Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

13.07.2012

В Хмільнику половина вартості ремонтних робіт в будинках лягла на плечі мешканців

Мешканці багатоквартирних будинків Хмільника змушені будуть фінансувати за власний кошт половину вартості ремонтних робіт під час капітального ремонту будинків. Відповідне рішення затвердила під час останньої сесії Хмільницька міська рада.

Відповідно до «Положення про участь коштів населення у фінансуванні реконструкції або капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків…», балансоутримувач будинку, для того, щоб міська влада розглянула питання щодо включення цього будинку до переліку об’єктів, які ремонтуватимуться за кошти міського бюджету в наступному році, окрім інших документів, має подати й «рішення зборів вуличного (або будинкового) комітету щодо необхідності проведення ремонтних робіт та про згоду на співфінансування проведення робіт».

Положення також визначає й обсяг співфінансування мешканцями ремонтів багатоквартирних будинків. Так, відповідно до Положення, дольова участь населення від загальної кошторисної вартості робіт визначається у відсотках залежно від виду робіт, але не менше:

  • капітальний ремонт даху та фундамента – 50%;
  • капітальний ремонт внутрішньобудинкової мережі водопостачання та водовідведення – 50%;
  • капітальний ремонт ліфтів – 50%;
  • капітальний ремонт віконних та дверних блоків – 70%;
  • капітальний ремонт інших конструктивних елементів – 80%.

Кошти власників квартир (квартиронаймачів) спрямовуватимуться до цільового фонду, створеного у складі спеціального фонду міського бюджету.

Введення відсоткової ставки обов’язкового внеску для мешканців будинків на практиці може бути просто «не підйомною» для громадян. Зважаючи на вартість виготовлення проектно-кошторисної документації, яке має відбуватися з врахуванням участі населення (фінансової?), а також на вартість самих робіт, наприклад з ремонту покрівлі будинку, 50% вартості може стати занадто великою сумою, якщо взяти до уваги сукупний доход окремих сімей, а також наявність в будинку мешканців пільгових категорій (пенсіонери, інваліди тощо)…

11 Comments on “В Хмільнику половина вартості ремонтних робіт в будинках лягла на плечі мешканців

Небайдужий
13.07.2012 at 09:46

Я правильно розумію, що у випадку, коли мешканці будинку не мають змоги взяти участь своїми власними коштами в фінансуванні витрат на ремонт їхнього будинку, то ніякого ремонту не буде???… А за що ж тоді люди сплачують квартирну плату? І який сенс, за такої ситуації, сплачувати місцеві податки і збори, коли міська влада не бажає виконувати своїх прямих обов’язків?

Олег
13.07.2012 at 10:36

Шановний admin, чому статті на вашому сайті ніким не підписані.

Віталій
13.07.2012 at 16:23

))) А що зміниться, якщо люди писатимуть матеріали, вказуючи свій псевдонім?)))

Віктор
13.07.2012 at 19:33

Підтримую Віталія, адже тут в основному пишуть під псевдо!!!

Віталій
13.07.2012 at 21:23

Небайдужий, Ви правильно зрозуміли. Саме так випливає з прийнятого Положення. воно містить чіткий перелік документів, які балансоутримувач має подати до міської ради, щоб цей будинок було внесено до переліку обєктів, які ремонтуватимуться за кошти міського бюджету в наступному році…

Олег
13.07.2012 at 21:42

Підпис автора, повинен бути без ніяких псевдонімів. Тому, що за статті, які бублікуються повинен хтось відповідати… 

Небайдужий
13.07.2012 at 21:48

Це не засіб масової інформації, де автори публікацій можуть нести якусь відповідальність. ГФХ- звичайний форум для обміну своїми думками з того, чи іншого приводу. Інакше кажучи- свобода слова в чистому вигляді 😉

Віталій
13.07.2012 at 21:53

А давайте ми залишимо право встановлювати тут правила за собою?))) Якби на громадських діячів не здійснювався тиск з боку влади, то автори матеріалів звичайно підписувалися своїми справжніми іменами. Так що пропоную не акцентувати на цьому увагу. Якщо Вас цікавить авторство конкретно цієї статті, то її автор я, Дорох Віталій Володимирович, Голова Ради громадської організації “ПРАВО”, тел. 067 425 84 95, ел. пошта: doroh-hm@yandex.ru ))) Пишіть/дзвоніть…)))
А щодо відповідальності за матеріал, то пропоную Вам посилання на вказане Положення, що розміщено на офіційному сайті міста Хмільника. Можете перевірити, чи там є щось таке, що не відповідає матеріалу статті…))):
http://hmilnyk.osp-ua.info/userfiles/file/2012/11072012/751.doc
 

Ольга
21.10.2012 at 20:36

противозаконное положение. жители многоквартирных домов платят за будущие ремонты частью своей квартплаты. Советую подать в прокуратуру на нецелевое использование денежных средств, полученных от  жителей как квартплата на ЖЕКи или горкомунхоз. 

Віталій
21.10.2012 at 20:41

Згоден, що з Положенням далеко все не так законно…

Небайдужий
21.10.2012 at 21:28

Якби ж та прокуратура реагувала на порушення закону, то ціни б їй не було 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *