Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

31.12.2017

В ХМІЛЬНИКУ ОБГОВОРИЛИ ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІСТА

29 грудня, в конференц-залі міської ради, члени робочої групи, яку було створено для розробки пропозицій щодо коригування Стратегії розвитку міста Хмільника до 2020 року, презентували свої напрацювання для Комітету з реалізації стратегії розвитку міста. Головував на засіданні Комітету міський голова Сергій Редчик.

Необхідність внесення змін та доповнень стала наслідком проведеного аналізу Стратегії, що здійснили експерти громадської організації «ПРАВО».

Варто зазначити, що цього року секретар міської ради Павло Крепкий та очільниця Центру аналізу місцевої політики Олена Черній взяли участь в навчанні, яке було організоване в рамках проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства», що реалізовується Єврорегіоном «Дністер». Під час навчання учасники ознайомилися з вітчизняним та європейським досвідом розробки та реалізації Стратегій розвитку громад. І ці знання стали якраз в нагоді під час роботи над вдосконаленням Стратегії розвитку Хмільника.

Одночасно міським головою було створено робочу групу, яка займалася розробкою пропозиції щодо коригування стратегії. До складу робочої групи увійшли:

  • Крепкий Павло Васильович– секретар міської ради, голова робочої групи.
  • Кондратовець Юрій Григорович – голова постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету, економічного розвитку та підприємництва міської ради;
  • Підвальнюк Юрій Григорович – начальник управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради.
  • Кондратовець Ольга Василівна – начальник відділу прогнозування та залучення інвестицій управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради, секретар робочої групи.
  • Черній Олена Володимирівна – голова ГО «Центр аналізу місцевої політики»
  • Дорох Віталій Володимирович – голова Хмільницької районної громадської організації «ПРАВО».
  • Носальський Тарас Юрійович – представник громадської організації «Центр аналізу місцевої політики».
  • Шеремета Володимир Миколайович – голова Хмільницького міського осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина».

Робочою групою було проаналізовано Стратегію розвитку міста до 2020 року і виявлено низку проблемних питань, зокрема: не актуалізована статистична інформація, що утруднює аналіз динаміки розвитку окремих показників, відсутній в стратегії SWOT-аналіз, відсутні індикатори, нечітко прописана моніторингова складова стратегії, а також відсутній річний план реалізації Стратегії, що створює проблеми імплементації заходів стратегії в міські програми.

На початку зустрічі членом робочої групи Віталієм Дорохом було презентовано напрацювання робочої групи. Під час презентації пані Оленою Черній було акцентовано увагу на необхідності розробки річного плану реалізації Стратегії та його значенні в ефективності виконання Стратегії розвитку.

Після презентації відбулося обговорення, під час якого учасники ставили питання членам робочої групи та обговорювали окремі пропозиції.

Тепер члени Комітету мають опрацювати матеріали та погодити чи відхилити пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Стратегії розвитку міста до 2020 року.

Пропонуємо ознайомитися з варіантом змін до Стратегії. Саме в такому вигляді пропонується викласти окремі її розділи.

Матеріали можна скачати тут:

Експертний висновок про систему моніторингу і оцінки Стратегії стійкого розвитку м. Хмільника до 2020 року

Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Стратегії розвитку міста Хмільника.

3 Comments on “В ХМІЛЬНИКУ ОБГОВОРИЛИ ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІСТА

Денис Житник
31.12.2017 at 16:23

Панове скачав я пропозиціі ознайомився з ними може ще посилання на саму стратегію скинете. Чесно кажучи пропозиціі як на мене недоопрацьовані, багато узагальнень без конкретики, у деяких випадках статегічні цілі названі оперативними, оперативні цілі змішані і переплутані зі стратегічними, (деякі оперативні цілі прописані одними словами, а статегічні ішшими, а суть в обох випадках збігаеться). Основна увага у пропозиціях приділялася визначенням кретеріів (параметрів) стратегіі, без конкретних взаемозвязків між ними, а такі взаемозвязки можливо прослідкувати лише коли будуть пріорітети (що ж в першу чергу з тих критеріів треба досягти) і план реалізаціі заходів ціеі стратегіі хоча б в узагальненому виглялі, приблизна послідовність дій. Тобто стратегія мае містити критеріі-параметри, пріорітети і план заходів, у нас є лише критеріі. Взагалі немае прописано, які ж мають бути пріорітети, що в першу чергу треба досягати Не написано з чого починати, який мае бути перший крок.
Панове ітак зрозуміло щож хочеться досягти статегічних цілей (перетворення хмільника у туристичний центр, агроекологічну зону, з високим рівнем життя ітд ітп. Я всеж таки буду ближчим до конкретики Починати треба із самого постого і незатратного або малозатратного 1. Треба знати хто що хоче, влада з громадськими діячами щось хоче придумати, але толком не знае що, тож запитаемо, що хочуть люди проведемо Маркетингові соціологічні дослідження окремо серед жителів міста, окремо серед відпочиваючих, що саме вони хотять бачити у місті. Так відпочиваючих наприклад запитати може вони хотять бачити у хмільнику стрептиз з еротичними спецефектами, а може шинок в украінському етнічному стилі, де будуть страви украінськоі кухні, звучати народні пісні з танцями, на бандурах грати і співати про козацьку долю, а може у парку побудувати табір для дітей “козацька січь” щось на зразок міні-дісней ленду. А от у жителів хмільника треба вже про інше питати, які ж вулиці треба спочатку ремонтувати, які товари, роботи і послуги вони в першу чергу вони хотять споживати, щоб бізнес оріентувався що виробляти.Звісно треба враховувати що зараз і на майбутнє буде у моді і у тренді 2 Визначити де е вільні підходящі місця щоб щось нове будувати для туристичноі інфраструктури. (наприклад я таких мість не знаю озвучте хто знае нехай всі побачать і вкажуть що ж там можна побудувати) 3 Проаналізувати законодавство та соціально економічні умови, для визначення наскільки можливо на місцевому рівні стимулювати інвестиційний клімат, зокрема податкові та інщі пільги 4. Бізнес інкубатор для підприемців на базі організаціі Право, якщо інвестиціі будуть великі то можливо рекомендувати підприемцям обьеднувати свій капітал у формі спільноі діяльності, акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю. Залучення кредитів (хоча іх напевно краще не залучати) та співфінансування з бюджету, виграння грантів. Можливо створити у бюджеті туристичний фонд розвитку де накопичувати невикористані вільні кошти на депозитних рахунках з гарантованою індексаціею, щоб не зіли грошики інфляціею. Можливо не завадить Хмільнику свій медичний коледж де зокрема б навчали нетрадиційній та мануальній терапіі туристичній та готельно рестораній справі, що сприятиме працевлаштуванню хмільничан
5 Робити вже готові комплексні пропозиціі бізнесу інвесторам, ось даемо у власність землю під шинок в украінському стилі із такими то податковими чи іншими пільгами. 6 Розробка туристичних маршрутів по місту і навколо нього, спільно з районною владою сприяння розвитку зеленого туризму у селах навколо Хмільника. 7 Розглянути можливість побудови смітєпереробного заводу біля міськоі свалки, це буде давати дохід і робочі містя собівартість дешева, сировина безкоштовна, місто очиститься. 8.Ну а міська влада мае взяти на себе безпосередньо розвиток транспортноі та житлово комунальноі інфраструктури та ремонт вулиць.
Зрозуміло що все це довгострокова перспектива і до 2020 року навряд чи встигнемо і чи взагалі це буде колись зроблено хоча б частково. Якщо це все реалізувати що написано у стратегіі і пропозиціях це зовсім кардинально змінить структуру економіки міста покращить ситуацію взагалі, але доведеться багато чого планувати і переплановувати будувати і перебудовувати та реконструйовувати. А весь прикол у тому щоб зробити спокусливу пропозицію інвесторам, ось це і е ключовий момент стратегіі, а просто друкувати буклети про Хмільник курортний це дуже мало що дасть.

Віталій
31.12.2017 at 17:54

Дякую за змістовний аналіз матеріалу. Хочу лише зауважити, що Ви дещо не праві щодо конкретики. Якраз то таке викладення матеріалу є методично правильним. А от послідовність, конкретика, терміни виконання, відповідальні, конкретні проекти та заходи мають прописуватися в Плані реалізації Стратегії, який розробляється на кожен рік, ДО розробки програми соціально-економічного розвитку та бюджету на наступний рік. В нас, на жаль, такий план не розробляється і Стратегію взагалі до уваги не завжди беруть.
До речі, в тексті є можливість стягнути ще один документ, який помилково не був довантажений одразу.
Також звертаю Вашу увагу, що це лише пропозиції робочої групи. Їх має опрацювати Комітет і зробити висновок: вносити зміни до Стратегії чи ні? Враховувати повністю чи частково? Так що слово за Комітетом))).

Денис Житник
31.12.2017 at 20:58

Панове я не знаю може оця методика і правильна з формально-логічноі сторони, але далека від практичноі реальності дуже забюрократизована. У мене склалося таке враження коли подивився експертний висновок у табличній формі. От є в нас методика щодо критеріів, а чи є у нас методика по пріорітетам і планам? І чому ця методика мае бути догмою навіщо все ускладнювати занадто багато лишнього, а от розробники стратегіі дають відповіді на визначені критеріі ціею методикою лише у загальних фразах, (якби був конкретний план то і відповіді конкретні давали), тому що немае ні пріорітетів ні плану такого як треба, тому й заплутаюються у цьому блуді ходячи кругами, а от якщо все спростити, а саме визначити пріорітети що спочатку треба зробити. (Пріорітети мають бути стратегічні і оперативно тактичні все починаеться з останіх перші кроки за ними). А плани (тактичні плани на реалізацію стратегічного плану) на кожен рік звісно можна робити, але як на мене недоцільно, тому що іх важко зробити без единого плану на всю стратегію, це тільки може лише заплутати ситуацію, тому що без стратегічного плану важко побачити загальну картину у перспективі тай напевно ці плани на кожен рік не робляться тому, що не знають з чого розпочати пріорітетів не можуть вловити, а якщо є единий статегічний план то немае особоивого сенсу робити на кожен рік. І чому привязка мае бути до 2020 року, стратегія мае бути до тих пір, поки у місті порядок не наведуть і стратегічних цілей (кінцевий очікуваний результат) не досягнуть і досить вже стереотипно привязуватися до круглих дат. Без одного плану реалізаціі стратегіі, який мае бути іі конкретизованою складовою це вже не стратегія, я тут оказуеться і взагалі щорічних планів не мае це вже повна жесть, це не стратегія, а тільки одні критеріі без пріорітетів і плану. Якщо коротко перекласти на просту мову є якійсь бажання те, що хочемо (критеріі),але немає пріорітетів (те чого бажаемо у першу чергу) і як його досягти (планів) короче виходить що у нашому випадку недороблена стратегія це поки, що список нереалізованих бажань (критеріів), а нереалізовані бажання це вже фантазіі і все через те, що пішли не по правильному шляху, діюча методика завела не туди. І напевно бюджетні програми фінансування йдуть врозріз зі стратегіею, а все мае грати як оркестр. Стратегію мае затверджуватися депутатами. Стратегія мае мати пріорітет на іі основі і мають розроблятися плани роботи усіх відділів, бюджетні програми, особливо довгострокові, (ось саме плани роботи відділів і бюджетні програми як довгострокові так і на 1 н рік і мають дуже чітко конкретизувати стратегію, тому ще раз повторюся що річні плани стратегіі це лишне), звісно все це може поточно коригуватися.
Приблизно вищезазначене стосуеться експертного висновку, який напевно зроблений згідно тіеі ж методики звісно він дещо конкретизуе загальні фрази, але не враховуе, що ще пріорітети мають бути і плани, яких взагалі немае. Весь корінь проблеми як на мене у непідходящій методиці, яка задае неправильний напрямок, може від неі слід відмовитися хоча б частково. Панове, а можливо дійте за аналогіею візьміть за основу методики складання бізнес-планів звісно накладаючи параметри планування розвитку територій. Панове хто ж входить у комітет? І на стратегію скиньте посилання?
Панове я нікого не хочу дорікнути, і Ви не шукайте винного, е ж в кінці кінців здоровий глузд. Я тільки висловлюю свое бачення, яке не претендуе на істину в останій інстанціі, тому що чарку хильнув. Я віру що це не імітація роботи, Ви дійсно хочете це зробити.
Все пора закінчувати онуки взяли мене попід руки і повели до стола щоб я тост казав. Вітаю усіх з Новим роком! Бажаю вдало планувати і кохати, не злитися не гавкати і за столом, як свиня не чавкати, а тим хто хоче свататися бажаю перед цим не напиватися щоб потім перед нареченою не обригатися і у своій блювотині не кувиркатися. Після повного опохмелятора не відчувайте себе термінатором і на трибуні оратором. Бажано до вживання горілки молока напийтеся не буле сушняку і головних болей, від алкоголю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *