Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

10.07.2018

ЩО ПЕРШОЧЕРГОВО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ, ЩОБ СТВОРИТИ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ОСББ В ХМІЛЬНИКУ?

Зважаючи на суспільний резонанс теми управління багатоквартирними будинками в місті Хмільнику, а також керуючись бажанням поінформувати максимальну кількість громадян про теперішні перспективи розвитку ОСББ в місті, я вирішив викласти позицію експертів нашої організації щодо першочергових кроків, які необхідно зробити міській владі, щоб забезпечити розвиток ОСББ.

Для початку хочу зазначити, що ОСББ, як і інші подібні громадські формування, змушені здійснювати свою діяльність в режимі постійного дефіциту коштів. Грошей завжди не вистачає: то на ремонт даху, то на заміну каналізаційних труб, то на утеплення будинку тощо. І зрозуміло, що в таких умовах просто необхідно використовувати всі законні можливості залучення коштів на діяльність ОСББ. Лише за умови максимального залучення коштів з максимально можливих джерел можна забезпечити фінансову стабільність об’єднання співвласників. В іншому випадку ОСББ завжди буде змушене «клянчити» гроші в міської влади та «спонсорів», для того, хоч щоб якось зводити кінці з кінцями. Це не на стільки критично, коли будинок новий, але коли будинки було здано в експлуатацію 30 а то й 40 років тому, то це питання з року в рік набуватиме все більшої гостроти.

Для початку пропоную визначити, які ж то джерела, з яких ОСББ може отримувати кошти, щоб потім пропоную спробувати окреслити можливий план дій міської влади для того, щоб максимально спростити для ОСББ використання того чи іншого джерела. В принципі саме такий зміст ми вкладаємо в словосполучення «сприяння розвитку ОСББ».

Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (ст.. 21) визначає, що кошти об’єднання складаються з:

 • залишків коштів на утримання і ремонт багатоквартирного будинку на рахунках особи, що здійснювала управління таким будинком до створення об’єднання;
 • внесків і платежів співвласників;
 • коштів, отриманих об’єднанням у результаті здавання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку;
 • коштів, отриманих об’єднанням як відшкодування за надані окремим категоріям громадян пільги на оплату житлово-комунальних послуг та призначені житлові субсидії;
 • коштів та майна, що надходять для забезпечення потреб основної діяльності об’єднання;
 • добровільних майнових, у тому числі грошових, внесків фізичних та юридичних осіб;
 • коштів, залучених на умовах кредиту або позики;
 • коштів державного та/або місцевого бюджетів, отриманих на підставі спільного фінансування для утримання, реконструкції, реставрації, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення багатоквартирного будинку;
 • пасивних доходів;
 • доходів від діяльності заснованих об’єднанням юридичних осіб, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання;
 • коштів, отриманих з інших джерел, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання.

А тепер спробуємо проаналізувати, чи зможе новостворене в Хмільнику ОСББ використати всі ці потенційні можливості залучення коштів на свою діяльність, щоб забезпечити власну фінансову стабільність.

Отже, п. 1, це залишки коштів на утримання і ремонт багатоквартирного будинку на рахунках особи, що здійснювала управління таким будинком до створення об’єднання.

Начебто все зрозуміло: мешканці сплачували кошти на утримання будинку ЖЕКу і, якщо ті кошти не повністю використані, ЖЕК має їх передати ОСББ. А що має відбутися з боргами? Їх також передадуть? І чи не буде різного бачення щодо цього питання в керівництва ЖЕКу та ОСББ? Це питання потрібно узгодити ще до створення ОСББ, причому з визначеною позицією мають погодитися і керівництво ЖЕКу, і представники міської влади. Щоб не було потім неприємних сюрпризів.

Також хочу зазначити, що залишки коштів – це не єдине, що має передати ЖЕК новоствореному ОСББ.

Закон визначає, що колишній балансоутримувач будинку, тобто ЖЕК, у тримісячний строк з дня державної реєстрації ОСББ забезпечує передачу йому примірника технічної документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.

Але я точно знаю, що наш ЖЕК не має такої документації на всі будинки. Для прикладу, об’єднанню співвласників , керівником якого є пан Валерій Чернілєвський, попри те, що його ОСББ було створене ще кілька років тому, документації не передали до цих пір. Що ж робити, якщо й на інші будинки, які увійдуть до складу новоствореного ОСББ, документації не буде?

Закон визначає, що у разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач, тобто ЖЕК, протягом півроку з дня державної реєстрації ОСББ відновлює її за власний рахунок. А тепер питання: чи на всі багатоквартирні будинки Хмільника є вся необхідна документація? Що саме і скільки потрібно буде відновити? Скільки на це потрібно коштів? І саме головне: чи є в нашого КП «Хмільницька ЖЕК» кошти, щоб відновити всю необхідну документацію? Я переконаний, що всього цього ніхто не рахував…

Йдемо далі. Наступне джерело доходів, це внески і платежі співвласників. З цим, начебто, все зрозуміло: мешканці платять кошти, за які ОСББ сплачує за послуги. Але й тут є питання. Не всі мешканці сумлінно сплачують квартплату. І ця ситуація не зміниться й після створення ОСББ. Тобто будуть боржники і потрібно буде щось з ними робити. Один з варіантів – судова тяганина. Інший – запровадження «відпрацювання» боржником своїх боргів за квартплату. Але, знову ж таки, чи є розроблений чіткий механізм, який дозволить «переводити» грошову заборгованість в об’єм необхідних робіт, щоб цю заборгованість погасити? Іншими словами скільки коштуватиме ремонт однієї лавки під під’їздом і скільки їх потрібно відремонтувати, щоб погасити борг? І чи зможе хтось навчити керівника новоствореного ОСББ використовувати цей механізм?

Наступне джерело – це кошти, отримані об’єднанням у результаті здавання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку. Знову ж таки – начебто все зрозуміло, але на практиці виникає багато питань. Наприклад, можливість передавати об’єднанням в оренду вбудованих приміщень. Депутати минулої каденції затвердили, на мою думку, дуже знакове рішення, яке, в подальшому, вплине на діяльність ОСББ: був прийнятий своєрідний мораторій на відчуження комунального майна, в тому числі й вбудованих приміщень в багатоквартирних будинках. Навіщо це було зроблено і яка користь від того майбутнім ОСББ? Все дуже просто: якщо зараз продати всі вбудовані приміщення під магазини чи кафе/ресторани, то зиску для ОСББ буде набагато менше, ніж якби вони передавали ці приміщення в оренду підприємцям, отримуючи за це непогану орендну плату. Тому ні в якому разі не можна скасовувати той «мораторій» і продавати вбудовані приміщення в багатоквартирних будинках. Мешканці через кілька років будуть дуже вдячні за таке.

Також хочу додати, що ОСББ можуть (і повинні!) мати зиск і з власної прибудинкової території. Але за умови, якщо отримають прибудинкову ділянку у власність. І знову купа питань: а чи визначені чіткі межі прибудинкових територій? Чи є технічна документація на ці земельні ділянки? Повірте, що майже всюди цього немає. І це також потрібно поновити чи виготовити. До того ж в нас в місті відсутній механізм передачі земельних ділянок ОСББ у власність. Відсутня нормативно-правова база. Але я точно знаю, що в місті Вознесенськ є практичні напрацювання щодо цього питання, які можна було б використати. Взяти за основу затверджене Вознесенською міською радою Положення, проаналізувати його, адаптувати до умов Хмільника і затвердити міською радою. Таким чином можна було б створити умови, щоб ОСББ використовували ще й цю можливість для наповнення власного бюджету.

Наступна можливість – це кошти, отриманих об’єднанням як відшкодування за надані окремим категоріям громадян пільги на оплату житлово-комунальних послуг та призначені житлові субсидії, а також кошти та майно, що надходять для забезпечення  потреб основної діяльності об’єднання. З цими пунктами все більш-менш зрозуміло.

Також немає додаткових питань щодо використання такого джерела надходжень, як добровільні майнові, у тому числі грошові, внески фізичних та юридичних осіб. Хоча, напевно, ключове питання – а де ж набрати таку кількість фізичних та юридичних осіб, готових зробити пожертву чи внесок на діяльність ОСББ? J.

Далі – досить цікава можливість, а саме – кошти, залучені на умовах кредиту або позики. Я не говоритиму тут про можливості, які надає держава, зокрема, що стосується, наприклад, утеплення будинків. Це досить гарний механізм підтримки діяльності ОСББ. Але це не єдиний подібний механізм. В Україні є практика створення так званих «револьверних фондів», які дозволяють отримувати ОСББ позики. Джерелом наповнення таких фондів може бути міський бюджет, внески ОСББ та донорських організацій. І багатьох містах, завдяки револьверному фонду, вирішується багато проблемних питань, що виникають в діяльності ОСББ. А в нас це питання навіть ніхто не досліджував, я вже не кажу про розробку та затвердження окремого Положення.

Наступне джерело доходу – це кошти державного або місцевого бюджетів, отриманих на підставі спільного фінансування для утримання, реконструкції, реставрації, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення багатоквартирного будинку. Одразу хочу зазначити, що тут не обійтися без відповідної програми, яка, до речі, в Хмільнику відсутня.

Також варто зазначити, що такі кошти можуть бути отримані на умовах спільного фінансування. Тобто щось з бюджету, а щось – мешканці. Але, чи завжди мешканці в змозі «викласти» кругленьку суму для такого спів фінансування, причому – одним платежем? Не завжди, і не всі. Вихід тут міг би бути в створенні об’єднанням ремонтного та резервного фондів. Кошти до таких фондів поступали б у вигляді відсотків від внесків (квартплати) мешканців і використовувалися за потреби. На практиці це виглядало б приблизно так: мешканці відраховували б до фонду, наприклад, по 10 гривень щомісяця. За кілька років там набігла б досить кругленька сума, яка потім і слугувала б отим спів фінансуванням з боку мешканців. Це б зменшило навантаження на кожного співвласника, бо легше сплачувати щомісяця по 10 гривень, ніж одразу 5 000 гривень, а також слугувало б вагомою гарантією для міського бюджету, що кошти мешканців таки надійдуть, як спів фінансування. Досить цивілізований механізм, але одразу хочу зазначити, що в Хмільнику, навіть в діючому ОСББ, ніколи не був застосований. Чому – питання не до мене, але чи зможуть цією можливістю скористатися новостворені ОСББ, якщо ні практики, ні нормативної бази в Хмільнику не напрацьовано?

Наступне джерело – це пасивні доходи, тобто відсотки банку за залишками на банківських рахунках. Начебто все зрозуміло і ОСББ без проблем могло б скористатися таким видом доходу, але, знову ж таки, різні банки нараховують різні відсотки, а деякі навіть мають окремі програми обслуговування для неприбуткових організацій, якою є ОСББ. І хтось має роз’яснити керівництву ОСББ, де краще розмістити кошти і яким чином це краще зробити. І найголовніша умова, щоб таку інформацію можна було отримати в одному місці, а не бігати з банку в банк.

Ще одне джерело доходу – це доходи від діяльності заснованих об’єднанням юридичних осіб, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання. Цей вид доходу потребує досить детального аналізу, який ґрунтуватиметься на виборі діяльності такої юридичної особи, вивчення попиту щодо послуг, які вона надаватиме, а також вирішення питань створення та реєстрації. Знову ж таки без сторонньої інформаційно-консультативної та методичної допомоги новостворене ОСББ не зможе скористатися такою можливістю поповнити свій бюджет.

І останній вид доходів ОСББ – це кошти, отриманих з інших джерел, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання. Для прикладу, це можуть бути грантові кошти, отримані від вітчизняних та міжнародних донорів. Раніше, і зараз також, багато донорів оголошували грантові конкурси саме для ОСББ. Але чи багато хто з потенційних керівників ОСББ знають про такі можливості? Чи багато з них вміють готувати грантові заявки? Чи має хтось досвід адміністрування проектів та підготовки звітності? На жаль, відповідь очевидна.

Отже, проблем і невивчених питань дуже багато. І їх потрібно вирішувати якнайшвидше. Як на мене, то вирішення цих питань і є створенням умов для розвитку ОСББ в місті. Бо скільки не говорили б мешканцям, що ОСББ – це дуже добре, ці проблеми самі не вирішаться. І мешканці багатоквартирних будинків, які наважаться створити в місті ОСББ, обов’язково стикнуться з ними. То ж на міську владу в таких умовах покладається обов’язок максимально мінімізувати всі ризики – в цьому й полягатиме сприяння створенню та діяльності ОСББ.

На завершення, опираючись на все вищевикладене, наважуся перерахувати першочергові заходи, які, на мою думку, потрібно виконати, щоб умови для створення та діяльності ОСББ в Хмільнику покращилися. Отже:

 • зобов’язати КП «Хмільницька ЖЕК» провести інвентаризацію наявності технічної документації на всі багатоквартирні будинки, балансоутримувачем яких воно є. Якщо документація є не на всі будинки і не в повному обсязі, то варто розпочати роботу по відновленню документації за власні кошти ЖЕКу або за рахунок міського бюджету. А для цього потрібно передбачити такі видатки і в відповідній програмі, і в міському бюджеті;
 • розробити чіткий, зрозумілий і прийнятний для всіх сторін механізм передачі коштів з рахунків КП «Хмільницька ЖЕК» на рахунки ОСББ;
 • розробити Методичні рекомендації щодо перерахунку боргів членів ОСББ на обсяги можливої виконаної ними роботи та рекомендувати їх до застосування новоствореними ОСББ;
 • продовжити мораторій на відчуження вбудованих приміщень, які знаходяться в багатоквартирних будинках;
 • чітко визначити прибудинкові території конкретного будинку;
 • розробити та затвердити технічну документацію на земельні ділянки (прибудинкову територію);
 • розробити та затвердити Порядок передачі прибудинкової території у власність ОСББ;
 • вивчити питання щодо створення в Хмільнику «револьверного фонду», а також, якщо ідея виявиться цілком прийнятною для нашого міста, розробити відповідне Положення, створити власне, сам фонд та виділити кошти з бюджету на його функціонування;
 • розробити Методичні рекомендації щодо створення ОСББ ремонтного та резервного фондів;
 • розробити (або використати вже розроблену іншими інституціями) навчальну програму для управителів та бухгалтерів ОСББ;
 • організувати ознайомчі візити фахівців управління ЖКГ та КВ та управління архітектури міської ради до міст України, де є успішні практики діяльності ОСББ, зокрема, до Вознесенська.

Ці та інші заходи мають стати основою для міської програми сприяння розвитку ОСББ. І саме їх реалізація стане запорукою створення в місті сприятливого середовища для розвитку ОСББ.

В свою чергу я, а також експерти нашої організації, висловлюємо готовність надавати посадовцям міської ради консультативну допомогу та гарантуємо свою участь, за потреби, в робочих групах з розробки відповідних програм та нормативно-правових актів.

Віталій ДОРОХ
Голова Ради
громадської організації «ПРАВО».

5 Comments on “ЩО ПЕРШОЧЕРГОВО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ, ЩОБ СТВОРИТИ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ОСББ В ХМІЛЬНИКУ?

Семен
13.07.2018 at 11:19

Віталію називайте прямо речі своіми іменами влада нічого не робила для того щоб створити умови для ОСББ, а може це навмисно не робилося для підтримки ЖЄКу монополіста. Рішення виконкому про конкурс на призначення управителя багатоквартирними будинками має бути скасоване, як неправомірне депутатами міськоі ради, тому що не має ні технічноі документаціі на будинки (тобто чітко не закріплено які послуги мають надаватися), а також відсутня прибудинкова територія, щож саме будуть замітати двірники ЖЄКу за відсутності меж. Напевно двірники замітають нічію землю в межах міста, яку по ідеі мають замітати двірники комонхозу. Короче панове плотимо ми квартплату ні за що, тобто ми не повинні іі платити
Так як влада винна от нехай і дотує ЖЄК з місцевого бюджету до того часу поки управління ЖКГ не створить умов для ОСББ, люди не повинні розплучуватися за бездіяльність влади.

Віталій
13.07.2018 at 11:36

Так я і називаю речі своїми іменами. Справді, влада нічого не зробила і, більше того, – нічого не робить для того, щоб покращити умови для створення та функціонування ОСББ в місті. І підтвердженням цього є те, що від першої публікації цього матеріалу було проведено лише засідання “круглого столу”, під час якого я презентував все те, що написано в статті для представників міської влади, і на цьому все закінчилося.

Семен
13.07.2018 at 12:12

А чому не робить тому що не хоче чи не може? Напевно і не думае нічого робити? Хто ж був ініціатором круглого столу?

Віталій
13.07.2018 at 16:12

Напевно)))

Семен
16.07.2018 at 10:46

У м. Хмільнику знову має бути проведено конкурс на призначення управителя багатоквартирними будинками стосовно надання відповідних житлово-комунальних послуг по їх обслуговуванню. Як наслідок квартплата для багатоповерхівок може значно зрости, в зв’язку з тим що законодавство прописано і тлумачиться таким чином, що тим будинкам які не створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі ОСББ) управителя і надавача повного переліку послуг (близько 20) буде призначати місцева влада, відмовитися від яких неможливо і сплачувати за них обов’язково, а от якби було б створено ОСББ, то мешканці будинків самі б обирали управителя і необхідний ім перелік послуг (звісно вони б платили б набагато менше тому, що не обирали б непотрібних послуг).
На перший погляд виходить так, що жителі багатоквартирних будинків самі винні у тому, що не створили ОСББ, але звідки ж вони знають ради чого і як його створювати? Процедура створення і функціонування ОСББ досить непроста для пересічних жителів багатоквартирних будинків і має ряд своїх тонкощів та ньюансів: треба голова, бухгалтер, код неприбутковості, щось не так і хтось вляпається у неприємності…
При створенні ОСББ ЖЄК має передати йому технічну документацію на будинок, а якщо її не має, то виготовити за власний кошт. За відсутності технічної документації неможливо встановити перелік житлово-комунальних послуг по будинку, тобто виходить, що не має послуг не має бути і квартплати, як зачароване коло. Для створення ОСББ має бути виділено прибудинкову територію під будинки, а цього не зроблено. Виходить так, що двірники ЖЄКу прибирають біля будинків за що сплочують їх мешканці, хоча так як ці земельні ділянки не визначені і знаходяться в межах міста, то їх мають безкоштовно прибирати двірники комонхозу.
Питання до влади, чому вона усунулася від цього процесу, можливо вона не знає толком, як створювати ОСББ, хоча зрозуміло що має знати, от і перекладає цю проблему на мешканців багато квартирок за принципом жорсткої альтернативи «створюй ОСББ чи плати по повній», а можливо відстоює інтереси монополіста ЖЄКу який її підпорядкований.
Влада і ЖЄК хоче вийти з глухого кута навязавши повний перелік послуг по кожному будинку загнавши у глухий кут людей. Для влади це самий простий вихід нічого робити не треба і кошти тратити на документацію і прибудинкову територію.
Влада завжди нічого нехоче робити для людей, а все робить тільки для себе і тлумачить спірні моменти законодавства однобічно на свою користь закриваючі очі на свої порушення і не допускае тлумачення спірних моментів на користь людей, щоб зняти з себе відповідальність за рахунок людей, а все має бути навпаки. Владі вигідно так тлумачити законодавство, щоб призначати повний перелік послуг де немає ОСББ, щоб люди більше платили за квартиру, щоб зняти з себе відповідальність і перекласти все на людей. Я цілком впевнений, що якби влада порушила спірні моменти законодавства на користь людей нічого б страшного не сталося, нікого б не виганяли, зараз ніхто нікого не перевіряє, а якби з міністерства зауваження зробили, б то це можна було б проігнорувати навряд чи міністерство подавало б до суду на акт місцевого самоврядування, але влада у нас боїться всього вищестоящого і готова плазувати перед ним.
Все було б краще, якби влада діяла послідовно, а саме підготувала б мешканців багато квартирок до створення ОСББ шляхом переконання у вигідності цього кроку. Не було ні громадських слухань з цього питання, а у програмах по розвитку житлово-комунального господарства відсутні заходи щодо стимуляції створення ОСББ та місцевого ринку надання житлово-комунальних послуг. Може б хтось відгукнувся і захотів створити ОСББ треба курси для їх голів і бухгалтерів щоб хтось хочь початковим азам іх навчив.
Влада мала б звернутися до підприємницького середовища може хтось би зорганізувався би замість ЖЄКу обслуговувати будинки якби влада переконала, що це досить прибуткова справа. Інвестиційний клімат би покращився, створилибися нові робочі місця, може б хтось із тіні вийшов скільки по місту євроремонтних бригад податків не сплачують.
Все має бути послідовно спочатку влада мала б створити умови для створення ОСББ і функціонування місцевого ринку житлово-комунальних послуг, а потім уже люди мають створювати ОСББ, досить вже робити реформи через зад. Непослідовні дії місцевої влади можуть призвести до соціальної напруги, люди змушенні будуть брати більше субсидії з державного бюджету, але її не дуже хочуть призначати, от звідки береться бюджетний дефіцит через непослідовність влади.
До речі тарифи на водопостачання підняли без проведення громадських слухань, хоча раніше перед підвищенням тарифів такі слухання проводилися. (рішення виконкому від 26. 06.2018 року № 254 Про встановлення скоригованих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, що надаються КП «Хмільникводоканал»
Рішення виконкому про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку № 253 від 22.06.2018 р, тому що не можна затверджувати переліку послуг і конкурсної документації не маючи технічної документації на будинок.
Проект рішення виконкому про оголошення конкурсу про призначення управителя багатоквартирним будинками опубліковано на сайті міськради 19.06.2018 р., а рішення прийнято через 3 дні 22.06.2018 р. (за іронією долі в той день коли гітлерівці напали на СРСР), хоча згідно ст. Закону Про доступ до публічної інформації має пройти не менше 20 днів.
Згідно ч. 1 п. 2 ст. 3. Закону України Про житлово-комунальні послуги Державна політика у сфері житлово-комунальних послуг ґрунтується на таких принципах: зокрема створення та підтримання конкурентного середовища при виробленні та наданні житлово-комунальних послуг.
Згідно зі ст. 15 Закону Про захист економічної конкуренції анти- конкурентними діями чи бездіяльністю органів влади та місцевого самоврядування є будь-які дії чи бездіяльність, які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції. Саме ці норми законодавства і порушила міська влада у формі бездіяльності. Ось нехай антимонопольний комітет розбирається з нею.
Як уже зазначалося вище, що законодавство (наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13 червня 2016 року №150 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку» ) прописано і тлумачиться таким чином, що якщо мешканці багатоповерхівок не створили ОСББ місцева влада призначає їм управителя з повним переліком житлово-комунальних послуг.
Так згідно цього наказу примірний перелік є орієнтовним та таким, що забезпечує належний санітарно-гігієнічний, протипожежний, технічний стан будинку та прибудинкової території. Зменшення чи розширення цього Примірного переліку можливе лише за об’єктивних умов експлуатації цього будинку, що залежать від його капітальності, рівня облаштування та благоустрою.
Але це може тлумачитися і по іншому тим більше у ситуації коли по будинку немає технічної документації, а саме:
1. з вищезазначеного тексту законодавства випливає що головною ціллю (критерієм) прийняття цих норм є належний санітарно-гігієнічний, протипожежний і технічний стан будинку,
2. зменшення і розширення примірного переліку можливе за об’єктивних умов, так якщо у будинку є ліфт, а також димовентиляційні канали, то зрозуміло, що ці послуги об’єктивно мають надаватися, а от якщо будинок відносно нещодавно побудований і може не потребувати поточного ремонту, напевно відсутня об’єктивна потреба у прибиранні підвалу і криші, сходових кліток, дератизація, дезінтекція. От саме ця об’єктивна потреба у тій чи іншій послузі має бути встановлена актом обстеження будинку для складання якого залучити представників компетентних організацій, технічних спеціалістів та голів будинкових комітетів
3. А як же бути із об’єктивними умовами, якщо відсутня технічна документація на будинок, тоді не має бути ні послуг ні квартплати. Частково цю ситуацію можна сгладити актом обстеження житлових будинків до моменту виготовлення такої документації.
Пропоную такий вихід із ситуації:
1 виконком має визнати рішення «Про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку» № 253 від 22.06.2018 таким, що втратило чинність, а якщо цього не буде зроблено цього, то депутати міськради мають його скасувати його на пленарному засіданні міської ради як незаконне, тобто відмінити конкурс, нехай діють умови попереднього.
Створювати умови для ОСББ.
До створення умов для ОСББ складати акти обстеження багатоквартирних будинків для виявлення об’єктивної потреби у наявності тієї чи іншої послуги у переліку, що дасть можливість включити дійсно потрібні послуги а лишні виключити, внести зміни у договори, передбачити автоматичне коригування тарифів і гнучкий механізм, який би давав можливість усім зацікавленим сторонам ініціювати перегляд переліку послуг, а у разі аварій і надзвичайних станів ЖЄК має надавати ремонтні послуги навіть якщо вони не передбачені у переліку з подальшим відшкодуванням з місцевого бюджету.
4.У разі збитковості ЖЄКу дотувати його з місцевого бюджету до моменту створення умов для ОСББ.
Так буде логічно і справедливо, тому що винна влада.
Див. посилання:http://ekhmilnyk.gov.ua/government/documents/executive_committee/solution?id=26651
http://ekhmilnyk.gov.ua/government/documents/executive_committee/solution?id=26652
http://ekhmilnyk.gov.ua/government/documents/executive_committee/project?id=26262

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *