Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

25.03.2017

В ТРЬОХ ШКОЛАХ ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ СТВОРЕНО ШКІЛЬНІ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ

В Хмільницькому районів, а саме в Широкій Греблі, Великому Митнику та Лозовій створено шкільні служби порозуміння. Урочисті відкриття таких служб відбулося в загальноосвітніх школах в п’ятницю.

Під час урочистостей школярі, які попередньо пройшли навчання, отримали відповідні сертифікати.

Участь в урочистостях взяв виконавчий директор Мережі правового розвитку пан Євген Полтенко, а також представник громадської організації «ПРАВО» та кординаторка проекту пані Тетяна Шевчук.

Пан Євген Полтенко так прокоментував відкриття в Хмільницькому районі шкільних служб порозуміння:

«Шкільні служби порозуміння – це юні медіатори, які виступають посередниками у розв’язанні конфліктних ситуацій у дитячому середовищі. Нині такі служби відкрили свої двері у Широкій Греблі, Великому Митнику та Лозовій під Хмільником на Вінничині. Сертифіковані Мережею правового розвитку шкільні медіатори здобули необхідні знання та мотивацію для врегулювання конфліктів між учнями мирним шляхом та поліпшення атмосфери в своїх навчальних закладах».

Варто зазначити, що ще в грудні 2016 року, для учнів вищезазначених шкіл, було проведено презентацію діючих шкільних служб порозуміння та анкетування, за результатами  якого було відібрано по 5 учасників з кожного навчального закладу.

З 30 січня по 2 лютого відбувся тренінг «Створення шкільних служб порозуміння». Участь в навчанні взяли учні та шкільні психологи загальноосвітніх шкіл Великого Митника, Лозови та Широкої Греблі.

Тренінг проводився за програмою, розробленою громадською організацією «Інститут Миру і Порозуміння» та побудовано на практичному досвіді роботи Шкільної служби порозуміння «Коло друзів» (м. Жмеринка Вінницької області).

В якості тренера виступила пані Оксана Дацко, яка є координаторкою Жмеринської Шкільної служби порозуміння.

Під час тренінгу учасники мали можливість удосконалити власні комунікативні навички, формулювати новий підхід розв’язання конфліктних ситуацій. Ці знання допоможуть учням вирішувати конфлікти мирним шляхом, що в подальшому буде сприяти зниженню агресії серед школярів.

Проект щодо започаткування в Хмільницькому районі Шкільних служб порозуміння було організовано громадською організацією «ПРАВО» (координатор – Тетяна Шевчук) в рамках проекту  «Підтримка учасників Громадської Спілки «Мережа правового розвитку» у напрямку посилення правових можливостей вразливих верств та запровадження медіації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *