В ХМІЛЬНИКУ ЗАБОРОНИЛИ ЗБІР КОШТІВ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Начальник управління освіти Хмільницької міської ради пані Галина Коведа підписала наказ «Про заборону збору коштів з батьків вихованців та учнів навчальних закладів міста».
Про це, на своїй сторінці в мережі Фейсбук, повідомив депутат Хмільницької міської ради пан Юрій Кондратовець.
В Наказі зазначається наступне:
- Заборонити збір коштів з батьків вихованців та учнів навчальних закладів міста;
- Зміст наказу довести до відома всіх працівників навчальних закладів міста.
Віталій
06.01.2017 at 15:09Як на мене, то це чистої води популізм, який не вплине суттєво на ситуацію з поборами в школах…
Тахтапутов
06.01.2017 at 16:03Треба було у наказі зазначити організаційні заходи щоб підловити на гарячому, а саме проведення анонімних опитувань батьків та дітей хто з вчителів бере, рекомендувати батькам та дітям фіксувати пропощиціі дати на лапу на відео і звукозапис смартфонів, батьки також провокаційно мажуть звонити до вчителів буцім то уточнюючи суму хабарика і записувати на диктофон смартфона та інше подібне, до речі такі методи можна використовувати і стосовно посадовців міськради. Панове активніше відгукуйтесь на цьому сайті про побори від посадовців, лікарів, вчителів, правоохоронців. Мені надоіли шкільні побори і я буду все записувати на диктофон, так що вчителі остерігайтесь розпочинаеться кампанія підлови хабарника, прошу панове приеднуйтесь інакше корупція може знищити краіну вона страшніша ніж путін.
Віктор
06.01.2017 at 18:12Проблема назріла вже давно. І всі чудово знають хто збирає гроші – голова батьківського комітету кожного класу. Проблема в тому, що на рівні міста, як і держави, не вирішено дуже багато питань щодо надходження коштів для належного утримання закладів освіти!
Віталій
06.01.2017 at 18:23Ну хоч одна твереза думка))) Так, саме голова батьківського комітету, а не вчитель, збирає гроші. А на батьків, навіть якщо вони голови батьківського комітету, жодні накази управління освіти не поширюються)))
Тахтапутов
06.01.2017 at 20:03Але наказ поширюеться на тих вчителів хто бере ці гроші від голів батьківського комітету, тай взагалі можна офіційно запитати управління освіти чи достатньо школи профінансовані…
Віталій
06.01.2017 at 20:19Та не беруть вчителі грошей!))) Збирає і витрачає гроші, зазвичай, батьківський комітет)))
Тахтапутов
06.01.2017 at 20:21Стаття 354. Підкуп працівника підприємства, установи чи організації
1. Пропозиція чи обіцянка працівникові підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, або особі, яка працює на користь підприємства, установи чи організації, надати йому (їй) або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення працівником будь-яких дій з використанням становища, яке він займає, або особою, яка працює на користь підприємства, установи чи організації, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи –
караються штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до ста годин, або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, –
караються штрафом від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання працівником підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, або особою, яка працює на користь підприємства, установи чи організації, неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення будь-яких дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в установі чи організації, або у зв’язку з діяльністю особи на користь підприємства, установи чи організації, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи –
караються штрафом від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот годин, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
4. Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди, –
караються штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
5. Особа, яка запропонувала, пообіцяла або надала неправомірну вигоду, звільняється від кримінальної відповідальності за злочини, передбачені статтями 354, 368-3, 368-4, 369, 369-2 цього Кодексу, якщо після пропозиції, обіцянки чи надання неправомірної вигоди вона – до отримання з інших джерел інформації про цей злочин органом, службова особа якого згідно із законом наділена правом повідомляти про підозру, – добровільно заявила про те, що сталося, такому органу та активно сприяла розкриттю злочину, вчиненого особою, яка одержала неправомірну вигоду або прийняла її пропозицію чи обіцянку. Зазначене звільнення не застосовується у разі, якщо пропозиція, обіцянка чи надання неправомірної вигоди були вчинені по відношенню до осіб, визначених у частині четвертій статті 18 цього Кодексу.
Примітка. 1. Під особою, яка працює на користь підприємства, установи, організації, слід розуміти особу, яка виконує роботу або надає послугу відповідно до договору з таким підприємством, установою, організацією.
2. У цій статті під неправомірною вигодою слід розуміти грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав.
3. Під пропозицією у статтях 354, 368, 368-3-370 слід розуміти висловлення працівнику підприємства, установи чи організації, особі, яка надає публічні послуги, або службовій особі наміру про надання неправомірної вигоди, а під обіцянкою – висловлення такого наміру з повідомленням про час, місце, спосіб надання неправомірної вигоди.
4. Повторним у статтях 354, 368, 368-3, 368-4 і 369 цього Кодексу визнається злочин, вчинений особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених зазначеними статтями.
5. У статтях 354, 368, 368-3 і 368-4 цього Кодексу під вимаганням неправомірної вигоди слід розуміти вимогу щодо надання неправомірної вигоди з погрозою вчинення дій або бездіяльності з використанням свого становища, наданих повноважень, влади, службового становища стосовно особи, яка надає неправомірну вигоду, або умисне створення умов, за яких особа вимушена надати неправомірну вигоду з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.
Тахтапутов
06.01.2017 at 20:26Отже карають тих хто бере і тих хто дає, незалежно від суми. Нехай оформляються як благодійні фонди. Якщо ж батьківський комітет забирає собі, а вчителям не дає, тоді це шахрайство.
Віталій
06.01.2017 at 20:48В більшості випадків тут абсолютно відсутня корупція. Остання передбачає отримання якоїсь вигоди. І знову ж таки: в більшості випадків немає там ніякої особистої вигоди. Якщо збирають на ремонт – то роблять ремонт. Якщо збирають на телевізор – то купляють телевізор. Інше питання: а чи потрібен саме такий дорогий ремонт в класі і чому цей ремонт, а також телевізор не купляється за бюджетні кошти?
І ніякі фонди створювати не потрібно. Є Постанова КМУ, яка регламентує порядок отримання благодійних внесків: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1222-2000-%D0%BF
Тахтапутов
06.01.2017 at 20:53КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 серпня 1998 р. N 1295
Київ
Про затвердження Порядку розподілу товарів,
отриманих як благодійна допомога, та контролю
за цільовим розподілом благодійної допомоги у
вигляді наданих послуг або виконаних робіт
Тахтапутов
06.01.2017 at 20:55Верховна Рада України
Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та […]
Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 04.08.2000 № 1222
КарткаФайлиІсторіяЗв’язкиПублікаціїТекст для друку
Документ 1222-2000-п, поточна редакція — Редакція від 11.03.2010, підстава 245-2010-п
Картка Пов’язані документи Пошук Структура Очищений текст (без зайвих проміжків та коментарів) Текст для друку
Герб України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 серпня 2000 р. N 1222
Київ
Про затвердження Порядку отримання благодійних
(добровільних) внесків і пожертв від юридичних та
фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти,
охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки,
спорту та фізичного виховання для потреб
їх фінансування
{ Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з
Постановою КМ N 368 ( 368-2009-п ) від 14.04.2009 }
{ Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 368 ( 368-2009-п ) від 14.04.2009 }
{ Додатково див. Указ Президента
N 287/2009 ( 287/2009 ) від 30.04.2009 }
{ Додатково див. Рішення Конституційного Суду
N 28-рп/2009 ( v028p710-09 ) від 28.10.2009 }
{ Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 245 ( 245-2010-п ) від 17.02.2010 }
Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
{ Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 368 ( 368-2009-п ) від 14.04.2009 }
Затвердити Порядок отримання благодійних (добровільних)
внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними
установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального
захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб
їх фінансування, що додається.
{ Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою
КМ N 368 ( 368-2009-п ) від 14.04.2009 }
Прем’єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 серпня 2000 р. N 1222
ПОРЯДОК
отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від
юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами
освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури,
науки, спорту та фізичного виховання для
потреб їх фінансування
{ Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 368
( 368-2009-п ) від 14.04.2009 }
1. Цей Порядок визначає вимоги до отримання, використання та
обліку благодійних (добровільних) внесків і пожертв (далі –
благодійні внески) від юридичних та фізичних осіб – резидентів і
нерезидентів (далі – благодійники) безпосередньо бюджетними
установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального
захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання (далі –
набувачі).
{ Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 368
( 368-2009-п ) від 14.04.2009 }
2. Благодійні внески можуть надаватися благодійниками
набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами
видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи,
послуги. Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не
визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються
керівником установи, закладу – набувачів відповідно до
першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю
установи, закладу.
Частина коштів, отриманих як благодійні (добровільні) внески
і пожертви від юридичних та фізичних осіб, може спрямовуватися на
виплату заробітної плати працівників установ і закладів освіти,
охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки,, спорту та
фізичного виховання відповідно до кошторисів зазначених установ і
закладів з дотриманням вимог Закону України “Про благодійництво та
благодійні організації” ( 531/97-ВР ) у разі, коли такий напрям
видатків визначений благодійником. { Абзац другий пункту 2 в
редакції Постанови КМ N 368 ( 368-2009-п ) від 14.04.2009 – дію
зміни зупинено згідно з Указом Президента N 287/2009 ( 287/2009 )
від 30.04.2009; зміну визнано неконституційною, на підставі
Рішення Конституційного Суду N 28-рп/2009 ( v028p710-09 ) від
28.10.2009; абзац другий пункту 2 в редакції Постанови КМ N 245
( 245-2010-п ) від 17.02.2010 }
3. Благодійні внески не можуть заміняти плату за надання
установами і закладами платних послуг за переліками, визначеними в
установленому порядку.
4. Благодійні внески у грошовій формі зараховуються на
рахунок “Суми за дорученням”. Облік товарів, робіт і послуг,
отриманих як благодійна допомога, ведеться згідно з Порядком,
визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня
1998 р. N 1295 ( 1295-98-п ) “Про затвердження Порядку розподілу
товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим
розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або
виконаних робіт” (Офіційний вісник України, 1998 р, N 33,
ст. 1238, N 46, ст. 1688).
Після надходження благодійного внеску набувач вносить зміни
до спеціального фонду кошторису за напрямами видатків, що
визначаються відповідно до пункту 2 Порядку, визначеного
постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2000 р. N 17
( 17-2000-п ) “Про Порядок складання, розгляду, затвердження та
основні вимоги щодо виконання кошторисів доходів і видатків
бюджетних установ та організацій” (Офіційний вісник України,
2000 р., N 2, ст. 40).
5. Бухгалтерський облік благодійних внесків ведеться
відповідно до Порядку бухгалтерського обліку та звітності в
бюджетних установах гуманітарної допомоги, затвердженому наказом
Головного управління Державного казначейства від 10 грудня 1999 р.
N 113 ( z0012-00 ).
Пошук Знайти слова на сторiнцi: Шукати
* тiльки українськi (або рос.) лiтери, мiнiмальна довжина слова 3 символи…
© Верховна Рада України 1994-2017
програмно-технічна підтримка — Управління комп’ютеризованих систем
Інформаційна підтримка — Відділ баз даних нормативно-правової інформації
Тахтапутов
06.01.2017 at 20:58Короче дотримуючись цих постанов можна все легалізувати, але незнаю навмисно чи ні але наказ управління освіти заганяє цю допомогу у тінь.
Тахтапутов
06.01.2017 at 21:01А чи потрібен такий дорогий ремонт у класі управління освіти має обгрунтувати у бюджетному запиті з врахуванням надходження легалізованих благодійних коштів…
Віталій
06.01.2017 at 21:10Погоджуюся, що дотримання цих постанов вирішило б майже всі питання. А щодо наказу, то не знаю, чи зажене в тінь, але позитиву очікуваного від нього точно не буде)))
А щодо ремонтів, то є купа документів, які регламентують облаштування класних кімнат. І їх також просто варто дотримуватися, щоб без перекосів на “євроремонти” кожних пів року…
Тахтапутов
06.01.2017 at 21:24Знаходження в тіні благодійних грошей які мають оприбутковуватися на балансі державноі установи, це неприпустимо… Для тіні і раніше були умови, а от коли прийняли наказ то для видимоі боротьби з корупціею мол нам лишніх грошей не треба бюджет все покривае, цим наказом практично заборонено реалізовувати вищезазначені постанови кабміну про благодійну допомогу виконанання іх необовзкове коли непотрібно або заборонено отримувати благодійні внески і цим самим створюються прекрасні умови для тіні…
Тахтапутов
06.01.2017 at 21:33Цей наказ управління освіти необхідно відмінити і необхідно, щоб вони написали новий наказ щодо вжиття заходів отримання благодійних добровільних внесків в порядку передбаченими вищевказаними постановами, а ще краще прийняти рішення ради чи виконкому і контролювати управління освіти.
Віталій
06.01.2017 at 22:01Та цей наказ нікчемний за своєю суттю!))) Він ні на що не впливає))) Якщо читати його буквально, то він містить заборону директорам шкіл збирати кошти. Чого вони, в принципі, ніколи не робили))). Бо, як вже було зазначено вище, це робилося через батьківський комітет самими батьками. І далі робитиметься) Тому що батькам ніхто не може заборонити збирати та віддавати на благо школи кошти чи інші матеріальні цінності.
Зазвичай це відбувається з ініціативи якоїсь мамочки, яка тупо хоче вислужитися перед класним керівником. А останній просто не перечить. І чого б це раптом? Якщо є така благородна ініціатива, причому – самих батьків, то чого противитися? І далі батьки починають вимагати гроші від інших, мотивуючи це тим, що “так надо”. А інші батьки, зазвичай, думають, що це все придумав класний керівник) От і всі побори в школах…)))
Тахтапутов
07.01.2017 at 10:51Значить формулювання наказу неконкретне і неправильне, треба було формулювати щоб вчителі небрали навіть коли батьки самі дають, а ще краще щоб обліковували ці кошти згідно вказаних постанов і ніяких ремонтів без дозволу керівництва не проводити Тай взагалі керівництво управління освіти має знати про ситуацію, що підлабузні голови батьківських комітетів заради своіх дітей псевдовідмінників створюють умови для поборів, треба вжити заходів щодо припинення цих умов. Санстанція може прийти і перевірити чи відповідають ці евроремонти санітарним нормам.
Віталій
07.01.2017 at 14:00Ну заборонити приймати благодійну допомогу просто неможливо))) А от налагодити її належний облік -просто зобов’язані…