Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.01.2011

Створено Комітет міжнародного контролю за ситуацією в Білорусі

У зв’язку з тим, що з Республіки Білорусь продовжують надходити повідомлення про грубі та системні порушення прав людини, 27 грудня 2010 року було створено Комітет міжнародного контролю за ситуацією щодо прав людини в Білорусі.

Вже зараз до складу комітету увійшли представники неурядових організацій з простору ОБСЄ (зокрема, з Росії, України, Грузії, Литви, Киргизстану, Польщі). Головна мета створення комітету – постійне спостереження та контроль за ситуацією з дотриманням фундаментальних прав людини (свобода мирних зібрань та асоціацій, свобода вираження поглядів, свобода від катувань та жорстокого, принижуючого поводження, доступ до інформації) та становище правозахисників та правозахисних організацій в Республіці Білорусь, а також розробка рекомендацій для органів влади Білорусі та міжнародним організаціям.

Для роботи на території Республіки Білорусь сформована довгострокова Міжнародна спостережна Місія, в яку увійшли співробітники різних правозахисних організацій, в тому числі міжнародних, а також незалежні експерти. Місія буде вести спостереження як за діяльністю влади у випадку порушення нею прав людини, так і за можливими діями радикальних груп, здатних чинити загрозу дотримання прав людини.

Ми запрошуємо бажаючих поїхати до Мінська і взяти участь в роботі спостережної місії на території Білорусі. Бажано мати досвід роботи в громадських організаціях, журналістиці і т.п. Місія поки що не отримала додаткової фінансової підтримки, тому ми змушені просити всіх учасників робити власний фінансовий внесок:))

Також ми запрошуємо волонтерів для адміністративної допомоги інформаційним представництвам Комітету в Києві, Харкові та Воронежі – для здійснення комунікацій, збору/розповсюдження інформації, роботи з текстами, базами даних, перекладами тощо.

Комітету, Місії та інфоцентрам можна допомогти також в інший спосіб – наприклад, надати непотрібні мобільні апарати або поповнити рахунки телефонів, з яких здійснюються міжнародні дзвінки.

Контакти представництв:

Секретаріат: BYC@hrgroups.org

в Україні:
Київ: Центр Громадянських Свобод.
+38067 449 48 39 – Олександра Матвійчук, +38 097 552 88 19 – Олександра Делеменчук
Харків: Міжнародний Молодіжний Ресурсний Центр.
+38057 756 83 45, +38066 231 56 75 – Вікторія Бабій

В Россії:
Воронеж: Молодіжний Правозахисний Рух
+7916 537 13 67 – Дмитро Макаров, +7915 582 27 45 – Вікторія Громова

9 Comments on “Створено Комітет міжнародного контролю за ситуацією в Білорусі

Віктор
06.01.2011 at 12:10

Понаблюдають, понаблюдають і, в кращому видадку, по шиї візьмуть, а в гіршому і по почкам надають. Ви, що, шановні, не бачите у них твориться те, що у нас зовсім скоро буде. Вибачте на слові, прос…ли наші “демократи” країну, а ми розплачуємся.
Вірш по темі:
Яка вас породила мати,
Що ви, о горе демократи,
Занапастить країну цю взялись.
То може було б краще не родитись
Чим страшним позором тим покритись
Кому ж ви, нехристі, віддались?
За гріш продали все святеє
За що боролись і за теє,
Що ще не встигли побороть
Наші славні побратими,
Герої, лицарі вкраїни,
Що душу положили за ню й плоть.
Та вам, рабам отим повічним
Не зрозуміть одне, одвічне
Для України треба жить!
Бо Україна, то наша ненька.
Дарма, що ще кволенька
Так ви ж на ноги не даєте стать.
Плетете свої зрадливі чвари
Навмисно згущуєте хмари.
Врагу лихому хочете нас усіх отдать.
Нема вашому гріху прощення
Не буде вам в житті святого примирення.
Іуда буде ваш одвічний брат.
Вас грішних нікому жаліти
Хоча й ви наче Бога діти
Нема дороги вам назад.

Віталій
06.01.2011 at 15:21

В мене питання… От, на твою думку, в усьому винна демократія… Тобто, якби в нас її не було (а було б щось протилежне) то все було б добре… От власне і питання: Ти знаєш антонім до слова “демократія”, яке б цілком підійшло для України й задовольнило особисто тебе? Ну щоб все оте, що написано у вірші стало наоборот…
Прохання “Олігархію”, чи щось потібне, не пропонувати… Бо тобі вона буде зручною тільки за умови, що ти сам станеш олігархом…

Віктор
06.01.2011 at 15:33

Ну, по-перше, дякую щодо олігарха…
По-друге, щодо антоніму. І по змісту і рифмі виходить “апатія”. Саме апатія і зневіра закралися у голови суспільства. І, на моє особисте переконання, вінком цього стала бездарна, не продумана (чоча для них можливо і продумана) “демократія”. Я думаю ти сам це чудово розумієш!

Віталій
06.01.2011 at 15:40

Та ні ж бо!!! Не розумію сам й не можу погодитися з твоїм розумінням!!! Особисто я розглядаю демократію, як механізм формування органів влади… За демократії вони формуються виключно народом під час виборів… На відміну від Аристократії, монархії і т.д. (прошу не нагадувати про якість виборів чи їх чесність…). Так от, варто демократію сприймати саме так… До речі, погані люди верховодять тільки тоді, коли хороші мовчать… То ж демократія тут ні до чого…

Віктор
06.01.2011 at 15:43

в полеміку лізти не буду – часу немає. Різдво на носі.
значить виходить одне: хороші люди мовчать

Віталій
06.01.2011 at 15:53

Нажаль… Ало не вміють говорити зрозумілою для влади мовою… Як казав, якщо не помиляюся – Черчиль: демократія – це таке …, але, нажаль, нічого кращого людство ще не придумало… а Гололь ще писав, що немає чого кпинити зеркало, якщо морда крива… Все ж таки народ має таку владу, на яку заслуговує… Веселих свят…

Віктор
06.01.2011 at 15:59

В свій час це і Лінкольн казав: народ обирає собі такий уряд, на який він заслуговує. Веселих свят, може вони народ пробудять. Хоча…

Віталій
06.01.2011 at 16:03

Наш народ від Новорічних свят пробудиться тільки ближче до 8 березня…

Віктор
06.01.2011 at 16:09

…наступного року….))))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *