Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.07.2009

Результати та досягнення Першої сесії Школи громадського контролю

В суботу 4 липня звершилася Перша сесія Школи громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування, яка організовується Львівською ОПОРОЮ спільно з польськими колегами – Асоціацією лідерів локальних громадських груп. Під час Першої сесії 25 представників громадських організацій та ініціативних груп зі всієї України, відібраних на конкурсній основі, стали учасниками п’яти тематичних інтерактивних тренінгів. Навчання проводила група тренерів, які минулого року стажувалися в Польщі.
Перший день був своєрідним вступом до теми, під час якого учасники знайомилися (а дехто – поглиблював знання) з громадського контролю. Досвідчені тренерки Ольга Стрелюк (ОПОРА) та Богдана Стельмах (Волинський прес-клуб) презентували аудиторії польський досвід діяльності watch-dog організацій та в колі обговорили необхідність моніторингу органів місцевого самоврядування.

 

Другий день став справжнім святом для тих, хто цікавиться правовою стороною громадського контролю. Ольга Коцюруба – активіст Громадянської мережі ОПОРА, яка паралельно викладає на юридичному факультеті ЛНУ ім. Франка, та український сторожовий «пес» на ниві юриспруденції Ярослав Жукровський (Інформаційно-правовий центр «НАШЕ ПРАВО») впродовж дня розповідали про право громадян на участь у місцевому самоврядуванні. Учасники разом з тренерами розібрали структуру органів місцевого самоврядування, а також пригадали механізми участі громади у місцевому самоврядуванні.

Наступний день присвятили доступу до інформації, зокрема різниці між зверненнями громадян та інформаційними запитами. Тренінгом ця тема не вичерпалася, наприкінці дня тренерки Інга Дуднік («Територія успіху») та Валя Ханас («Нівроку») поставили перед учасниками практичне завдання – подати інформаційний запит до міської ради свого міста з проханням надати інформацію про звіт міського голови, депутатів та виконкому.

Четвертого дня громадські активісти приступили до планування власної кампанії громадського контролю. Разом з фаховими тренерами Альоною Долею з донецького КВУ та Юрком Сиротюком з «Відкритого суспільства» майбутні монітори визначили мету кампанії – збільшити прозорість, відкритість та публічність органів місцевого самоврядування з метою забезпечення впливу громади на діяльність органів місцевого самоврядування.

Заключний п’ятий день був одним з найважчих, адже «школярі» під пильним наглядом Сергія Аверкова (Агенція економічного розвитку м. Вознесенська) та Миколи Макухи (ОПОРА) працювали над виробленням конкретної методології, яка буде використовуватися для реалізації кампанії громадського контролю. Ввечері цього ж дня учасники отримали домашнє завдання, яке повинні виконати протягом наступних двох тижнів – напрацювати методологію моніторингу кампанії громадського контролю.

Свої напрацювання громадські активісти презентуватимуть 20 липня – саме тоді стартує Друга сесія Школи громадського контролю, яка буде не менш інформаційно насиченою та цікавою!

Школа громадського контролю проходить завдяки фінансовій підтримці Програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

На цьому заході були присутні члени районої громадської організації “ПРАВО”, а саме Віталій Дорох та Алла Корнієнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *