адміністрація форуму, якщо видалає то тільки коментарі, які аж дуже порушують правила форуму, даючи можливість хмільничанам висловити свою думку. Прикро, що думки більшості нічим принципово не відрізняються від лайна.

Андрій Іванович
12.02.2017 at 18:48

Слава Богу. Хоч хтось заговорив по темі. Купував маза Костюк, це його дітище. І чому звільнився? З мазом так легко бути заступником. Все місто чисте.

Анатолій
12.02.2017 at 18:49

Тарас.
Веди себе достойно! Якщо на тебе напав понос – зганяй в аптечку. Не сери на форумі.
Краще розкажи нам, як Комунхоз купляв техніку, адже саме ти був їхнім консультантом по закупках)))

Анатолій
12.02.2017 at 18:52

О! Вже Костюк крайній!
Але ж Костюк також з команди Редчика, Околодька, Шевченка)
От вже ці Контролери Народні. Один одного готові “з’їсти”, аби дорватись до влади)))

Денис Житник
12.02.2017 at 18:54

Тарасе, а шевченко в тебе це питав, чи ти консультував комонхоз по закупках?

Андрій Іванович
12.02.2017 at 18:56

Питання стояло, хто переконував купляти маза? відповідь Костюк. Що не зрозуміло?

Денис Житник
12.02.2017 at 18:57

Я маю на увазі по закупках МАЗа стосовно якого такий ажіотаж, громада також хоче про це знати?

Man
12.02.2017 at 18:59

Згадую ті слова Редчика у передвиборчій компанії, може не дослівно, але якось так: “Я йду на посаду міського голови вже з формаваною професійною командою”
І де ця команда? А бабці ж то повірили і проголосували.

Анатолій
12.02.2017 at 19:02

Андрій Іванович.
Кого переконував Костюк?
Свою команду “Народних Контролерів”?)))
Видно вони непогано “підлатались” і з Юрою Шевченком не поділились. А він чекав-чекав цілий рік, бачить, що йому нічого не “капнуло” – от і вирішив самостійно розібратися в цих прозорих закупівлях))).

Денис Житник
12.02.2017 at 19:02

Чекайте панове, якщо це правда що Костюк переконував, то може комонхоз тут не причому, хоча комонхоз міг ввести в оману і Костюка, а той в свою чергу депутатів. В любому випадку я надіюсь що редчик розбереться по справедливому.

Анатолій
12.02.2017 at 19:07

Команда дійсно “професійна”)
За рік всі перегризлись, один одного облили лайном, а від цього страдає лише вся громада. Вулиці грязні в снігу і слизькі, дороги в ямах…
Таке за рік можуть зробити лише професіонали)))))))

Man
12.02.2017 at 19:12

Оооо, от і всі Карти відкрились, і все стало зрозуміло і стало на свої місця.
Костюк не поділився з Шевченком, який так браво на одній із сесій переконував депутатів, що треба купити цю машину. А зараз Шевченко робить крайніми Редчика і Комунхоз.
Юра думай, що пишеш, не виставляй себе посміховиськом.

Партизан
12.02.2017 at 19:14

Переконував, що технічні дані МАЗа кращі, Полонський а Редчик йому “підспівував”. Костюк до цього не мав жодного відношення, проект рішення готувався управлінням ЖКГ доповідача здасться Києнко. Якщо я не помирають то на той момент Костюк вже звільнився.

Man
12.02.2017 at 19:18

Анатолій, коли був Костюк заступником, то вулиці і дороги в кращому стані не були. І Костюк якось странно пішов по-англійськи. Видно Крали, хто як хотів, а зараз шукають крайніх. А як Грушка обсира..и постійно, а самі не кращі

Анатолій
12.02.2017 at 19:18

Костюк і Шевченко бувші бізнес-партньори. Саме Костюк продав Шевченку ділянку під Меридіан. Чому це вони побили горшки? Мабуть Костюк не поділився?
Оце то розгорається нєхілий скандальчик в “провладній” команді професіоналів). А всі стріли летять на Редчика, адже він – командір цієї “команди”.
За що Хмільник і перед ким завинив?…. Що такі прийшли керівники?

Анатолій
12.02.2017 at 19:23

Партизан(ша).
От ти і розсекретився). То ти або депутат(ша) або ж працівник міськради)))
Негарно на керівника бочку котити)

Man
12.02.2017 at 19:25

Видно таки Костюк не поділився з Шевченком!
Бо вже навіть Партизан вийшов на связь. І як автор статті так і Партизан звинувачують у всьому Редчика і Комунхоз, на чолі з Полонським.

Анатолій
12.02.2017 at 19:32

Гнати повинен Редчик негайно цих Партизанів з міської ради, бо сидять в нього під боком, отримують зарплату і премії, а в цей час на форумі роблять його крайнім у всіх бідах ховаючись під різними ніками. Роботу їм свою робити немає часу).
А сміливості йому сказати це в обличчя не вистачає?
ГНИЛІ ЛЮДИ ОТОЧИЛИ МЕРА З УСІХ СТОРІН(((

Денис Житник
12.02.2017 at 19:35

Тарасе шевченка треба було перш за все захищати від його помилок про які вже писалося вище, так би було би краще для всіх. Зі написаною статею я погоджуюсь повністю, але там відсутні пропозиціі що робити далі, вона тільки констатуе факт, тай до написання статті шевченко не звертався з депутатськими запитами щоб дізнатися чому посадовці не планують закупівель так як треба. Треба було тобі з дорохом який розбираеться у закупівлях спрогнозувати і дати правильну пораду йому. До речі, пани Тарасе і Віталію, а чому ви знаючи про те що шевченко хоче опублікувати цю статтю не пішли до редчика і не сказали що по комонхозу є проблема по закупівлі, а замість того дали шевченку можливість попіаритися? Отже не потрібно з когось тут робити неадекватне лайно. І от тепер все повернулося проти вас, тому що не зовсім чесними були, а для громади все одно користь…

Денис Житник
12.02.2017 at 19:43

Якраз такі партизани і потрібні хочь якесь джерело інформаціі, а те, що редчик підспівував то не розумів що робив бо не був у цьому спецом, виходить що комонхоз розвів усіх.

Анатолій
12.02.2017 at 19:44

Гарно виходить.
Наші “активісти” Дорох, Носальський про все це знали, але мовчали? Бо ж Юра робить посилання на статтю Дороха. Але сам Дороз в своїй статті не хотів писати про конкретні факти, от і знайшли Юру, а в Юри – саме конфлікт з владою, а Юра радий старатись от і утнув дурницю. Підписав статтю, а сам навіть і не знає де і шо шукати по цих закупівлях. Сам- собі могилу вирив)

Денис Житник
12.02.2017 at 19:49

До речі я зрозумів що МАЗ закуплявся давно, коли це саме було, коли про це стало відомо дороху, тарасу, шевченку, чомусь за це заговорили під час конфлікту між редчиком і шевченком…

Андрій Іванович
12.02.2017 at 19:53

І це, пишуть люди, які мають політичні амбіції. Ваше всіх місце в одній палаті. І клізму ставити до тих пір, доки мазки не прочистяться.

Анатолій
12.02.2017 at 20:07

Андрій Іванович.
З чого ти взяв, що я маю політичні амбіції?
А МАЗКИ треба взяти з тебе)))

Партизан
12.02.2017 at 20:36

Де ви побачили звинувачення когось з посадовців в моїх коментарях, спитали як розвивалися події з покупкою МАЗа я й розказую те що знаю. Хто має якісь сумніви почитайте проекти рішень або відеозапис сесій. Гроші виділятись десь жовтень-листопад, а МАЗ прибув в Хмільник за декілька днів до Нового року, Костюк розрахувався в серпні, от і подумайте хто виграв від цієї оборутки

Man
12.02.2017 at 20:38

Пані Партизан звідки така інформація????

Денис Житник
12.02.2017 at 20:46

Якщо по закону то треба проводити службове розслідування для того щоб встановити хто там винен, адже шкода бюджету досить значна, а після того перелавати матеріали у правоохороні органи, які мають встановити чи є там злочин чи ні.

Денис Житник
12.02.2017 at 20:48

Не треба демаскувати партизана, щоб його не вичислили, це досить ціне джерело інформаціі

Man
12.02.2017 at 20:52

Пані Партизан, я так бачу і аналізуючи ваші комент бачу, що ви вже все переосмислили і багато чого зрозуміли,
ну нехай Шевченко повірив комусь і влучно клюнув на чиюсь провокацію, але ж Ви, здавалося б , розумна жінка, (щоб там хто і я в тому числі не писав)
хіба дозволить йти на такі вчинки чоловікові?!?!!

Анатолій
12.02.2017 at 20:54

Партизан.
Гроші виділятись десь жовтень-листопад якого року?

Man
12.02.2017 at 20:57

2015!!!!!!

Анатолій
12.02.2017 at 21:01

Тоді щось не клеїться)
Партизан.
Ви щось запутались в датах)
Спочатку ви пишите:
“Якщо я не помирають то на той момент Костюк вже звільнився”.
А потім вже пишете:
“Гроші виділятись десь жовтень-листопад, а МАЗ прибув в Хмільник за декілька днів до Нового року, Костюк розрахувався в серпні, от і подумайте хто виграв від цієї оборутки”
Тобто, Костюк звільнився в серпні 2016 а МАЗ прибув до нового 2015 року.
То як він міг звільнитись заднім числом?))))

Тарас
12.02.2017 at 21:01

Анатолій, я не був їхнім консультантом по закупках. Я почав з ними працювати в серпні по Прозорро, а МАЗ купувався в липні через сайт tender.me.gov.ua і у відповідності до зовсім іншого Закону.

Man
12.02.2017 at 21:10

Аж смішно 😉
Як ті криси з корабля тікають!
І починають перед Анатолієм виправдовуватись.
Всі , але тільки не я, чи не так пане Тарасе та Партизан.
Анатолій, так тримати!
Пахне жареним, аж шкварчить:….

Анатолій
12.02.2017 at 21:11

Партизан.
Вам не стидно?)))
Ви хоч з міської ради, але не орієнтуєтесь.
Костюка звільнили на початку серпня 2016.
Тарас вніс ясність: “МАЗ купувався в липні через сайт tender.me.gov.ua “.
А кошти виділялись ще раніше.
Отже, на час иділення коштів і купівлі МАЗу Костюк був при посаді і не треба його вигоражувати)))

Man
12.02.2017 at 21:15

Думаю, що Шевченко зі статтями зав’язав!

Денис Житник
12.02.2017 at 21:18

Короче без серьозного розслідування не розібратися. Панове назвіть точну дату закупівлі машини. Незрозуміло чи по прозоро він закуповлювався чи ні, на підстві якого нового чи старого закону. Тарас каже що не по прозоро, а зі змісту статті шевченка по прозоро, а у партизана своя версія. Але точно ясно одне що дорох підставив шевченка.

Анатолій
12.02.2017 at 21:23

Учасник – Товариство з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Будшляхмаш”
Ціна акцептованої пропозиції – 2580000 грн.
Дата акцепту -29.07.2016

Анатолій
12.02.2017 at 21:24
Тарас
12.02.2017 at 21:36

Бідна Ненька, боюся вона не витримає такої кількості дітей-ідіотів. Дуже сумно.

Анатолій
12.02.2017 at 21:43

Тарас.
Тебе точно не витримає)
Веди себе порядно.

Партизан
12.02.2017 at 22:52

Анатолій і Мan, ви лінуєтесь навіть перевірити ту інформацію яку я вам дав, всі події пов’язані з покупкою МАЗа відбувались в минулому 2016 році. Костюк пішов у відпустку на початку липня і більше на роботу не виходив, автомобіль дійсно прибув в місто в кінці грудня2016 р. , тому є питання, якщо торги відбулись в липні то де ще півроку був придбаний товар. Я дійсно доволі часто буваю в міській раді і навіть заходжу на сесії, але вимушений декого розчарувати, я не пані Людмила Шевченко і навіть не жіночої статі.

Анатолій
12.02.2017 at 22:59

Партизан.
Звідки Ви все знаєте про Костюка?
Чи він ваш кумир?)))
Звідки Вам відомо коли прибув автомобіль?
В оголошенні на сайті було таке: Термін поставки: липень-грудень 2016 року?
Які в Вас ще є питання?

Man
12.02.2017 at 23:04

Партизане, ви не те що часто буваєте на сесіях, а й володієте повністю інформацією. І не потрібно виправдовуватись, бо в так все ясно та зрозуміло всім.

Man
12.02.2017 at 23:05

І це велика КРАПКА в цьому питанні.

Man
12.02.2017 at 23:10

І цю статтю слід назвати: “Аж дуже Прозоро”

Анатолій
12.02.2017 at 23:24

Як виявилось з коментів, що майже всі захисники Шевченка знали про цю закупівлю МАЗа.
Знали коли були торги, коли купували, за скільки, коли замовляли, коли прибув до міста, хто кого просив, хто кому “підспівував”, чи був Костюк в той час на роботі)))
Але чомусь мовчали до цього часу і сопіли в дві дирки)))

Man
12.02.2017 at 23:33

Бо не поділився Хтось з кимось до цієї пори, та й лопнуло терпіння в автора статті. Щодо автора, я канєшно перебільшую.

Man
12.02.2017 at 23:33

Бо автор не та особа, яка зображена на фото

Man
12.02.2017 at 23:39

Шевченко тепер точно на сесію не з’явиться, бо тут ніякого виправдання не придумаєш……,,.,. але в нього є СПЕЦСЛУЖБА, яка постійно сидить на задніх рядах. Дааа, Партизан!

Партизан
13.02.2017 at 00:38

Ще раз ні Мan, але якщо ви уважно читали статтю то малиб зрозуміти, що даний матеріал є особистою думкою Ю. Шевченка. Якщо навіть органи і будуть проводити якісь дії, то скоріш за все це закінчиться нічим, тому, що з точки зору проведення закупівлі порушень немає.

Man
13.02.2017 at 01:09

Партизан,
я зрозумів, хотіли здійняти бучу і пропіаритись, та як завжди нічого не вийшло, …..а навпаки, підкинули багаття у вогнище. Костюк, мабуть, дуже “задоволений” статтею і неодмінно “подякує” Юрію Павловичу за такий “розумний” та “обдуманий” крок у його депутатській діяльності.
Може діло в гороскопі?

Анатолій
13.02.2017 at 07:51

На завершення – вражаюча фраза від Партизана:
“З ТОЧКИ ЗОРУ ПРОВЕДЕННЯ ЗАКУПІВЛІ ПОРУШЕНЬ НЕМАЄ”)))
То шо і кому тоді хотів довести Шевченко???
Чи він просто хотів написати про те, що він: “вирішив розібратись в даному питанні”.
Але як виявилось, що хотіти і могти – це зовсім рініні речі)))

Анатолій
13.02.2017 at 08:08

Насамкінець фраза від Леся Подеревянського:
“Замовч і не пизди!”
Ну ви всі поняли кого вона стосуєтья)))

Партизан
13.02.2017 at 08:44

Я так думаю, що Шевченко хотів привернути увагу до доцільності використання бюджетних коштів, адже виходити на торги з ціновою пропозицією яка є більшою середньої вартості товару це не зовсім правильно. Комунсервіс мавби вивчити цінові пропозиції спецтехніки на ринку України, і йти на PROZORRO з середньою ціною даного товару. А так було запропоновано найвищу ціну з надією, що підчас проведення торгів ціну буде знижено, і така практика стосується не лише комунсевіса а й інших управлінь.

Денис Житник
13.02.2017 at 09:08

Може й у вузькому розумінні порушень у порядку закупівлі не було, але у органів може зявитися риторичне запитання, чому ціна закупівлі була завищенна і не проводився моніторинг ринку на предмет мінімальних цін, що не вписуеться в принцип раціонального використання бюджетних коштів чим пронизана вся система державних закупівель, тому скоріше всього е підстави для притягнення до відповідальності за кримінал, звичайно перед тим треба дуже скурпульзно розібратися вивчити документи про цю закупівлю і опитати всіх причетних осіб, чому вони взяли з потолка 3 мільйони а не 2 з половиною, хто кого там вводив в оману, чому ті що знали раніше мовчали, а може взагалі було змова між кількома особами. У любому випадку спочатку має бути службове розслідування у міськраді, де мають опитати посадовців комонхозу, відділу жкг, шевченка, дороха та інших, а потім вже за наявності встановлення зловживань передавати матеріали правоохоронцям.
Шевченко міг зробити все виграшно для себе перед статею зробити запит до комонхозу і спитати іх чому вони при плануванні завищили ціну, якщо б спитати вміло то він би прижав би іх до стінки, а потім можна було ініціювати теж саме службове розслідування, вживати інших заходів і в кінці кінців інформувати громадськість, хоча не пізно йому зараз це зробити, але це вже не дасть йому особисто ніякоі користі. Тим що шевченко написав статтю прекрасно скористаеться редчик навіть мимоволі він змушений це зробити, він зробить те що не зробив шевченко, спитае у комонхоза чому той займаеться неякісним плануванням закупівель. Отже шевченко який не все зробив, а тільки попіарився, що й обернулося проти нього самого, дав прекрасну можливість доробити це редчику і передав йому естафету, тим самим шевченко хотівши зіграти на свою користь, зіграв на користь редчика і проти себе, тому що не продував все до кінця і купився на чиюсь там провокацію, а це тому що у шевченка відсутній досвід

Денис Житник
13.02.2017 at 09:34

Що це технічна реформа форуму?

Анатолій
13.02.2017 at 10:09

Я з Вас балдєю)))
Третій день коментуєте статтю, а самі мабуть її не читали)
Ніхто не ходив на PROZORRO.
Автор писав: “варто зазначити, що ця закупівля відбувалася без застосування PROZORRO”

Анатолій
13.02.2017 at 10:11

Шевченку залишається лише гризти ногті)))

Денис Житник
13.02.2017 at 10:51

Лише долам да недавно мною сказаного, що правоохороні органи можуть натрапити на цей матеріал, напевно ім лишні показники ім не завадять. Отож панове хто там раніше знав чи мав знати, але не знав про це і мовчав щось робіть, щоб притягнути винуватців до відповідальності інакше правоохоронці будуть вам задавати дуже неприемні запитання. Якщо ж виявиться що дійсно хтось на цьому поживився я б особисто не проти іх простити і не садити за умови якщо гроші повернуть, але треба перш за все дивитися як закон каже а його порушувати не можна.

Ліда
13.02.2017 at 11:13

ТИ взагалі щось робиш?Ти постійно тут , біжи воздухом подихай

без плісняви
14.02.2017 at 14:26

Планування – це добре… особливо, якщо воно проводиться спеціалістами і фахівцями з досвідом роботи!!! в даній сфері.
Не беручи до уваги схему закупівлі даного комунального ТЗ, спробую зупинитись на його функціональності та можливості максимального застосування в межах такого невеличкого міста, як Хмільник. Загалом, дана комунальна машина досить не погана, майже сучасна (як для вітчизняного виробника з напівкустарним виробництвом) і навіть “красіва”, шасі МАЗ заслуговує уваги (відносно критерія ціна-якість нової “головки”).
Щодо функціонального застосування, на мою думку, то вона корисна для широких, більш-менш рівних вулиць та проспектів з невеликою кількістю свіженького сніжку, котрий дуже вчасно почали прибирати, не чекаючи початку робочого дня). В маленьких вуличках та провулках, яких в Хмільнику переважна більшість, а тим паче з незаповненим бункером піско-соляною сумішшю, йому гаплик! Щодо посипання: посипає. Окрема позитивна риса даного комунального чуда – поливо-миюче обладнання (в місті є велика проблема з надмірним пилоутворенням в літній період, а динозаври ЗіЛ МДК вже давно вмерли на території того ж Комунгоспу. Отже, матимемо надію, що даний чудомобіль на повну застосовуватиметься в спекотні дні літа).

зінаїда олександрівна
14.02.2017 at 17:18

ну нарешті на сайті зявились розумні коменти

без плісняви
14.02.2017 at 21:29

Щодо раціонального використання 2 600 000 грн…
За ці кошти можна було б придбати кілька одиниць техніки. Наприклад, екскаватор “Борекс” + МТЗ 82 з причепом та навісним плужно-щітковим обладнанням для прибирання снігу, бункер-причіп для посипання доріг та тротуарів піщано-соляною сумішшю та ін. необхідні в міському господарстві навісні “бєздєлушкі”. Також можна було б придбати причіп-бочку для здійснення поливу чого завгодно, а не лише доріг. МТЗ з навісним може чистити будь де і будь як, на відміну від вантажного автомобіля з аналогічним обладнанням. Зокрема трактор з відвалом і щіткою елементарно прочистить тротуари, що для автомобіля є практично непосильною задачею.
Окремо варто зупинитись на витратах пального (можу бути не точним, деякі цифри будуть приблизними). Споживання МАЗом ДП складає близько 30л/100км + 4-5 л на 1 мотогодину роботи обладнання.
Витрати МТЗ складають 7л ДП на 1 мотогодину.
Отже, в межах Хмільника: МТЗ – це маневрено, більш функціонально, менш затратно; МАЗ – це солідніше візуально, малофункціонально і занадто дорого.

Денис Житник
14.02.2017 at 22:34

Напевно комонхоз цікавив перш за все не фунціональність техніки з найопитамальнішими техніко економічними показниками, а той варіант де можна ціну завищити, де домовленість напевно була, а з продавцямі іншоі техніки може не захотіли відкат давати. А може це свідчення непрофесіоналізму комунальних служб, які не можуть вибрати найбільш корисноі техніки. Як наслідок МАЗ може ламатися у наших хмільницьких умовах і більше коштів буде витрачатися на його експлуатацію, а що буде коли зовсім зламаеться, візьмуть довідку в експерта що неможливо використовувати за функціональним призначенням, спишуть і продадуть за безцінь. Це є другим негативним аспектом неякісних закупівель крім завищення ціни, що приносить значну шкоду.

Денис Житник
14.02.2017 at 23:11

Коли грушка з дреженковим були при владі вони одразу почали виявляти для себе грошові потоки механізмів фінансування напевно викликали бухгалтерів бюджетних установ і питали в них про це. Робили вони це для того щоб контролювати ці потоки і частку собі в карман направити, у тому числі і відкати. Керівництво комонхозу призначене на посаду за грушка воно теж в курсі і долю напевно свою мали. Не знаю чи це йшло повз пятківського чи ні хай би краще сам насмівливбися сказати. Теперішня провладна команда мала б також вивчити ньюанси циркуляціі цих грошових потоків і порядку закупівель, так як редчик не краде він всеодно мав би це знати не для того щоб красти а для того щоб не давати це зробити і контролювати. У комонхозі залишилися грушківські працівники, які знають специфіку махінацій і у них є стимул підлаштовуватися під зміни навіть під прозоро, короче хлопці там трохи шустрі у злодійстві і досвід мають, а от у відділі жкг була зміна керівників і деяких працівників, які без належного досвіду, тому вони не знали про ймовірні махінаціі, а тим часом хитрий і підступний комонхоз підсовуе ім в сліпу та й не тільки ім, а й редчику та депутатам закупівлю за завищеною ціною, вводячи всіх в оману. Відділ жкг як розпорядник бюджетних коштів має контролювати закупівлі комонхозу, а при закупівлях має використовуватися практика закупівель у приватних фірмах де навіть є такі посади менеджер із закупівель, який проводить відповідні маркетингові дослідження А хто дасть гарантію що усе нормально по інших закупівлях, да навіть по тому ж відділу жкг, через який напевно проходять ремонти тротуарів і доріг, а що там взагалі робиться по закупівлях по лініі управління освіти, де теж крутяться серьозні суми?

Денис Житник
14.02.2017 at 23:25

Може вже пора поміняти керівництво комонхозу,злодійську психологію якого не змінити?

без плісняви
14.02.2017 at 23:44

Змінювати можна. Питання в іншому – з ким і на кого?)

без плісняви
15.02.2017 at 00:18

Щодо закупівель, прозорро та трішки арифметики…
Прозорро не являється панацеєю для того аби не дати можливості протаскати когось потрібного для отримання певної винагороди, оскільки технічні умови можна прописати більш-менш чітко під конкретного учасника. Якби я мав бажання купити саме цю комунальну одиницю, то в технічні умови закупівлі скопіював би технічні характеристики та комплектацію з комерційної пропозиції, злегка переробивши текст) сміливо вказуючи, що комунальне обладнання має бути на шасі МАЗ і з легкістю міг би обґрунтувати чому саме МАЗ, а не, до прикладу, КрАЗ…
Якщо ж навіть теоретично припустити, що “мутка” таки відбулась, і опиратись на ціни, що зазначено в статті, то різницю в зазначених сумах можна теж пояснити мовою цифр. В Україні вже склалась середньостатистична сума “вдячності” в розмірі 15-20% від загальної вартості товарів/робіт/послуг, що в нашому випадку приблизно 420 тис. грн. Також не варто забувати, що “вдячність” має з безготівкового вигляду перетворитись у паперовий вигляд, а це послуги “конвертів”, які оцінюють свої послуги в 8-12% від суми, що складає приблизно 40 тис. грн. Загалом виходить 460 тис. грн.

Олег
15.02.2017 at 01:52

Не можна прописувати під одного учасника чи вказуючи що це має бути саме МАЗ! 🙂 Це дискримінаційні умови і закон забороняє таке робити. Якщо це роблять – то це порушення закону! 🙂

без плісняви
15.02.2017 at 08:02

Досить спірно, Олег.

Денис Житник
15.02.2017 at 08:06

Всеж таки можна зробити з прозоро панацею, можливо й неповну. Якщо припустімо внести зміни до законодавства і до положення про місцеві закупівлі, якіб визначали чітко критеріі планування закупівель, думаю що допустимо прописувати умови під конкретну, найраціональнішу і найвигіднішу фунціональність предмета закупівлі з оптимальними техніко економічними показниками, але при цьому не вказувати конкретноі марки і фірми виробника, тоді й дискримінація буде відсутня. Ця функціональність і планування закупівель та іх ціни має визначатися на основі детального аналізу вузькоспеціалізованого сегменту ринку висококласними спеціалістами і товарознавцями. Колись натикався в інтернеті на спеціалізовані сайти де порівнюють певні види товарів і іх аналогів і ціни від різних продавців, чув що е відповідні компюторні програми. Навіть якщо ця фунціональність коштуе трохи дорожче, але за те більше користі принесе, звісно якщо це буде по карману бюджету, а якщо не буде то можливий варіант золотоі збалансованоі середини між ціною і функціональною корисністю, звісно ж ідеальний варіант коли і корисніше і дешевше, от це і мае бути основними принципами якими слід керуватися при виборі, що саме купувати. Баланс корисноі функціональності і ціни закупівлі мае визначатися на освові формули за принципом кофіціента співвідношення вигоди і затрат. Якщо ж це прямо не суперечить законодавству Украіни то все це можна внести як зміни у місцеве положення про закупівлі. Тож влада нехай це все вивчить детально і повідомить про все це громадськості.

Денис Житник
15.02.2017 at 12:26

Я не знаю скільки там тендерних комітетів існуе при виконавчих органах та комунальних підприемствах, можливий варіант створити один тендерний комітет на все, але ж якщо кожен хоче залишити закупівлі при собі то виникае думка що хтось оже мати з цього певний зиск, хоча можливо так краще ім видніше як там розібратися зі своею специфікою. Можливий варіант створення тендерноі координаційноі ради при виконкомі та міській раді. Ця рада матиме дві основні функціі. 1 визначення пріорітетів державних закупівель, а саме наприклад грошей на все не вистачить е дві альтернативи закупляти трактор для комонхозу, чи компютори для школи, звичайно треба продумати певні критеріі за якими проводити такі закупівлі, від чого буде більше користі, що може почекати, а що невідкладне та інше подібне. При цьому зацікавленим виділам дати можливість переконувати тендерну раду чому саме іх варіанти мають бути пріорітетними. Дивитися треба уважно щоб не наламати дров, щоб пріорітети збігалися з виконанням бюджетних програм де передбачені закупівлі, а ще краще пріорітети мають враховуватися при плануванні бюджетних програм, тобто при підготовці бюджету мае бути висновок тендерноі ради який має бути обовязковий для тих хто бюджетні програми розробляе де є закупівлі, за принципом якщо не має пріорітету по певному напрямку закупівель тоді й грошей під це не виділяти при плануванні бюджетних програм, як там депутати проголосують це уже інше питання. Пріорітетність закупівель це вже елемент стратегічного планування у сфері державних закупівель, тактика без стратегіі призводить тільки до топтання на місці.2 Координаційна тендерна рада має наділятися контролюючими функціями, за тендерними комітетами, вона має повноваження скасовувати іх рішення. Для виконкому і ради державноі фінансовоі інспекціі колишня кру якщо я не помиляюсь інших контролюючих правоохороних та судових органів, підприемств установ та організацій рішення ціеі ради має рекомендаційний характер. До складу ради мають увійти міський голова, керуючий справами, юрист, начальник фін управління, управлінь освіти та жкг, головні бухгалтери, голови тендерних комітетів, інженерно технічні працівники, товарознавці, маркетологи, економісти, представники державноі фінансовоі інспекціі, громадські діячі. Рада має право викликати на своі засідання, будь яких спеціалістів та керівників із підконтрольних іі субєктів, а також за згодою залучати спеціалістів зі сторони. Має вести протокол засідання аудіо і відеозапис. У разі незгоди член тендерноі ради має право письмово викласти свою окрему думку, яка обовязково має долучатися до протоколу та рішення ради. Ця окрема думка після рішення тендерноі ради має зачитуватися на засіданні міськоі ради при вирішенні нею питання про виділення коштів на державні закупівлі, цей момент треба відобразити у регламенті міськоі ради. Положення про координаційну тендерну раду мае затверджуватися рішенням міськради. Отже можливо три варіанти 1 окремі тендерні комітети, де враховуеться специфіка, але е підозра що можуть щось мутити в тищі 2 единий тендерний комітет на всіх, де специфіка може не так сильно враховуватися і все буде узагальнено і буде більше навантаження в роботі, якщож створювати единий тендерний комітет то його слід наділяти функціею пріорітетності державних закупівель як говорилося више цим і буде схожий единий тендерний комітет на тендерну координаційну раду, відміності у тому що единий комітет нікого не контролює і тендерна рада буде контролювати тендерні комітети.3 окремо тендерний комітети і тендерна координаційна рада яка у певних аспектах буде поеднувати два попередні варіанти, де також координаційна рада зможе контролювати тендерні комітети. Як на мене найоптимальнішим варіантом е третій варіант який поеднуе два попередніх, тут буде враховуватися і пріорітетність планування і специфіка окремих тендерних комітетів і контроль за іх діяльністю що аж ніяк не можна назвати дублюванням функцій, тому що до тендерних комітетів входять керівники і спеціалісти які знають специфіку і будуть займатися рутиною роботою яка потребуе певного часу, а тендерна коордрада куди вже будуть входити вищі посадові особи виконкому та деякі висококваліфіковані спеціалісти визначае стратегічні пріорітети закупівель та здійснює контроль. Якщо ж закупівель мало то можна створювати єдиний тендерний комітет на всіх. Отож будемо далі дивитися на діі влади як вона буде реформувати закупівлі на місцях, може вона не буде спроможна це зрообити через непрофесіоналізм і пройде немало часу поки вона щось зробить, а може іі це невігвдно це робити в любому випадку громадськість має підштовхувати іі до цього.

Alex
16.02.2017 at 10:42

А Ви за що думаєте Полонский купляє нові машини…..

Alex
18.02.2017 at 08:57

Немає в місті хазяїна – просто тріпло!!!!!!!!

Анатолій
18.02.2017 at 15:00

То що там чути з МАЗом і з Полонським?
Хто в курсі?

Анатолій
19.02.2017 at 08:37

Шось давно не було шедеврів від Шевченка і Околодька.
Видно з Редчиком помирились)))

Анатолій
26.03.2017 at 18:15

Партизан.
Ви що курете?
Шевченко Вам в статті пише: “(варто зазначити, що ця закупівля відбувалася без застосування PROZORRO).”
А Ви все одно торочите: “Комунсервіс мавби вивчити цінові пропозиції спецтехніки на ринку України, і йти на PROZORRO з середньою ціною даного товару.”
Чому він мав йти на PROZORRO, адже чорним по білому написано – закупівля відбувалася без застосування PROZORRO.
Ви хоч іноді читайте те, що коментуєте)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *