У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про мови в Україні
7 вересня 2010 року Народні депутати України Єфремов О.С. (Партія Регіонів), Симоненко П.М. (КПУ) і Гриневецький С.Р. (Блок Литвина) подали до розгляду проект Закону про мови в Україні. За інформацією з сайту Верховної Ради, зараз цей законопроект знаходиться на розгляді в профільному комітеті.
У пояснювальній записці до проекту Закону, потреба у його прийнятті обгрунтовується Конституцією України та Європейською хартією регіональних мов або мов меншин.
Також у законопроекті визначається, що “кожний громадянин України, незалежно від етнічного походження, національно-культурної самоідентифікації, місця проживання, релігійних переконань, має право вільно користуватися будь-якою мовою, вивчати та підтримувати будь-яку мову, вважати себе належним до однієї чи більше мовних груп. Допускається лише регулятивна функція держави в реалізації цих прав з урахуванням мовного розмаїття в Україні.Тим самим нині діючий принцип національної належності замінюється принципом вільного мовного самовизначення. “
На практиці ж цей документ дозволяє використання російської мови, разом з українською, практично у всіх сферах життя. Наприклад, право обирати мову навчання в школі чи в дошкільних навчальних закладах матимуть батьки, у державних ВУЗах – студенти, у недержавних – власники цих закладів. Змінюються правила мовної гри у діловодстві, судах, ЗМІ, видавничій справі, бізнесі, рекламі. Стверджується, що “такий підхід відповідає нормам Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, в якій не вживається поняття національних меншин, а йдеться про традиційні мови на певній території.”
З проектом Закону про мови в Україні, пояснювальною запискою та порівняльною таблицею до нього можна ознайомитися у додатках до цього повідомлення.
Контакти
Верховна Рада України
http://portal.rada.gov.ua
Додатки
project_07092010.rtf 427.3 КБ pojasnyuvalna_zapyska_07092010.rtf 57.1 КБ
porivnyalna_tablycya_07092010.rtf 803.6 КБ
Володимир Великий
09.09.2010 at 19:08А от зубки прорізаються у діючої коаліції!
Віктор
10.09.2010 at 07:26знов піар під вибори пішов. Мова має бути єдина – українська.
ester-hm
10.09.2010 at 10:22Чому завжди йдеться про російську чому не йдеться про татарську, ромську, польську чи інші мови меншин, які проживають на території України.
На мою думку хай батьки своїх дітей навчають хоч на латині і івриті тощо, проте кожний, хто має працювати у обслуговуючій сферах в Україні має знати і вільно володіти українською мовою. А якщо батьки хочуть обмежити можливості своїх дітей у майбутньому то це їх проблеми, і їх дітей. менше для мене і моїх дітей конкурентів.
Волошка
19.09.2010 at 10:28Мабуть, безлад комусь все-таки вигідний.
Бандера
29.04.2011 at 16:46У нас в державі є професійні мовно-стурбовані, українськи-українці і це в основному: жителі Галичини, містечкові патріоти, київська свідома інтелігенція, члени партій «Свобода», «Наша Україна», «Батьківщина», «БЮТ», тобто АРІЇ. Головна їх життєва мета стежити за тим, щоб інша частина громадян України, яка платить податки і утримає цих нероб, не могла би: захистити свій диплом рідною російською мовою, вчити своїх дітей у російських школах, дитячих садках і розмовляла на перервах між уроками, тільки українською мовою! Професійні українці не будуть знімати українське кіно, а будуть кіно з російської перекладати українською. Вони не будуть робити хороші товари (фотоапарати, відеоапаратуру, автомобілі, тощо), дороги, будувати дамби в західній Україні, щоб там не було затоплень.
Головна мета мовно-стурбованих, українських-українців, щоби зникла остання людина на Україні, яка розмовляє і розуміє російську мову. Все їх життя буде спрямовано на вирішення тільки цієї проблеми. Пролеми доступного житла, охорони здоров’я в порівнянні з цим, дрібниці! Мати особливі дивіденди із свого етнічного походження, це їх основна параноїдальна ідея!