Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

24.05.2012

В Хмільнику влада зноситиме самовільно побудовані гаражі

Про такий намір повідомив виконавчий комітет Хмільницької міської ради. Громадянам, які  «самовільно утримують гаражі, не маючи на них жодних правоустановчих документів, переконливо рекомендують звернутись до управління містобудування та архітектури із письмовою заявою щодо їх узаконення».

Також в оголошенні, яке було розміщене на Офіційному сайті міста Хмільника зазначається, що до осіб, які своєчасно не відреагують на зазначене прохання, виконавчим комітетом міської ради розглядатиметься питання щодо демонтажу цих гаражів.

Сподіваємося, що така ініціатива виконавчого комітету Хмільницької міської ради, не спровокує черговий, вже «гаражний» бунт.

Нещодавно Хмільник сколихнув «бунт підприємців», які протестували проти закриття ринку в центрі міста, а також «бунт батьків» проти об’єднання класів в загальноосвітніх навчальних закладах міста…

23 Comments on “В Хмільнику влада зноситиме самовільно побудовані гаражі

Глеб
24.05.2012 at 22:36

Над седой равниной моря ветер тучи собирает. Между тучами и морем гордо
реет Буревестник, черной молнии подобный.
То крылом волны касаясь, то стрелой взмывая к тучам, он кричит, и –
тучи слышат радость в смелом крике птицы.
В этом крике – жажда бури! Силу гнева, пламя страсти и уверенность в
победе слышат тучи в этом крике.
Чайки стонут перед бурей, – стонут, мечутся над морем и на дно его
готовы спрятать ужас свой пред бурей.
И гагары тоже стонут, – им, гагарам, недоступно наслажденье битвой
жизни: гром ударов их пугает.
Глупый пингвин робко прячет тело жирное в утесах… Только гордый
Буревестник реет смело и свободно над седым от пены морем!
Все мрачней и ниже тучи опускаются над морем, и поют, и рвутся волны к
высоте навстречу грому.
Гром грохочет. В пене гнева стонут волны, с ветром споря. Вот
охватывает ветер стаи волн объятьем крепким и бросает их с размаху в дикой
злобе на утесы, разбивая в пыль и брызги изумрудные громады.
Буревестник с криком реет, черной молнии подобный, как стрела пронзает
тучи, пену волн крылом срывает.
Вот он носится, как демон, – гордый, черный демон бури, – и смеется, и
рыдает… Он над тучами смеется, он от радости рыдает!
В гневе грома, – чуткий демон, – он давно усталость слышит, он уверен,
что не скроют тучи солнца, – нет, не скроют!
Ветер воет… Гром грохочет…
Синим пламенем пылают стаи туч над бездной моря. Море ловит стрелы
молний и в своей пучине гасит. Точно огненные змеи, вьются в море, исчезая,
отраженья этих молний.
– Буря! Скоро грянет буря!
Это смелый Буревестник гордо реет между молний над ревущим гневно
морем; то кричит пророк победы:
– Пусть сильнее грянет буря!..

Небайдужий
25.05.2012 at 00:09

Мммда… Посягають на все святе… на “шматок хліба”, на дітей та на власність своїх виборців. Для того, щоб “грянула буря” залишилося лише посягнути на землю… і тоді все. Гаплик 🙂

Пронира
25.05.2012 at 01:16

Відверто кажучи, тема правильна, заявлена процедура логічна, але ж виконавці…))))

Стьопка
25.05.2012 at 09:03

Буде щастя, завтра і сьогодні, бо Петька при власті!!!
 

Просто Я
25.05.2012 at 10:45

Ось, у нашого Петруся-архітекторця………….вже талант змітати все на своєму шляху прокинувся …….навіть гаражі не вгодили……..)

Віталій
25.05.2012 at 11:47

Напевно питання незаконих гаражів все ж таки потрібно якимись чином врегулювати. як на мене, то ініціатива потрібна. Але яким чином? Можливо я помиляюся, але міська влада тільки збираєтьсчя прийняти Положення (чи Порядок) про встановлення гаражів на території міста. Варіанти два: або існує механізм, який дозволяє легалізувати вже наявні гаражі, або тут, як з сферою розваг: документ ще не затверджено, а з підприємців вимагають, наприклад, укладання платного земельного сервітуту…

Небайдужий
25.05.2012 at 11:59

Механізм узаконення самочинно збудованих об’єктів існує. Хто хоче (а це неодмінно потрібно робити), має піти до Анатолія Івановича Подоляна (начальник Хмільницького відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю), він усе розкаже, що, як і в якій послідовності робити.

Віталій
25.05.2012 at 15:42

Значить притання в тому, щоб довести інформацію про ініціативу виконкому до всіх власників незаконних гаражів. А то може виникнути ситуація, коли приїдуть демонтувати, а власники ні сном, ні духом про це не знали…

grab
25.05.2012 at 15:50

Щоб узаконити гараж треба оббігати сім кругів бюрократичного пекла, що ввилється в півроку біганини, витрат купи грошей і в підсумку за гараж 6Х4 потрібно буде сплачувати близько 300грн щороку в казну міста (300грн з врахуванням льгот інваліда війни 2 групи). 
Із близько 40гаражів біля мого будинку узаконили гараж лише мої батьки, і тепер платять по 300грн/рік, і якщо навіть сусідні гаражі почнуть валити, то наш накриється жіночим органом через те, що гаражі прибудовані один до одного – питання: навіщо було його узаконювати ?

Віталій
25.05.2012 at 16:06

Ну значить Ви маєте пряму зацікавленність в тому, щоб повідомити своїх несвідомих сусідів по гаражу.

Небайдужий
25.05.2012 at 16:09

Грабе, якщо Ваш гараж повністю, як ви кажете, “узаконений”, то нехай лише спробують його розвалити! 🙂 За такі речі навіть кримінальна відповідальність світить. Так, що Вам і Вашим батькам нема за що турбуватися, а ось на місці ваших сусідів, я б потурбувався. Будь-які будівлі треба узаконювати або зносити. Іншого не дано… Таке життя. Якщо для цього треба буде “побігати” трохи по бюрократам, то це, все одно, дешевше, аніж втрата гаражу та ще й витрати на його знесення.

атутті
26.05.2012 at 09:45

Як кажуть “спокойствіє только спокойствіє!” Давайте поміркуємо не як раби, а як повноправні члени нашої громади міста.
по-перше : не так-то просто демонтувати вашу споруду. Пояснюю: згідно законодавства, у т.ч. ЦКУ споруда вважається незавершеним будівництвом до державної реєстрації , а право власності на будівельні матеріали та понесені витрати на незавершене будівництво залишеється за вами, ТОМУ якщо захотять знести , вони заподіють шкоду вашій власності, а згідно закону ви маєте право на відшкодування у рівній частині.
по – друге : у законодавстві передбачено набуття права на володіння (уточняю не права власності) у звязку із користуванням майном, навіть якщо не зареєстровано (а це як некрути ви будували за власний рахунок , отже і майно ваше) 10 і більше років для нерухомості, ТОМУ вас можуть тільки відповідно оштрафуфати, але не зносити.
по – треттє : демонтаж може проводитися тільки за рішенням суду, за відповідних підстав, в т.ч. газифікація, проведення різних комунікацій, перешкодження проходу, проїзду тощо, але зновуж таки із відшкодуванням.
по – четверте : розглянемо історію винекнення гаражів саме на даній вашій місцевості. Думаю кожен будинок має свою територія плату за яки ви завжди справляєте, крім того такі території входять для користування саме громадою міста, що там проживає, для потреб, ТОМУ ви й користуєтеся, сплачуючи за це плату рівно стільки скільки вам виставляють, а те що вами досі неоформлено документи , то це діло часу.
крім того, наскільки я знаю були популярні кооперативи, тому якщо ви попали під цю хвилю, то відповідальність за те що кооперативом незаконно було відведено чи відчуджено ви нія не несете.
по – пяте : у понняті “гараж” наша місцева виборча влада, (уточню , та що повинна представляти інтереси громади, захищати від нанесення шкоди та оберігати майно всіх членів громади) розуміє “тимчасова споруда, мала архітектурна форма”, тобто споруда зведена без фундаменту, має біля 30 кв.м. ТОМУ вести мову про державну реєстрацію таки обєктів за ваш рахунок це питання ДУЖЕ, І ДУЖЕ, І ДУЖЕ , ЗАНАДТО ДУЖЕ СПІРНЕ, ТОМУ ЩО Є ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО БЛАГОУСТРІЙ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ” від 06.09.2005 р. №2807-IV, згід з яким місцеві органи самоврядування зобовязані займатися благоустрієм во благо громади, забезпечувати права громади на комфорт, А ТАКОЖ і САМІ ЧЛЕНИ ГРОМАДИ ЗАЙМАЮТЬСЯ НА БЛАГО ГРОМАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЛАГОУСТРІЄМ МІСТА, 
інакше кажуче ви являєтеся інвесторами (спонсорами) поліпшення благоустрію, бо в обовязки місцевої влади входить зведення для різних побутових, соціальних, культурних та інших потреб громади різних обєктів благоустрію, сюди відноситься й забезпечення мікрорайонів парковкою, гаражами тощо, ВОНИ ЗОБОВЯЗАНІ поставити собі на баланс та відповідно його утримувати у пристойному стані.
ВИСНОВОК : НЕОБХІДНО ВСІМ ОЗНАЙОМИТИСЯ ХОЧА БИ ІЗ  ЗАКОНОМ УКРАЇНИ “ПРО БЛАГОУСТРІЙ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ” від 06.09.2005 р. №2807-IV, І ТОДІ У ВАС ЗЯВЛЯТЬСЯ ВАГОМІ ПІДСТАВИ ВВАЖАТИ ДІЇ ЩОДО ДЕМОНТАЖУ ПРОТИЗАКОННОМИ ТА ТАКИМИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ ВАШІ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА, НАНЕСЕННЯ ШКОДИ БЛАГОУСТРІЮ ГРОМАДИ МІСТА
маю надію , що мій коментар буде у нагоді.

 
 
 
 

Небайдужий
26.05.2012 at 12:36

Атутті, вам би повчитися десь не завадило 🙂 Таких оригінальних трактувань положень цивільного права та законодавства про благоустрій населених пунктів мені ще ніколи не доводилося бачити 😆

Віталій
26.05.2012 at 19:34

Пропоную вашій увазі рішення, яке стосується саме питання знесення гаражів. На жаль невідомо, чи довелося міськвиконкому звертатися до суду з цього питання, чи громадянин сам розібрав свій гараж… в http://hmilnyk.osp-ua.info/file/2011/28112011/1/735.doc
 

Віталій
26.05.2012 at 21:34

А ось іще один прецедент:  http://hmilnyk.osp-ua.info/file/2011/08102011/2_03102011.doc Так що думаю не варто жартувати, а мерщій бігти та легалізувати гаражі… Подалі від гріха…)))

Небайдужий
27.05.2012 at 00:05

А я що кажу? 😉

Віталій
27.05.2012 at 00:30

Цікаво, справи дійшли до суду чи ні?)))

Небайдужий
27.05.2012 at 00:43

Якщо люди самостійно ті гаражі позносили, то ні… А якщо не позносили, то могло й дійти… якщо не позАносили, кому треба 😉
Для прикладу, одне з рішень Хмільницького суду про знесення гаражу: http://reyestr.court.gov.ua/Review/13638829

атутті
27.05.2012 at 06:16

Шановний. повчитися я залюбки, але нажаль вже не мій час, а досвід такими трактуваннями положень закону нажаль є, але зверну увагу , що я тут не на суді і позови не готую, а лише надаю змогу людям скептичніше читати законодавство , не лінуватися. Бо одні нарікання, висміювання, частушки ділу не допоможуть, а от напад перетворити в атаку людям не завадило. А те, що я тут виклав не без підставно і не вигадано. Будемо Клоунів розпорядження виконувати, хабарі нести – завтра заставлять хати розібрати і у тюрму сісти.
так як ці сторінки багато Хмільниччан читають, давайте краще конкретно та поділу. Ваші пропоцизії громаді?

Небайдужий
27.05.2012 at 10:31

Навчатися ніколи не пізно. Я, наприклад, кожен день цим займаюся, бо дуде цікаво дізнаватися про щось нове чи по-новому дивитися на звичні речі. Життя- це постійний розвиток. Якщо розвиток припиняється, настає смерть.

Євгенія
27.05.2012 at 12:38

Пропозиції громаді стосовно чого? Як себе вести, колли маєш “нелегальний” гараж? Як на мене, то тут відповідь однозначна. Питання в наявності відповідної процедури та дотримання її чиновниками. Тут ще є одне цікаве питання. До річного плану регуляторної діяльності виконавчого комітету внесено затвердження Положення щодо отримання дозворлів на встановлення гаражів. От тут вже варто буде почути думку громади, щоб уникнути в цьому Положенні всіх можливих підводних каменів… 

атутті
27.05.2012 at 15:59

Я абсолютно з вами погоджуюся, але чому люди навіть не намагаються взяти участь у житті міста, а тільки відбуваються процедурою виборів, я не кажу за невеличку купку активістів та істинних небайдужих патріотів. як можна зацікавити та донести до народа цивілізованим способом , що потрібен порядок. чому було допущено зведення “нелегального” гаражу, чому це роблять ? Я думаю тому що дали це зробити авторитетній особі , потім ще і ще , а люди подивилися , а чому їм можна , а мені ні. от й ситуація. А що запропонувала доброго влада таким людям чи мешканцям багатоквартирного будинку, крім на знос. Чи було офіційно визначено та запропоновано для них якусь територію для утримання свого рухомого майна … коли ми стане цивілізованіше 
Якщо вимаєте проект Положення будь ласка розмістьті дуже цікаво

Віталій
27.05.2012 at 18:43

Стосовно проекту Положення. Його проект існує, але цей проект регуляторного акту ще не оприлюднений офіційно. Наша організація має намір провести громадську антикорупційну експертизу цього нормативно-правового акту та спробувати виявити (якщо такі є) корупціогенні чинники. Але вже зараз Ви можете ознайомитися з самим проектом Положення:
http://hmilnyk.osp-ua.info/userfiles/file/2012/03052012/6.doc
та аналізом його регуляторного впливу:
http://hmilnyk.osp-ua.info/userfiles/file/2012/03052012/5.doc
Щодо проведення антикорупційної громадської експертизи цього НПА, то я з задоволенням вислухаю всі пропозиції та зауваження до документу, і по можливості, включимо його до своїх пропозицій виконавчому комітету… Долучайтеся, ми готові до співпраці…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *