Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

20.09.2011

То хто ж все таки має підготувати багатоквартирні будинки до зими?

З приблизно такою назвою нещодавно з’явився матеріал на офіційному сайті Хмільника. В мене він викликав суперечливе враження. Тож я вирішив прокоментувати ситуацію, яка склалася в нашому місті напередодні переходу житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Свого часу, коли в кожному будинку проводилися громадські слухання, на яких громадяни визначалися з переліком послуг, від яких вони хочуть відмовитися. ми попереджали окремих громадян про певну небезпеку, яка може виникнути внаслідок такого кроку. І як в воду дивилися…

Щоб багато не писати, поясню це на простому прикладі. Уявіть багатоквартирний будинок і його прилеглу територію. Мешканці на своїх зборах відмовляються від того, щоб цю прибудинкову територію прибирали працівники ЖЕКу. ЖЕК вмиває руки і не прибирає, але це зовсім не означає, що ця прибудинкова територія має бути загажена. Є певні санітарні норми, які зобов’язують (КОГО???) утримувати її в належному стані.
До відмови мешканців цього будинку від послуги ЖЕКу, за прибирання та санітарний стан прибудинкової території відповідальність ніс саме ЖЕК. Що ж відбувається після відмови? Знову ж таки, ЖЕК вмиває руки й не прибирає територію. А мешканці? Тут логічно припустити, що вони організуються й щодня прибиратимуть свою ж спільну територію. А якщо ні? Тоді хтось має взяти на себе відповідальність за утримання цієї території. Не тільки за прибирання, а відповідальність за її санітарний стан. Хто ж це може бути? На мою думку, це міг би бути ОСН або ОСББ. А якщо їх в будинку просто не створено? Що тоді? З кого спитати?
ОСББ в нашому місті створено аж три, а щодо органів самоорганізації населення, то всі вони є нелегітимними. За таких умов, будь-яка претензія з боку влади до голови, наприклад, неіснуючого будинкового комітету, не тягне за собою для його голови жодних наслідків. І вимога з боку влади щодо вирішення цього питання виглядає просто смішною…

А тепер спроектуємо описану мною картину на ситуацію з переходом багатоквартирних будинків на експлуатацію в осінньо-зимовий період. Приведу цитату з матеріалу, який було розміщено на Офіційному сайті міста Хмільника:
«На жаль, переважна більшість житлових будинків не включили до переліку послуг «поточний ремонт житлового фонду», в якому передбачено підготовку житлового фонду до зими».

От вам ілюстрація того, що ЖЕК вмив руки… А ось вам намагання покласти відповідальність ну хоч на когось:
«Тобто, жителі будинків, які не обрали зазначені послуги, взяли на себе зобов’язання самостійно підготувати будинки до зимового періоду».

Але це є хибна думка. Жителі багатоквартирного будинку за своєю суттю не можуть взяти на себе такі зобов’язання. Це як в колгоспі, коли всі і ніхто конкретно… А для вирішення таких і подібних питань якраз і створюються ОСН або ОСББ. А про ситуацію з ними в місті я вже писав вище… Тобто ЖЕК скинув з себе цей обов’язок і все…

І якби це стосувалося тільки прибудинкової території чи поточного ремонту! Ось вам ще одна цитата:

«З метою недопущення виникнення аварійних ситуацій у нутрішньобудинкових мережах переконливо рекомендуємо жителям багатоквартирних будинків самостійно провести роботи з усунення несправностей: фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також димоходів та вентиляційних каналів (у разі відсутності послуги з обслуговування димовентиляційних каналів)».

Тобто є й такі, що відмовилися від обслуговування димоходів та вентиляційних каналів!!! А ЖЕК вмив руки… А ОСН чи ОСББ немає… А мешканці, навіть якщо й захочуть заради власної ж безпеки це зробити – не є фахівцями… А тепер питання: а що в такій ситуації робити? І якщо, не дай Боже, щось станеться – в кого спитати? В дяді Васі з 15 квартири?

8 Comments on “То хто ж все таки має підготувати багатоквартирні будинки до зими?

Віталій
25.09.2011 at 19:42

Цікаво, а на якій стадії зараз знаходиться підготовка багатоквартирних будинків до зими? Хоч хтось з мешканців пошевелився?

Руслан
25.09.2011 at 21:42

А тобі не байдуже?

Віталій
25.09.2011 at 21:46

Ні, не байдуже… Руслан, пропоную коментувати по суті. Ти маєш що сказати по темі переходу багатоквартирних будинків в Хмільнику на експлуатацію в зимовий період? Якщо ні – то не засмічуй, будь-ласка,  подібними коментами сайт…

Руслан
25.09.2011 at 22:04

І чому тобі це не байдуже? Віталій пропоную відповідати на питання а бо мовчати а не робити з себе царя.  По скільки ти не є адміністрацією сайту не тобі вирішувати в тему коментарі чи ні.

Громадянин
05.11.2011 at 20:30

А шо у дяді Васі квартира номер 15 ?…

Віталій
05.11.2011 at 20:48

Я не мав на увазі конкретного “дядю Васю”. Це просто ім’я і просто номер квартири… Можливо якийсь “дядя Вася” й мешкає в квартирі №15, я не знаю…

Громадянин
05.11.2011 at 21:05

Шо и пошутить нельзя ?

Віталій
05.11.2011 at 21:38

))) Льзя, але є речі, якими не жартують…)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *