Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.10.2012

ШЕПЕЛЕВ – «ЧОРНА КОНЯЧКА» ОКРУГУ №13…

Пан Шепелев  – кандидат, якого обговорюють дуже багато в Хмільнику та Хмільницькому районі. Одні кажуть, що він «прихований» кандидат від Партії регіонів, інші кажуть, що на цього кандидата відкрито кілька кримінальних справ… Яку ж інформацію про Олександра Шепелева зібрав громадянський рух ЧЕСНО? Читайте, просимо:

Шепелев Олександр Олександрович. Наразі не входить до складу жодної партії. Депутат Верховної Ради VI скликання. Не входить до складу жодної фракції. Самовисуванець…

Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців

Після набуття повноважень народним депутатом Верховної Ради VІ скликання Шепелевим Олександром Олександровичем його членство в опозиційній фракції “Блок Юлії Тимошенко” (Фракція “Блок Юлії Тимошенко – “Батьківщина”), за списком якого він був обраний до парламенту,  21.09.2010 було припинено, а 09.12.2011 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. А 9.12.2011 вийшов і з цієї фракції. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій “Стабільність і реформи”. Таким чином, Шепелев Олександр Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Непричетність до корупційних дій

22 лютого 2011 року проти Шепелева Олександра Олександровича було порушено кримінальну справу за злочинами, передбаченими статтями 191 та 209 Кримінального кодексу України. 11 травня 2012 начальник головного слідчого управління СБУ заявив, що Шепелев Олександр Олександрович підозрюється в причетності до розкрадання державних коштів рефінансування НБУ у сумі 315,3 млн. грн. Шепелев О.О також підозрювався  у причетності до нецільового використання коштів банку “Родовід”.

Сам Шепелев О.О. всі звинувачення у його причетності до протиправних дій заперечував.

Зазначена інформація не є підтвердженням вини Шепелева О.О. у вчиненні правопорушень, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до корупційних дій, зокрема можливого розкрадання державних коштів. З огляду на це, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України Руху ЧЕСНО, Шепелев О.О., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Шепелева О.О. з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Шепелев О.О. не відповів у встановлений законом строк. За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Шепелева О.О. Критерію невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху встановлено не було. За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Шепелев О.О., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Особисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Шепелев Олександр Олександрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 05.04.2011 р. та вечірньому пленарному засіданні парламенту 10.01.2012 р., однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Шепелев Олександр Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/

8 Comments on “ШЕПЕЛЕВ – «ЧОРНА КОНЯЧКА» ОКРУГУ №13…

і шо?
06.10.2012 at 02:00

То таке… Цікавить питання: так скільки ж він платить за голос – 100 чи 200 грн. і коли люди по заповнених анкетах отримають гроші, до виборів, чи після, і взагалі чи отримають?

Небайдужий
06.10.2012 at 10:17

Не отримають. Ні до, ні після виборів.
Справжній “пацан” лохів повинен розводити, а не виконувати дані їм обіцянки 😉

DC_Dent
08.10.2012 at 14:36

Небайдужий, 100%

А тим, хто все-таки надумає в черговий раз продатися, даю безкоштовну пораду – беріть передплату і голосуйте як вам заманеться. На сьогодні не має такої технології, яка б дозволила дізнатися, хто і за кого проголосував )

Небайдужий
08.10.2012 at 15:00

На сьогодні не має такої технології, яка б дозволила дізнатися, хто і за кого проголосував )
На жаль, така “технологія” є. Зветься вона “карусель”. Масового запровадження вона набула на президентських виборах 2004 року. Полягає в тому, що “збирач голосів”, ставлячи відмітку навпроти прізвища “потрібного” кандидата чи назви “потрібної партії”, не вкидає бюлетені до скриньки, а виносить їх з виборчої дільниці. Потім, видає гроші “купленим” виборцям лише за умови, якщо вони принесуть йому з дільниці чисті бюлетені, даючи їм свої для вкидання до скриньок.
“Напівсвідомі” виборці, щоправда, видані їм бюлетені, частенько просто псують, або й взагалі, викидають на смітник, а не до скриньок. В другому випадку легше зафіксувати фальсифікацію і скасувати результати виборів на окремо взятій дільниці. Також зазначу, що “карусель” є кримінально караним діянням, за яке усіх його співучасників можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Пронира
08.10.2012 at 15:31

Простыша сxема з фотографуванням “галочки” на мобільний телефон.

Небайдужий
08.10.2012 at 16:48

Простіша сxема з фотографуванням “галочки” на мобільний телефон.

Ця схема також елементарно обходиться. Береться шматок будь-якого прозорого обгорткового матеріалу, на ньому ставиться відмітка, накладається на бюлетень, фотографується. А потім став собі галочку, куди хочеш 😉

Пронира
08.10.2012 at 19:03

Ми так і до фантомасів з суперменами дійдемо)))))

Небайдужий
08.10.2012 at 19:05

Ну, треба ж якось людей просвіщати, як брати гроші, а голосувати, як сам хочеш 😉
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *