Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

24.02.2011

В Хмільнику буде створено Центр підтримки громадських ініціатив

Громадська організація «ПРАВО», разом з волонтером Корпусу Миру США в Україні Річардом Віллануева,, створять в місті Хмільнику Центр підтримки громадських ініціатив. Метою діяльності цього центру є підвищення обізнаності мешканців громади про їх права, надання інформаційно-консультативної допомоги, а також сприяння прозорості та підзвітності місцевої влади.

Ідею створення такого Центру підказали самі мешканці міста. 22 жовтня 2011 року, в місті Хмільнику були проведенні консультації з громадськістю на тему «Проблеми громадської участі у вирішенні питань місцевого значення». Захід відбувся в рамках проекту «Голос для мешканців!» Популяризація механізмів громадських консультацій у 15 районах України», який реалізовувався за сприяння громадської організації «Європейський діалог” (Україна) та Асоціації “Школа лідерів” (Польща).

Під час заходу були представлені результати дослідження, яке було проведено в місті експертами громадської організації «ПРАВО». Головний висновок цього дослідження такий:

За наявності чіткого бачення проблем міста, маючи досить великий потенціал та бажання долучитися до вирішення цих проблем, за наявності дієвих та ефективних правових механізмів, передбачених законами України та місцевою нормативно-правовою базою, громада майже не впливає на процеси прийняття рішень місцевою владою.

Іншими словами – громада майже не використовує свого потенціалу та можливостей, передбачених законодавством, для впливу на вирішення питань місцевого розвитку.

Під час обговорень учасники дійшли висновку, що причини низької громадської активності в місті Хмільнику полягають в особливостях українського менталітету (моя хата з краю), певному негативному (чи упередженому) ставленні влади до громади та навпаки, низька компетентність членів територіальної громади, не в повній мірі використовуються засоби масової інформації, недостатня поінформованість громадян, недосконалість місцевої нормативно-правової бази, відсутність дорадчо-консультативних органів. Також досить негативно впливає на ситуацію відсутність в громаді лідерів, а також відсутність певної мотивації.

Для виходу з такої кризової ситуації учасниками було запропоновано проводити просвітницькі заходи, впроваджувати навчальні програми, проводити роботу щодо вдосконалення місцевої нормативно-правової бази тощо. Цю функцію, на думку учасників, міг би взяти на себе інформаційно-консультативний центр.

Про створення такого центру висловилися й представники громадської організації «ПРАВО», взявши на себе зобов’язання розробити, за участю волонтера Корпусу Миру США Річарда Віллануеви, проект, та представити його на розгляд конкурсної комісії програми SPA.

Ми не забули про свою обіцянку, справді розробили такий проект і представили для розгляду. Нещодавно нами було отримано листа, в якому зокрема, йшлося про таке:

«Ваша організація, разом з волонтером Корпусу Миру, виграла грант від програми Підтримки малих проектів (SPA), фінансування якої здійснюється за рахунок коштів, виділених Агенцією США з Міжнародного розвитку (USAID).

Сподіваємося, що діяльність такого Центру справді буде корисною для мешканців територіальної громади, хоча успішність його діяльності, певною мірою залежить не тільки від нашої організації.

4 Comments on “В Хмільнику буде створено Центр підтримки громадських ініціатив

Волошка
24.02.2011 at 12:48

Це чудова новина! Якби до цього активно долучалися громадяни міста, допомагали б, то й більш дієвою була б робота Центру!

Віталій
24.02.2011 at 12:56

Хочу привітати з отриманням гранту волонтера Корпусу Миру США в Україні Річарда Віллануеву. Це його найвагоміша інвестиція в громаду Хмільника й саме він доклав максимум зусиль, щоб створит цей Центр… Успіхів!!!

Віктор
24.02.2011 at 12:59

от тільки консультації було проведено у 2010 році)) а все інше підтримую

Віталій
25.02.2011 at 11:41

Точно!!)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *