В ХМІЛЬНИКУ ВИЗНАЧАЛИ ПОТЕНЦІЙНІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ ТА МІРКУВАЛИ НАД ВИРІШЕННЯМ «ТУРИСТИЧНИХ» ПРОБЛЕМ
В Хмільнику відбулося засідання Клубів громадського діалогу, під час якого обговорювали проблеми розвитку туризму в місті.
На початку заходу керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох окреслив загальні тенденції розвитку туризму в Хмільнику, а також ознайомив присутніх з висновками Альберта Бугнона, міжнародного експерта Швейцарської консалтингової компанії „Swisscontact”, щодо перспектив розбудови курорту Хмільник, як міжнародного Центру бальнеології та оздоровчого туризму.
- Попри всі зауваження пана Альберта Бугнона Хмільник має значний потенціал щодо розвитку туризму, але для того, щоб зробити місто більш туристично привабливим потрібно плідно попрацювати та визначити потенційно привабливі об’єкти, а також розробити низку заходів, реалізація яких допоможе мінімізувати перешкоди, що заважають розвитку туризму. На думку експертів нашої організації це стане поштовхом для того, щоб місцеві підприємці більш активно проявляли себе в цій сфері, – зазначив Віталій Дорох.
Після активного обговорення учасникам було запропоновано перейти до практичної частини засідання Клубу: об’єднатись в три групи та знайти відповіді на такі питання:
- Які в Хмільнику є потенційні туристичні об’єкти?;
- Які перешкоди заважають розвитку туризму в місті?;
- Які цікавинки для туристів можна було б зробити в Хмільнику?
В якості модераторів визначених груп виступили експерти громадської організації «ПРАВО» Олена Черній, Володимир Шеремета та Тарас Носальський.
Після дуже плідної роботи всі напрацьовані в групах матеріали було презентовано модераторами та обговорено учасниками.
На завершення засідання Клубу громадського діалогу Віталій Дорох зазначив, що всі напрацьовані матеріали будуть проаналізовані експертами громадської організації «ПРАВО» та сформовано в окремий документ, який стане основою під час розробки стратегії розвитку туризму в Хмільнику.
Для довідки:
Засідання Клубу громадського діалогу відбулося в рамках реалізації проекту «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу».
Проект виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької, Черкаської.
Проект здійснюється завдяки співфінансуванню Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).