Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

19.03.2009

Свято наближається, свято наближається…Кока-кола? Ні! День народження Ілліча…

Минулого року, 22 квітня, в День народження «вождя» світового пролетаріату, місцеві комуністи були приємно «розчаровані» щодо рівня патріотичного виховання сучасної молоді. Справа в тому, що Хмільницькі патріоти вирішили привітати «вождя» з «дньом варєнья» досить оригінально. На постаменті пам’ятника Іллічу, на горе «комуняк» та пацанчиків, які відбували на той час покарання за адмінпорушення, зявилися надписи типу «Слава Україні», «Кат України» тощо.
Всі, хто прийшов в той день на площу, були свідками «таємних переговорів» між комуністичною верхівкою міста, які в свою чергу споглядали марні зусилля арештантів, що з завзяттям та матюками вдячності на адресу авторів, нищили це своєрідне «графіті» (марні тому, що деякі надписи видніються і до сьогодні), а також на акт вшанування памяті Ілліча зорганізований директором Хмільницької школи №2 Бондарчуком В.С., який за сумісництвом є першим секретарем міської організації КПУ та на щастя єдиним представником цього «політичного безсилля» в міській раді.
Потім були обговорення на сайті «Подільський Майдан», публікація про цей випадок в газеті «33 канал» (!!!), та навіть зорганізована представниками молоді міста вулична акція, яка мала на меті опитування громадської думки жителів міста щодо ставлення до історичної постаті В.І. Леніна…
А потім був черговий розпис… Реакція на нього була знову ж таки досить потужною. В одному обласному виданні навить з’явився коментар нашого місцевого соціаліста (не пам’ятаю його прізвища), а також першого заступника міського голови та секретаря Хмільницької міської ради пана Підболячного. На «Подільському майдані» це явище називали «Хмільницькою рапсодією», «Хмільницьким розписом» (калька з «Хахламская розпись», з тою тільки різницею, що Хмільницький виконується виключно по Іллічу). Дехто пропонував зняти Лєніна та надавав свої пропозиції ЯК, хтось звинувачував художників в нецивілізованому підході та називав це «дитячим садком», а хтось навпаки – пропонував свою фарбу для подальших вправлянь над іміджом Ілліча (якщо хтось памятає, то після другого «акту вандалізму» в Хмільницького Ілліча зявилися розкішні козацькі вуса та оселедець. Сині. До речі, ті хто йому все це «голив» тільки розвезькали синю фарбу по всьому чолі «високім та яснім» і тепер Ілліч нагадує Фантомаса).
І от під час всіх цих дебатів я подумав – а чому б справді не відзначити це «свято» цивілізовано? Чому б не приєднатися до святкування комуністами Дня народження «вождя», тільки по-своєму? Чому б не подарувати Іллічу жменьку пшона, як символ того останього їстівного запасу, який забирали продзагони в 32 році? Чому б не подарувати, наприклад, фотознімки наслідків голоду 32-33 років? А можливо подарувати йому одну з книжок нашого місцевого краєзнавця пана ДороШа? Хай Ілліч почитає… Якщо пригадати історію та ввімкнути фантазію то варіантів подарунків можна придумати безліч. А на самкінець заспівати гарну УКРАЇНСЬКУ пісню на радість вождю та місцевим комуністам…
Я хотів би попередити справедливі дорікання опонентів щодо мети та завдань такої акції. Мета – та банальне привернення уваги. Як пересічних громадян – так і представників місцевої влади. А то вже інколи доходить до абсурду. Як говорить одна моя знайома: «В нас вже дійшло до того, що памятники жертвам голодоморів ставлять на вулицях Леніна»…

39 Comments on “Свято наближається, свято наближається…Кока-кола? Ні! День народження Ілліча…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
21.03.2009 at 20:52

давайте зробимо щось прикольне щоб запомнилося))) щоб не робили, я участвую!!!

Вовкулака
21.03.2009 at 20:57

Мені чомусь згадався фільм про “Шуріка” там де вони на будівництві, там той туніядець також був згодний на всі роботи. 😀

Віталій
23.03.2009 at 12:09

Як Ви думаєте, для Хмільника це буде актуально? Можна було б запросити Вінницьких колег. Інтенсивніше коментуємо, панове!

Lala NEW
24.03.2009 at 16:48

Прикро, коли в центрі міста стоїть пам’ятник кату українського народу, та ще й вулиця називається його іменем. Та для Хмільника було б більш доречнішим вирішувати проблеми сьогодення, ніж копирсатися в минулому. Це історія, насамперед, наших дідусів та бабусь, які були “засліплені” комуністичною ідеологією. Раніше дехто про пам’ятник казав: “А він мені не мішає”. Хоча він займає стільки місця… Там можна було б щось інше поставити. І для цього треба неабиякі кошти… Словом, скільки людей, стільки й думок: в кожній ситуації є свої плюси та мінуси. А як патріоту, хотілося б певних змін.

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
24.03.2009 at 21:28

нащот Вінницьких колег я не проти і навіть за обома ногами!))) чим більше народу тим цікавіше!)))

Вовкулака
24.03.2009 at 22:25

Хто пам’ятає минулорічний задум, то можна його виконати….

Віталій
25.03.2009 at 01:22

В минулому копирсатися справді не потрібно. Його потрібно вивчати, і головне – пам’ятати. Бо хто не знає свого минулого – той не має майбутнього. Голодомор, репресії, колективізація, і як наслідок – мордобій за ковбасою – також історія наших дідусів та бабусь…
Я б дуже не хотів би, щоб обговорення переросло в вирішення питання про “потрібен – не потрібен”, “зняти не зняти”, а потім у взаємні образи. Досить з мене форуму “Молодіжного порталу”! Питання про демонтаж непросте, потребує певного дослідження та врегулювання деяких юридичних питань. Свого часу я вів перепису з міським головою з приводу монумента, і якщо когось цікавлять її результати – можу розмістити їх на сайті. Наразі питання про демонтаж не те, щоб неактуальне (якраз навпаки), а просто нереальне. І справа не тільки в коштах. Вони потрібні для того, щоб щось побудувати на тому місці. А знести…
Хотілося б почути більше конкретики про саму акцію. Час спливає…

Lala NEW
25.03.2009 at 10:16

Так, надіюсь теж, що тут не буде так, як на тому форумі. Зараз в нас все більше людей, які знаються на історії, це в більшій мірі освічені люди. Щодо акції… Я не вважаю, що було б доцільним знов розмалювати Леніна, як минулого разу. А от ідея про акцію цивілізовану мені сподобалася. Можна було б дійсно розмістити фото, подарувати жменьку пшона… але не як Леніну (він цього вже оцінити не зможе).

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
25.03.2009 at 11:58

справіді розмальовувати знову не потрібно! треба що сь нове! таке щоб зацікавило навіть бабушок та дедушок!

тому в мене є ідея давайте розіграємо сценку голодомора та репресій!))) чур я граю Леніна))))

Вовкулака
25.03.2009 at 20:01

Я не знавець історії, але хочеться провести акцію.

Віталій
25.03.2009 at 23:15

людей, які в тій чи іншій мірі знаються на історії (чи принаймні вважають, що знаються) в нас справді дуже багато. Тільки свідомих замало. Сьогодні в Празі відкрили памятник Т. Г. Шевченку. Там зустрів одного пана, який представляє закордонне віділення ВО “Свобода”. Ви б його послухали. От би його до наших “дєдушек та бабушєк”. А в принципі, навіщо даремно хвилювати стареньких. Можна не поважати їхню ідеологію, але потрібно поважати старість. А от декого з молодих просто шкода.
До речі, наявність памятника “імені собі” Ленін теж оцінити не може. Дати оцінку цьому повині ті, кому в цій країні жити.

Віталій
25.03.2009 at 23:18

Думаю над темою Голодомору жартувати не варто. І будь які мініатюри з цього приводу некоректні. А от репресії, чи подарунки Іллічу особисто в руки – це ідея гарна.

Вовкулака
25.03.2009 at 23:57

Із за того що сайт має(або не маєвзагалі)малий рейтинг, то його відвідує дуже мало людей мало хто знає про нашу задумку. Але є можливість повідомити при зустрічі…. А що до АкціїЯ ще разпідтверджую свою готовність… Я ЗА!!!

Віталій
26.03.2009 at 23:53

Що сайт не популярний – це прикре (і маю надію – тимчасове) непорозуміння. Але в нас є друзі та знайомі. Через них можна поширити інформацію. Популярність декого набагато більша за популярність сайту (наприклад пана Романюка). Щодо зустрічі – то я планую бути в Україні в неділю, так що в понеділок ми могли б зустрітися з всіма зацікавленими в акції. Цікаво, а як на цю пропозицію відреагує пан Ніжельський? призначайте зручний час для зустрічі…

Віталій
27.03.2009 at 22:55

А що, зустрічатися ніхто не хоче? Погано…

Вовкулака
28.03.2009 at 16:57

Я ЗА. У понеділок під час обіду думаю зустрінемось. Царь на тебе також чекаєм.

ВІталій
28.03.2009 at 18:16

А більше ніхто не бажає? Може Lala NEW згодиться? До речі, пане Романюк, Ви їдете на громадську асамблею в Київ? Якщо так – то можливо там зустрінемось…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
30.03.2009 at 17:17

Вже повернувся))) СУПЕРЯЧЕ ТАМ БУЛО!!! відіспався і готовий до подвигів! а чому вам не подобається що я являюся популярним?? на мою думку це гарний спосіб розповсюдження ідей!

Вовкулака
30.03.2009 at 19:17

Цiкаво те, що молодь(та й не тiльки молодь) мабуть i не здогадюeться де знаходиться другий пам’ятник про якого згадуeться у кiнцi статi. A хто дiйсно з молодi знаe дезнаходяться цей пам’ятник. I де ж тут справедливiсть???

Віталій
31.03.2009 at 09:30

А хто казав, що чиясь популярність комусь не подобається? Якраз це дуже добре. Тільки один момент – популярність серед кого?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
31.03.2009 at 18:51

серед людей віком до 30 років! і декого старшого покоління! така відповідь влаштовує?

Віталій
01.04.2009 at 11:04

Цілком влаштовує! І якщо ти образився – то прошу вибачення. До речі ніхто ніде не збирався для обговорення цієї теми. Ви що, передумали?

Lala NEW
01.04.2009 at 15:25

Я не проти зустрітися. Треба назначити час і місце зустрічі. Аби тільки в усіх вийшло. А щодо попередніх моїх коментарів, мені здається, що не всі все зрозуміли, що я маю на увазі. А всі інші ідеї мені сподобались.

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
01.04.2009 at 23:33

Пробачення прийнято! замітьте це сама обговорювальна тема м.Хмільника! з чим я вас і вітаю!)))

Lala NEW
02.04.2009 at 09:01

Тільки чомусь обговорюють все ті ж самі люди. Люди, ви де!!!?

Віталій
02.04.2009 at 13:16

Я досить оптимістично ставлюся до майбутнього цього сапйту і переконаний, що ми взмозі його “розкрутити”. Більше цікавих статтей та поширення інформаціїпро нього – і сайт знайде своїх читачів. Щодо зустрічі для обговорення – в пятницю думаю всі побачимося. Там і поговоримо.

Віктор
03.04.2009 at 14:24

Всім привіт! Цілком згоден, що день народження вождя трудових мас не повинно пройти як буденне поклонення до його ніг купки старих партократів. Але якщо щось робити – треба робити з розумом. Що я маю на увазі? Якщо ми хочемо в результаті акції продвинутися в справі його перенесення (навмисне пишу перенесення, бо всі ми повинні розуміти, що знести нам його просто не дадуть. і не тільки бабушки і дєдушки) то тут треба щось більш … мабуть ідея з подарунками накшталк зерна зі свічкою, зламаних колосків, кайданів (чи щось подібного)варта уваги. Якщо це буде виглядати, як говорили в ті часи “ні корови, ні свині. тільки Ленін на стіні” – результат повинен бути. Головне привернути увагу громадськості, підтянути ЗМІ і вперед на міни. Крім того, варто провести 22 квітня біля пам’ятника опитування громадян щодо їх ставлення до даної події та особи, зокрема…. Не дарма в народі кажуть “вода камінь точить”. Думаю колись нам його вдасться підточити.

Віталій
08.04.2009 at 22:00

Особисто для мене не є важливим – “перенесення си знесення”. Головне, щоб це одоробло (маю на увазі памятник) не стояло в центрі міста. Тим більше мене не цікавить думка “бабушек і дедушек”. Свого часу один мій знайомий сказав, що потрібно демонтувати (перенести( памятникякраз зараз, щоб молодь бачила, що справедливість є і за неї варто боротися (даруйте за вкрадений політичний лозунг). Наразі я хотів би почути конкретні пропозиції: що?, хто?, скільки чоловік підтримає акцію і які подарунки будуть підготовлені. Я вже пропонував зустрітися. Пропозиція в силі. Час іде, а дій жодних. Я не критикую, але якщо хтось має досвід проведення вуличних акцій повинен памятати, що необхідно підготовити хоч який небудь сценарій, заручитися підтримкою всіх зацікавлених сторін (ЗМІ, національно-свідомі організації політичних партій та громадських організацій), розподілити ролі, забезпечити, наприклад, музичний супровід акції (День народження все ж таки!!!), а також повідомити Виконком Хмільницької міської ради про намір провести таку акцію. До речі, якщо хтось планує залучити до участі в акції молодь, на мою думку необхідно провести певний інструктаж, щоб уникнути можливих провокацій з боку “бабушек і дєдушек”.
А от оритування вважаю зовсім недоречним. По-перше – я наперід знають, що скажуть як учасники акції так і опоненти, а по-друге – таке опитування вже проводилося минулого року.

Lala NEW
09.04.2009 at 15:15

Цілком згодна з Віталієм, опитування не потрібне. Ніяких конкретних результатів воно не дасть, а час проведення акції, можливо, потрібно довгий час (це якщо все буде вирішено) тримати в таємниці, щоб з боку іншої сили не було певних дій перешкодити. Не знаю, можливо, я помиляюсь. То вже давайте зустрінемось для обговорення цієї теми, нарешті.

Віталій
10.04.2009 at 10:26

Перешкодити проведенню акції може тільки СУД у випадку, якщо виконком Хмільницької міської ради звернеться з клопотанням, мовляв акція призведе до громадських заворушень, чи перешкождатиме життєдіяльності громади і т.д. І якщо навіть суд задовольнить клопотання – то не зможе заборонити мені прийти до памятника разом з комуністами не в рамках акції, а просто як громадянину. А там можна до комуняцьких гвоздик додати свій подарунок. Щодо зустрічі – завтра КВН. Пропоную після нього зустрітися.

Ester
17.04.2009 at 13:08

Привіт! Спочатку хочу залишити свій коментар щодо вислову “коперсатися в минулому” – ми не є відповідальними за ті події, які були колись, але ми є відповідальними за пам’ять про них.
Пропоную подарувати “вождю” чорний вінок з вплетиними колосками пшениці та надписом, який можна узгодити при зустрічі.
Дійсно потрібно зустрітися.

Віталій
18.04.2009 at 14:42

Я ЗА!!! КОЛИ?

Вовкулака
18.04.2009 at 14:51

Усі За? Дайте згоду хто буде… І зважайте на те що це будний день!!! Я “за” але у робочий час я не маю змоги,і тому виходить що автоматично мене можна не записувати у ряди присутніх…

PLUT
22.04.2009 at 08:33

І я за. Дійсно треба узгодити час і дату, бо всі на роботі. Чи після роботи, чи у вихідний день? Обідня перерва теж нє катіт, бо за годину дійти спільного вирішення і толком щось обговорити навряд чи вдасться.

Ксю
29.04.2009 at 12:56

Не все втрачено, адже наступного року День народження Леніна теж будуть святкувати. Можна наперед обговорити все і добре підготуватися. хто чув про майбутній мітинг комуністів і що це буде?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
29.04.2009 at 22:13

незнаю! но я прийду поглянути одним глазком і поприкалуватися! недарма вуса як в ЛЕНІНА завожу)

Ксю
06.05.2009 at 18:12

Здається мені що до квітня наступного року в тебе вуса виростуть не як в Леніна, а як в козака Тараса Бульби.

Волошка
12.05.2009 at 13:14

Навіть Тараса Бульбу переплюне.

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
14.05.2009 at 18:09

Нічого собі яка популярна я особа!)) всі слідкують які в мене вуса! КУРТО!))) І ПРИЄМНО!))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *