Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.03.2011

Суддя у джинсах

Який вигляд має типовий український суддя? – Чорна мантія, холодний погляд, діловий, серйозний, суворий. Ну, звісно, якщо розглядається кримінальна справа, – усім не до жартів. – Уважність і впевненість, це головне, як і дресс код, мабуть…

Одного  разу побувавши на судовому  засіданні  мені довелось спостерігати, за, досить дивною, реакцією присутніх у залі коли суддя прийшов на слухання у… джинсах.

«Як?  Це, що за неподобство?» – перешіптувалися  люди в судовій залі. «Ну, можна  ж одягти чорний строгий костюм. Таке враження, що ми не в суді, а вокзалі!» – обурювалася літня жінка, свідок по справі.

У такому вигляді досвідчений (!) суддя  виглядав не суворим, діловим, а навпаки, здавалось, що це не представник судової  гілки влади, а пересічний громадянин, тільки трішки розумніший за інших. Спочатку з’явилась думка, що, можливо, це лише мені кинулося в очі, і нічого страшного тут немає. Але ж, обурилися мало не всі присутні, – їм також неприємно.

«Ваша честь!» – так звертаються до представників  Української Феміди. А «Честь» поводить себе так, як їй зручно. Хтозна, чому суддя прийшов саме в такому вигляді, може хотів продемонструвати обновку (яка, на вигляд не з дешевих) і облягає його округлі форми, а може така повага у «Його Честі» до громадян  і така Честь.

2 Comments on “Суддя у джинсах

Ester
31.03.2011 at 07:43

На мою думку не правильне піднімається питання, тому що суддя на судове засідання повинен згідно законодавства (не згадаю статтю і нормативно-правовий акт, можливо пізніше напишу) приходити в мантії і що внього під мантією чи костюм, чи джинси чи взагалі голий Вас турбувати не повинно. Будь-хто з залу могли зобов’язати суддю надіти ту мантію. В Вінницьких судах цього дотримуються, тому що там громадяни цього вимагають від суддів.

Волошка
31.03.2011 at 21:56

Думаю, що якби він прийшов у шортах і сандаліях, але в мантії, то б ніхто й не помітив того))) А може, суддя був без мантії? Бо ж як всі присутні могли побачити його джинси через мантію?))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *