Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

29.09.2022

В ХМІЛЬНИКУ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КЛУБУ ГРОМАДСЬКОГО ДІАЛОГУ

Нещодавно в гуманітарному хабі «Мурашник», з ініціативи громадської організації «ПРАВО», відбулося засідання Клубу громадського діалогу. Участь в заході взяли активні громадяни міста, внутрішньо переміщені особи, представники громадської організації «ПРАВО», а також психологиня мобільної команди «Інтерсос» Тетяна Шевчук.

Під час засідання піднімалося багато питань щодо подальшої організації засідань Клубу громадського діалогу, про психологічну допомогу для ВПО, про інтеграцію ВПО в життя громади, про необхідність проведення подібних засідань на постійній основі, і навіть про децентралізацію та об’єднання громад.

Присутні домовилися, що про наступні засідання організатори повідомлятимуть заздалегідь, а також погодили, що до таких засідань варто залучати представників місцевої влади.

Варто нагадати, що таке Клуб громадського діалогу. Отже…

…ще в 2014 році, в рамках проекту «Суспільний капітал для українського місцевого самоврядування», який здійснюватиметься МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» спільно з Щецинським регіональним центром Фундації Розвитку Місцевої Демократії (FRDL) в рамках програми польського співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, нашою організацією було створено Клуб громадського діалогу в місті Хмільнику. На той час головним мотивом створення Клубу була необхідність залучення потенціалу громади до процесу реформування місцевого самоврядування. Ми були переконані, що процес реформування та об’єднання громад може містити багато підводних каменів та викликів для територіальних громад. Тому є важливим залучення до процесу реформування членів територіальної громади, щоб мінімізувати можливі ризики. Тоді нашою командою було проведено багато засідань Клубу і це дало свої позитивні результати: нам вдалося напраацювати спільне бачення щодо майбутного складу Хмільницької громади, долучити до цих процесів активних членів громади, а також вирішити дуже багато гострих питань щодо майбутнього об’єднання.

Зараз ми вирішили відродити формат Клубу громадського діалогу, в рамках якого ми обговорюватимемо та шукатимемо шляхи вирішення проблем та потреб внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в нашій громаді.

Сам формат Клубу полягає в періодичному відслідковуванні, виявлені, обговоренні (з використанням інтерактивних методів) та розробки рішень для вирішення наявних в середовищі ВПО проблем та проблем в громаді загалом.

Загалом, протягом 8 місяців, ми плануємо провести 16 засідань Клубу.

Головна мета засідань Клубу громадського діалогу – налагодження комунікації, обговорення проблемних питань, формування дружніх відносин між ВПО та членами громади, які постійно в ній проживають.

Засідання Клубу відбуватимуться в рамках реалізації проєкту «Хмільницька громада – дружня для всіх», який виконується громадською організацією “ПРАВО”, в партнерстві з Хмільницькою міською радою, Мережею правового розвитку та гуманітарним хабом «Мурашник», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа:

Віталій Дорох

0674258495

pravo.ngo@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *