Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

08.04.2015

В ХМІЛЬНИКУ НА ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ ВІДБУДЕТЬСЯ ФАКЕЛЬНА ХОДА?

imagesВ Хмільнику відбулося засідання організаційного комітету, який займається організацією заходів до Дня пам’яті і примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

Під час засідання було обговорено заходи, які планується провести в ці пам’ятні дні.

Все б нічого, якби не один захід. Пропонуємо цитату з матеріалу, який було розміщено на Офіційному сайт міста Хмільника:

«Обговорювалося та вивчатиметься питання щодо організації факельної ходи…».

Виникає питання: яке відношення до свята Перемоги, та до Другої світової війни має факельна хода? Вірніше має, але, якщо брати історичний відрізок саме періоду Другої світової війни, то факельні ходи влаштовували зовсім не ті, хто переміг в цій війні, а скоріш навпаки.

То чи варто взагалі ініціювати проведення такого заходу в рамках відзначення Дня пам’яті і примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі?

31 Comments on “В ХМІЛЬНИКУ НА ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ ВІДБУДЕТЬСЯ ФАКЕЛЬНА ХОДА?

Мегофон
08.04.2015 at 15:13

шок! яка факельна хода???

Небайдужий
08.04.2015 at 17:29

Маразм крєпчал 🙂 Яка, на фіг, “перемога”? Яка “факельна хода”? Чорті шо і збоку… смолоскип 🙂

Інший
08.04.2015 at 17:30

Правильно ніяких факелів! Давайте краще зловимо кілька москалів, обмотаємо одного в їхній прапор, іншого в прапор Третього Рейху і спалимо. Буде досить символічно.

Волошка
09.04.2015 at 19:59

цікаво хто автор такої ідеї, і звідки це все пішло))

Жульєн Сорель
10.04.2015 at 09:10

Мда )
Дурні придумають,а Дороху про щось же писати то треба ) підкинули гіменця в вентилятор)

Фома
10.04.2015 at 21:10

Геть пам’ять втратили? Чи тут на сайті одні діти? Раніше за СРСР на 9 травня у Хмільнику теж влаштовували смолоскипну ходу. Малим мені було найцікавіше спостерігати за нею з верхівки сходів на замковів горі. Вогняна ріка виходила з центру міста від нового універмагу та проходила вуличкою під горою. Закінчувалась хода за замком. Смолоскипи скидалися в одну велику купу в яму (там, де стоїть туалет). Завжди напоготові стояла пожежна машина. Вогнище розгоралося величезне, і пожежники гасили його.

sos
11.04.2015 at 06:23

Тоді парад на честь Дня Перемоги проводився на міському стадіоні, а вечором старшокласники міських шкіл збирались там і факельною ходою вирушали по місту. Дійство було досить цікаве, в плані патріотичного виховання молоді, так що я думаю нічого страшного не відбудеться, якщо все пройде без фанатизма.

Віталій
11.04.2015 at 11:51

Я перепрошую. а в яких роках це було?))) А то я справді почуваю себе дитиною, тому що не пам’ятаю ніяких факельних шествій на день Перемоги…

Фома
11.04.2015 at 12:36

Віталій, це було давно. Ви дійсно дуже молода людина. Не розумію тих, кому “не лайк” мій коментар. Як ті малі діти: “якщо закрити очі, то мене не видно”? ))) Це було, і це теж історія нашого міста, подобається це комусь, чи ні. Доречі, за СРСР вважав День Перемоги єдиним гідним щирої пошани святом. На фоні інших тодішніх червоних дат.

Віталій
11.04.2015 at 12:47

Дякую, що хоч Ви оцінили мою молодість))) Але все ж таки прошу вказати конкретні роки, коли в Хмільнику, на День Перемоги, відбувалися факельні шествія. Я про таке справді не знаю. А поки Ви відповідаєте – зателефоную мамі – вона ж старша за мене і повинна пам’ятати)))

Небайдужий
11.04.2015 at 15:20

Фома: “…за СРСР вважав День Перемоги єдиним гідним щирої пошани святом”

Пане Фома, мені ось цікаво, перемогу кого і над ким ви збираєтеся святкувати 9-го травня за допомогою смолоскипної ходи? До речі, що та смолоскипна хода має символізувати?

Віталій
11.04.2015 at 19:00

Як і обіцяв – зателефонував мамі. Вона підтвердила, що справді, правда давненько, було таке кілька разів. Справді старшокласники це робили. Що символізувало таке дійство – мама не пам’ятає. Схиляється до того, що це був символ вічного вогню.

Волошка
12.04.2015 at 20:35

В яких роках якщо точніше відбувалися такі шествія?? І чому, якщо це так гарно і символічно, відмінили цю факельну ходу? До речі, символ вічного вогню більш доречний до великодніх свят… а на День Перемоги вважаю не треба ніякого вогню – бо під час війни і так було забагато вогню, а в мирний час треба без цього.. це мої власні роздуми, тому не ображайтеся, пані/пан Фома. ах да, може хтось скаже що вогонь гасять і це символізує припинення бурхливих подій війни, але все ж таки не думаю, що в бюджеті є лишні гроші на експлуатацію пожежних машин та пожежників.

Фома
12.04.2015 at 22:10

Пані/пан Волошка згоден з Вами тільки частково. Вічний Вогонь не є совдепівською вигадкою. І він має пряме відношення до вшанування Перемоги. Не комуністи це придумали. Це дійсно загальноприйнятий символ пам’яті загиблих воїнів. Вікіпедія: “Ві́чний вого́нь — постійно палаючий вогонь, який символізує вічну пам’ять про що-небудь або про кого-небудь. Безперервне горіння досягається шляхом подачі газу до певного місця, в якому виникає іскра. Зазвичай входить в меморіальний комплекс. Найстаршим Вічним вогнем вважають вогонь у меморіалі невідомого солдата в тріумфальній арці в Парижі. Він горить з 1921 року і нагадує про загиблих солдатів Першої світової війни. Перший у СРСР Вічний вогонь було встановлено у селищі Первомайський Щекінського району Тульської області (10 км від Тули) 9 травня 1955 року”.
Отак. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D1%8C
P.S. Небайдужий вважає, що немає чого святкувати 9 травня. Хто ще так вважає?

Небайдужий
12.04.2015 at 22:30

Фома, я хіба говорив про своє ставлення до свята 9 травня? Я щось пропустив? 😉 Я вас запитував, перемогу кого і над ким ви збираєтеся в цей день святкувати та ще й за допомогою смолоскипної ходи? А ви так і не відповіли…

Фома
13.04.2015 at 09:28

Небайдужий, щодо смолоскипної ходи – я такі заходи не підтримую. Хоч на 9 травня в Хмільнику, хоч походеньки свободівців у Києві. Просто навів приклад, що таке в Хмільнику уже було. А 9 травня впродовж десятиліть святкували День Перемоги радянського народу над нацистською Німеччиною. Розпад Радянського Союзу не може скасувати історію. Не можна бездарно віддавати історію і цей день нинішній Росії. Впевнений, що у Вас, Небайдужий, також є кого згадати в цей день, а у Президента України вистачить мудрості виважено підійти до вирішення цього питання, без зважання на маргінальних крикунів. До Дня Перемоги було б непогано впорядкувати пам’ятники. Вже не кажу про кладовища, де могили учасників війни знаходяться у вкрай занедбаному стані. Цим треба системно займатися, а не перейменовуваннями, руйнуваннями пам’ятників та смолоскипними ходами.

LEON
13.04.2015 at 11:37

День Перемо́ги — державне свято Радянського Союзу, що відзначалося щорічно 9 травня «на згадку про переможне завершення Великої Вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників». В 1975 році,в Хмільнику, на відзнаку 30 річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була проведена Факельна хода молоді міста. Шановні, не порівнюйте непорівнювальне, коли проходила факедьна хода люди на узбіччі стояли і плакали.

Небайдужий
13.04.2015 at 12:26

То що, маємо в незалежній Україні святкувати державне свято неіснуючого СССР, його неіснуючого народу та нинішнього єдиного правонаступника совка- Росії?
Як на мій скромний погляд, то так званий “радянський народ” (до речі, я й досі не розумію, що ховається за цим чудернацьким визначенням?), а якщо правильніше- народи колишнього СССР, були жертвами Другої світової війни, а ніякими не переможцями. Переможцем в тій війні була міждержавна коаліція СССР, США, Великої Британії та Франції. В самому СССР до 1964 року не було ніякого Дня пабєди, бо усі чудово розуміли, що ніякої “пабєди” досягнуто не було. Вдалося лише ціною гігантський, неймовірних жертв і тільки з допомогою ненависних буржуазних США та Великобританії відбитися від свого колишнього союзника- Німеччини, разом з яким той самий СССР і розпалив у вересні 1939 року найкривавішу війну в історії людства і за допомогою якого розраховував загарбати всю Європу, але мети своєї так і не досяг. Таваріщ Сталін це чудово розумів, тому нічого й не святкував. Таваріщ Хрущов також з цим був цілком згоден. А ось гарячо любімий таваріщ Брєжнєв вирішив, що непогано б було запровадити в країні ще один привід для роздачі орденів та медальок. Ось так в 1964 році і з’явилося це “державне свято”.
Приводів щось святкувати 9-го травня не бачу і ніколи в житті не бачив. А ось віддати належну шану усім жертвам (серед яких є також і мої рідні дід та прадід) одного з епізодів тієї страшної війни безумовно треба. Тільки не 9-го, а 8-го травня. В день, коли було підписано Акт про капітуляцію Німеччини перед країнами антигітлерівської коаліції, а не перед неіснуючим “радянським народом”, до речі.
Так званий “Дєнь пабєди”- то останній міф російської імперії, яким це огидне державне утворення намагається виправдати своє існування на земній кулі і мільйони знищених ним людей. В час, коли ця здихаюча імперія анексувала частину української території і забезпечує “гібридну війну” на Сході країни, святкувати її державне свято, щонайменше, принизливо. Як можна святкувати свято окупантів? Хоч краплина людської гідності має бути?

Волошка
13.04.2015 at 12:29

Пане Фома, Ви самі поширили текст з вікіпедії, ось уривок: “Безперервне горіння досягається шляхом подачі газу до певного місця, в якому виникає іскра. Зазвичай входить в меморіальний комплекс.” Так, вогонь в памятнику – це норм, але ж не смолоскипна хода))) Вважаю, було б доречніше запитати про це в самих ветеранів. Це їхнє свято, і їм видніше. А ми завжди будемо памятати про їхні подвиги.

Фома
13.04.2015 at 13:07

Пані/пан Волошка, повторюю і для Вас: я написав про смолоскипну ходу як про факт з історії Хмільника, і не треба вказувати на мою нібито підтримку цієї ідеї. А ветеранів питати вже запізно. Наймолодшим вже під 90 років. Ви пропонуєте задавати цим старим людям питання, чи проводити смолоскипну ходу?(((

Фома
13.04.2015 at 13:18

Небайдужий, якби не “окупанти”, тебе болісного не було б на цьому світі. Не виказуй своє невігластво. При всьому розумінні того, що вчинила в Україні радянська влада, вермахт здолала не ОУН-УПА, а таки Червона Армія. Визнання історичної правди та примирення – це не поразка, а гідність, про яку ти говориш.

Небайдужий
13.04.2015 at 13:28

Фома, а окрім хамства та цілковитої відсутності історичних знань, є якісь докази чи аргументи того, що “якби не “окупанти”, то мене б не було? Чи совкова пропаганда настільки глибоко влипла в мозок, що позбутися її ніяк? 😉

Небайдужий
13.04.2015 at 13:29

До речі про “ветеранів”… Я сьогодні жодного живого учасника бойових дій в Другій світовій війні не знаю… Може ще хтось таки залишився з них в Хмільнику? Просвітіть, хто знає…

Фома
13.04.2015 at 19:30

Небайдужий, а Ви зверніться до народного депутата України Юрія Шухевича (сина офіцера абверу Романа Шухевича). Нехай він направить до Хмільницької міської ради депутатський запит, і впродовж 10-ти днів відповідно до Закону України “Про статус народного депутата України” Вам буде надано відповідь, що інформація про живих учасників бойових дій охороняється Законом України “Про захист персональних даних”. P.S. Правда про війну – жахлива. Але ми повинні знати правду як про НКВС-МГБ, так і про ОУН-УПА.

Віталій
13.04.2015 at 19:43

))) Ну не варто запитувати персональний склад ветеранів))) Можна просто запитати їх загальну кількість.))) До чого тут персональні данні та Шухевич?)))

Небайдужий
13.04.2015 at 20:19

Фома, ви мабудт паски з крашанками переїли…. Досить вже демонструвати своє невігластво в питаннях історії власної країни. Я й так вже зрозумів, що ви в цій сфері ні бельмеса не знаєте. Ну який, до біса, “офіцер абверу” Роман Шухевич? Якщо ви дійсно в цьому впевнені, то назвіть звання цього міфічного “офіцера абверу” 😉
А законом “Про захист персональних даних” охороняється інформація не лише про учасників бойових дій, я й про таких “вояк”, як ви чи я. Не туліть закон туди, куди не треба. Моє питання стосувалося зовсім іншого. Мене цікавить, чи в Хмільнику є хоч один живий учасник бойових дій Другої світової війни? А ви мене до Шухевича посилаєте 🙂

Жульєн Сорель
14.04.2015 at 08:33

Прочитавши стільки думок і висловлювань, напишу і свій коментар.
1. Факельна хода є дійсно зайвою. Марш УПА, День народження С.Бандери – то буде сприйматися молоддю. А 9 Травня все таки свято більш совкове.
2. Як сказав Небайдужий, перемогу кого над ким нам треба святкувати? Перемогу одного хворого тирана над іншим ціною в 60 млн життів?
Не забувайте,що в 1939 році Червона Армія святкувала взяття Польщі, але це інша історія.
В цивілізованих країнах це День пам’яті, а в нас це Дєнь Пабєди, в який треба випити 2 л горілки і спати десь в посадці. Торік, в мене, в селі не було гулянь, не було бухого бидла по лісосмугах. Цим ми уподібнюємося кацапам, які вважають за потрібне набратися в цей день і цим самим вони пам’ятають “дідів”.
3. Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік і ми маємо пам’ятати всіх загиблих, якщо ми називаємося людьми.
4. Якщо хтось захоче одягнути на себе колорадську стрічку,скажу вам такий цікавий факт: Її з орденом св Гергія вручила вперше Катька ІІ за розвал Запорізької Січі, потім її в ІІ Світову носили власовці, а в 2005 році Вовка Путєн придумав нею “чтіть дідов”. Чорний колір символізує двохголового орла і жовтий царську корону – символи російського імперіалізму, всю красу якого ви можете спостерігати зараз на Донбасі
Від себе додам, що я шаную пам’ять про тих людей і аж ніяк не роблю з цього “пабєдобешенство” і “дєдаваєвалізм”.

козак
14.04.2015 at 10:34
Небайдужий
14.04.2015 at 15:30

Козаче, а ви впевнені, що ті дідусі мають статус учасника бойових дій? Бо зовсім не всі ветерани такий статус мали.

Небайдужий
15.04.2015 at 20:34

Ось як треба відзначати дєнь пабєди: https://www.youtube.com/watch?v=hXvbaFG2s8Q
Це ще крутіше, аніж факєльноє шествіє 🙂

Віталій
15.04.2015 at 20:58

Бабушка-трансформер – https://www.youtube.com/watch?v=INUv97aSjto

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *