Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

27.03.2015

В ШКОЛАХ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ ХРИСТИЯНСЬКУ ЕТИКУ

завантаженняВ новому навчальному році хмільницькі школярі, як і всі школярі Вінницької області, вивчатимуть християнську етику.

Про це, з посиланням на заступника голови Вінницької ОДА Ігоря Івасюка, повідомила газета «Я та МІСТО».

Представники духовенства області позитивно оцінили запровадження такої практики, адже вони вважають, що християнська етика ознайомить, викладеними в Біблії основами християнства і в жодному випадку не агітуватиме за жодну конфесію. Саме цей курс, на їх думку, допоможе пробудити моральність в підростаючому поколінні.

Планується, що християнську етику діти почнуть вивчати з 5-го класу та матимуть не більше одного уроку в тиждень. Також Ігор Івасюк зазначив, що християнська етика, як навчальний предмет не матиме конфесійної ангажованості, і викладатимуть її не священнослужителі, а педагоги.

Інформація для роздумів:

Стаття 35 Конституції України визначає наступне:

Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої…

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.

10 Comments on “В ШКОЛАХ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ ХРИСТИЯНСЬКУ ЕТИКУ

Мася
27.03.2015 at 23:42

І як це має бути мені цікаво? А якщо я не захочу, щоб моя дитина вивчала християнську етику, бо я, наприклад, не беручи до уваги Конституцію України, взагалі атеїст, то що ж робити???

Віталій
27.03.2015 at 23:46

Тут не брати до уваги Конституцію не вийде. Бо саме вона гарантує право сповідувати будь яку релігію, але не сповідувати жодної… І якщо Ваша сім’я – атеїсти, то примус вивчати християнську етику в школі є прямим порушенням Конституції…)))

Мася
27.03.2015 at 23:54

Я простий громадянин, звідки мені знати, що права моєї дитини починають порушувати свідомо чиновники, впроваджуючи такі предмети? Вони ж всі говорять про моральність, про бажання кращого нашим дітям – а вони, розумні чиновники, якого….про КОНСТИТУЦІЮ забули? От як так?

Небайдужий
28.03.2015 at 00:45

Моя дитина цю маразматичну хренотінь вивчати не буде. Однозначно. І ніякий розумово недорозвинений чиновник типу отого Ігоря Івасюка не зможе примусити нікого відвідувати уроки проповідей ідеології стародавніх євреїв-скотарів, котрі проповідуватимуться за бюджетні кошти. Зовсім вже церковники знахабніли.
Миздобули, одним словом… Прямуємо в дрімуче середньовіччя 🙁

П. С. Між іншим, що там чути про самочинне будівництво і протиправне захоплення землі за “Червоною Рутою”? Мовчать наші депутати з мером за компанію? Ну, ну… Домовчаться до вогнищ інквізиції такими темпами…

Небайдужий
28.03.2015 at 00:56

Дотепний мультик в тему:
https://www.youtube.com/watch?v=MxNesafWPnE

Володимир Шеремета
29.03.2015 at 23:00

Як глибоковіруючий православний християнин скажу так – ЦЕ ПОВНА Х..РНЯ! Не знаю сьогодні тих людей, котрі могли б викладати цю тонку науку. А робити це через ..опу – то великий гріх. Про те, що цей предмет має бути добровільним взагалі мовчу.

‘Спасись сам – і біля тебе спасуться тисячі!’ Серафим Саровський.

Небайдужий
30.03.2015 at 00:31

Колись ми тут вже обговорювали аналогічну тему. Веселе було обговорення 😉
http://pravongo.org/v-schkolah-hmilnyka-hochut-vvesty-predmet-osnovy-hrystyyanskoji-morali/#comments

Віктор
30.03.2015 at 20:00

“вони вважають, що християнська етика ознайомить, викладеними в Біблії основами християнства і в жодному випадку не агітуватиме за жодну конфесію.
християнська етика, як навчальний предмет не матиме конфесійної ангажованості, і викладатимуть її не священнослужителі, а педагоги”

А хто в наших школах може ось таке викладати? В кого є такі навики? Практика? Корочка врешті решт? Якщо ото все пройде, то, як на мене, може вийти приблизно так: представники наближеної до ініціатора конфесії бороди поголять, ряси познімають і уперьод в маси))).

Анастасія
01.04.2015 at 15:21

А моя молодша сестра 2 роки назад у 5-му класі пройшла повний річний курс цього предмету. Зауважую, що це був обов*язковий предмет, який входив до навчальної програми. Викладачем була матушка місцевої церкви. Діти страшенно не любили цей предмет. Цитую їх враження “про все і ні про що і сотні разів “церква, церква…”.

Небайдужий
04.04.2015 at 17:28

В школак т.зв. “Новороссии” те ж саме запроваджують: http://www.pravoslavie.ru/news/78378.htm
Як каже в таких випадках Дмітрій Кісєльов: “Савпадєніє? Нє думаю…” 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *