Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pravongo.org/pravongo.org/public/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 59

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pravongo.org/pravongo.org/public/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 78
В ХМІЛЬНИКУ БРОДЯЧА СОБАКА ПОКУСАЛА ХЛОПЦЯ… - Громадська організація "ПРАВО"
Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

10.01.2014

В ХМІЛЬНИКУ БРОДЯЧА СОБАКА ПОКУСАЛА ХЛОПЦЯ…

Громадський форум Хмільниччини неодноразово піднімав питання бродячих собак, зграї яких окупували місто. Але знаходилися громадяни, які запевняли нас, що в цьому немає жодної проблеми, що фактів нападу на жителів міста немає і т.д. Але питання залишалося відкритим, і ось нещодавно сталося те, про що ми неодноразово говорили: загроза стала реальністю…

Газета «33 канал» опублікувала матеріал, в якому йеться про те, що в Хмільнику, серед білого дня, бродячий пес накинувся на 20-ти річного хлопця і покусав його до крові… Зважаючи на те, що в матеріалі міститься позиція матері потерпілого хлопця, начальника КП «Хмільниккомунсервіс» та начальника Управління ветеринарної медицини у Вінницькій області, ми вирішили опублікувати матеріал повністю… Отже (далі – мовою оригіналу):

Зі скаргою та проханнямзнайти відповідь на це запитання до нас звернулась мати хлопця, жителька міста Хмільника Алла Іваниця. Жінку турбує те, що тварина могла бути хворою на сказ або переносити інші інфекції і, крім її сина можуть постраждати й інші хмільничани.

– Це булла неділя, третя година дня, мій син Олександр йшов містом, і  на одній із центральних вулиць бігла зграя собак. Одна сильно вкусила його за ногу, а потім погналася за чоловіком, який їхав на велосипеді й почала кидатися на нього. Вдома ми зупинили кров, обробили рану, – розповідаєпані Алла. – Якби цебув укус свійського пса, ми б поспостерігали 10-14 днів, як він себе поводить, попросили б ветлікаря обстежити, чи він не хворий, але ж ми не можемо щодня шукати ту бробячу собаку й спостерігати за нею. Я знаю, що є випадки сказу у районі, і, звісно ж, боюсь ризикувати життям сина. Так само наражаються на цю ж небезпеку й інші жителі нашого міста, не дай Бог, ще якусь маленьку дитину вкусить. У нас цих зграй з собаками дуже багато бігає по місту.

У коммунальному підприємстві «Хмільниккомунсервіс» нам сказали, що це поодинокий випадок, гострої проблеми із бродячими тваринами у місті немає, та й проводити якісь заходи з собаками вони не можуть.

– Ми зробити нічого не можемо, – каже начальник КП «Хмільниккомунсервіс» Сергій Полонський. – Оскільки не можемо знайти організацію, яка б відловлювала собак бродячих. Ми шукали організації, які займаються подібним, телефонували в інші області, але нічого не знайшли. У нас є договір з калинівською фірмою щодо утилізації трупів бродячих тварин, але вона не може їх відловлювати. Якби до мене звернулися люди, котрі постраждали від собаки, ми б це питання вирішили, подивилися, де та собака, чи вона дійсно загрожує людям.

Стосовно  небезпечного сказу, в управлінні ветмедицини області нас запевнили, що сіяти паніку не варто, це питання контролюється і  жодна людина  в області не захворіла на сказ.

– У нас є неблагополуччя щодо сказу по області, але  вчасно вивляються хворі тварини та проводяться заходи, і ні одна людина не захворіла й, сподіваємось, що не захворіє, -зазначив начальник Управління ветеринарної медицини у Вінницькій області Григорій Сидорук.

– Олександр наступного дня звернувся за консультацією до лікарів і наразі отримує всі необхідні щепленння, – каже Алла Іваниця. – Собак він ніколи не боявся, не боїться й зараз, але  ходячи вулицями міста, з того часу, не перестає бути пильним та обережним.

19 Comments on “В ХМІЛЬНИКУ БРОДЯЧА СОБАКА ПОКУСАЛА ХЛОПЦЯ…

Небайдужий
10.01.2014 at 13:57

Три роки назад, я добре пам’ятаю, якийсь ветеринар привселюдно обіцяв, що коли його в Хмільнику мером виберуть, то він раз і назавжди подолає проблему бродячих тварин, бо в чому-в-чому, а в а в цьому ділі- він веееликий хвахівець- нащадок “найбільшої в Європі династії ветеринарів” (куди там тому Баден-Бадену)….
Шось “вирішення проблеми” надто затягується… тварин на вулицях міста не поменшало, а навпаки- побільшало… Ось вони вже й кидатися на хмільничан почали… За логікою цього “покращення”, скоро вже й їсти людей на вулицях почнуть… тху, тьху, тьху (щоб не наврочити)…

Мегафон
10.01.2014 at 15:16

якщо він такий знаний ветеринар, то нехай дасть їм весною якийсь “антисекс”, хоча б для того, щоб вони не розмножались. 

LEON
10.01.2014 at 17:04

От вам і династія ветеринарів, яка найбільша в Європі))) Як кажуть, в сімї не без виродка.І навіть серед такої династії є злодії і бездарні ветеринари. 

LEON
10.01.2014 at 17:16

Якби до мене звернулися люди, котрі постраждали від собаки, ми б це питання вирішили, подивилися, де та собака, чи вона дійсно загрожує людям.
Пане Полонський, Олександр Іваниця отримуючи консультацію, та всі необхідні щепленння, залишив  свої кординати в центрі сімейної медицини. Поцікавтеся , подивіться, де та стая собака, чи вона дійсно загрожує людям, вирішіть це питання. Томущо, якщо сидітиме в кріслі скоро вже й їсти людей на вулицях почнуть… тху, тьху, тьху (щоб не наврочити)…

LEON
10.01.2014 at 17:20

Гондони для собак не продають а от стирилізацію проводити можуть.

Гадина
10.01.2014 at 18:08

Якби до мене звернулися люди, котрі постраждали від собаки, ми б це питання вирішили, подивилися, де та собака, чи вона дійсно загрожує людям.
Цікаво, а як би він розшукав того пса, через міліцію.)) 

Віктор
10.01.2014 at 18:39

Тут цілу розшукову організації потрібно створювати)))). А як же по іншому? Спочатку ж необхідно, використовуючи методи дедукції та власну “чуєчку”, знайти собаку (можна правда скористатися фотороботом), подивитися як вона живе, чи має родину тощо, а вже потім … посварившись пальцем відпустити))))).
Жарти жартами, але це дійсно проблема для нашого міста, яка переходить з року в рік! І тут без певних рішень ситуацію не вирішиш.
Наразі, читаючи статтю, виникає наступне цілком справедливе питання: що ж чекає тварину після того як її (припустимо такий розвиток подій) знайдуть? які критерії визначення “чи вона дійсно загрожує людям”?

LEON
11.01.2014 at 13:29

Ніколи стаї бродячих собак не були дружелюбними дю людей, тому вони були, є і будуть загрозою для громадян  В малих містах і селах організувати приюти для тварин це не реально. Це питання необхідно доручити вивчити ветеринарній службі, при наймі в м. Хмільнику і взяти під жорсткий контроль утримання. та стерилізацію бездомних собак. Де взяти кошти для стерилізації, це вже інше питання? Нехай мер з сином подумають, можливо хочаб одну справу. корисну для міста , зроблять. 

Жека
11.01.2014 at 14:13

а, що можуть зробити з собакою, навіть, коли до них звернуться люди, якщо відловлювати собак вони не можуть і фірми такої нема?

Небайдужий
11.01.2014 at 14:41

а, що можуть зробити з собакою…?
 
а) обстежити на предмет наявності сказу та іншої зарази;
б) в залежності від результатів обстеження:
– підлікувати;
– стерилізувати;
– відпустити;
– медикаментозно “замочити”.
Може є ще якісь варіанти…? Я ж не ветеринар 😉

Жека
11.01.2014 at 18:13

це зрозуміло, але ж це повинна робити фірма, яка на цьому спеціалізується, і якої нема. 
пропозиція ветеринару: негайно створити фірму по відлову собак, яка буде відловлювати, стерилізувати, лікувати, годувати, щоб вони на людей не кидалися…

Пронира
11.01.2014 at 18:31

Бюджет може не витримти апетити запропонованого вами засновника…))

Небайдужий
11.01.2014 at 19:02

Хмільницький бюджет комунальну ветконтору “найбільшої династиї в Європі” точно не витримає. Надто велика та династія… і, згоден з Пронирою, надто зажерлива 😉

Віктор
11.01.2014 at 19:52

створити фірму по відлову собак
Ідея наче благородна, але з бюджету кошти полетять точно не на собак!

Мегафон
12.01.2014 at 10:51

вони  і зараз летять не за призначенням

LEON
12.01.2014 at 13:13

Чому всі хочуть створити  фірму по відлову, стерилізації та утриманні бездомних тварин за рахунок місцевого бюджету? Такі фірми, як в світі так і в Україні, в своїй більшості приватні, фінансуються за рахунок пожертв чи спонсорських внесків і працюють там волонтери. Бюджетні кошти використовуються у виключних випадках, наприклад, як співфінансування. Чомуб цим питанням не зайнятися дійсно ветеринарній службі. У них є чудові приклади роботи, коли на іх виробничих плошах, під їх контролем працюють приватні організації, які надають ветеринарні послуги населенню.      

Пронира
12.01.2014 at 14:43

… які надають ветеринарні послуги населенню“)) Ага, в тому й біда, що населенню потрібні інші послуги, а ветеринарні потрібні тваринам)))

LEON
12.01.2014 at 15:02

Я мав на увазі, послуги тваринам, які утримуються населенням, зокркрема собаки, коти.

Ромашка
16.01.2014 at 22:25

Цікаво,чому не запросили “представників калинівської фірми по утилізації трупів бродячих тварин”влітку,коли в районі Східний ринок,вірніше навпроти в”їзду до ринку(скотобази) лежали два собачі  трупи і смерділи десь близько двох місяців поки не розложились і крізь кості проросла травичка.Фото їх було розміщене на Громадському Форумі,реакції-нуль.А в тому районі люди живуть,діти малі,до маршрутки ходили,закривали носи і відвертали голови,щоб нестошніло.А ще деякі дибіли виносили з ринку здохших поросят і кидали в посадку,поруч з ринком, над дорогою і навіть не прикопають,кинули в мішку і смердить на всю околицю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *