Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

28.11.2015

СКАНДАЛ НАВКОЛО ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ В МІСЬКІЙ РАДІ: ХТО ПРАВИЙ?

644508_620078448053736_2135753869_nВ Хмільнику набув певного резонансу скандал навколо встановлення в залі засідань та конференц-залі міської ради, де відбуваються пленарні засідання та засідання виконавчого комітету, відеокамер, що транслювали цілодобово все, що там відбувалося, в мережу інтернет.

Сам скандал стався через те, що міський голова Сергій Редчик дав вказівку відімкнути камери від живлення.

Одразу в мережі інтернет з’явилася інформація про те, що в Хмільнику відсутня прозорість влади.

Я не сперечаюся, що таки відсутня стовідсоткова прозорість, відкритість та підзвітність місцевої влади і можу дуже багато про це розповісти. Але пропоную розібратися саме з встановленням відеокамер в залі засідань та конференц-залі міської ради.

Причиною цього всього став лист тоді ще секретаря ради, який виконував обов’язки міського голови, пана Костянтина Коломійця, в якому він просив когось (кого – невідомо, тому що в мережі розміщено лист, де затерто адресата) встановити камери для забезпечення трансляції пленарних засідань ради та виконавчого комітету.

Ось цей лист:

scan1

Що відбулося після цього – невідомо. Але відомо, що жодного розпорядження міського голови, рішення виконавчого комітету чи міської ради прийнято не було. Тобто невідомо, чи хтось відкликнувся на такий заклик і яким чином відреагувала міська влада.

Але це ще півбіди. Пропоную звернути увагу на сам лист пана Коломійця, зокрема на фразу:

«Прошу Вас на безоплатній основі встановити відповідні технічні засоби для проведення прямих онлайн трансляцій засідань виконавчого комітету міської ради, пленарних засідань та засідань постійних комісій».

Начебто все добре, забезпечується прозорість діяльності влади… Але є одне дуже суттєве «але».

Справа в тому, що, наприклад, виконавчий комітет, окрім рішень що стосуються всієї громади, вповноважений приймати рішення зовсім іншого характеру. Для прикладу: рішення про участь батька у виховані дитини. Це коли сім’я розпадається, один одного звинувачують в усіх смертних гріхах, ділять майно, ллють один на одного бруд і намагаються визначити хто має виховувати дітей і яким чином. Тобто такі рішення, про які громаді знати просто не потрібно. Більше того: оприлюднення таких рішень, я вже не кажу про оприлюднення в мережі інтернет відеозаписів засідань, де розглядаються такі питання, призведе до порушення Конституції України, яка гарантує невтручання в особисте життя громадян. Ось, власне, що говорить про це стаття 32 Конституції:

«Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

Цього могли не знати особи, які, я переконаний – з добрих намірів встановили відеокамери, але пан Коломієць зобов’язаний був це знати.

Секретар міської ради Костянтин Коломієць, звернувшись з листом з проханням встановити відеокамери та забезпечити трансляції засідань виконавчого комітету, не видавши ніякого розпорядження про те, щоб взяти ці камери на баланс, не визначивши осіб, відповідальних за відеотрансляції, не визначивши режим роботи камер під час розгляду «приватних» питань, а також не визначивши порядку зберігання відзнятої інформації фактично створив умови, коли така інформація концентрувалася б в руках приватної особи, яка до розгляду подібних справ не має жодного відношення.

А це – пряме порушення права на приватність.

Я зовсім не проти відеозйомки пленарних засідань ради чи засідань її виконавчого комітету. Але! Для початку потрібно врегулювати нормативну базу, тобто передати камери на баланс міськвиконкому (щоб гарантувати безперебійність трансляцій. А то сьогодні поставили – завтра – забрали), визначити відповідальних осіб за здійснення відеозйомки та зберігання відзнятої інформації, визначити режим роботи камер, коли розглядатимуться «приватні» питання тощо. Це є не просто забаганкою, це є необхідністю…

На завершення хочу зазначити, що в рамках реалізації угоди про співпрацю та солідарну публічну відповідальність, яку я, від імені громадської організації «ПРАВО», уклав з тоді ще кандидатом на посаду міського голови Сергієм Редчиком, мало б бути забезпечено відео трансляції засідань ради та виконавчого комітету. Наша організація, і, на скільки мені відомо – міський голова Сергій Редчик, не відмовлялися від цього зобов’язання.

Хочу також запевнити, що експертами нашої організації наразі розробляються відповідні зміни до Положення про оргвідділ міської ради, до посадової інструкцій конкретних працівників, до регламенту ради, Положення про виконавчий комітет міської ради, а також розробляється окремий Порядок здійснення відео трансляцій пленарних засідань міської ради, її виконавчого комітету та постійних комісій міської ради. В цьому документі буде врегульовано всі питання, щоб, з однієї сторони, максимально забезпечити прозорість діяльності органу місцевого самоврядування в Хмільнику, а з іншої – не порушувати права людини, які гарантовані громадянам Конституцією України.

З повагою,

Віталій Дорох

Голова Ради громадської організації «ПРАВО»

 

28 Comments on “СКАНДАЛ НАВКОЛО ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ В МІСЬКІЙ РАДІ: ХТО ПРАВИЙ?

Антон
28.11.2015 at 22:39

Віталій. Як Ви думаєте скільки потрібно буде часу, щоб розробити, узгодити та узаконити всі процедури по онлайн трансляції засідань?

Віталій
28.11.2015 at 22:48

Я не знаю. все залежатиме від професійності депутатів та членів виконавчого комітету. Але врегулювати це питання просто необхідно. І якщо Ви натякаєте на те, що не буде забезпечено прозорість діяльності органів влади, то прошу зауважити, що це не єдиний механізм для її забезпечення. Є, наприклад, Закон України “Про доступ до публічної інформації, який зобов’язує всі проекти рішень виконкому та ради оприлюднювати за 20 днів до їх затвердження, а також всі рішення впродовж 5 днів після затвердження. Тому. за бажання, можна відслідковувати всі прийняті рішення як ради – так і її виконавчого комітету. І паралельно розробляти нормативну базу для того, щоб ввести трансляції засідань в правове поле. Думаю, що це найоптимальніший варіант.

Антон
28.11.2015 at 23:01

Ви пишете “все залежатиме від професійності депутатів та членів виконавчого комітету. Але врегулювати це питання просто необхідно”, але ж в заголовку теми сказано:
“експертами нашої організації наразі розробляються відповідні зміни до Положення про оргвідділ міської ради, до посадової інструкцій конкретних працівників, до регламенту ради, Положення про виконавчий комітет міської ради, а також розробляється окремий Порядок здійснення відео трансляцій пленарних засідань міської ради, її виконавчого комітету та постійних комісій міської ради. В цьому документі буде врегульовано всі питання, щоб, з однієї сторони, максимально забезпечити прозорість діяльності органу місцевого самоврядування в Хмільнику, а з іншої – не порушувати права людини, які гарантовані громадянам Конституцією України”.

То все ж таки, депутати і виконком чи експерти ГО ПРАВО?

Може не потрібно винаходити велосипед, а просто скопіювати в інших радах цей механізм? Адже багато рад вже транслюють онлайн свої засідання.

Вова
28.11.2015 at 23:03

Антоне, чому ж такого листа ви не нашкрабали за каденції грушка? коли деребанили земельку? А то тільки програли вибори і нібито десь з’явився лист, адресований в деревню діду

Віталій
28.11.2015 at 23:14

Скопіювати можна, але вносити зміни потрібно саме в “наші” документи))) Тобто потрібно підготувати проекти рішень ради чи виконкому, якими вже затверджені Положення про виконавчий комітет, про оргвідділ та відповідні регламенти тощо. І все має виглядати приблизно так: Проект рішення “Про внесення змін до рішення такого-то, “Про затвердження Положення про відділ організаційно-масової роботи”. І в самому проекті рішення викласти відповідну зміну, посилаючись на законодавство. причому викладене все має бути приблизно так: “Внести зміни до п.3 Положення…” чи “Викласти п.7 Положення в наступній редакції…”. І так з кожним документом. До того ж потрібно проаналізувати всі документи на предмет суперечностей один одному, а то можливо, що в одному зазначається одне, а в іншому – зовсім інше. Після цього потрібно сформувати остаточний пакет документів та передати міському голові. Він в свою чергу має передати його до юридичноо відділу, що вони його проаналізували, а потім – відповідні депутатські комісії. І лише потім – на розгляд ради. Чи виконкому.
Тобто робота буде кропіткою.
До речі, я втомився писати Вам про такі речі. Якщо Вас справді цікавить і подальша доля реалізації Угоди між нашою організацією та паном Редчиком, і механізм розробки нормативних документів. то пропоную зустрітися в нас на офісі. я там зможу Вам все докладно пояснити. До того ж Ви врятуєте мене від необхідності багато писати тут)))
Якщо пропозиція підходить – ось мій номер телефону: 067 425 84 95.
Зустрітися модна навіть завтра – я буду в місті. Тільки попередньо прошу зателефонувати)
Дякую за розуміння)

Іван
29.11.2015 at 07:36

(…) грушка , бравий ” свободівець” сашко поліщук( на якому вже присохло це прозвище) якому доречі партію “заробітчан ” свободу презентував саме грушко, так як грушкові люди повинні бути всюди, він справно служить своєму господареві ! Я також рахую що камери мають бути , але встановлено чітко за законом.. До речі подейкують що наш ” чесний свободівець поліщук” не плотить податки за використання комунального майна для власного заробітку)) так що це ще раз доводить що той хто кричить “тримай злодія” і є тим злодюгою!

Baron
29.11.2015 at 12:42

Це ти сам, Іван-“розумний”, придумав? Більш немає чим зайнятись, ніж видумувати про Поліщука чи ще про когось якісь небелиці. Лопату в руки і йди сніг відкидай, щоб дурні думки в голову не лізли!

Іван
29.11.2015 at 13:30

Лопата в руках це фішка грушка)) не хочу займатись плагіатом! А те що поліщук (…) грушка – про це вже знає усе місто… Так що я Америки не відкрив.

Baron
29.11.2015 at 13:52

А ти що соцопитування проводив?

Baron
29.11.2015 at 13:55

Чи думаєш, що ти Іван царевич, і ще кілька таких як ти, то це все місто???

Baron
29.11.2015 at 13:58

Корона не жме???

Іван
29.11.2015 at 15:06

)))))

Sergiy
29.11.2015 at 15:35

Пане Іване, як на мене, то “подейкуєте” тут переважно Ви . Може б Ви, на прикладі Поліщука, зробили б хоч щось корисне для міста – оплатили б установку й постачання інтернету в міську раду, садочки, школи, райраду, учасникам АТО, зробили б у парку та школах безкоштовний WiFI, освітлення, поставили б фонарі, надали б безкоштовні канали звязку та інтернет поліції для відеоспостереження, обкультурили б власну та прилеглі вулиці, а? Будьте ласкаві, виділіть з власної кишені хоч 20-50-100 тис для рідного міста, слабо? П..ти не лопатою працювати, 100%.

Baron
29.11.2015 at 19:52

Тому що, як показує практика , подейкувати і пліткувати – це фішка європейської партїї. А Іван ще той МОРОЗівець!!!

Іван
29.11.2015 at 19:59

Знаючи що поліщук васін (…) то рівнятись на нього щось гидкувато! А те що сашко робив певні кроки при цьому піарився, то це ніяк його не прикрашає!!! І ще нехай сплотить чесно усі податки , а за ті гроші можна зробити набагато більше корисного.

АДМІН
29.11.2015 at 20:13

Прохання коментувати по темі матеріалу, а не один одного! Всі коментарі не по темі матеріалу будуть видалятися!

Віталій
30.11.2015 at 16:16

Цитата з матеріалу, який розміщено на офіційному сайті міста:
“Виконавчий комітет міської ради розцінює цю допомогу як таку, що найповніше сприятиме відкритості і прозорості в діяльності органу місцевого самоврядування, за що висловлює щиру вдячність керівництву та працівникам приватного підприємства «Вінастерікс» і запевняє про те, що надане ними обладнання буде збережене та обліковане відповідно до чинного законодавства”.
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=103726
Тобто камери таки візьмуть на баланс міськвиконкому. Як на мене, то це найоптимальніший варіант.

Іван
30.11.2015 at 23:03

Камери мають право на життя. Але все має бути в рамках закону! А то раніше у грушка було так: ” ви робіть а потім розберемось” або ” я відтанцюю” ))

Антон
01.12.2015 at 08:38

Іван. Ви так обізнані, що мабуть самі з ним не один раз “танцювали”.

ХиМКа
02.12.2015 at 15:16

Віталій!!!Ви тут ссилки розміщаєте…дайте ссилку де дивитись те що бачать камери яких натикали на стовбах по усьому місту,да і на ті що в бєлом домє!

Mahasun
03.12.2015 at 06:37
ХиМКа
03.12.2015 at 22:29

Вельмишановний пане Віталій Дорох

Голова Ради громадської організації «ПРАВО»
як Ви думаєте;якщо якийсь пан чи пані,садибу яких цілодобово висвітлюють оті відеошпигуни,та подадуть до суду про порушення їх прав та свобод.чи захисту особистих т.д..вони мільйон висудять утих хто їх натикав…чи мо більше?!

Віталій
04.12.2015 at 00:45

Нічого ніхто не відсудить) Ну, принаймні, я так думаю)

смерть ворогам
04.12.2015 at 09:10

Віталій, а взагалі то питання від химки цікаве, подумайте над тим, щоб “Право” детальніше опрацювало та подайте читачам форуму.

василь
04.12.2015 at 10:57

використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації це злочин, ст359 ККУ. його вчинив свободівець САША Поліщук. Але потім вони поторгувались з Редчиком і вирішили, що роздувати скандал не будемо але сашина партія буде голосувати в раді як скаже сірожа.

смерть ворогам
04.12.2015 at 11:01

камера на перехресті І Богуна- Сірка – зуп Зал Вокзал, в постійному полі зору приватний будинок, ст 182 “Порушення недоторканності приватного життя.

Sergiy
10.12.2015 at 00:19

Умм…ну що ж, наша пісня гарна й нова. Панове василь та смерть ворогам – Ваша риторика нагадує “подейкування” коментатора Івана з цього ресурсу – “давай заряджу, хтось та й клюне”. Яке негласне отримання інформації в ПУБЛІЧНОМУ місці(зал.зас. ради та виконкому), та ще й за письмовим зверненням голови міськради?! Яке порушення недоторканності приватного життя? Ви хоч предмет та суб’єкт злочину з наведених статей виділите? Де ви там конфіденціну інформацію чи державну таємницю знайшли? Панове тролі-інтелектуали, мабуть і вам жме ситуація, коли ті камери встановили БЕЗКОШТОВНО для громади, міськради взагалі, без відмивання бюджетних коштів, без дерибану бабла через п’яті руки, а за ВЛАСНІ кошти того ж Поліщука? Ваші “подейкування”, окрім безлуздості та необізнаності, абсолютно нічого корисного не несуть, а тим більше не прикрашають вас чи політичні сили або особи, яким ви симпатизуєте. Вийдіть на вулицю та й спитайте людей – хоч ХТОСЬ буде проти відеотрансляцій з міськради?

І в розуміння ситуації – ознайомтесь з наведеними аргументами за посиланням http://onlinehm.org/?p=628#comment-25, там Sergey(то не я), як на мене, більш ніж доступно пояснив.

Віталій
10.12.2015 at 01:22

Пане Sergiy, а хто тут проти відеотрансляцій? Я, наприклад, ЗА!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *