Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

28.10.2010

Трішки про акцію «Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби»

16 вересня 2010 року головою Вінницької  обласної державної адміністрації  було підписане розпорядження  за №388 «Про підготовку та проведення  обласної акції «Я не продаю  неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби». Зараз трішки про ефективність проведення цієї акції…

Варто зауважити, що дуже хочеться, щоб читачі самі зробили висновки про ефективність проведення цієї акції в нашому місті, метою якої було посилення відповідальності за втягування дітей та молоді до вживання наркотичних засобів, прекурсорів, отруйних, сильнодіючих речовин, алкоголю, тютюнопаління, формування здорового способу життя серед дітей та молоді. Мета благородна, акція закінчилася (згідно розпорядження до 1 жовтня всім відповідальним необхідно було прозвітувати про її виконання), але чи сталося, як гадалося, чи вірніше – планувалося?

Далі, я просто подам перелік заходів, які заплановано в рамках акції та які мали б проводитися в нашому місці так, як згідно розпорядження, за виконання певних заходів відповідальність несли «виконкоми міських рад міст обласного значення»:

1. Забезпечити:

  п. 1.3. Виготовлення та розповсюдження у закладах торгівлі та громадського харчування області наклейки щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім;
  п. 1.4. Розповсюдження соціальної реклами, спрямованої на формування здорового способу життя у дітей та молоді;
  2. Провести:
  п. 2.1. Спільні рейди з дітьми-омбудсменами із залученням засобів масової інформації у торгівельні заклади щодо недопущення продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
  п. 2.2. Освітньо-просвітницькі заходи щодо запобігання шкідливих звичок у дітей (куріння, вживання алкогольних напоїв) та формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, у т.ч. із залученням агітбригад “Молодь обирає здоров’я”.
  п. 2.3. Роз’яснювально-пропагандистську та інформаційно-просвітницьку роботу серед молоді у закладах освіти області щодо недопущення вживання наркотиків, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
  п. 2.4. Інформаційно-просвітницьку та роз’яснювальну роботу із батьками у загальноосвітніх навчальних закладах області.
  п. 2.5. Лекції, бесіди та інші заходи з питань профілактики вживання наркотичних засобів, алкоголю та куріння у лікувально-профілактичних закладах.
  3. Організувати:
  3.3. Засідання “круглих столів” з питань недопущення продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі з представниками закладів охорони здоров’я, освіти, торгівлі, правоохоронних органів, територіальних управлінь юстиції, громадських організацій, органів шкільного та студентського самоврядування тощо.

Нагадую, що акція завершена й до 1 жовтня про її виконання певні структури вже прозвітували. Але ви маєте унікальну можливість зробити свої висновки щодо ефективності її проведення в нашому місті. Я, наприклад, хотів би потрапити на засідання «круглих столів»… Ну хоч би на одне… Можливо хтось брав в них участь, а я проґавив? Тоді поділіться враженнями…

Додаток : План заходів ( 66,5 Kb )

5 Comments on “Трішки про акцію «Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби»

Слободянська кішечка
31.10.2010 at 16:25

Цікаво-цікаво, особисто я не помітила жодного з цих заходів))) Цікаво було б побачити звіти…

Козарлюга
03.11.2010 at 20:44

Діти, якщо мають кишенькові гроші та бажають вживати алкоголь та палити, прекрасно можуть все це робити. Для цього їм самим не обов”язково самим все купляти, досить попросити старших друзів-знайомих, яким виповнилось 18-21 рік, вони придбають. А от реклама горілки на телебаченні, пива мене особисто обурює, особливо коли мужність чоловіка залежить від пива-горілки, які він вживає. Поки депутати ВР, або ті хто їх “кришує” будуть отримувати надприбутки від продажу алкоголю та тютюнових виробів, від їх продажів вони і фінансують свої рекламні кампанії то нічого не зміниться, проводбте ви заходи чи не проводьте. Краще б пару спортзалів нових побудували, курити-пити не захочеться :))

Віталій
04.11.2010 at 12:35

Палити чи пити, а також ходити до спортзали чи на стадіон – особиста справа кожного… Але я хочу акцентувати увагу на самій акції… На мою думку все це перетворюється на звичайну “показуху”…

Слободянська кішечка
04.11.2010 at 21:05

Я згодна з Віталієм, все перетворюється на звичайні відпски, а насправді нічого не робиться, і від кількості спотрзалів ситуація не зміниться, відкрийте хоч сотню спортзалів, нічого не зміниться, поки не зміниться свідомість людей, поки цигарки та алкоголь будуть рекламувати відомі люди, нічого не зміниться, та й не тільки в цьому справа…

Володимир Великий
04.11.2010 at 22:50

Дуже смішно. )))
Взагалі то стоїть блок на повторне коментування, але бачу інколи проскакує. Прийму до уваги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *