Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

26.11.2016

В ХМІЛЬНИКУ КВАРТПЛАТА МОЖЕ ЗРОСТИ В РАЗИ

236_1_650x410В Хмільнику може в рази зрости квартирна плата. Це зумовлено тим, що мешканці не створили вчасно ОСББ, як того вимагало законодавство, і тепер міська влада зобов’язана призначити їм управителя будинку на умовах конкурсу. Цей управитель і надаватиме весь перелік послуг, який передбачений законодавством.

Проблема полягає в тому, що свого часу мешканці хмільницьких багатоквартирних будинків відмовилися від значної кількості комунальних послуг, залишивши собі по 3-4, а то й по 1-2 на будинок.

Але наказ Міністерства регіонального розвитку, на підставі якого відбуватиметься конкурс на визначення управителя будинку, містить значний перелік комунальних послуг, в тому числі й тих, від яких мешканці свого часу повідмовлялися, а саме:

  1. Утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, в тому числі:

1) прибирання прибудинкової території;

2) прибирання сходових кліток;

3) прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі;

4) технічне обслуговування ліфтів;

5) обслуговування систем диспетчеризації;

6) технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем:

  • гарячого водопостачання;
  • холодного водопостачання;
  • водовідведення;
  • теплопостачання;
  • зливової каналізації;

7) дератизація;

8) дезінсекція;

9) обслуговування димових та вентиляційних каналів;

10) Технічне обслуговування  мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності);

11) прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами.

  1. Поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, в тому числі:

1) поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків);

2) поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності).

  1. Оплата послуг щодо енергопостачання спільного майна багатоквартирного будинку, в тому числі:

1) освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води;

2) енергопостачання ліфтів.

  1. Винагорода управителю.

Варто зазначити, що цей Примірний перелік є орієнтовним та таким, що забезпечує належний санітарно-гігієнічний, протипожежний, технічний стан будинку та прибудинкової території. Але (!!!) зменшення чи розширення цього Примірного переліку можливе лише за об’єктивних умов експлуатації цього будинку, що залежать від його капітальності, рівня облаштування та благоустрою.

Що ж може статися на практиці? Міська влада вже оголосила конкурс на відбір постачальника послуги з обслуговування будинків. Після того, як його буде відібрано, буде украдена угода, яка передбачатиме надання всіх вищеперерахованих послуг. Зважаючи на те, що свого часу мешканці будинків відмовилися віз значної кількості послуг, то різниця між їх кількістю і, зрозуміло, вартістю, може призвести до суттєвого підвищення квартирної плати.

62 Comments on “В ХМІЛЬНИКУ КВАРТПЛАТА МОЖЕ ЗРОСТИ В РАЗИ

Орест Терещук
26.11.2016 at 17:52

Поважне Панство зауважу, що ця стаття з’явилася на сайті одразу після мого коментара до статті “Хмільницький міський голова Сергій Редчик звітуватиме перед громадою” від 24.10.2016 р., чому так, напевно усім зрозуміло….
Думаю, що під цією статтею мій коментар буде виглядати доцільніше і для більш всесторонього розуміння ситуації я повторюся:
Увага міська влада сприяє підвищенню квартплати в рази!

З метою реформомування житлово-комунального господарства прийнято Закон «Про особливості здійснення права спільної власності у багатоквартирних будинках». Основна суть реформи полягає у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі ОСББ), ліквідації ЖЄКів, створення умов для формування ринку житлово-комунальних послуг і конкуренції на ньому. Створення ОСББ означає, що мешканці самостійно обиратимуть собі перелік необхідних послуг їх надавачів і укладати договори із ними. Згідно законодавства, якщо мешканці будинку не створили ОСББ, то міськвиконком має оголосити конкурс щодо визначення управителя багатоквартирного будинку і з переможцем конкурсу замісць мешканців будинку і навіть всупереч їх волі укласти договір на надання всього пакету послуг передбаченого законодавством. Отже, при ОСББ, так як і зараз люди вибрали найнеобхідніше і тому квартплата не висока, а без ОСББ доведеться платити за повний перелік послуг, а їх там близько 20 і тому квартплата може значно зрости навіть у рази і контролювати чи взагалі надаються деякі послуги людям буде дуже важко, тому що договір з ЖЄКом буде укладати міськвиконком.
Я згоден що ОСББ це найкраща форма, але запровадження його у більшості випадків вважаю передчасним, тому що людям необхідно все докладно пояснити, спробувати їх переконати, підготувати їх свідомість до цього, а не насильно спонукати їх до створення ОСББ нав’язуючи їм весь перелік послуг за завищеними цінами. Здійснювана таким чином реформа викличе тільки супротив і не буде сприяти довір’ю і діалогу між людьми та владою. Вина буде саме влада, тому що вона відповідальна за професійне проведення реформ і якщо вона нездатна цього зробити, то вона не повинна бути владою.
Специфіка реформування сфери ЖКГ у м Хмільнику:
Складається враження, що міська влада лобіює інтереси ЖЄКу, який є у комунальній власності і підпорядковується владі. Зокрема міська рада надала ЖЄКу право на КВЕД управляючої компанії, яка зможе обслуговувати багатоквартирні будинки. Керівництво ЖЄКу активно проштовхує все вигідне для себе, а місцева влада підігрує цьому. Разом вони координують свої дії зокрема влада підстроюючись під ЖЄК чекаючи поки останній підготує документи для проведення конкурсу. При цьому взагалі не створювалося ніяких умов для формування місцевого ринку надання житлово-комунальних послуг і конкуренції на ньому. Попередньо влада не зверталася до підприємницького середовища, не повідомляла що є нові можливості розвитку, нова перспективна ринкова ніша.
Місцева влада вжила недостатніх заходів щодо інформування населення про переваги і недоліки, а також ймовірні труднощі і функціонування ОСББ. Вона підійшла до цього питання формально для галочки. Зібрати голів будинкових комітетів у актовому залі недостатньо, тому що серед цих голів є багато людей поважного віку і вони не зацікавлені, щоб мешканці будинків переклали все на них, по-друге вони можуть не так пояснити, а люди неправильно зрозуміти їх. Треба було працівникам управління житлово-комунального господарства міської ради разом із цими головами організовувати збори і йти до людей тай заодно зробити попереднє опитування, які послуги їз переліку їх цікавлять. Не було передбачено навіть початкові навчальні курси для тих, які би захотіли би бути головами чи бухгалтерами ОСББ.
Місцева влада повинна перш за все дбати про інтереси людей, а не про інтереси ЖЄКу і тому пропоную відтермінувати конкурс, який уже оголошено (див. посилання: http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=112943; http://hmilnyk.osp-a.info/index.php?pokaz=112835) Я з нетерпінням чекаю на звіт міського голови, який відбудеться о 15.00 год. 07 грудня 2016 р. в залі засідань міської ради (див. посилання: http://pravongo.org/hmilnytskyj-miskyj-holova-serhij-redchyk-zvituvatyme-pered-hromadoyu/; http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=112971) і закликаю прийти всіх жителів м. Хмільника.
Буде багато запитань, тому прошу Вас Сергій Борисович забезпечити явку на звіт керівництва ЖЄКу і всіх працівників з управління ЖКГ.

Віталій
27.11.2016 at 00:50

Пане Оресте, погоджуюся майже з кожним Вашим словом. Хоча вважаю, що така ситуація в місті зумовлена не стільки діяльністю міської влади (вони просто виконують закон, який зобов’язує їх призначити управителя), скільки бездіяльністю самих мешканців. В них було достатньо часу, щоб самотужки визначитися з тим, хто надаватиме послуги жителям їхнього будинку.
А от щодо ситуації з ОСББ, то все справді так, як Ви пишете. І дуже шкода, що нова “міська” влада не зробила належних висновків після недолугих спроб реформувати сферу ЖКГ, які робила “стара” влада.
Про все це я писав і на ГФХ, і на сторінках місцевої преси ще в 2013 році. На жаль, ситуація до цих пір не змінилася(((
http://pravongo.org/osbb-v-hmilnyku-hto-vynen-v-tomu-scho-sprava-ne-pishla/

Слідопит
27.11.2016 at 20:06

Віталій.
Виходить влада (Редчик, Костюк) накосячили, а тепер будуть страждати прості люди.
Всі приходьте на звіт мера 07 грудня о 15.00 і дайте прикурити меру і його “професійній команді”!!!

Тарас
28.11.2016 at 20:43

Слідопите, яким чином накосячила влада (Редчик, Костюк) в питанні, яке тут обговорюється?

Слідопит
28.11.2016 at 21:07

Цитую Дороха: “шкода, що нова “міська” влада не зробила належних висновків після недолугих спроб реформувати сферу ЖКГ, які робила “стара” влада”)

Слідопит
29.11.2016 at 08:17

Навіщо така влада, яка не може знайти кращого шляху ніж підняття цін на квартплату і послуги водоканалу?
“НАХІБА НАМ МЕР”.
http://www.chesno.org/media/gallery/2016/10/11/Instruction_Mer-1.png
http://www.chesno.org/media/gallery/2016/10/11/Instruction_Mer-2.png

Іван
29.11.2016 at 10:05

“НАХІБА НАМ МЕР” – http://www.chesno.org/media/gallery/2016/10/11/Instruction_Mer-1.png
http://www.chesno.org/media/gallery/2016/10/11/Instruction_Mer-2.png – Слідопите, це все дуже класно, але де це все було при попередній владі, чи “папєрєдніки” були кришталевої чистоти порядні люди, та професіонали? Ціни на квартплату і компослуги піднімають тільки в Хмільнику?

Віталій
29.11.2016 at 11:18

Пояснюю ще раз свою позицію: накосячила саме “стара” влада, коли намагалася реформувати сферу ЖКГ, зокрема, що стосується обслуговування багатоквартирних будинків, а “нова” влада не зробила висновків і не доклала жодних зусиль, щоб виправити те, що натворила “стара”. А те, що зараз оголошений конкурс на відбір управителів багатоквартирних будинків, то це вимога закону і не можна такі дії влади розглядати, як якийсь злочинний намір…

Слідопит
29.11.2016 at 13:38

Віталій.
Ви пишите “а “нова” влада не зробила висновків і не доклала жодних зусиль, щоб виправити те, що натворила “стара””.
Дійсно це так!!!!
Хто мав робити висновки і докладати зусилля? Костюк з його ПТУшною освітою. Ви б почули як він бекав і мекав на слуханнях з приводу реформування ЖКГ). Чи Джула мав реформувати? Але що можна хотіти від влади, яка навіть не може почистити від снігу вулиці і тротуари).
Чому не інформували громадян в газетах на сайті в будинкових комітетах, чому не розробили методички та ін.?
Все це можна охарактеризувати одним словом – ПРОСРАЛИ.

Орест Терещук
29.11.2016 at 18:04

Поважне Панство! Накосячила і попередня і теперішня влада, але різниця у тому, що при попередній владі законодавство не ставило жорсткі рамки – чи ОСББ чи насильницьке призначення управителя, а при діючій владі з’явилися ці жорсткі рамки і теперішня влада мала достатньо часу, щоб пояснити людям, що таке ОСББ. Теперішня влада ніяких висновків не робила, вона взагалі не усвідомлювала, що робити, а коли прийшов останній момент вирішувати питання вона підійшла до цього формально для галочки (найлегший для неї шлях).
Наслідки: квартплата може зрости в рази і люди попросять субсидію, але на всіх не вистачить, тай взагалі це нераціональне використання бюджетних коштів. Варіант: з міського бюджету, (де є багато грошей через реформу децентралізації) дотувати ЖЄК, щоб зменшити квартплату людям, але навіщо годувати ЖЄК, це теж не годиться.

Слідопит
29.11.2016 at 18:37

Орест.
Які в Вас пропозиції? Що робити з оголошеним конкурсом?

Віталій
29.11.2016 at 19:43

Як на мене, то з оголошеним конкурсом можна зробити лише одне: довести його до логічного завершення, обрати постачальника і укласти з ним угоду на обслуговування будинків. Але! Паралельно потрібно все ж таки починати те, що не було зроблено. Так, з запізненням, але це все одно потрібно зробити, бо іншого шляху просто не існує. Або управляюча кампанія, обрана на умовах конкурсу, або ОСББ…

Тарас
29.11.2016 at 22:06

Скільки вже можна жити рабською психологією? Влада мала розказати, навчити, зробити замість людей. Може людям треба менше дивитись телевізор і починати думати про себе і свою громаду?

Слідопит
29.11.2016 at 22:23

Тарас.
А якщо ти такий грамотєй, то чому не створив ОСББ в своєму будинку?

Тарас
29.11.2016 at 22:28

А створювати ОСББ це обов’язок? І створення ОСББ залежить не від однієї людини. Але мені все-таки не зрозуміло, яким чином влада винна в тому, що співвласники мого будинку не створили ОСББ? 🙂

Слідопит
29.11.2016 at 22:40

А співвласники Вашого будинку хоч в курсі того, що можна було створити ОСББ?
Костюку і Прокоповичу було вигідно нічого не робити в цьому напрямку, щоб потім управителем став ЖЕК, а не якийсь його конкурент.

Слідопит
29.11.2016 at 22:47

Орест.
ПОЯСНІТЬ ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ І ПРО ГРОШІ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО.
Адже передаючи на місця додаткові фінанси – Київ передав додаткові витрати. І це незавжди плюс. Адже в цьому році додатково з бюджету на утримання ПТУ передбачалось витратити 17 млн.грн.

Тарас
29.11.2016 at 22:50

А якщо власники не цікавляться життям свого міста та своєї країни, то це влада винна? 🙂

Слідопит
29.11.2016 at 22:53

Так. Винна влада! Тому, що все робить так, щоб недовіра до неї тільки зростала.

Орест Терещук
30.11.2016 at 15:52

Конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків необхідно відтермінувати, тому що:
По-перше: не потрібно людей проводити через тарифний шок – це може настроїти людей проти влади і вони ще більше будуть недовіряти її, навіть тоді, коли вона буде втілювати в життя прогресивні реформи. Практично людей заганяють у глухий кут – підвищать квартплату, а люди, як не професіонали у сфері житлово-комунального господарства будуть шукати вихід із безвихідної для них ситуації, а як же створити те кляте ОСББ?
І ось коли люди зададуть це риторичне питання владі виявиться, що вона сама толком не знає, як треба створювати ОСББ, тому і пішла найлегшим шляхом самоусунулася і переклала все на людей. Пройде немало часу поки влада зрозуміє, як же правильно створювати ОСББ, а тим часом ЖЄК буде тормозити процес. Ось тут уже влада буде у глухому куті. Тому спочатку має бути створення владою умов для нормального існування ОСББ, а потім, якщо до цього дойде і якщо у цьому буде потреба, тоді оголошувати конкурс.
По-друге: треба робити все по порядку згідно чіткого алгоритму і наукових засад організації праці, а саме: влада, громадські організації, активні громадяни мають бути початковими рушіями реформ – вони мають зацікавити людей зрушити з місця. Якщо хтось із людей хоче, того треба повчити і поводити за руку певний час, як батьки роблять стосовно своїх дітей, а потім дати путівку у доросле свідоме життя, і саме так збільшиться кількість активних людей і коли це досягне критичної маси, тоді вже можна говорити про реформи. Тобто у даній ситуації влада мала б вжити всіх необхідних організаційних заходів щодо створення умов для нормального функціонування ОСББ. Зауважу, саме створення умов, а не робити все за людей, а люди вже б займалися створенням ОСББ за допомогою влади, яка б відігравала роль координатора і консультаційного центру. Це буде справедливо, тому що коли робити все через зад, то страждають прості люди, а влада як завжди у стороні, навіщо ж її тоді обирали? Тому саме зараз необхідно покласти цьому край.

Віталій
30.11.2016 at 16:57

Оресте, все правильно пишете. Але є одне “але”…
Частина 4 та 5 прикінцевих положень Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” говорить наступне:
4. Установити, що до визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року (!!!) із дня набрання чинності цим Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом.
5. У разі якщо протягом одного року (!!!) з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.
Закон набирає чинності з 1 липня 2015 року.
Тобто 1 липня 2016 року мешканці вже мали визначитися з управителем, або створити ОСББ. Зараз вже листопад.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи місцевого самоврядування мають діяти виключно в межах закону і так, як цим законом передбачено. Тому міська влада просто зобов’язана оголосити цей конкурс. І якщо Ви маєте обгрунтування, з посиланням на статті закону, які дозволять відтермінувати проведення конкурсу, то я особисто, і сотні хмільничан, Вам будуть просто вдячні…

Орест Терещук
30.11.2016 at 18:10

Віталію вихід є:
По-перше: влада нічого не робила чекаючи поки прийде строк спихнути все на людей.
По-друге: влада вже і так порушила строк, чекаючи до листопада поки ЖЄК підготує всі необхідні документи для конкурсу.
По-третє: реально владу ніхто не гоне в шию, щоб вона оголошувала конкурс у законодавстві відсутня відповідальність за те, що конкурс проведуть із запізненням чи відтермінують, ЖЄК і надалі буде продовжувати надавати послуги на підставі цивільно-правових договорів, які укладені із кожним мешканцем багатоквартирного будинку.
По-четверте: відтермінування конкурсу буде відповідати інтересам територіальної громади міста та жителів багатоквартирних будинків, тому що люди не повинні страждати через бездіяльність влади.
По-п’яте: влада, якщо захоче зберегти обличчя чи честь мундира може завуальовано відтермінувати конкурс (наприклад подано не всі документи, чи управитель не відповідає умовам конкурсу, чи ще варіант, прийняти відповідне рішення виконкому про те, що попередники нічого не робили і тому не було достатньо часу зробити все як слід. В рішенні визначити конкретні організаційні заходи, які необхідно зробити для створення умов функціонування ОСББ та призначити відповідальних і жорстко контролювати). Як влада це зробить, це її проблеми було б бажання, для мене це не принципово, головне щоб це відповідало інтересам людей і буде всім добре.
Отже практично маючи на руках ці аргументи ми граємо в рамках справедливості, доцільності і правового поля.

Віталій
30.11.2016 at 19:33

Ще раз зазначу, що погоджуюся з майже кожним Вашим словом. І навіть з тим, що терміни й так прогавили. Але є закон, який каже, що не більше року. І якщо й далі ігнорувати вимоги закону, то це може трактуватися, як бездіяльність… Тому вважаю, що конкурс варто довести до логічного кінця, А паралельно розпочинати робити все те, про що Ви пишете. І чим раніше – тим краще…

Орест Терещук
30.11.2016 at 21:09

Вельмишановний Пане Віталію зауважу, що бездіяльність влади була раніше коли прогавили строки і ця бездіяльність має негативні наслідки завдаючи шкоду інтересам людей і бюджету, якщо люди будуть звертатися по субсидії через високу квартплату, а те що Ви називаєте бездіяльністю подальше ігнорування вимог закону, а семе неоголошення і відтермінування конкурсу якраз буде на користь всім і людям і владі і бюджету, тому що вона нейтралізує вищезазначені негативні наслідки, тому саме це потрібно цілеспрямовано зробити зважаючи на аргументи, які зазначені вище у моїх коментарях. Якщо влада відтермінує проведення конкурсу нічого страшного не станеться, за це не передбачено ніякої відповідальності, ніхто владу насильно не заставляє це робити і не зможе заставити. Звичайно при всьому цьому необхідно створювати умови для ОСББ. Якщо ж влада бажає формально виконувати вимоги закону, будь-ласка, але вона себе зажене ще у гірший глухий кут про що вже говорилося вище. Влада має бути мудрою і має приймати виважені рішення прогнозуючи наперед наслідки своїх дій.

Віталій
30.11.2016 at 21:52

На мою думку місцева влада, і не тільки в Хмільнику, стала заручницею Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Вірніше, не стільки влада, як мешканці. Бо саме на них відіб’ється і вимога закону, і бездіяльність влади. Але є вимога закону і влада таки змушена її виконати.
До речі, навіть після проведення конкурсу ніхто не забороняє мешканцям таки створити ОСББ. і якщо квартплата таки збільшиться, то це стане додатковим стимулом для того, щоб зробити крок до створення ОСББ. і тут справді важко переоцінити роль влади – з цим я погоджуюся стовідсотково. І вчити потрібно, і застосовувати економічні важелі стимулювання формування ринку надання послуг, і врегульовувати окремі містобудівні питання… Без цього ніяк і починати потрібно було ще вчора…

Слідопит
01.12.2016 at 08:11

Орест. А де ви були такі хитрі ще вчора з Дорохом?
Чому не критикували влалу відкрито? На форумі пишите лише різні коменти. Якщо ви стали стурбовані за майбутнє ЖКГ, то чому ще вчора про це не казали владі і людям? Чому не приходили на громадські слухання по цих питаннях? А зараз ви герої – підете на звіт мера і запитаєте). Кому від цього стане легше?
В нас вся біда в тому, що багато розвелось “спеціалістів вузького профілю”, які лише коментують і вказують на прорахунки влади. А вам слабо разом із владою спільно вирішити це болюче питання? Слабо проконсультуапти і владу і людей? Адже я бачу, що ви вважаєте себе самими розумними в цій сфері). Саме легше сидіти в кущах і гавкати)))))))).
Ви тільки можете те й робити, що лише збурювати народ.
Реформатори ви наші х.рено.ві))). Удачі вам!

Віталій
01.12.2016 at 09:02

“В кущах гавкати” – це коли не те, що не казати відкрито, а навіть тут писати під різними ніками, а не під власним ім’ям))) Ось це називається “гавкати”))). Не знаю, щодо пана Ореста, але я не раз і консультував, і надавав допомогу, і зараз надаю))) От якби ж тільки до всього прислухалися!))).
До речі, якщо влада зацікавлена в тому, щоб вирішити те чи інше питання, то я взагалі не бачу ніяких проблем. Всі читають форум – і представники влади в тому числі. Якщо піднімається якесь гостре питання, то всі знають мої контакти, а хто не знає – ось мій номер телефону: 067 425 84 95. Є зацікавленість? Будь ласка, телефонуйте і запитуйте. Ще нікому не відмовив в наданні консультації. А якщо тієї зацікавленості немає, то не допоможуть ні громадські слухання, ні круглі столи…

Орест Терещук
01.12.2016 at 11:21

Шановні Пани та Пані раніше ще у 2014 році коли був студентом, я був на майдані, потім, як волонтер допомагав учасникам АТО, працюю у сфері маркетингу, тому багато подорожую по Україні і у Хмільнику я людина нова. Я зовсім не спеціаліст у сфері ЖКГ і от коли я побачив об’яву на офіційному сайті міста оголошення про проведення конкурсу про призначення управителя багатоквартирного будинку, мене це насторожило, я запідозрив, що за цим можуть ховатися різні корупційні махінації, так як у нашій країні це досить часто буває, що неодноразово підтверджується практикою. Потім став читати закони, рішення міської ради і виконкому та все аналізувати, а далі з’явилися мої коментарі на цьому сайті…

Орест Терещук
01.12.2016 at 13:45

Пане Віталію підвищення квартплати буде не стільки стимулом, скільки глухим кутом як для влади так і людей, про що вже говорилося у попередніх коментарях. А де гарантії, що влада знову щось не накосячить? Хіба ж можна довіряти, коли часто косячать. Тому спочатку умови для ОСББ, а потім конкурс, оце й може бути певною гарантією.

Тарас
01.12.2016 at 14:15

Оресте, які Ви пропонуєте умови для ОСББ? Бо я щось не дуже розумію, як це повязано з тим що люди тупо не хочуть нічого знати і робити, а за інерцією сподіваються, що все за них має вирішувати влада.

Партизан
01.12.2016 at 15:16

Раджу, тим хто взявся критикувати нинішню владу, прочитати передвиборчу програму кандидата на посаду міського голови В.П. Грушка зразка 2010р., де він обіцяв ліквідувати ЖЕК перевівши 100% багатоповерхових будинків в ОСББ. Закінчилось все створенням аж одного ОСББ “СімЯ”, на чолі з (…) Чернілєвським, і ніхто не спитає чому не виконано обіцянок ?

Орест Терещук
01.12.2016 at 16:41

Умови для створення ОСББ так званий сприятливий житлово-комунальний клімат:
Мешканцям необхідно все докладно пояснити, спробувати їх переконати, підготувати їх свідомість до цього. Треба було працівникам управління житлово-комунального господарства міської ради разом із головами, будинкових комітетів організовувати збори і йти до людей тай заодно зробити попереднє опитування, які послуги із переліку їх цікавлять. Провести потужну піар-кампанію у місцевих ЗМІ інтернет-ресурсах та соціальних мережах наприклад створити там групу про ОСББ. Звичайно переконувати людей мають професіонали, які мають володіти на високому рівні комунікативними навичками, а саме: здатність знаходити спільну мову з людьми вмінні переконувати людей, акцентуючи увагу на вигодах, які вони з цього отримають (вигод справді багато: люди будуть самі собі хазяї, як у приватному будинку, із мешканців будинку можна зацікавити зарплатою і голову і бухгалтера і дядю Васю із сусіднього під’їзда майстра на всі руки, який буде отримувати зарплату за електрика і сантехніка, можна визначити чергування квартир щодо прибирання прибудинкової території, ну а кого не вистачає тоді вже наймати і так далі. Як наслідок квартплата буде невелика і от це треба вміло донести до людей. Де взяти таких професіоналів це вже інше питання, але й тут скажу де, найкращі професіонали це вмотивовані активні молоді люди, яких зазвичай можна знайти серед громадських активістів.
Як на мене у міській раді має бути відповідальна молода активна людина, яка б займалася питанням реформування ЖКГ ОСББ інноваціями у цій сфері енергозберігаючими технологіями та іншим подібним. До підбору цієї людини потрібно підходити дуже виважено, не аби кого, а то знову все може піти не так.
Громадських активістів, працівників управління ЖКГ активних громадян, які захотіли реформувати сферу ЖКГ і стати головами ОСББ чи бухгалтерами необхідно навчати відправити до Тетяни Мунтян, домовитися із тими містами, де успішно функціонує ОСББ, провести для них тренінги з ефективної комунікації і тільки тоді випускати їх в люди, щоб вони розказували про переваги і недоліки ОСББ, як його треба створити, як затверджувати статут, порядок контролю за головою і бухгалтером та інше подібне. Після всього цього коли люди зрозуміють, що ОСББ це вигідно і от коли з’явиться критична маса, то реформа піде значно легше і більшість людей, які тупо нічого не хочуть знати і робити, звичайно не без сумнівів зацікавиться ОСББ. Розумію, що буде не легко, і має пройти певний час, але без цього ніяк. Саме тому влада і громадські активісти мають взяти на себе роль першочергового рушія реформ і стати координаційно-консультаційним центром по створенню і функціонуванню ОСББ.
Створити умови для формування місцевого ринку надання житлово-комунальних послуг і конкуренції на ньому. Попередньо влада має звернутися до підприємницького середовища і повідомити, що є нові можливості розвитку, нова перспективна ринкова ніша та створення робочих місць, ще краще за наявності можливостей економічно простимулювати появу таких структур. Це сприяло б створенню нових суб’єктів господарювання, які в свою чергу також агітували за створення ОСББ, пропонуючи нижчі ціни ніж у ЖЄКу. З’явилася би конкуренція і право вибору у людей і умови б вже диктував ринок, а не ЖЄК.
Загальний висновок і пряма відповідь на запитання Пана Тараса:
Зв’язок між умовами для ОСББ і небажанням людей щось робити і знати полягає у тому, що немає сприятливих умов для змін у їх свідомості, саме для цього їх треба переконати, знайти спільну мову, акцентуючи увагу на вигодах людей, але цим мають займатися професіонали з високим рівнем комунікативних навичок, якщо ж таких не вистачає потрібно вчитися.
Без підготовки свідомості людей ніякі прогресивні реформи і закони не допоможуть, тому що все буде робитися через зад і на шкоду людям, так як у цьому випадку.

Орест Терещук
01.12.2016 at 16:50

Якщо ж конкурс буде оголошено, то людям буде дуже важко контролювати надання послуг ЖЄКом, їх якість і періодичність, тому виникає необхідність розроблення чіткого механізму контролю за діяльністю ЖЄКу. Як на мене тут виконком має затвердити відповідне положення і передати повноваження за контролем над діяльністю ЖЄКом самим мешканцям, а саме, щоб мешканці самі складали акт-претензію про неналежне надання послуг ЖЄКом і відповідне пропорційне зниження квартплати у порядку передбаченому статтею 18 Закону «Про Житлово-комунальні послуги», також у цьому положенні мають бути чітко відображені реальні гарантії того, що права мешканців, які передбачені ст. 20 цього закону та іншими інструкціями не порушаться і що ЖЄК буде належно виконувати свої обов’язки передбачені ст. 21 цього закону та іншими інструкціями.
Як варіант зменшення квартплати: Для ЖЄКу може бути встановлено розмір частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету (п. 29 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування». Все це може бути у формі умовного взаєморозрахунку тобто ЖЄК, не буде фактично перераховувати частку прибутку у бюджет (хоча де-юре, це буде вважатися саме так), а реально ці гроші мають залишитися у ЖЄКу в рахунок знижки за квартплату пропорційно до кожного будинку і кожного мешканця залежно від квадратури і переліку послуг. Саме цей варіант може бути найоптимальнішим, щоб гроші лишній раз не йшли спочатку до бюджету, а потім, як компенсація людям, які ще мають вистояти в чергах за нею. Звичайно ж для цього необхідно розробити чіткий механізм і формулу та затвердити її рішенням міської ради.

Віталій
01.12.2016 at 17:22

О Боже!))) Невже я дожив до того часу, коли в Хмільнику з’явиться людина, окрім членів нашої організації, яка здатна аналізувати і розуміється на проблематиці створення ОСББ? Браво, пане Оскар! Я не знаю справжнього Вашого імені, але готовий потиснути Вам руку за такі слова.
Якщо чесно, то все, що написав пан Оскар, ми пропонували ще в 2011 році тодішньому меру Василю Грушку. Реакція – повне несприйняття. В мене купа звернень і банальних відписок від влади щодо цього питання. Результат – повний провал ОСББзації міста.
До речі. варто зазначити, що й теперішня влада також мало цікавиться питаннями створення умов для розвитку в місті ОСББ. і справді потрібно створювати умови, проводити інформування, навчати і громадян – і посадовців. Без цього ніяк. Головне, щоб було розуміння і згода міської влади. А ми готові долучитися до процесу. І щодо професіоналів проблем не буде. Якщо питання зрушиться з місця, то я готовий навіть Монтян сюди запросити)))

Слідопит
01.12.2016 at 21:11

Віталік. Ти що куриш? Який Оскар? Що писав? Щось тут не видно жодного коменту від Оскара))))

Віталій
01.12.2016 at 21:20

Ой, блін))) Справді))) Перепрошую))) Мав на увазі пана Ореста)))

ОТ
03.12.2016 at 22:08

Пане Віталію, якщо влада так хоче формально дотримання закону, то і тут вихід є з посиланням на конкретну статтю закону і з відповідним обґрунтуванням.
Згідно ч. 9 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» рішення виконавчого комітету з питань віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.
Отже, чи можновладці домовляться з депутатами, чи самі депутати за власною ініціативою на пленарному засіданні міської ради можуть скасувати рішення виконкому про проведення конкурсу і про створення конкурсної комісії, а обґрунтування в рішенні приблизно, так, як воно є: відсутність умов для створення і функціонування ОСББ, в зв’язку тим, що було недостатньо часу їх створити, так, як попередня влада повинна була це почати, але нічого не робила. У цьому ж рішенні доручити виконавчим органам розробити стратегічну програму реформування і подальшого розвитку сфери ЖКГ, а також забезпечення бюджетного фінансування передбачених нею заходів.
Таким чином, навіть формально з боку виконкому будуть відсутні будь-які порушення закону, а от міська рада скасувавши рішення виконкому буде діяти в межах своїх повноважень і закону. Краще це вирішити всередині самої влади (звичайно все це може проходити не без дискусій і на дещо навіть прийдеться закрити очі), ніж потім шукати виправдання перед людьми заганяючи себе у глухий кут.

Марк
04.12.2016 at 17:29

Депутати міськоі ради можуть проголосувати за скасування рішення виконкому на підставі ч. 9 ст. 59 Закону Про місцеве самоврядування

Марк
04.12.2016 at 17:32

І саме таким чином можна відтермінувати конкурс.

Віталій
04.12.2016 at 17:39

Біда…

Марк
04.12.2016 at 18:37

Ця стаття під якою ми пишемо коментарі, мала б зявитися на початку 2016 року може це підштовхнуло б владу щось робити…

Анатолій
04.12.2016 at 19:19

Хто і куди мав штовхати владу?)

Любов
05.12.2016 at 15:57

я проти підвищення квартплати з пенсії 950 грн

Тарас
05.12.2016 at 19:44

Я не те що “не сильний юрист”, я взагалі не юрист, але якось я собі так думаю, що міська рада не має повноважень відміняти Закони України. Якщо в законі написано, що має визначити управителя, то значить має визначити. А все інше, як от нормативну базу для створення ОСББ та подібні речі, хай робить паралельно і починає процеси створення, а не придумує, як обійти закон. Юристи, поясність, будь ласка, може я чогось не розумію.

Марк
05.12.2016 at 20:09

Міська рада скасуе рішення виконкому, а не закон, міська рада має такі повноваження на підставі закону.

Тарас
05.12.2016 at 23:48

Але ж вимоги Закону треба виконувати. Чи ні?

Віталій
06.12.2016 at 00:18

Тарас, не зважай))) Ти правий: закон справді потрібно виконувати. А рішення виконкому міська рада може скасувати, якщо саме рішення суперечить закону або було прийняте з порушенням процедури, що передбачена законом. все інше – лише фантазії))). і перерости вони зможуть в реальні кроки, якщо хтось справді знайде підстави для скасування. Не з категорії “хочу/не хочу”, а саме законні підстави… Ще раз повторюся: якщо хтось озвучить тут ці підстави, то буду вдячний…

Марк
06.12.2016 at 00:44

Якщо депутати проголосують за скасування рішення виконкому навіть за критеріем, хочу\не хочу, то рішення ради буде мати законну силу і виконком мусе його виконувати, тому що існуе презумпція правомірності рішень органів державноі влади і місцевого самоврядування до тих пір поки воно внаслідок оскарження не буде скасоване рішеням вищестоячого органу чи суду. Я дуже сумніваюся, що хтось наважиться оскаржувати це рішення, звісно ж якщо виконком дійсно бажае вийти з тупиковоі ситуаціі….

Марк
06.12.2016 at 08:48

Виконавчими органами порушено:
п.2 ст. 2 Закону Про житлово комунальні послуги – не дотримано один із принципів державноі політики у цій сфері на місцевому рівні, а саме: не створено конкурентного середовища при наданні житлово-комунальних послуг, а тільки лобіювалися інтереси ЖЕКу, як уже зазначено у попередніх коментарях;
п.1 ч.1 ст. 7 цього ж закону, а саме відсутні місцеві програми у сфері ЖКГ (у нашому випадку про стимулювання створення осбб);
Ст. 11 цього ж закону – не проведено щорічних громадських слухань у сфері надання житлово-комунальних послуг, не проінформовано населення через ЗМі про стан, плани, проекти, розвитку реформування жкг.
Органи місцевого самоврядування мають діяти в інтересах мешканців територіальноі громади, а іх повноваження є одночасно правами і обовязками.
Отже, спочатку з боку виконавчих органів мали б бути виконані вищевказані вимоги закону, які б мали бути спрямовані на створення умов для осбб, а вже потім, якщо мешканці усвідомлено знаючи все про осбб не створювали його, тоді вже необхідно виконувати закону про оголошення не оголошення конкурсу. Так як все це порушуе права людей, то міська рада має більш ніж достатньо законих підстав скасувати рішення виконкому про оголошення конкурсу.

Віталій
06.12.2016 at 11:12

Погоджуюся, що все це потрібно було робити. Лише додам. що й зараз не пізно все це розпочати. Але в Вас трішки невірне розуміння створення конкурентного середовища. Міська влада якраз його й створює, оголосивши конкурс. Якби на пряму призначили ЖЕК – то це якраз і було б відсутністю конкурентного середовища. А коли оголошено конкурс, то будь який інший суб’єкт господарювання може податися на цей конкурс і вибороти право надавати послуги з обслуговування житлових будинків. Ось це і є конкуренція.
А все інше: навчання, врегулювання містобудівної документації, поновлення документації на будинки, створення економічних стимулів – все це правильно. І якщо раніше цього ніхто не робив, а саме так воно й є, то починати потрібно вже зараз…

Марк
06.12.2016 at 17:05

Про яку конкуренцію Ви говорите, коли міскрада підлаштовуеться під ЖЕК, навіть свідомо чекали поки ЖЕК підготуе документи, внаслідок чого виконком прострочив оголошення конкурсу. Попередньо ніхто не звертався до підприемницького середовища, про нову ринкову нішу, а от ЖЕКу підігрували. Відсутні програми для створення умов осбб, громадські слухання не проводилися. Так що існують всі підстави для скасування рішення виконкому про оголошення конкурсу рішенням міськоі ради….

Тарас
06.12.2016 at 18:21

А чому Міська рада має свідомо позбавити своє ж комунальне підприємство можливості взяти участь у конкурсі?

Марк
06.12.2016 at 18:34

Не позбавляти, а створити рівні умови для конкуренціі…

Віталій
06.12.2016 at 21:57

Та дам! ))) Ось і міська влада прокинулася)))
Гляньте:
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=113166
і ще ось:
http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=113165

Марк
06.12.2016 at 22:49

З великим запізненям після інформаційного ажіотажу навколо осбб, перед оголошенням конкурсу,який треба скасувати, як виправдання, влада прокинулася. Процедура переваги і недоліки описані тільки у загальних рисах і цього явно не достатньо, надіюсь це тільки перший іх крок. Процедура створення і функціонування осбб має багато ньюансів і якщо порушити на перший погляд порушити якусь дрібницю, то все може піти коту під хвіст, так як осбб при грушку. Тому владі необхідно ще вчитися….

Віталій
06.12.2016 at 22:53

Вчитися потрібно всім. Але не всі хочуть і здатні)))

Марк
06.12.2016 at 23:03

От влада і має визначити кого направити до Мунтян, не як небудь аби кого у примусовому порядку для галочки, а вмотивовану людину

Віталій
06.12.2016 at 23:07

Монтян, а не Мунтян))) і до неї нікого відправляти не потрібно. Краще запросити її до Хмільника. Її, або когось з інших фахівців. Наприклад, Ельвіру Мрясову. Особисто з нею знайомий – вона очолює Асоціацію ОСББ в Вінниці. Дуже непогано розбирається в темі… До речі, я вже один раз запрошував її до Хмільника, ще за каденції Грушка. Але толку тоді багато не було…

Марк
07.12.2016 at 12:02

Навіть не буде пізно якщо депутати скасують рішення виконкому після проведення конкурсу і оголошення його результатів, адже у своему рішенні вони можуть скасувати результати конкурсу і зобовязати ЖЕК і викоком не підписувати договір про обслуговування будинків, а замість цього доручити ЖЄКу продовжувати обслуговування на підставі цивільно правових договорів, які укладені з кожним мешканцем. Все ж таки якщо конкурс відбудеться, то прошу членів конкурсноі комісіі, серед яких і Ви пане Віталію, мінімізувати тарифний тиск на людей і не допустити зловживань. А теперішня провладна команда має усвідомити, що навряд чи вона виграє слідуючі вибори…

Марк
07.12.2016 at 12:10

Також виконавчим органами порушено ч 1 ст. 15 Закону Про захист економічноі конкуренціі і абзац 7 ч. 2 ст. 15 цього ж закону. Були вчинені антиконкурентні діі на користь ЖЄКу, якому влада підігрувала. ЖЄК зарання готувався до конкурсу, а у підприемців буде обмаль часу для переоріентацію на нову нішу. Тут уже може пахнути корупціею….

Марк
10.12.2016 at 13:10

09.12.2016 р. зявилися 2 статті, що стосуються осбб та конкурсу. Прошу вибачення, не знаю, як з сенсорного телефону перекинути сюди посилання.
“Створення осбб справа не легка, але вдячна” – назва невдала тому що відлякує людей, особливо “справа не легка”. Назва статті має зацікавити людей іі читати. Напририклад: “Як зменшити квартплату створивши осбб”. Потім потрібно розказати конкретно людям про переваги осбб простою зрозумілою для них “побутовою” мовою, а не загальними офіційними фразами, що розкидані по тексту без чіткоі структури. Коли люди втянуться в інтерес, от тоді вже писати, що осбб має бути юридичною особою. Зверніться до пресслужби міськради нехай вона допоможе відредагувати статтю
Інша стаття з назвою “До уваги субєктів підприємницькоі діяльності” Про те що виконком оголосив конкурс і готовий розглянути пропозиціі бізнес середовища. Під цей конкурс підприємці уже не встигнуть переоріентуватися. Треба було раніше зібрати підприємців за круглим столом розказати ім, що таке осбб, да і не підприемців скільки бригад які роблять евроремонти по Хмільнику, серед них електрики, сантехніки, які б могли зарееструватися, як підприемці і вийти з тіні, надаючи послуги осбб.
Ці статті не можуть розглядатися, як виправдання за принципом: “ось ми все зробили, а люди не хотять створювати осбб”. Тому що треба було робити це раніше, а не перед конкурсом, а те що зараз зроблено цього явно не достатньо і робиться поки що не так. А от як робити дивіться вищевказані коментарі, шукайте в інтернеті, переймайте досвід інших міст, запрошуйте Монтян, вчіться якщо відчуваете, що щось не знаете….

Тахтапутов
07.01.2017 at 11:26

На оновленому сайті міськради зявилося повідомлення про проведення повторного конкурсу про призначення управителя багатоквартирного будинку. Зараз його на сайті вже не побачиш тому що там видно оголошення за один день, а час конкурсу іде, надіюсь що сайт удосконалять щоб можна було побачити оголощення і за попередні дні. Віталію розкажіть чому оголосили повторний конкурс? Крім того інше оголошення повязане із цим говорило що жителям багатоквартирних будинків необхідно провести збори будинкових комітетів до 16 січня і подати протоколи до 20 січня щодо необхідності таких послуг прибирання сходових клітин, подвалів, горища. При чому зі змісту цього оголошення не зрозуміло і залишаеться тільки здогадуватися якщо люди обируть ці послуги то іх включать до конкурсного переліку, а якщо не обируть то не включать, а якщо взагалі люди не будуть проводити зборів і не подавати протоколів, то які це буде мати наслідки чи включать ці послуги до іх будинку чи ні. Хоча якщо подивитися на оголошення про проведення конкурсу та конкурсну документацію, то там зазначено перелік без цих послуг, чому ж тоді одні послуги обирають, а інші ні на підставі чого? У конкурсній документаціі не вказано максимальну і мінімальну планку винагороди управителю якщо це передбачено законом то скажіть яким? Інформація яка налається владою нечітка і неповна, модернізація сайту співпала з конкурсом, короче все непрозоро і приходиться здогадуватися. Віталію просвітіть людей будь-ласка з приводу вищезазначеного, бо Вы ж там у конкурсній комісіі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *