Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

28.06.2010

Школа, моя рідна школа…

2Наприкінці травня по всіх школах міста продзвенів останній дзвоник. Це найбільш хвилюючий день для учнів випускних класів та їхніх батьків, які проводжають своїх «кровиночок» у світ дорослих. У СЗШ №3 цього року було 54 випускника, четверо з яких – із золотими медалями. На початку наступного навчального року в перший клас піде 61 учень. У СЗШ №1 73 випускника попрощалися зі школою. На даний час у школі є 88 заяв від батьків майбутніх першокласників. Середня загальноосвітня школа №2 у світ широкий випустила 38 абітурієнтів, двоє з яких мають золоті медалі. Нині в СЗШ №2 поки що є 30 заяв на навчання дітей у першому класі, але «Хтозна, – як каже директор Віталій Бондарчук, – попереду ще все літо». У найбільшій по кількості учнів школі – СЗШ №4 (1002 учня) цього річ випустилося 95 юних людей, дев’ятеро – із золотими медалями. На наступний навчальний рік планують набрати чотири класи по 27 учнів-першокласників, в той час як зараз уже є 108 заяв.

Отримавши статистичні дані про учнів, директори шкіл на запитання про 12-річну форму навчання відповіли одностайно: для наших дітей потрібна 11-річна школа. Адже як висловився директор СЗШ №4 Едуард Іменівський, попри передбачення розвантажити учнів дванадцятьма роками навчання, навпаки завантажено учбовим матеріалом. Так само підтримується 12-бальна система оцінювання, оскільки за такої форми у вчителів виникли ширші можливості ефективніше оцінити учнів.

Погляди на те, коли батькам потрібно вести дітей у перший клас, розійшлися. Дехто вважає, що дітям у школу варто йти в семирічному віці, бо тоді вони більш-менш слухняні, краще розуміють матеріал, тобто психологічно підготовлені. Пояснюючи теорію бажаного приведення дітей у шестирічному віці, Едуард Казимирович пояснив це тим, що нинішнє покоління дітей набагато розвиненіше за попереднє, адже в них є всі доступи до інформації.

Директор СЗШ №3 Микола Євтодій зазначив, що було б добре відмінити державно-підсумкову атестацію (ДПА). Атестація має проходити не в навчальний час, оскільки після здачі ДПА діти «вже нічого не хочуть робити», хоч і навчання триває.

На початку червня розпочався термін здачі зовнішньо-незалежного оцінювання, який проходить в місті Вінниці. Діти, які ще у березні-квітні подали свої пропозиції на тестування відповідних предметів, повинні добиратися до обласного центру за батьківський рахунок.

Абітурієнти в основному обирали ті предмети, які будуть їм потрібні для вступу в Вищі навчальні заклади. Але найголовнішими профілюючими предметами є, звичайно ж, українська мова й література.

Отож, випускники отримали атестати, які є своєрідним допуском до складання тестів. В додатку до атестата є бал середній (за 12-бальною системою), а також за 200-бальною. Коли підраховували за вступним балом, відштовхувалися від середнього балу. Наприклад, якщо середній бал атестата 10, то за 200-бальною системою це буде 181 бал. Вчителі й директори шкіл вважають форму ЗНО ефективною, оскільки, як відмітив Е. Іменівський, що за останніх 2 роки складання тестів у вищі навчальні заклади дітей вступає на 30% більше, ніж у попередні. А також, такий спосіб оцінювання зменшить прояви корупції у ВНЗ.

Автор : Алла Корнієнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *