Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.05.2015

В ХМІЛЬНИЦЬКОМУ РАЙОНІ, ПІСЛЯ ОБ’ЄДНАННЯ, МОЖЕ ЛИШИТИСЯ ТІЛЬКИ 2 ГРОМАДИ

111В Хмільницькому районі, після проведення реформи місцевого самоврядування, може залишитися лише 2 громади. Про це заявив під час засідання робочої групи керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох.

Під час заходу він презентував напрацювання експертів громадської організації «ПРАВО» щодо кількості та конфігурації майбутніх об’єднаних громад Хмільницького району. Зокрема, в своїй доповіді пан Віталій зазначив, що в своїй роботі експерти користувалися Методикою формування спроможних територіальних громад, яку було затверджено Кабінетом Міністрів України.

100_1749

Відповідно до Методики в Хмільницькому районі може бути утворено тільки 2 потенційних адміністративних центри: Хмільник та Уланів. Інші територіальні громади наразі не мають відповідного потенціалу для того щоб їх визнали адміністративними центрами.

222

Ідею створення двох об’єднаних громад підтримав і народний депутат України Петро Юрчишин, який також взяв участь в засіданні робочої групи.

100_1759

Наразі це лише пропозиція, а не остаточний варіант Перспективного плану формування територій громад. Варто зазначити, що Перспективний план розробляється обласною адміністрацією, потім має бути погоджений обласною радою, а потім – затверджений Кабінетом Міністрів України.

100_1750

 

19 Comments on “В ХМІЛЬНИЦЬКОМУ РАЙОНІ, ПІСЛЯ ОБ’ЄДНАННЯ, МОЖЕ ЛИШИТИСЯ ТІЛЬКИ 2 ГРОМАДИ

Фома
06.05.2015 at 08:53

жлобська смужка

Вілія
06.05.2015 at 10:55

Даааааааааааа – це цікава пропозиція! Потрібно подумати…. і подумати в першу чергу – ПРО ЛЮДЕЙ!!! Чомусь думалось, що буде Уланівська, Сальницька, Качанівська (або Жданівська), Порицька, Пустовійтівська (або Сьомацька) та Хмільницька….?????

Небайдужий
06.05.2015 at 11:13

Цікаво… Вибачте за дилетантське запитання… А Хмільницький район після об’єднання громад ліквідують? Разом з районною радою та держадміністрацією?

Віталій
06.05.2015 at 12:43

Відверто кажучи мені також думалося. що має вийти трішки більше громад. Але методика каже, що має бути саме так. Жданівка трішки не дотягує до критеріїв, які визначені Методикою, зокрема має бути школа І-ІІІ ступенів і в громаді має проживати не менше 250 дітей шкільного віку та не менше 100 дітей дошкільного віку. інші громади взагалі не дотягують до цих показників.
Також варто взяти до уваги, що це не видумка громадської організації “ПРАВО” – ми керувалися ВИКЛЮЧНО методикою, затвердженою КМУ.
До речі, варто зазначити, що такий варіант має свої переваги: не варто забувати, що в нас курорт, який не обмежується тільки територією міста. До складу курорту входить ще 17 населених пункти району. Тому таке об’єднання забезпечить розташування курортних територій в межах однієї громади, що спростить управління курортною галуззю.
Щодо ліквідації районної ради та райдержадміністрації, то зараз немає жодного документу, який би про це говорив. Зважаючи на те, що процес об’єднання може розтягнутися на 2 роки, то про райради та райадміністрації говорити ще зарано…

Вілія
06.05.2015 at 13:19

Віталій,прошу пояснити -чи я правильно зрозуміла – ЗАВТРА – 7 травня – Будинку культури о 9.00 буде обговорення цієї ПРОПОЗИЦІЇ???? Чи це вже вирішено???

Віталій
06.05.2015 at 13:39

Завтра, 7 травня, буде проведено презентацію цього варіанту. Все це робиться для того, щоб максимально врахувати позицію мешканців територіальних громад району. Якщо під час, чи вірніше – після презентації, в представників якоїсь громади з’являться свої пропозиції щодо варіантів об’єднання – вони вправі їх озвучити, оформити належним чином та надіслані до робочої групи, яка створена при Вінницькій ОДА. Якщо коротко, то такі зустрічі проводяться саме для того, щоб показати можливий варіант. Якщо з ним хтось не погоджується і може обгрунтувати якийсь інший варіант – то чому б і ні? Я навіть допоможу оформити саму пропозицію)))

Вілія
06.05.2015 at 14:12

ДЯКУЮ за ВИЧЕРПНУ ВІДПОВІДЬ!!! От життя настало – постійні зміни!

Небайдужий
06.05.2015 at 14:50

Добре…. тоді ще одне дилетантське запитання… Яка територіально-адміністративна одиниця виникне у випадку об’єднання громад (місто, селище, село, район чи область) ?

Віталій
06.05.2015 at 15:00

При об’єднанні навколо міста – утворюються міські громади. При об’єднанні навколо села – утворюється сільська громада. Причому статус поселень, які входять до складу громад не змінюється. Тобто якщо навколо міста об’єднаються сільські населені пункти, утворюється міська громада, але села залишаються селами… Зі всіма витікаючими щодо тарифів та виплат, наприклад, вчителям…

Вілія
06.05.2015 at 15:13

Не знаю до кого питання – але, читаючи Методику формування спроможних територіальних громад, яку було затверджено Кабінетом Міністрів України – ЦЕ БУДЕ ГРОМАДА ЛЮДЕЙ, ЯКА БУДЕ ВИРІШУВАТИ ВСІ ЗАВДАННЯ, які стануть на часі, т.б. скільки ВОНИ зможуть утримати шкіл, дошкільних навчальних закладів, амбулаторій чи ФАПів, Будинків культури – як їм жити, які в них дороги і за що їх ремонтувати, чи є в них засоби для підтримки громадян – СІЛЬСЬКІ РАДИ чи МІСЬКІ РАДИ – ЦЕ НАПОГАНА НАЗВА…. люди будуть РАДИТИСЬ постійно з громадою, тому РАДИ – це добре, тим більше, що потрібні НЕЙМОВІРНІ кошти для повної зміни установ, наприклад всі дошкільні начальні заклади є комунальною власністю якоїсь МІСЬКОЇ чи СІЛЬСЬКОЇ РАДИ…

Небайдужий
06.05.2015 at 15:29

ОК… Члени новоутвореної “міської” громади будуть балотуватися та голосувати на виборах міського голови та міської ради? А жителі Хмільника зможуть стати сільськими головами чи хоча б взяти участь в їх обранні в “приєднаних” селах чи ні?
Шось я ніяк не збагну смислу цих територіальних перетворень….

Віталій
06.05.2015 at 15:39

Зміст територіальних перетворень можна осягнути. Важче осягнути концепцію формування органів влади, зокрема вибори до ради громади, виконкому та старост в об’єднаній громаді. Ці питання наразі абсолютно неврегульовані.

Вілія
06.05.2015 at 15:49

мені шкода, але Ви не так розумієте ЗНАЧЕННЯ громади – їх не можна утотожнювати з діючими сьогодні сільськими радами – ДО ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ пропонується, що ввійдуть – м. Хмільник, с.с. Великий та Малий Митник,Кушелівка, Філіопіль, Широка Гребля, Порик,Курилівка, Томашпіль, Жданівка, Качанівка…. і т.д. ВСІ села цієї сторони, т.б. вже не буде СТІЛЬКИ СІЛЬСЬКИХ РАД – ОСЬ І ЕКОНОМІЯ — і ЛЮДИНА, яка буде обиратись на ГОЛОВУ ЦІЄЇ ГРОМАДИ і буде називатись ГОЛОВА ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ – до цієї громади будуть обиратись активні та грамотні члени громади, які будуть здійснювати керівництво НА КОРИСТЬ ЛЮДЯМ – так само і по Уланівській територіальній громаді… А те, хто ДЕ ХОЧЕ обиратись – то це і зараз ВІЛЬНО – тільки ВАЖЛИВО, щоб людина йшла СЛУЖИТИ ЛЮДЯМ…

Небайдужий
06.05.2015 at 15:50

Ага… значить, окрім існуючих міських, сільських, районних рад та райдержажміністрації утвориться ще дві нові ради- громад та ще й зі своїми виконкомами та старостами? Продовжуємо плодити чиновників? Якась дурнувата реформа….

Віталій
06.05.2015 at 16:01

Міських, сільських та селищних рад взагалі не буде – їх буде ліквідовано. Буде одна здоровецька об’єднана громада, до складу якої увійдуть всі теперішні…

Небайдужий
06.05.2015 at 16:05

Ну, так я ж про це питав, а ви мені сказали, що нічого не зміниться 🙂
Тоді логічно припустити, що й райрада з райдержадміністрацією будуть ліквідовані…

Віталій
06.05.2015 at 16:07

Значить я не зрозумів. в перспективі адміністрації мають бути ліквідовані, а замість них мають бути створені державні представництва (префектури), а також виконавчі комітети обласних та районних рад. Але наразі про це не йдеться. Так саме не йдеться і про об’єднання районів чи областей…

Вілія
06.05.2015 at 16:15

будууууууууть – гарантовано – ТІЛЬКИ, як завжди, НЕ ЗРАЗУ Ж… їх же тільки призначили… За кордоном ВЖЕ ДАВНО ВСЕ ЗРОЗУМІЛО – Бургомістр ( ВІН ЖЕ І СІЛЬСЬКИЙ чи МІСЬКИЙ ГОЛОВА) – обирається на велику територію – приблизно вимоги – як ми ставимо – населення , підприємства, заводи, лікарні, школи, дошкільні заклади… ЙОГО обирають, група обраних депутатів вирішують все РАЗООООМ! ЕКОНОМІЯ БУДЕ – і ГЛУЗД БУДЕ – тому що КРАЩЕ ОДНА ШКОЛА ПОВНІСТЮ ЗАБЕЗПЕЧЕНА З 100 -250 учнями, чим 10 шкіл з 25-40 учнями!!!

Віталій
06.05.2015 at 16:17

Щодо шкіл – цілком погоджуюся…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *